Rocky Horror Picture Show

• Polsko Rocky Horror Picture Show (více)

Mladí snoubenci Brad a Janet uvíznou za bouřlivé noci před závorou označující konec cesty. Vzpomenou si, že cestou viděli starobylý hrad a rozhodnou se tam hledat pomoc. Když dorazí, uvítá je muž s bledou tváří, prořídlou kšticí a temně rudými kruhy pod očima a požádá je, aby vešli. Tak se mladá dvojice ocitne na dekadentním večírku pána domu – Dr. Franka-N-Furtera, transvestity z transsexuální Transylvánie a zjevně nepříliš příčetného vědce. Ten jim představí svůj nejnovější výtvor, urostlého blondýna Rockyho, kterého si stvořil pro své potěšení. Začíná noc plná vášní, kdy si nikdo nemůže být ničím jistý, zejména pak svým pohlavím a sexuální orientací. (AČFK)

voldemorf

Dekadence, planeta transsexuality, Tim Curry. Nevkus, nelogičnost, nemorálnost. Za tyto kvality dávám slabší čtyři. Protože jakkoli jsem film nestíhala, stále jsem měla pocit, že ví, co dělá. ()

DominoTempus

Fuckin' what?! Skutečně jsem nečekal, že si mi to bude líbit. Nebo alespoň ne tak moc, jak se mi to líbilo. Je to muzikál o svatbě, vraždě, Frankensteinovu monstru, mimozemšťanech, transvestitech a prcání, plus navrch je to pocta i dloubnutí do Hammer horrorů a sci-fi 50. let. Je to neuvěřitelně ujeté, hudba je nebezpečně chytlavá, postavy jsou velice výrazné, Tim Curry je oblečený do toho, do čeho je oblečený, a celé to ani vteřinku nenudí. So let's do the time-warp again! ()

A_san

Jakože muzikály nemusím. Tady byly ty písničky hrozné, až možná na dvě. Ale prostě za Curryho musím. Jeho zpodobnění N. Furtera bylo úžasné. Prostě super drag queen s menšími sklony k šílenství :D Jeho výrazy i pohyby, nemělo to chybu. ()

Lyx

Prinajmenšom veľmi originálne! Tim Curry je tu proste... Perfektný. Príbeh zaujímavý, herci sympatický a scenár bol skvelý. Milujem muzikály, a keď sa spoja s horrorovou tematikou, je to proste zážitok. Tento film bol pre mňa jeden veľký zážitok videný na veľkom plátne. Čudujem sa, že som o ňom nikdy predtým nepočul. Jediná vec, za ktorú musím strhnúť nejaké percentá, je koniec. Príliš chaotický a to, že sú to mimozemšťania ma vlastne sklamalo... Moje hodnotenie: 85% ()

CrazmydRed

Láska na prvý (a to doslova) pohľad! Tim Curry bol jednoducho božský, pri niektorých scénach s ním mi bilo srdce až kdesi v žalúdku, hneď a zaraz som sa do neho zamilovala, bol tak nechutne sexy a zároveň odpudivý XD " I am just a sweet Transvestite from Transsexual Transylvania" Hudba a choreografia dokonalá, Susan Sarandon neuveriteľne sexy (a to už nevravím len o jej hlase) a Little Nell by som si pre jej hlások hneď adoptovala ;) Originálne, neúnavné, nápadité, farebné, trasvestitné, uletené a zábavné. O tomto filme sa nedá rozmýšlať, musíte ho milovať. Padám na kolená ... ()

SB

Film, který mi učaroval snad nejvíc ze všech, co jsem kdy viděl. Je to směs rockandrollového muzikálu, transvestitismu, lechtivých okamžiků, morbidního humoru, temné atmosféry a parodie - jedinečný fenomén kinematografie, právě pročež dělí diváky na dva protilehlé tábory. Muzikál plný geniální hudby, geniálních textů a nacpaný přisprostlými dvojsmysly. Těžko hledat kultovnější film. Prvních 10 minut jsem čuměl na plátno a vůbec nechápal, co se vlastně děje, ale pak jsem se začal dobře bavit... Hlavními hrdiny jsou dva mladí lidé, kteří chtějí po zásnubách navštívit známého, aby mu sdělili svůj záměr vzít se, ale v deštivé noci v lese píchnou a přijmou přístřeší v blízkém zámečku, kde se zrovna dobře baví poněkud zvláštní společnost sezvaná trošku šíleným a trošku úchylným vědcem. Začnou se dít zvláštní věci a prvotní strach postupně začne přecházet v pokušení... ...von je tam vlastně každej trochu pošuk. Žádný film mi nezůstal ležet v hlavě tak dlouho, jako tento (trvalo mi půl roku, než jsem na něj přestal myslet). P.S.: Děj a smysl to samozřejmě má, ale nečekejte, že vše pochopíte napoprvé, plno detailů a tím i celek vám dojde za delší čas. ()

