Wimbledon

• Velká Británie Wimbledon (více)

Tenisová kariéra smolaře Petera Colta se rychle blíží k neslavnému konci. Na poslední chvíli dostává divokou kartu na věhlasný šampionát ve Wimbledonu. V hotelu v Londýně mu dá recepční omylem jiný klíč a Peter se ocitne v luxusním apartmá, kde se právě sprchuje mladá naděje amerického tenisu, půvabná, ale také nadmíru energická a dravá hráčka Lizzie Bradburyová. Náhodné setkání těchto tenisových protipólů zažehne jiskru lásky. Rozvíjející se vztah i úspěchy na kurtu Peterovi dodají elán. Postupně se propracovává na přední místo a ocitá se blízko splnění svého životního snu - účasti v duelu o nejvyšší titul ve wimbledonském turnaji. (TV Nova)

Motyuek

Ačkoliv se jako typický chlap vyhýbám romantice jako čert kříži, dokážu ocenit svěží a příjemnou komedii, přestože v sobě právě prvky "nenáviděného" žánru má. Tento film se navíc vyhýbá žánrovým klišé, takže nečekejte žádné srdceryvné scény, nebo překvapivé dějové zvraty. Naopak, hlavní hrdina je pohodář a protože příběh vypráví, tak se nese v jeho pohodovém duchu. I antihrdinové Vám přijdou sympatičtí, jako například James McAvoy v roli bratra hlavního hrdiny. Na a tak koukáte, čas příjemně ubýhá, nenudíte se, občas se usmějete a čekáte jaký happyend pro Vás autoři připravili. Pokud vedle sebe máte partnera/partnerku, pak se prožitek samozřejmě umocňuje. A tak v závěru možná někteří z Vás stejně jako já zjistí, že nejde o žádné bombastické veledílo, ale o příběh, který Vás svým nevtíravým způsobem zahřeje u srdce a jehož kouzlo Vás za čas přiměje sáhnout po tomto filmu znovu. ()

Dataminer

Tento film mám opravdu rád. Když jsem jej viděl poprvé, tak jsem byl velice mile překvapen, neboť jsem prostě čekal jen nějaký film o tenise. Místo toho jsem dostal krásný film o sportovci na konci své kariéry, jemuž vrátí krev do žil a motivaci láska. Vnikající nápad byl odhalit nám myšlenky hlavního hrdiny, které dokáží být vtipné, ale i sebekritické (zde např. dost záleží i na dabingu, neboť jsem tento film viděl i předabovaný a dost to filmu ubralo - proto buď originál nebo původní dabing). ()

ktulinka

Tak takhle natahovanej hepáč sem ještě neviděla. Už půl hodiny všichni ví, jak to dopadne, ale néééé... počkáme si o 15 minut dýl, co kdyby náhodou. Neurazí ani nenadchne. K vaření, učení nebo k sezení na hajzlíku dobrý, hlavně se na něj nesoustředit. ()

Chandy

Áno, Britov evidentne žerie že Tak dlho nemali Wimbledonského víťaza... Tak prečo si ho nevymyslieť a nenatočiť o tom film? A možno by sme tam mohli hodiť aj nejakú americkú pipku a negatívnu športovú verziu Justina Biebera. Snáď z toho niečo bude.Takže k žanrom Romantický / Komedie / Sportovní by som dopísal ešte Sci-fi. Ono to zatiaľ vyzerá, že sa týmto komentárom snažim potopiť, ale opak je pravdou. Pretože ak to raz funguje a výsledný efekt je taký aký je, môžeme sa na všetko ostatné vykašľať a dopriať Coltovi zaslúžené víťazstvo. ()

leto.sk

Pred pozretím tejto snímky by som neveril, že niekto natočí romantický film zo športového prostredia. Ajhľa, aj na to sa našiel odvážlivec, a myslím že mu to celkom vyšlo. Je to vcelku príjemné, do atraktívneho prostredia veľkého športu dosadené, Kirsten je tam sexi, občas sa dá na niečom zasmiať, a končí to ako všetky rozprávky. Tak prečo nie,,, ()

montel

V Anglii se schyluje k Wimbledonu a jako divoká karta se na turnaj chystá Peter Colt (Paul Bettanny), hráč od kterého si domáci diváci moc neslibují a který chce po turnaji ukončit kariéru. Zato Lizzie Bradburyová (Kirsten Dunst) se pod vedením svého otce chystá celý turnaj vyhrát. Hned od prvního dne, kdy se hráči sjíždějí na hotelu se Peter a Lizzie do sebe zakoukají a jejich lásku nemůže zastavit ani Lizzin otec, který vyžaduje po své dceři maximální koncentraci. Pokazit novou lásku však může samotný Wimbledon. Zatímco Lizzie se od začátku turnaje trápí a neustále vzteká na rozhodčí, Peter je překvapení turnaje a kráčí až samotného finále...Miluju filmy ze sportovního prostředí a tenis není vyjímkou. Dvojice Bettany-Dunst je navíc velmi sympatická. Trošičku mi vadil předvídatelný konec a příliš romantiky, ale jinak nemůžu vytknout vůbec nic. 60% ()

