Wimbledon

• Velká Británie Wimbledon (více)

Tenisová kariéra smolaře Petera Colta se rychle blíží k neslavnému konci. Na poslední chvíli dostává divokou kartu na věhlasný šampionát ve Wimbledonu. V hotelu v Londýně mu dá recepční omylem jiný klíč a Peter se ocitne v luxusním apartmá, kde se právě sprchuje mladá naděje amerického tenisu, půvabná, ale také nadmíru energická a dravá hráčka Lizzie Bradburyová. Náhodné setkání těchto tenisových protipólů zažehne jiskru lásky. Rozvíjející se vztah i úspěchy na kurtu Peterovi dodají elán. Postupně se propracovává na přední místo a ocitá se blízko splnění svého životního snu - účasti v duelu o nejvyšší titul ve wimbledonském turnaji. (TV Nova)

Sekel

Absolutni spicka v ramci romantickych komedii s prichuti tak mileho humoru a presnou porci milostnych scen, ktere jsou dvojici Bettany Dunstova skvele zahrane, vzajemna chemie funguje na jednicku, a pri tom ne zbytecne preslazene. Vrchol zanru. ()

BuFuII.

Hezká oddychovka,ve které mezi hlavními představili slušně funguje neustále propíraná "chemie" a některé vtipy mimo tenisové dvorce jsou velice povedené(především díky filmovému bratru Petera).Jen velká škoda,že film z prostředí tenisu,natočil někdo,kdo o něm vůbec nic neví.Protože i lidé,kteří zavadili o tenis, třeba jen ponožkou,se musí válet smíchy(nejen v koutě) při výměnách i řečech kolem tenisu.Jak už jsem dříve zmínil,obsazení bylo zdařilé pro mimo tenisové prostředí,ale domnívám se,že by filmu prospěl alespoň jeden herec,který se umí alespoň k úderu postavit(např. Matthew Perry) ()

Tra_banT

plus jsou herci mínusů je mnohem víc, absolutně nepřesvědčivý tenis, snaha o akční kameru je tragická, není vidět kdo jak zahrává míček, a styl hráčů je otřesný. No co se dá dělat, asi nejsem na romantické komedie. ()

Gwilwen

Pokud se řekne Wimbledon vybaví se mi tráva, věčně zatažená obloha, královna, diváci pojídající jahody se šlehačkou, bílé oděvy a samozřejmě Roger Federer. Film Wimbledon tenhle výčet rozhodně nerozšíří, protože se mi z hlavy vykouřil s posledními titulky. Paul Bettany je sice jako tenista hodně věrohodný, zaujala mě hlavně sonda do hlavy sportovce po pokaženém míči, ale jinak jsem se převážnou část filmu nudila. Žádnou extra romanťárnu v tom nevidím, navíc je Kirsten Dunst a celý její „tenis“ hodně nepřesvědčivý. Jako sportovního fanouška mě rozhodně víc uspokojí, když si příště dám raději nefalšovaný tenis a nejradši nějakou pětihodinovou bitvu Federera, Nadala nebo Djokoviče. ()

W_Parmalee

Parodie na tenis - já jim to nevěřil. Komedie, u které jsem se ani jednou nezasmál. Romantika - není. Anglický humor? Proboha kde?! Vůbec se mi to nelíbilo! Jedna * za to, že jsou i horší filmy... ()

mandella

Sportovní i zaláskovaný film s mým oblíbencem Bettanym. Kupodivu mu to jiskří s Dunstovou a všechno je to takové milé, vtipné, akorát nereálné. Takové už totiž filmy o lásce bývají. Naštěstí je tu tenis, humorné pošťuchování a duchaplné dialogy. Co chtít od oddechovky víc? ()

sAreOn

Sveží, zábavné a plné energie. Příjemně se na to divá i díky Kirsten a Paulovi. Takový typický romantický příběh umístěný do známého Wimbledonu. (Některé tenisové údery a akrobacie při zápasech byla až moc, ale zase to tomu dodalo trošku štávy :-)) ()

jiricek86

Výborné zpracování průměrného scénáře. Klasický romantický rámec je okořeněný o "akční" sekvence ze hry, které ústřední románek dobře doplňují. Přesná režie i střih. Nejvíce oceňuji skvěle rozzáběrovanou a nastříhanou sekvenci finálního turnaje, kde se autorům daří budovat nečekaně vybroušené napětí. Příjemný film. ()

david666

Překvapivě solidní komedie s perfektními záběry z tenisových utkání. Když jsem viděl ukázky, říkal jsem si: Další tuctová romantická komedie, na kterou se budu dívat jen kvůli Kirsten Dunst. Pravda romantiky tady je dost, ale nejen hlavní dva protagonisté Vám dají i "něco navíc" ()

imaginer21

Kirsten Dunst je prostě univerzál. Jednou upíří holčička, jindy komiksová múza a teď dračice stylu Kurnikovove. Paul Bettany poprvé v blýskavé hlavní roli, které se zhostil tak, jakoby mu ji na tělo ušili a pak je tu Sam Neill, vzorný otec myslící především na úspěch své dcery. Na nebi kometa, na kurtu tenisák, v posteli zábava a možná i láska. Na závěr mistrovský a realistický tenisový souboj. Co víc si přát? Moje hodnocení 80 % + 15 % za Kirsten Dunst. ()

veverysiak

Romantika ako vyšitá, a to nielen vo vzťahoch, ale aj v športovom prostredí, zo všetkého najviac mi sadli herci, tí pozdvihli trochu banálny námet a nie až tak prepracované dialógy na celkom slušnú a nikoho neiritujúcu úroveň, takže 65%. ()

zodiak217

Aj keď samotná dejová línia je dosť priemerná, no klasická romantická komédia, však to poznáme ako to chodí.....zaujala má téma s akou sa tvorcovia pohrali. Wimbledon ako najslávnejší a najznámejší, najstarší tenisový turnaj sveta, teda posvätná tráva All England Clubu. No, človek si povie konečne že do niečoho dokázali aj schopne zakomponovať tenis a dať to na filmové plátna. Dožívajúci tenista na sklonku kariéry a jeho vytrvalá a nebojácna púť pavúkom poháňaná novou energiou plynúcou z lásky. Celkom zaujímavé. V podstate jediné čo vidím ako odlišnosť od ostatných tuctových romantických komédií podobného tipu je jednoducho Wimbledon a spracovanie tejto témy, za to vďaka. Inak bol ten hlavný dejový pôdorys len priemer. ()

The_God

Tradičně kvalitní britská romantická komedie, které nechybí příběh a ani typický britský humor. Casting měl dobrou ruku při volbě herců a na to celé se tak nějak prostě dobře kouká. ()

Vozataj

Britské komedie jsou prostě daleko lepší než ty amíkovské, to mi nikdo nevysvětlí. Výborní herci a vymazlené některé scény. ()

Misterioso

Tak jak tak sleduju, tak má tenhle film poměrně dost lidí rádo, což mě teda doslova šokuje. Tenis mám rád, Kirsten Dunst mám rád... tak kde je sakra problém? V tom, že je to prostě film, který jede přesně podle jednoho (mnohokrát viděného) schématu, kterého se drží zuby nehty a ani na chvilku se ho nepustí. Ať už se to týká "sportovní" linie či té "romantické", zkrátka předvídatelnost zde dosáhla nejvyššího stupně. A žádný kecy o tom, jak je to odpočinkový, milý film na mě neplatí. I odpočinkové filmy musí mít nějakou úroveň a ne mít úroveň filmu, který pouštějí ve špitálech pacientům po lobotomii. Teda pardon, ještě abych se vrátil - něco mě přeci jen překvapilo - tak trapný happy end (to víte, jsem "milovník" filmových outsiderů, kteří to dotáhnou nahoru) jsem nečekal ani v nejhorších představách. Zkrátka pro mě tenhle film není, je to jen jeden z řady filmů, u kterých lituju, že jsem jim svůj čas věnoval. ()

TheMe

Romantická komedie ze sportovního prostředí. Už první věta vyloženě předurčuje k předsudkům, V tomto případě však zcela mylným. Příběhu nechybí absolutně nic, i když je vlastně docela dobře čitelný dopředu už tak po patnácti minutách. Zpracování je však dovolím si tvrdit jedinečné, navíc dá se říct, že je opravdu ze života, aneb jednou jsi dole, jednou nahoře.. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill