Wimbledon

• Velká Británie Wimbledon (více)

Tenisová kariéra smolaře Petera Colta se rychle blíží k neslavnému konci. Na poslední chvíli dostává divokou kartu na věhlasný šampionát ve Wimbledonu. V hotelu v Londýně mu dá recepční omylem jiný klíč a Peter se ocitne v luxusním apartmá, kde se právě sprchuje mladá naděje amerického tenisu, půvabná, ale také nadmíru energická a dravá hráčka Lizzie Bradburyová. Náhodné setkání těchto tenisových protipólů zažehne jiskru lásky. Rozvíjející se vztah i úspěchy na kurtu Peterovi dodají elán. Postupně se propracovává na přední místo a ocitá se blízko splnění svého životního snu - účasti v duelu o nejvyšší titul ve wimbledonském turnaji. (TV Nova)

ARI50

Táhle láska k tenisu mě nebrala celkově mě film nebral nejde ani tak o sport spíše o to jaký to na mě udělá dojem žádny. ()

becki_tu

Pohodová, lehce humorná romantika s atraktivním prostředím tenisového Wimbledonu, na kterou se docela dobře kouká i díky sympaťákovi Paulu Bettanymu a úžasně sladké Kirsten Dunst (velké plus tohoto filmu). Scénář je jednoduchý, bez mnohokrát protřepaných klišé by to prostě nešlo, tenisové výkony herců byly poněkud nevěrohodné (ikdyž o ty tu taky moc nejde) a o nějaké sportovní atmosféře ani nemluvě, ale nebudu rejpat. Kdo vyhraje Wimbledon vám ale prozrazovat nebudu, přišli byste o překvapení ;) ()

duklak2

Tento komentář píši zrovna v době, kdy v Anglii vrcholí tento turnaj. Doufám, že Rafa zastaví Fedexovu nadvládu na tomto „travnatém“ turnaji. A teď už konečně k filmu. Je to krásný „romanťák“ a mohu ho doporučit všem věkovým kategoriím mužům i ženám. Jo, a pozor tenisti: Míček je na trávě pomalejší. Rafo do toho!!! ()

Coleator

Neviděl jsem celý film, takže hvězdičky dávat nebudu, ale co se týče žánrů, které zde jsou uvedeny - romantické to bylo a pokusy herců o tenis zase byly dostatečně komediální, takže film opravdu splnil vše, co slíbil... Takhle jsem se už dlouho nenasmál - škoda, že to tvůrci mysleli vážně... ()

Richie666

Příjemně se na něj dívá, rozhodně neurazí a i přes všechna ta klišé nakonec potěší. Ale že bych mu dal víc jako tři hvězdičky, tak to teda ne - 70%. ()

N.Strauber

Svižný film nejen o tenisu se sympatickou Kirsten Dunst. Musím i pochválit, jak vypadají záběry ze zápasů. Ale do plného hodnocení tomu přece jen něco chybělo..., možná lepší scénář... (A McEnroe se zapomněl vztekat.) ()

hendrich6

Je to pouze romantická komedie smíchaná se sportovní zápletkou, která je ovšem příliš předvídatelná a spoustukrát viděná.Na filmu se mi ale líbilo, že bylo slyšet co si hlavní hrdina myslí, dobrá dynamická kamera a taky celkem slušný herci v hlavních rolích.To jsou asi všechny klady.Ze začátku jsem byl dokonce docela spokojen, ale pak už mi bylo jasné jak to skončí.Navíc poslední výměna rozhodující o vítězství byla fakt velký nesmysl, takže jsem trochu zklamán, ale přesto je to průměrná romantická podívaná a dávám 55 % ()

Tommassi3

"Předpokládám, že do pár tisíc let se Anglánům vyvinou plovací blány.." - "Jasně !! A zhruba v tý době se prvnímu Němčourovi rozvine smysl pro humor.." - "Ne, ne, ne !! To není fér !! Rozesmál jsem tě už mockrát.." - "Ale ne !! Směju se tobě !! Ne s tebou.." ;) Další Loncrainova skvostná chuťovka, jakkoli mi britská gastronomie vůbec nevoní, v podobě překvapivě funkčního hybridu sportovního a romantického bijáku s nezaměnitelným ostrovním humorem, výtečným obsazením a inspirativně smysluplnými vnitřními monology.. Paul Bettany, mezi nímž a Kirsten to neskutečně jiskří, zde navíc v životní roli.. Nicméně se už nemůžu dočkat britské sportovní scifi, v níž fotbalisté Albionu vyhrávají Mistrovství světa.. To už budou mít ti budoucí Beckhamové skutečně mezi prsty na nohou plovací blány..;) Čtyři a půl kousku, směle a s klidným svědomím zaokrouhleno nahoru.. ()

BigDeal

Táto romantická komédia bohužiaľ neponúka veľa romantického, herci sú dobrí, no niektoré pasáže vyzerajú ako veľké klišé ( rozhovor Petra Colta pred posledným zápasom sú len neuveriteľné žvásty), nefuguje ale ani príliš ako komédia ( v celom filme je len pár miest na zasmiatie ). Film ale spoľahlivo funguje ako rozlúčka "starého" hráča, ktorému prebieha počas zápasu hlavou neuveriteľne veľa vecí...no a popritom sa zamiluje s mladou tenistkou. Veľkou prednosťou tohoto filmu sú teda hlavne tenisové zápasy kde vás kamera zavedie presne tam, kde ste nemohli byť počas obyčajného zápasu. Celkovo je to tak 3,5* ()

Dale

Pohodový romantický film so sympatickými hercami a príjemnou britskou atmosférou. Ale nemôžem si pomôcť a musím prihodiť ešte jednu hviezdičku za to, že je to konečne prvý film o najkrajšom športe na svete. Trochu som mal obavy, ako bude vyzerať hra v podaní hercov, ale režisér s celým štábom to zvládli výborne a občas to vyzerá dokonca lepšie, ako v zápasoch skutočných tenistov. Síce by sa tam našlo pár maličkostí (chýbajúce osemfinále, miešanie skutočných hráčov s vymyslenými...) a dosť veľká dávka rozprávkovosti, ale aj napriek tomu som si ako veľký tenisový fanúšik (a aj fanúšik kvalitných romantických filmov) prišiel na svoje. ()

MoiJe

Bettany je susuper. Sice to nie je prave typek, ktoreho (plagat) by som si zavesila na stenu (aj keby som tam niekedy nejakeho herca obesila), ale do Wimbledonu sa hodi perfektne (do Rytiera tiez:-) ). A ta hlaska o peknej kuchyni (alebo to bola kupelna?) bola naadherna. Viem, zmateny komentar, pardon. Ale fakt pekny film. Napad sam o sebe asi nestoji za vela. Ale konecny vysledok za to stoji. ()

Johny_fork

Pohádka jejíž děj odhadne průměrně všímavý divák v prvních pěti minutách, ale mě si získala svojí zamilovanou atmosférou, nádherným zpracováním zápasů, sympatickou hlavní dvojicí a jemným humorem. ()

Pink.Panther

Love story z wimbledonské trávy, feel-good movie, sladká Kirsten. Pokud to mělo nějaký potenciál, tak zůstal ne zcela využit. Milé ale průměrné, 65%. Produkce: Universal Pictures ()

m.krudenc

Romantický film. Čekal jsem romantický film, dostal jsem romantický film. Nic víc, nic míň. Tenisové prostředí sice dodalo filmu na zajímavosti, ale nepřišlo nic originálního, za co by si snímek zasloužil lepší hodnocení. Průměrná, odpočinková záležitost. Nejvíc se mi asi líbilo dilema, že jemu se s ní hrálo lépe, kdežto jí s ním ne. A to pro vrcholové tenisty není vhodná kombinace. Láska je naše největší slabost a zároveň naše největší síla. ()

JohnCZ

Komediální to moc není, ale ta feel-good motivační atmosféra protkaná celým filmem je velice příjemná. Kirsten Dunst je sladká jako vždy a Paul Bettany dost překvapil, jelikož by mi do podobných rolí obecně moc nesedí. Na rozdíl od klasických amerických sportovních komedií se tu netlačí přehnaně na pilu, tedy až na závěr, který řádně napnul i takového sportovního nefanouška, jako jsem já. ()

mau

Tak vysoké průměrné hodnocení mě celkem šokuje.. Taková nuda! Svět tenisu zobrazen poněkud nerealisticky a milostný příběh není ani pořádně milostný, uvěřitelný, romantický, ani vlastně moc příběh.. Žánr romantické komedie nemusí být nijak zvlášť sofistikovaný, stačí být mile příjemný.. Tohle bylo o ničem.. ()

Suzie05

Pět hvězdiček jsem tomu nedala jenom proto, že tam hraje Kirsten Dunst, kterou vážne nemusím. Jinak to byla fajn komedie s výbornými herci (kromě Dunsty ;-). ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill