Kat

The Punisher

Kat

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2004, 116 min

Konečne najaký akčňák natočený klasickou staromódnou akciou, bez slabučkých bullet-time efektov, ktoré dokáže dobre natočiť iba pár režisérov. Punisher je drsný típek, ktorý to schytáva pri každej akcii, takže to nieje nesmrteľný zabijácky stroj. Za zmienku stoja malé postavičky spestrujúce Punisherov život a naopak mi vadil dosť nevýrazný Travolta.(28.6.2005)

• triatlet

Akčnost si představuji jinak než ujíždět před zloduchy v autě, za kterým vlaje loď:-) Takže jsem "hrdinům" ani moc nefandil. To, že mafiáni postříleli všechny, mě nepřekvapilo. A když jsem viděl, jak se hlavní hrdina v necelé třetině příběhu svíjel ve smrtelných křečích, tak jsem vypnul, protože sledovat, jak se zázračně zachrání a vezme si to synkovo tričko, které "zahání zloduchy",to se mi vážně nechtělo...(3.1.2010)

• castor

I Dolph Lundgren měl toho času větší charisma než toporný Thomas Jane, jeho permanentně nepřítomný pohled á la 1989, slušný karate repertoár a monumentální neherectví se k této legendární postavě hodí až podezřele dokonale. Tehdy jsem mu u videa a s ošuntělým obalem od VHSky v ruce fandil i třeba dvakrát do roka. I Mark Goldblatt (placen i za schopného střihače: Terminátor 2, Komando nebo Armageddon) si na tu dobu s režií nápaditěji pohrál, namísto nemístných gumových záporáků Travolty nebo Patton přinesl ALESPOŇ poctivě sadistickou yakuzu, zatímco začátečník Jonathan Hensleigh (do té doby scenárista, posuďte sami: Smrtonosná past 3, Jumanji, Armageddon) kupí jednu školáckou chybu za druhou. Historie se opakuje. Standardní životní idylka Franka Castlea byla jednoho slunného dne rozsekána na kusy, když jeho nejbližší padly za oběť vyřizování účtů mezi gangy (scéna, která prakticky NIČÍM nezaujme). Přeživší Frank nedisponuje žádnými nadpřirozenými schopnostmi, prostě jde silou parního válce za jediným – pomstít se. Naprosto ale schází dojem syrovosti a efektního násilí, chybí potřebný nadhled, uvěřitelné dialogy.. prostě všechno, co by hubené hodnocení vytáhlo někam k solidním číslům!!(2.3.2008)

• strougy

Za zásadní kámen úrazu bych u Punishera viděl Thomase Jane, protože ten má asi tak stejný charisma jako měsíc stará mrtvola a u většiny scén má nasazen neskutečně znuděný výraz, což třeba ve chvíli, kdy s nim Rusák prohazuje zdi vypadá celkem ironicky. A ani ta Hensleighova režie za moc nestojí a přestože se jedná o akční snímek, už si asi nevybavím ani jednu zajímavější akční scénu, což o něčem svědčí. Ještě jsem sice neviděl Ghost Ridera, ale neumím si moc dobře představit, že by Punishera jakožto nejhorší comicsovou adaptaci mohl překonat.(2.3.2008)

• klerik

Najprv som mal pocit, že problém je v tom, že z toho chcú robiť príliš vážny film. Potom prišla scéna s tým ozembuchom a rehotal som sa.Travolta v saku sa opäť hral (doslovne) na záporaka, ale ten koniec bol až nechutne brutal. Natočené v štýle deväťdiesiatych rokov, bez zbytočných efektov, ale radsej si pozriem starú (a dosť odlišnú) verziu s Lundgrenom...(23.5.2005)

• - Päť identických Pontiacov GTO bolo vytvorených pre film (dva boli úplne zničené). Toto auto bolo vybraté, aby sa film odlíšil od jeho pôvodnej verzie, kde Kat (Dolph Lundgren) jazdil na motorke. (Spilvo)

• - Thomas Jane sa k téme Punishera ešte niekoľkokrát vrátil. Najprv v roku 2005, kedy nadaboval Franka Castlea v počítačovej hre "The Punisher", a neskôr si ho zahral znovu v krátkej snímke Punisher: Dirty Laundry (2012). (Jello Biafra)

• - Spoiler: V komiksovej predlohe mal Frank Castle okrem syna aj dcéru a jeho rodina bola zabitá gangstermi pri pikniku v parku. (Jello Biafra)