Pompeius

Na první dojem tuctová, nezajímavá a předvídatelná romantická komedie. A přestože se divákovi naplní všechny předtuchy a klišé, která očekával, je to překvapivě příjemně podáno a dobře se na to kouká. ()

chicotomas

Klasická odpočívárna s velmi předvídatelným dějem. Jenže ono to je natočeno tak sympaticky a ladně, že mě to dostalo. I když na romantické sladkofilmy moc nejsem, tady jsem rád, že mohu dát za 5! Příjemný zážitek to byl! ()

lubica1995

Po videní Úsmevu Mony Lisy som sa stala fanúšikom Kristen. Tento príbeh je ľahkou oddychovkou, po ktorej sa budete cítiť príjemne. Aj úsmevné aj romantické. ()

bloudilek

Skvělá romantická komedie, ze sportovního prostředí s dojemným koncem. Bettany a Dunst si spolu perfektně sednou, Sam Neill tomu dává pověstnou kapku a pro mě parádní romantická oddechovka. ()

leonskennedy

Klasickej slad´ák tentokrát ze sportovniho prostředí.Je to koukatelný i zajímavý,ale jen na poprvé.Navíc to tam Kristen Dunst dost sluší.Oživení je obsazení Sama Neilla. ()

kodwin

Natočit komedii o tenisovém Wimbledonu? Odvážné ne-li nemožné. Snaha byla, ale bohužel ... Příběh je hrozně, ale hrozně bez nápadu, to by snad vymyslel i desetiletý školák. Navíc ty tenisové záběry ... Situaci zachraňují vtipné dialogy a částečně Kirsten Dunst. Mám rád sportovní filmy, mám rád anglický humor, ale tohle mi tedy moc nesedlo. ()

Shaman1135

Silné 4*, toto je skrátka obrovská britská tenisová pohodovka, čiže skvelá kombinácia. Skvelé herecké zoskupenie, Bettany si to užíva, Dunst je na zožranie a krásne to medzi nimi iskrí. Scenár je síce trocha jednoduchý, ale britský humor ho drží po kope i v slabších chvíľach. Dobrý vizuál, trocha hluchý soundtrack, samotné zápasy podporené počítačovou technikou síce trocha trhajú očné nervy, ale dá sa na to zvyknut. V konečnom výsledku teda taký good feeling, že to až pekné nie je. ()

datel13

Po prichodu ze svyho zapasu, kdy jsem souperi nadelil 6-2 a 4-2 (hodinu a pul hrali a ani presto nedohrali), jsem se vratil dokoukat tento často opomijenej Wimbledon, kterej jsem den předtím celkem s chuti rozkoukal. Jak uchopit tenis filmove? Těžko, a ani tady to nebylo ani zdaleka dokonaly – ale nejschudnejsi cesta je udelat to po britsku, s lehkym humorem a potrhlymi vedlejšími postavami. Chybel snad jen Hugh Grant, kterej pry hlavni roli skutecne mel hrat a na místo nej byl na poslední chvili obsazen Paul Bettany, jenz se profi tenistovi vůbec nepodoba. Naopak Kirsten Dunst se profi tenistce podoba skvele (herecka pry ma navíc velkej sportovni talent); Bettanymu spadne do klina jak z nebe, začátek jejich romance je fadni a nelogicky rychlej. Ale ok, profi tenisti jsou znami svoji promiskuitou při turnajich na okruhu – a takto zacina i vztah outsidera Petera Colta a ambiciozni americky hvezdicky. Takze námitku castecne beru zpet, i když pro romantickou komedii je zvlastni, když se uvod vztahu takto odbije. Ve druhy casti (shlednuty dnes po mym Wimbledonu na kurtech v usteckym Bukove) se prekvapive hodne hraje tenis, a ani ne az tak moc divne, a plno momentu realnej tenis skutecne pripomina, totez nektery hlášky (jiny zas vůbec), občas prekvapi drobnej az lehce ukrytej vtip. Briti si v tomto filmu vykouzlili britskyho viteze Wimbledonu, bajnou chiméru, něco jako mytickou Atlantidu, u niz se smirili, ze uz ji nikdy nenavstivi. Pak prisel Andy Murray pod vedenim Ivana Lendla a v podobne dramatickym finále v jakym soupeří filmovej Peter Colt a americkej machyrek Jake Hammond šmikl Novaka Djokovice. Zazraky se deji, anebo spis sny se plni, když za nimi opravdu jdete. Tento film je naivni a místy trochu outré, ale porad je dost dobrej na to abych mu dal lehce nezaslouzenych 75 %. ()

Breaker

První film z tenisového prostředí??? Za 5*. Po krátkém vyprávění minulosti a sebeironie, film rovnou skáče do turnaje a už v něm zůstane. To je jediná chyba, kterou bych vytkl ... prodloužit ho o pár záběrů z té minulosti a období, které vedlo k zapomnění hlavního hrdiny, by neškodilo, ale což. Film splnil mé očekávání z traileru a po všech stránkách JE na co se dívat. Vřelé doporučení ... :) ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill