Král Tulsy

• USA Tulsa King (více)
USA, (2022–2024), 12 h 16 min (Minutáž: 36–43 min)

Série(2) / Epizody(18)

Člen newyorské mafie Dwight "The General" Manfredi, propuštěný po 25 letech z vězení, je svým šéfem vyhnán na venkov v Oklahomě, aby rozšířil operace, ale když podezřívá svou gangsterskou rodinu, že pracuje proti němu, pomalu si buduje vlastní tým. (SkyShowtime)

KoRner

Tak trochu mafiánske "Rýchlo a zbesilo", kde podobnosť tkvie najmä v nezraniteľnosti a neomylnosti hlavného hrdinu, ktorý si neustále dokazuje, že je najväčší alfasamec v okruhu tisíciek kilometrov. Do toho je samozrejme spravodlivý, citlivý a hneď na úvod dá najavo, že nie je rasista. Každé krimi je tak dobré, ako jeho antagonista a tu veru nie je čo pochváliť. Motorkarsky gang je partia hlupákov a tzv newyorská rodina má päť a pol člena, kde si capovia zásadne vybavujú veci osobne a nedotknuteľnosť "mademanov" u nich nepoznajú. Slyova postava totiž stoji ako nad zákonmi štátu, tak nad zákonmi Omerty. Viacmenej sa podarili akurát vedľajšie postavy, ktoré tvoria jeho tím, inak je to nenáročná zábava, kde nič hlbšie hľadať netreba. ()

cariada

Sly na stará kolena zraje jako víno. Role mafiána mu sedí jako prdel na hrnec. Ten věk by mu nikdo nehádal. Velice pobavilo, když měl sex s tou agentkou a řekl jí kolik mu je a ona že se to nesmí nikdo dozvědět. Dobře se dívá na to jak si zvyká na život venku a objevuje nové věci, které se za jeho pobyt ve vězení změnili. Jeho klidná až pohodová povaha, kdy jedná stále v pohodě dokud se ne naštve, ale tak je pořád napůl kliďas. Na druhou sérii se těším. ()

m.a.t.o.

„Chcete ma obviniť z toho, že ma takmer zastrelili? Pretože si nemyslím, že je to zločin. A to dokonca ani v Oklahome.“ Kvalitný mafiánsky seriál? Rádoby. Kým začiatok (prvá tretina) bol super, s nástupom "brutálne nebezpečného" motorkárskeho gangu na scénu to už išlo dole vodou. Akoby po tretej časti vymenili scenáristov a tí sa predbiehali v tom, kto vymyslí väčšiu kokotinu. Iba a jedine Sly to celé drží pohromade (hlavne kvôli nemu je moje hodnotenie zhovievavé) a je naňom doslova vidieť, že si svoju rolu užíva. Páčili sa mi vtipné vsuvky (semafor na prechode pre chodcov; fotenie sa na vodičák; posilovňa), no tie pre zmenu boli v kontraste s tými brutálnymi, kde Sly v jednej chvíli pôsobiaci ako slušne vychovaný mentorujúci dedko, sa zmení na vraždiace monštrum, ktoré holými rukami narobí z mafiánskeho klubu krvavé jatky. Takže úprimne, neviem či budem mať o rok chuť pozrieť si aj druhú sériu. 60 % ()

Deyw

Tvle davam plnej..stallone je neco jako muj tata vole a cim je starsi tim zraje dpc..asi jeden z jeho nejlepsich hereckych vykonu..hlavne ze zacatku to obsazeni bylo divoke a myslel sem ze to zahodim, ale tvle pak se ztoho stala srdcovka a uplne sem to slupnul...a ten konec dopice! ten konec kurva! zatim nejlepsi vec roku ()

Hollohlaway

Atmosféru to rozhodně má a Sly je velmi uvěřitelný a charismatický jako mafiánský boss. Ale některé epizody byly dost nepříjemně televizně naivní, každou chvíli dělal sice vtipný, ale nelogický rozhodnutí. Někomu se nasere do kšeftu a je pak udivenej, že dotyčný po něm jdou a podobně, jako by snad v New Yorku nebylo konkurenční prostředí či co. Někdy jsem měl trochu potíž uvěřit, že ta nesourodá partička huličů, podivínů, opilců a naivních děcek ( ano, myslím tebe Tylere! ) je schopná vůbec fungovat jako zločinecké profesionální uskupení, kde jde, k jejich překvapenému údivu, taky o život. Každej kdo viděl pár mafiánských filmů by snad aspoň tušil, tady často nic. To trochu drhne, ale jinak je to velmi zábavné a originální. ()

• Osoba uväznená na dlhé časové obdobie má tendenciu byť mimo kontakt so súčasnými udalosťami a kultúrnymi posunmi, čo je typ „kultúrneho šoku“, ako demonštroval aj samotný Dwight (Sylvester Stallone), neformálne nazývaný „väzenský hlupák“. V Amerike môže byť takáto osoba poverená alebo dôrazne vyzvaná, aby absolvovala tzv. „triedu životných zručností“ predtým, ako sa znovu začlení do spoločnosti. (chesterko)
  • Natáčanie naozaj prebiehalo v Tulse a taktiež v Oklahoma City. (m.a.t.o.)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

19.11.2022

1923 dostane i druhou sérii

1923 dostane i druhou sérii

26.10.2022

Taylor Sheridan (Wind River, Sicario) si před pár lety řekl, že J. J. Abramsovi ukradne nálepku největší workoholik v současném Hollywoodu. Jeho seriálová expanze na Paramount+ začala nenápadně, dnes… (více)