Martin888

Tak tohle bylo skoro nad moje divácké síly. Hudba byla chvílemi i nadprůměrná - proto taky ty dvě hvězdy, ale zbytek je slátania beze smyslu a bez pointy. A i když celkově mám rád uchylné filmy, rozhodně ne uchylné takovým stylem :-) ()

Kamy

Film, ku ktorému patrí prídavok "kultový". Je to divné, netradičné a dokážem pochopiť ľudí, ktorým sa to nemusí páčiť, ale u mňa to fungovalo. A soundtrack je proste super. ()

VanBradley89

Neskutečně neskutečný Tim Curry. Neskutečně roztomilá a sexy Susan Sarandon. Neskutečně úchylná záležitost plná výborných písní. Pokud se zdá, že slovo neskutečně opakuji moc často, je to dáno tím, že to co jsem měl možnost vidět na mě neskutečně zapůsobilo svojí odvahou a jinakostí. Pokud řeknu, že je to nejlepší muzikál jaký jsem, kdy viděl, co to ze mě dělá? :-) ()

Iono

Hudebně skvělé, herecky skvostné, vrcholně zábavné a překvapivě inteligentní. Asi to není pro každého a když jsem to před lety viděl poprvé, tak se mi to taky moc nelíbilo, ale jen letos jsem si tento film pustil asi čtyřikrát a považuji ho čím dál víc za filmový skvost. Jen si říkám - jak se mi to mohlo tenkrát nelíbit? Nebo jsem prostě jen časem zblbnul, protože to opravdu možná je jen taková vtipná kravina. Komentář: GigaPudding. ()

JuveIt

Skvělá rock'n'rollová hudba doplňovaná skvělým vizuálem, rozkošnou Susan Sarandon a sladce perfektním Timem Currym. ()

blondboss

Milovníci bizáru a artu, zbystrite. Tento snímok je pre vás ako vyšitý. Moja hlava asi nie je vôbec umelecká, lebo tento "šplech" od Sharmana som ledva dopozeral. Prišlo mi to ako zmes uletených výjavov za tónov nechutnej rockovej hudby. Malo to síce akési prvky fantasy a hororu, ale hovoriť o tom, ako o hororovom muzikáli, je ozaj trošku pritiahnuté za vlasy. Aspoň že Susan v najlepších rokoch potešila. Inak je to nepozerateľné. 30 % ()

_Irbe_

Opravdu jedinecný a nezapomenutelny film!Vyborna parodie na beckove horrory s vynikajicimi pisnickami.Vetsinou uchylne filmy nemusim ale tenhle neni ani trapny ani presprilis eroticky.Eroticno je tu velmi drazdivym zpusobem podavano v malych davkach a naznacich takze zbytek necha na vasi fantazii.Hereckemu obsazeni samozrejme narosto dominuje rozkosne zrudny Tim Curry nasledovan nezbednym a hezky kycovitym Richardem O Braienem a na zacinajici Susan Sarandon v podprsence je velmi pekny pohled.Vypravec byvaleho Blofelda Charlese Graye vcelku mile prehrava a Meat Loaf si vystrihne hudebni cislo,ktere ho pozdeji katapultovalo ke svetove slave.Dale take musim vyzdvihnout dokonaly text k pisni Scence Fiction/Double Feature nabity odkazy na snad vsechny slavne sci-fi a horrory te doby.Lechtiva absolutni rozkos!Just Dont Dream It BE IT!! ()

saladín.

Genialne zábavná persiflaz a zaroven anticipacia popkulturnych trendov. "It Was A Mercy Killing, You Know". *UND* thus, new wave was born. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf