Wimbledon

• Velká Británie Wimbledon (více)

Tenisová kariéra smolaře Petera Colta se rychle blíží k neslavnému konci. Na poslední chvíli dostává divokou kartu na věhlasný šampionát ve Wimbledonu. V hotelu v Londýně mu dá recepční omylem jiný klíč a Peter se ocitne v luxusním apartmá, kde se právě sprchuje mladá naděje amerického tenisu, půvabná, ale také nadmíru energická a dravá hráčka Lizzie Bradburyová. Náhodné setkání těchto tenisových protipólů zažehne jiskru lásky. Rozvíjející se vztah i úspěchy na kurtu Peterovi dodají elán. Postupně se propracovává na přední místo a ocitá se blízko splnění svého životního snu - účasti v duelu o nejvyšší titul ve wimbledonském turnaji. (TV Nova)

sasabetak

Tak tohle byla vtipná romantická komedie v podání Richarda Loncraina. Už jen Kirsten Dunst v hlavní roli neznamená nic špatného a sportovní prostředí je také velmi pěkné. Nic mi nebrání dát pětihvězdu. ()

Nicole32

Britské komédie mám naozaj rada. Tenis je krásny šport. Kirsten Dunst a Paul Bettany sú ako hlavná dvojka perfektná a to niesom nejaká extra fanúšička ani jedného z nich. Je to romantické ale nie presladené. Navyše britský humor nemôže uškodiť. Obrovská spokojnosť. ()

MAXIKILLER

Stejně jako Golfista, ani já nemám problém dát romantické komedii plný počet. Paul Bettany a Kirsten Dunst tvoří velice sympatický pár, kterému celý film prostě musíte fandit. Humor, napětí, a emoce jsou tu smíchány do velice příjemného a chutného koktejlu, který vám zachutná, a budete si ho chtít dát ještě jednou, né li víckrát :) ()

EddieIron

Jako film fajn,ale z pohledu tenisového fanouška jsem se místy smál tam,kde by to asi scénárista nepředpokládal.Ale za vidění to stojí. ()

DansteR

"My parents are still together, which proves that love isn't just blind, it's bloody stupid."....Romantické komedie po pravdě řečeno moc nemusím, možná spíš vyloženě nemám rád, ale tohle je vyjímka potvrzující pravidlo. V první řadě ten dopad na diváka odlehčuje sportovní prostředí, za další výkony jak Paula tak Kirsten a k tomu všemu to není žadný Hollywood. Děj má spád, čemuž vděčí hlavně za tenisové chvilky, které odpoutávají pozornost diváka od toho klišé co se romantických komedií týče. Jeden z těch (nej)lepších tohoto žánru, i díky Kirsten. 90% ()

tomino28

Parádní britská romantická komedie, ve které sice narazíte na klasickou a jednoduchou zápletku (co taky pořád vymýšlet nového že?), ale to není překážka, která by vám zabránila se u filmu dobře bavit. Film z wimbledonského tenisového prostředí zkrátka pěkně odsýpá a celé to překvapivě dobře funguje,zvlášť se sympatickou Kirsten Dunst v hlavní roli! ()

Anaheim

Tak nevim, kde se stala chyba, ale mě tenhle film teda neoslovil. Skoro všechno mi připadá strašně předvídatelný a falešný jak třicetikoruna. Docela jsem se na ten film těšil a šíleně mě zklamal, dvě hvězdy snad jenom za to jak si Peter Colt mluvil pro sebe když šel na podání, jinak mě nic nebavilo, ač jsem si to přál, bohužel. ()

kolly13

Pohodová televizní romantika. Sportovní záběry evidentně nejsou zájmem filmu (velké mezery), o to víc se sází na hlavní dvojici, která funguje. Chybí něco překvapivého či silného. ()

gpx

Sportovní scény jsou stejně věrohodné jako ty z filmu Shaolin Football, ale ono je to vlastně fuk. Wimbledon je o něčem jiném, je to prachsprostý slaďák bez nápadu. Nicméně jako oddechová zábava po náročném pracovním týdnu to svůj účel velmi dobře splní. PS: Důležitý aspekt, pro který dávám 4 hvězdy a ne 3 - nanasere vás to nějakým politickým bulšitem jako většina amerických filmů. ()

kolodej1

mezi romantickými komediemi to není úplně vrchol, ale rozhodně takový lepší průměr v rámci britské produkce, to znamená, že výrazný nadprůměr celosvětově, protože co si budeme povídat, anglický smysl pro humor je opravdu na výši. A tak i zde, i když jen občas, vysloveně zajiskří vydařený fór, kterému se člověk s chutí zasměje. A to není málo, u méně povedených snímků na takový moment často zbytečně čekáme celý film. Je to takové příjemné, odpočinkové pokoukáníčko, které můžu doporučit. A není podstatné, jestli je divák příznivcem tenisu nebo ne. Britové si nicméně tímto filmem, v době, kdy ještě nevěděli, co dokáže Murray, snili své sny o svém wimbledonském vítězi, když ne ve skutečnosti, tak aspoň ve filmu. ()

r007

Ačkoliv mám velmi ráda tenis a romantické komedie a těšila jsem se jaký film bude ( možná právě proto ) mě film trošičku zklamal. Příběh neměl žádné překvapení, rozuzlení nebo pointu, vše se mi zdálo tak nějak jasné předem. Herci byli sympatičtí, kamera se mi líbila jak se občas zastavila a rozhodně jsem se nenudila. Příjemný anglický humor mě potěšil, i když v komedii bych ho čekala víc. Vlastně proti tomuto filmu nic nemám, ale rozhodně netoužím ho vidět znovu. Jako by mi na celkovém dojmu něco scházelo, ale prozatím nevím co. ()

Devilskitten

Velmi příjemná podívaná z prostředí slavného Wimbledonu. Viděla jsem už spoustu romantických filmů týkajících se sportu, ale žádný na mě nepůsobil takto pohodově, příjemně, nenuceně a zábavně. Jedna z mála romantických komedií, které si zasluhují 5*, britové prostě umí! :) ()

Lenny.cz

Achjo, kéž by to nebylo od začátku tak jasné, jak to dopadne .. a jak to bude probíhat.. čekala jsem, že se to alespoň zvrtne, ale né. Od začátku do konce byl film přesně podle očekávání. Vyzdvihuje ho ale parádní "finálový zápas".. ty myšlenky, co se honí hlavou Peterovi Coltovi, joo ty maj něco do sebe! ()

zigy

Tenisové výměny za pomoci počítače reálné, ok, ale vše ostatní je umělé - od tenisového zákulisí po hlavní romanci - prostě se viděli v pokoji a pak na sebe skočili......Jak dopadne turnaj, bylo jasné od prvních minut, takže napětí při zápasech nula. Hodně zachraňuje jemný anglický humor a odsýpající tempo. Slabé ústřední obsazení. ()

PTuranyi

Výborne natočený romantický príbeh. Scenár vytvára pocit, že ide o skutočný príbeh a dáva deju pozitívny náboj a dodatočné napätie. Pritom dialógom nechýba vtip. Dobre vymyslený scenár a prirodzené výkony s kvalitným hereckým obsadením. ()

Treble

Moc pěkná a příjemná komedie. Fakt. Jen ten scénář. Je to přesně ten typ scénáře, kdy si na začátku celého filmu řeknete co se asi tak stane a ono se to opravdu přesně tak stane. Tady to nějak, ale moc nevadí, jedná se o příjemný osvěžení z poměrně zajmavýho prostředí. ()

Dejvidas

Děsná blbost.. Typická romantická limonáda, plná neuvěřitelně stupidních dialogů a rádobydojemných scén.. Děj je čitelný hodinu dopředu a už v půlce filmu jsem věděl proti komu bude hlavní hrdina hrát finále, jaký bude jeho průběh i výsledek..a v ničem jsem se nespletl..:( A to ani ani nemluvím o spoustě sice divácky atraktivních, ale (zvlášť pro Wimbledon) občas až směšně nerealistických tenisových výměn..jako milovník, hráč a snad i znalec tenisu jsem občas jen kroutil hlavou.. 2 * dávám za několik FAKT vtipných hlášek, Paula Bettanyho a hlavně za to, že jsem měl při sledování dámskou společnost, takže se to dalo vydržet..:) ()

shinlove

Velice pěkná romantika s nepříliš pravděpodobným scénářem. Ale co se dá dělat, láska je všemocná a třeba Radek Štěpánek by mohl vyprávěr :D 4* ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill