Reklama

Reklama

Hornblower III - Povinnost

(TV film)
  • Velká Británie Hornblower: Duty (více)

Obsahy(1)

Už sa zdá, že sa bude musieť zmieriť s tým, že sa niečo definitívne mení. Po jeho boku totiž stojí žena. Ale zdá sa, že Napoleonove plány mu prišli celko vhod na to, aby ju opäť na nejaký čas opustil. Kapitán Bracegirdle zmizol pri francúzskom pobreží a je otrebné podniknúť kroky na prevenciu pred odvekým rivalom. Napoleonov plán je neúposný a nikdy si nemôžete byť celkom istý, čo vlastne tento vojenský génius chystá. Hornblower je mu však viac ako zdatný protivník... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (35)

filmmovier 

všechny recenze uživatele

V prvním díle jsme byli svědky perfektního, naprosto božího, deštivého úvodu a celý cyklus tímto dílem končí skvělým finále se sněhem a jednou skvělou zprávou na úplný konec... Do toho všeho hraje pořád stejně perfektní hudba, hrají pořád perfektní herci a i když se mi poslední chvíle s Ioannem Gruffuddem, Paulem McGannem a Robertem Lindsayem (málo ho) líbily, bylo vidět, že to není tak úplně konec a je škoda, že se čtvrtá řada neuskutečnila, neboť tahle série je jedinečná. Napoleonské války pokračují (a opět bez něj) a i když na moře strávíme většinu stopáže, podíváme se i na souš a já se dočkal všeho, co od Hornblowera čekám. Svižná akce, perfektní tempo, asi nejlepší ze všech dílů, bitvy a spousta, spousta zábavy... Hornblower mě bavil a tenhle díl je rozhodně perfektní zakončení a já tvrdím, že je to i jeden z nejlepších dílů, což je dobře. Za mě 78%. Díky, Hornblowere. ()

Maynard. 

všechny recenze uživatele

Povinnost, ano to pro mě bylo skouknout tenhle poslední díl. Je to poměrně vyjímečná série, která je svým způsobem jedinečná. Moc filmů (kromě teda Pirátků z Karibuku) se na lodi neodrhrávají. Svatba, tak to je asi jediná věc, kterou si na tomhle poslední dílu budu pamatovat. Jinak je to pro mě spíš slabší završení. ()

Reklama

pepa3rd 

všechny recenze uživatele

Po boku Hornblowera stojí žena, řekněme trochu nepochopitelná volba po sličné francouzce (Estelle Skornik) z čtvrtého dílu, ale jinak se nám zde dostane opět solidní dávky dobrodružství ve službách loďstva jeho veličenstva. Jako celek je tahle televizní série opravdu vynikající a je zvláštní, že kdybych ji hodnotil jako jedno dílko, dal bych asi pět hvězd, ačkoliv samostatně každému dílu dávám jen vynikající čtyři. Škoda, že tohle je asi definitivní konec. ()

Finskej 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k tomu, že jde o jeden díl z celkem osmidílné série, ohodnotím vše naráz: velice solidní série ze starého námořnického prostředí, herecké výkony dobré (Ioan Gruffudd vážně hraje a tímhle si získal z nesympatií mé sympatie), skutečné lodi (minimálně někde určitě) mě uchvacují a prosté, uvěřitelné a nepřekombinované zápletky jednotlivých dílů jsou tak akorát. Zkrátka poctivá filmařina, příčetné scénáře, pěkné epizodky z doby britsko-francouzských střetů za revoluce. ()

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

Čtyři hvězdy jen z věrnosti Hornymu. Třetí série je lepší než druhá, ale horší než první. Nicméně Gruffudd stále umí, paní Hornblowerová je vážně roztomilá (jen doufám, že ohlědně ní C. S. Forester ještě něco vymyslel) a Hornblower jako postava je stále zajímavější. Pro další díly bych ovšem Grieva vystřídala někým jiným. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se ve Velké Británii v lokalitě South Devon. (Terva)

Reklama

Reklama