Reklama

Reklama

Hornblower III - Povinnost

(TV film)
  • Velká Británie Hornblower: Duty (více)

Obsahy(1)

Už sa zdá, že sa bude musieť zmieriť s tým, že sa niečo definitívne mení. Po jeho boku totiž stojí žena. Ale zdá sa, že Napoleonove plány mu prišli celko vhod na to, aby ju opäť na nejaký čas opustil. Kapitán Bracegirdle zmizol pri francúzskom pobreží a je otrebné podniknúť kroky na prevenciu pred odvekým rivalom. Napoleonov plán je neúposný a nikdy si nemôžete byť celkom istý, čo vlastne tento vojenský génius chystá. Hornblower je mu však viac ako zdatný protivník... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (34)

Maynard. 

všechny recenze uživatele

Povinnost, ano to pro mě bylo skouknout tenhle poslední díl. Je to poměrně vyjímečná série, která je svým způsobem jedinečná. Moc filmů (kromě teda Pirátků z Karibuku) se na lodi neodrhrávají. Svatba, tak to je asi jediná věc, kterou si na tomhle poslední dílu budu pamatovat. Jinak je to pro mě spíš slabší završení. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Asi nejslabší ze všech dílů. Souhlas s flankerem 27. Nevím jestli bylo na válečných lodích zvykem, aby šel na průzkum nepřátelského pobřeží kapitán a první důstojník (zde dokonce dva kapitáni...). Obávám se, že v případě smrti či zajetí by to znamenalo znatelnou paralýzu lodi. No ale jsme v Hornblowerovi, ten si to klidně projde irsko - napoleonským ležením a v pohodě se vrátí s informacemi zpět... V tomto díle jej také konečně užene Angličanka krev a mlíko a musím rovnou říci, že ta drobounká Francouzska, která bohužel padla v díle s nevydařenou invazí při ústupu k mostu byla větší šťabajzna než tenhle britský škuner .-). Hory jak jej něžně nazývala jsem měl ten dojem to cítil podobně a tak mnohem raději trávil čas s chlapy na lodi i když čekala v přístavu na kotvě na rozkazy. Celé to končí tak nějak divně, zkrátka náhle. Najednou je prostě konec a nic víc. Lze z toho tušit, že se počítalo s dalšími díly...ale věčná škoda, že už je nikdo nenatočil. Když to shrnu, je to opravdu poctivé dílo jako celek. Byly tam slabší díly a byly lepší. Za tenhle dávám jen 4 děla. * * * * ()

Reklama

H34D 

všechny recenze uživatele

Závěr, Horatio se bude ženít a taky na konci po prvé vidíme sníh, prostě sága Hornblowera obsahuje snad opravdu vše co by mohl historický miniseriál nabídnout. Pro shrnutí - jsem tedy spokojen, o scénář bylo dobře postáráno knižní předlohou (ne, že bych četl) a k režii, či hereckým výkonům nemám žádné výhrady, ovšem ani jakékoliv jiné připomínky, takže to bylo asi v normě :) 8/10 ()

Streeper 

všechny recenze uživatele

Závěr je poměrně průměrný. Opakuje se tam mnoho z předchozího dílu, ale je tam více kecání o emocích a málo akce, což dílu spíše škodí, než aby to bylo ku prospěchu. Velké plus je sníh, který vidíme poprvé za celou sérii, a který přidává na napínavé atmosféře. Ale jinak to byla spíše nuda a za mě dost špatně uzavřený konec. Chápu, že asi počítali ještě s další sérií, ale i tak to nemuseli ukončit tak nedbale. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Ještě je čas to zvážit, pane........ Tento příběh začíná odsouzením kapitána Hornblawera za....ale to by byl spoiler. CITÁT - Vaše potřeby převyšují mé.......... Situace okolo 30 minuty mě hodně rozesmála. To je už dosti přehnané. Klasické scény, normální hudba a obsahově někde okolo 50-60% Poslední kousek z celé série je jen průměrný televizní film. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se ve Velké Británii v lokalitě South Devon. (Terva)

Reklama

Reklama