Rocky Horror Picture Show

• Polsko Rocky Horror Picture Show (více)

Mladí snoubenci Brad a Janet uvíznou za bouřlivé noci před závorou označující konec cesty. Vzpomenou si, že cestou viděli starobylý hrad a rozhodnou se tam hledat pomoc. Když dorazí, uvítá je muž s bledou tváří, prořídlou kšticí a temně rudými kruhy pod očima a požádá je, aby vešli. Tak se mladá dvojice ocitne na dekadentním večírku pána domu – Dr. Franka-N-Furtera, transvestity z transsexuální Transylvánie a zjevně nepříliš příčetného vědce. Ten jim představí svůj nejnovější výtvor, urostlého blondýna Rockyho, kterého si stvořil pro své potěšení. Začíná noc plná vášní, kdy si nikdo nemůže být ničím jistý, zejména pak svým pohlavím a sexuální orientací. (AČFK)

Sheldra

Jsem na rozpacích. Do úplného odpadu se mi Rockyho hodit nechce, přesto mám silná dojem, že to s tím kultem bude podobný jako u filmů Eda Wooda - je to tak šíleně debilní, až to pro někoho přechází v genialitu. No pro mě ne... ()

dee-key

Já bych strašně rád něco napsal a po shlédnutí tohoto... díla bych dal dohromady asi celou knihovnu. Ale kdybych to ohodnotil, lidi by věděli, že jsem to viděl. A to pomyšlení bych nesnesl. ()

ilemas

Po včerejším uvedení v tv musím snížit hodnocení a jednu dávám jen za skvělý herecký výkon Susan Sarandon, jinak ostatní herci včetně nesympatického Rockyho stáli za prd. Nechápu, proč se tato úchylárna stala kultovní. ()

honajz2

Ono na jednu stranu ten film do sebe něco má, za celou tu dobu mě to skoro nenudilo (kromě konce), některé ty písně jsou ok, občas to je i zábavné, ujeté to je hodně, ale tohle prostě pro mě netvoří pořádný filmový zážitek, když celý ten film nemá děj, resp. děj ve stylu "každou vteřinu se může stát úplně cokoli". Ono se to fakt nijak nevyvíjí, neposouvá, prostě se tam vždycky náhodně něco stane, aby to bylo co nejšílenější a to že to nedává ani smysl v tom, co se stalo v tom filmu už před tím, to je fuk. Díky tomu mě to nijak neuchvátilo. Chybí tu nějaká myšlenka, nebo aspoň nějaký cíl, kam by to režisér chtěl dovést. Forma prostě tady jednoznačně vítězí nad obsahem, ale já radši, když je to vyrovnané. To tady opravdu není. 3* ()

HappySmile

Šílenost těžkého kalibru, která asi doopravdy nadchne jenom pár jedinců, pro ostatní to asi bude "jen" netradiční zážitek do sbírky podivností, které dosud na filmovém plátně neměli možnost zhlédnout. ()

(mOnkey)

Myslím, že nemá moc cenu se dohadovat, zda je Rocky Horror Picture Show originální nebo ne. Nepopiratelným faktem totiž zůstává, že tenhle muzikál jednoduše nemá obdoby. Ať už jde o FANTASTICKÝ námět, skvělé zpracování, geniálního Tima Curryho a další aspekty filmu, tahle freak show JE prakticky bezchybná. Pátou hvězdu nedám jenom proto, že si chci nechat prostor na druhou projekci a hlavně si to musím nechat uležet v hlavě. A že to tam bude strašit pěkně dlouho. 85% ()

Lischai

Já jsem se toho hrozně bál, ale je to hrozně dobré! Asi je to potřeba vidět s kamarády a alkoholem (což je, jak jsem pochopil způsob, jak je tenhle film běžně konzumován) a mít náladu na bizár muzikál, ale u mě se tyto věci protly, takže panuje spokojenost. ()

deepend

Mám rád hudební filmy, mám rád muzikály, mám rád ujeté muzikály (Hedwig and The Angry Inch, Tráva, Malý krámek hrůz). Rocky Horror Picture Show je jedním z nich a jednoduše mě srazil na kolena. Myslím, že v to filmu si každý najde to svoje. Někdo to bude brát jako hodně ujetou a originální poctu starým hororům, někdo si jednoduše bude užívat tu uvolněnou (trans)sexuální atmosféru....:-) Pro mě tento film všechno dohromady, poprvé jsem na to čuměl jako tele na nové vrata a blbě jsem se u toho usmíval, podruhé, potřetí........podesáté už jsem si prozpěvoval ty super pecky. Jenom škoda, že se u nás ten film moc nechytl, docela rád bych se zúčastnil speciálního představení v kostýmech. Životní role Tima Curryho a jedna z nejlepších rolí Susan Sarandon....touch-a, touch-a, touch-a, touch me i wanna be dirty.....jooo :-) ()

Sinn

Projekt posouvající hranice. Skvělá hudba, Hot patootie a Time warp geniální, pořád mi zní v hlavě. A Tim Curry nejlepší transka všech dob! ()

Mefistofelle

Máti mě jednou viděla, jak se na to koukám, a myslela si, že jsem úchyl:)... a možná k tomu měla důvod, protože Tim Curry v roli sladkého tranvestitity z planety Transsexual (galaxie Transylvania) vypadá neuvěřitelně přesvědčivě - skoro jako by si ty svoje podvazky, podpatky a makeup opravdu užíval. Říkám si, že ten chlap opravdu musí mít docela velkou odvahu na to, aby mohl hrát takovou roli. Přidejme si ještě barevné a záměrně kýčovité kulisy, ujeté postavy v divných kostýmech a vtipné texty. Vznikne něco, co jen tak zapomenout nejde. Akorát ta hudba mi místy lezla opravdu dost na nervy. ()

Aelita

To, jak člověk vnímá ten či onen film, zda se mu líbí nebo ne, a v čem konkrétně nebo obecně, vypovídá o člověku samotném mnohem více, než o filmu. To, že mne tento film ani obecně, ani konkrétně nezaujal, ba dokonce nudil, o mně vypovídá zřejmě to, že za a) nejsem z galaxie Transylvania, za b) nemám ráda kabarety, za c) transvestismus, transsexualita, transgender, transhominismus, ale i samotný trans bohužel nejsou již tím, čím bývaly - chci tím říci, že v roce 1975 tento film vyvolával v divácích zřejmě větší trans, než dnes, kdy se všechny transy staly normalitou a jsou tudíž docela nudnou záležitostí, čemuž jsem důkazem se svojí verzí vnímání roku 2011. ()

cariada

Muzikály nesnáším, nechal jsem se zlákat názvem, ale hořce jsem litoval, ještě že to šlo přetáčet. Opravdu tam nebylo nic co by mě zaujalo to vysoké hodnocení nechápu. ()

Streeper

Skvělý. Bavila jsem se od začátku do konce. Bylo to úplně poprvé, co jsem viděla Rocky Horror Picture Show a jsem naprosto unešená. Věděla jsem, že je to hodně jiné a extravagantní, ale o to se mi to líbilo víc, protože to bylo něco jiného. Byla jsem překvapená ze skvělého výkonu Tima Curryho, dovoluji si říct, že se jednalo o jeho životní roli/výkon. A nechápu, že si za to neodnesl nějakou cenu. Věřila jsem mu každý pohyb, detail, píseň, slovo, prostě dokonalost. Chvílemi jsem si nebyla jistá, jestli to není ženská, na podpatkách chodil lépe jak všechny ženský ve filmu. Moc ráda se k tomuto filmu budu vracet. ()

ad

Jestli nevíte, jak definovat kult, tak tady ho máte. Každá vteřina tohoto díla je lahůdkou pro každého milovníka filmu, situace gradují perfektně a Tim Curry !!! Už jeho nástup na scénu je "záležitostí" k popukání a navíc ta infantilní kérka :) Mnohdy má člověk opravdu chuť začít tancovat a zpívat s postavami (především u Time-Wrapu) :) ()

Bláža

Natolik šílený muzikál, že překonává i Pomádu. Barevnost, úchylnost, Meat Loaf a transsexuální Transylvanie... pokud si libujete v muzikálech nebo jste transvestita, přidejte si jednu hvězdičku navíc ()

cubajz

totální šílenost čerpající inspiraci ze starých horrorů, připitomělých sci-fi zápletek aka Ed Wood a hlavně rock'n'rollu! Jednoznačně největším masakrem je Tim Curry v roli Frank-A-Furtera, každý jeho výstup je naprostej nářez, ať už se jedná o nějaké pěvecko-taneční číslo nebo ulítlý rozhovor. Během filmu se naladíte na tak magorskou vlnu, že už vás žádná úchylnost či nějaké to béčkové klišé v ději vůbec nepřekvapí a vy se budete místo nevěřícného kroutění hlavou jen přiblble usmívat. Jo a pokud jste někdy přemýšleli, kam chodí Marilyn Manson na své ulítlé kostými, tak tady máte částečnou odpověď... ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf