Zvláštní agent Frank Castle, kterého hraje Thomas Jane, provedl další z úspěšných zásahů proti zločinu., když připravil past na gangstera Mickyho a jeho parťáka Bobbyho, který v přestřelce s agenty FBI zahyne. Gangsterský boss Howard Saint zuří, protože Bobby byl jeho milovaný syn. Jeho vztek dostane nový směr, když zjistí jméno agenta, který akci připravil. Chlapcova matka Livia trvá na tom, aby za synův život zaplatila celá Frankova rodina, což se záhy stane. Navzdory svým zraněním Frank jako jediný přežije. Přežije a jde se pomstít. Režisér Jonathan Hensleigh přivedl na plátno postavu z oblíbených komiksových příběhů a dá se říct, že spíše průměrně, ani herci nebyli zrovna v nejlepší formě. Ale vizuální stránka filmu je zajímavá a vyložená nuda to rozhodně není.(31.1.2009)

Hmmm, tohle vůbec není tak špatný jak to podle zdejších reakcí vypadá. Likvidace Castleovi rodiny je celkem krutá a emotivní a zaslouží si odplatu a tady nastává jeden menší problém a to fakt, že místy je snímek trošku natažený. Kdyby byla střihačova ruka důraznější a místo 2 hodin by z filmu zbylo nějakých hezkých 95 minut, dodalo by to na svižnosti a celkovému rázu KATa. Jestlipak budou nějaká další pokračování? Ja bych si dal novou várku rád, už jen kvůli Thomasi Janeovi! 70%(1.12.2006)

• triatlet

Akčnost si představuji jinak než ujíždět před zloduchy v autě, za kterým vlaje loď:-) Takže jsem "hrdinům" ani moc nefandil. To, že mafiáni postříleli všechny, mě nepřekvapilo. A když jsem viděl, jak se hlavní hrdina v necelé třetině příběhu svíjel ve smrtelných křečích, tak jsem vypnul, protože sledovat, jak se zázračně zachrání a vezme si to synkovo tričko, které "zahání zloduchy",to se mi vážně nechtělo...(3.1.2010)

• strougy

Za zásadní kámen úrazu bych u Punishera viděl Thomase Jane, protože ten má asi tak stejný charisma jako měsíc stará mrtvola a u většiny scén má nasazen neskutečně znuděný výraz, což třeba ve chvíli, kdy s nim Rusák prohazuje zdi vypadá celkem ironicky. A ani ta Hensleighova režie za moc nestojí a přestože se jedná o akční snímek, už si asi nevybavím ani jednu zajímavější akční scénu, což o něčem svědčí. Ještě jsem sice neviděl Ghost Ridera, ale neumím si moc dobře představit, že by Punishera jakožto nejhorší comicsovou adaptaci mohl překonat.(2.3.2008)

I Dolph Lundgren měl toho času větší charisma než toporný Thomas Jane, jeho permanentně nepřítomný pohled á la 1989, slušný karate repertoár a monumentální neherectví se k této legendární postavě hodí až podezřele dokonale. Tehdy jsem mu u videa a s ošuntělým obalem od VHSky v ruce fandil i třeba dvakrát do roka. I Mark Goldblatt (placený i za schopného střihače: Terminátor 2, Komando nebo Armageddon) si na tu dobu s režií docela nápaditě pohrál a přinesl například „legendární“ sadistickou yakuzu. To začátečník Jonathan Hensleigh (do té doby scenárista: Smrtonosná past 3, Jumanji, Armageddon) kupí jednu školáckou chybu za druhou a toho času bych na něm nenechal nit suchou. Po letech jsem se ale k téhle látce vrátil, a když přejdu gumové záporáky Travoltu nebo Pattona, není to tak zlé. Žádné počítačové berličky a blbé zpomalené záběry, ale klasická staromódní kaskadérská akce s hrdinou, který neskáče z mostu na mrakodrap. Historie se opakuje. Standardní životní idylka Franka Castlea byla jednoho slunného dne rozsekána na kusy, když jeho nejbližší padly za oběť vyřizování účtů. Přeživší Frank nedisponuje žádnými nadpřirozenými schopnostmi, prostě jde silou parního válce za jediným – pomstít se. Místy potěší syrovost a efektně natočené násilí, chybí ovšem povedenější scénář a uvěřitelné dialogy.. prostě to, co by hodnocení vytáhlo ještě k solidnějším číslům.(2.3.2008)

• - Postava Kata se poprvé objevila v roce 1974 v únorovém čísle komiksu „The Amazing Spider-Man“ od společnosti Marvel. (Steewe)

• - Mnoho scén mučení Spackera (Ben Foster) Quentinem Glassem (Will Patton) bylo improvizovaných. (akisha)

• - Ve scéně, kdy Howard Saint (John Travolta) říká svému příteli, aby zabil vraha svého syna, má v některých záběrech vlasy nagelované a v některých ne. (Terva)