Rocky Horror Picture Show

• Polsko Rocky Horror Picture Show (více)

Mladí snoubenci Brad a Janet uvíznou za bouřlivé noci před závorou označující konec cesty. Vzpomenou si, že cestou viděli starobylý hrad a rozhodnou se tam hledat pomoc. Když dorazí, uvítá je muž s bledou tváří, prořídlou kšticí a temně rudými kruhy pod očima a požádá je, aby vešli. Tak se mladá dvojice ocitne na dekadentním večírku pána domu – Dr. Franka-N-Furtera, transvestity z transsexuální Transylvánie a zjevně nepříliš příčetného vědce. Ten jim představí svůj nejnovější výtvor, urostlého blondýna Rockyho, kterého si stvořil pro své potěšení. Začíná noc plná vášní, kdy si nikdo nemůže být ničím jistý, zejména pak svým pohlavím a sexuální orientací. (AČFK)

katakomb

Ten název vypovídá o všem, je to show od začátku až do konce a já se už dlouho takhle nepobavil. Škoda, že podobné filmy se dnes už netočí ()

Hombre8 odpad!

Neuvěřitelné, co všechno je možno za něčí prachy natočit a ještě neuvěřitelnější, jak se tohle může někomu líbit. U máločeho je odpad zaslouženější. ()

adako

Famózny Tim Curry (jeden z tých hereckých výkonov čo sa človeku natrvalo vpíšu do pamäte) sám o sebe stojí za pozretie, a aj keď nie som fanúšik muzikálov v tomto prípade mi sadla aj hudba. No a všetko ostatné je taký nejaký mišmaš, v ktorom som len hmlisto rozoznával naratív. Vo výsledku to stále nejak zvládlo fungovať. ()

90125

Z ďalekej galaxie Transylvanie, z planéty Transsexualita priletel sladký transvestita Frank a zo zámku na Frankenstein place nám pripravil tento double feature festival dekadencie a úchyláctva, paródiu na béčkové horrory a sci-fi movies, ale tiež poklonu starému dobrému rocanrolu. Bonbónik pre zatvrdnuté puritánske šišky, ktoré sa nevedia uvoľniť a zasmiať sa. Minimalne čísla Time Warp a Sweet Transvestite sú brilantné a nezabudnuteľné. Tim Curry je ohromný a Dammit Janet k zakúsnutiu. Meat Loaf sa síce vo filme (než skončí pod sekerou) len mihne, ale stihne odpáliť nádhernú rockovú pecku. Hoci aj film prakticky úplne postráda zápletku a v závere stratí tempo a invenciu, stále je to ozajstný sedemdesiatkový kult. Pravidelne, raz za čas, si musím znovu dať "a jump to the left and then a step to the right". 75 % ()

Kaleidoskop

Neznalosti na poli kultovních děl světové kinematografie je potřeba dohánět. A přiznejeme si, že RHPS je rozhodně dílo, které vstoupilo do historie. Film plný otevřené sexuality, hororových postaviček a výborných písní, jsem dnes viděl poprvé a doufám že né naposled. U děl tohoto formátu nejde moc popisovat, v čem všem je ten film geniální. Tohle se prostě musí vidět. Nejspíš si budu muset někdy zajít na promítání tohoto filmu v Aeru, aby to mělo tu správnou atmosféru! ()

babi

K neuvěření! Tak tohle ukojilo mé libido! Chvílemi jsem měla chuť mezi tu hrstku poletujících transvestitů, podivínů a svaloušů vletět a zahrát si s nimi. Souhlasím s Alenkou, když tvrdí, že by se do Curryho i zabouchla. Prostě mu nevěříte, že to hraje, a vychutnáváte si každou jeho grimasu a taneček (zvlášť ten na té gymnastické koze:)...Susan je roztomilá a momentkový Meat Loaf tomu dává ten správný ráz rockové muzikálové muziky, jak má být. Tahle úchylárna mě prostě bavila, ale, i když mi to možná neuvěříte, nic nemá na Zpívání v dešti! "I´m singin´ in the rain...with a corset and suspenders":o) ()

Zuzanice

Tak na téhle úchylárničce jsem byla před x lety, když jsem dělala au-pairku v Paříži. Zážitek to byl skutku nevšední, hlavně díky podání: nejdřív nás těsně před začátkem dva týpci na ulici před kinem k pobavení skupinky japonskejch turistů učili ten taneček (step to the left, step to the right... kdo viděl, ví o čem mluvím), kterej sme si pak střihli pokaždý zároveň s filmem, a pak ti stejní dva týpci, tentokrát už namalovaní a v kostýmech, doplňovali/předváděli přímo v kině na pódiu děj (nejspíš už nikdy neuvidím chlapa v sexy šatičkách, na platformách a s falešnejma perlama velikosti pinpongáče kolem krku). Aby toho nebylo málo už v programu v novinách bylo uvedený, že si s sebou má člověk přinýst rýži a vodu, kterou kolem sebe rozhazuje a rozlívá, podle toho, jestli ve filmu prší nebo probíhá svatba... Po tomhle interaktivním představení jsem se domů vrátila mokrá, s rýží ve vlasech a rudou rtěnkou všude možně, ovšem v dokonalý náladě :-) Jak už tu někdo psal, nevím, jestli bych se odvážila tohle někomu doporučit, ale myslím, že bych se u toho skvěle bavila i doma! ()

Turtle

Naprosto šílené ale zároveň jak vás to chytne tak vás to nepustí. Humor, odkazy na staré béčkové sci-fi, výborné písničky a Podvazky v kterých jsem už několikrát měl tu čest jít do kina. S každým shlédnutím milujete více a více. Tim Curry je až hrůzostrašně přesvědčivý. Mimika, pohyby, intonace - všechno zvládnuté naprosto strašidelně, že by jste mu toho transvestitu věřili. ()

litllewitch

Já prostě nechápu, jak tohle mohle v sedmdesátých letech vzniknout, ale jsem za to ráda. Protože tenhle film je prostě smršť spousty úchylek, u kterých se budete vesele bavit :D ()

TRIXTEEN

Ať o tom filmu přemýšlím sebevíc, nevím, jestli si zaslouží jednu hvězdu, nebo pět. Takže volím kompromis... ()

mr.sonny

Tim Curry mě odrovnal. Viděl jsem tohle dílo snad už stokrát a pořád mě nepřestává bavit. Sedlo mi všechno, obsazení, humor i písně. Pro mě je tohle nejlepší a nejzábavnější muzikál, kterej jsem doposud viděl. ()

borboleta

Tohle je fakt jízda! Doporučuji sledovat uprostřed noci s několika pohodovými kamarády a dostatečnou zásobou alkoholu. ()

Herbert007

Bláznivý, ulítlý, dekadentní... Tima Curryho jsem nejdřív viděl jako trošku silnějšího pána v letech v roli krále Artuše ve Spamalotu, takže tady mě trochu překvapil... no ale, všichni jsme jednou byli mladí :-) ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf