• strougy

Za zásadní kámen úrazu bych u Punishera viděl Thomase Jane, protože ten má asi tak stejný charisma jako měsíc stará mrtvola a u většiny scén má nasazen neskutečně znuděný výraz, což třeba ve chvíli, kdy s nim Rusák prohazuje zdi vypadá celkem ironicky. A ani ta Hensleighova režie za moc nestojí a přestože se jedná o akční snímek, už si asi nevybavím ani jednu zajímavější akční scénu, což o něčem svědčí. Ještě jsem sice neviděl Ghost Ridera, ale neumím si moc dobře představit, že by Punishera jakožto nejhorší comicsovou adaptaci mohl překonat.(2.3.2008)

VHS/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// -scénář, výborně temná hudba, perfektní herectví dvou hlavních postav, nádherně udělaný střih a kamera, originální akce i finální zúčtování, film se obejde bez efektů a mohl bych pokračovat -jediné co mi na tomto filmu vadí je český distribuční název Kat, nebo možná také to, že soundtrack ve filmu nevyzní tak jako když ho posloucháte čistě bez filmu/// Již podruhé jsem si zopakoval tento snímek. Napoprvé to bylo velké překvapení, napodruhé výborná podívaná. Některé komiksy se povedou (X-men) jiné tvůrci silně pohnojí (Elektra), jiné se zase trefí do mého vkusu (Daredevil) a nebo netrefí vůbec (Van Helsing). Je to různé a možná i proto budu jeden z mála, který tento film vyzdvihne nad ostatní a udělí mu plný počet (tedy 5*). U filmu se mi líbí jeho atmosféra, postupné (a někdy i důmyslné) likvidování soupeřů. Fakt, že Punisher je jen člověk. Silně mě dostal i úvod. Tam kde stačí Segalovi zabít parťáka (někdy ani to ne), aby se nasral, musí Frankovi povraždit celou rodinu. Tento film mě tedy hodně oslovil a rozhodně si nenechám ujít pokračování, už aby tu bylo./// Celkem 94%///(4.4.2007)

Konečne najaký akčňák natočený klasickou staromódnou akciou, bez slabučkých bullet-time efektov, ktoré dokáže dobre natočiť iba pár režisérov. Punisher je drsný típek, ktorý to schytáva pri každej akcii, takže to nieje nesmrteľný zabijácky stroj. Za zmienku stoja malé postavičky spestrujúce Punisherov život a naopak mi vadil dosť nevýrazný Travolta.(28.6.2005)

Punisher měl velké ambice a nebylo to zdaleko ono, jak jsem očekával z traileru. Způsoby vraždění, brutalita...tohle všechno jsem očekával o jednom stupínku výš, ale přeci jen jsem se dočkal, a to správné poslední půl hodinky. Jinak ostatní okolo hrozná nuda a kéž by to bylo o několik špatných scén zkrácené. Audiovizuálně to je fajnšmejkrovka, ale co se týče scénáře či nějakého hlubšího rozměru, na to nečekejte. Bavit se ale zřejmě budete, stejně jako já. [Přesná stopáž: 118 min](15.3.2007)

• kOCOUR

Nalijme si čistého vína: v porovnání s ostatními adaptacemi od Marvela nemá Punisher nejmenší šanci uspět, ve stínu Pavoučího muže je dokonce absolutně pro smích. S přibývajícími minutami se snímek zvrhává v nechtěně vtipnou a nekonzistentní koláž klišé a režijních školáckých chyb a na plné čáře promarňuje potenciál být akční bombou roku – přitom comics takový je! Ve slově punishment cítím drtivou sílu a nezměrnou touhu zajít kvůli pomstě tak daleko, jak jen to bude potřeba. Postava Thomase Janea a ostatně ani Thomas Jane sám tyto požadavky ani v nejmenším nesplňuje – nestydatě přehrává, za všech okolností nesundá tvrďáckou masku a jelikož má svaly napnuté až k prasknutí, pohybuje se nemotorně jako robot, těžko uvěřit, že by někdy mohl vymlátit celý gang. Punishera beru jako zajímavý experiment. Nevydařil se a pár lidí by se z toho mohlo poučit. Příště už by chlapci kolem Marvelu zase mohli angažovat pro svého hrdinu někoho schopnějšího: Režiséra, scénáristu a především hlavního představitele. Vždyť Spider-Man dokazuje, že to u všech čertů jde!(30.4.2004)

• - Pred výberom Tampy, ako miesta natáčania filmu, uvažoval režisér aj o Biloxi, Mississippi, Alabame, New Orleans, Louisiane a Texase. (Spilvo)

• - Ve filmu zaznělo několik rockových písniček od kapel Nickelback, Drowning Pool, Chevelle, Trapt, Seether nebo Finger Eleven. (Flack007)

• - Při masakru Katovi (Tom Jane) rodiny se jeden ze zůčastněných pokouší ujet na motorce, ale je střelen a padá i s motorkou. Když si motorku bere Kat, leží jinak a mrtvé tělo již tam není. (Geriel)