Kat

The Punisher

Kat

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2004, 116 min

Soundtrack Carlo Siliotto: 1. The Punisher ,2. Otto Krieg ,3. Unusual Resurrection ,4. Moving ,5. I Can't Believe I'm Home ,6. His Whole Family ,7. The Massacre ,8. Death And Resurrection Of Frank Castle ,9. God's Gonna Sit This One Out ,10. Ice Lolly And Meat ,11. You're Gonna Help Me ,12. Entering The Fort ,13. About Your Family/Setting A Trap ,14. A Bomb For John Saint ,15. Good Memories Can Save Your Life ,16. The Thugs ,17. The Torture ,18. Elevator And Headache ,19. A New Family/Joan's Suffering ,20. Quentin's Glass Home ,21. Killing A Best Friend ,22. You Don't Understand... End Of A Dark Lady ,23. She Took The Train/Punishment ,24. The Arrow ,25. Both Of Them ,26. The Skull ,27. Castle's Lonliness ,28. Call Me 'The Punisher' ,29. Jealous One - J.C. Loader ,30. 'La Donna E' Mobile' - Peter Ovorsky ,(22.5.2011)

Je to vydarený akčný film. Má výborný príbeh o policajtovi v utajení, pri ktorého poslednej akcii náhodou zomrie aj syn vplyvného mafiána, ale už sa teší len na čas strávený so svojou milovanou rodinou, ktorý ho čaká. Lenže mafián nezabúda, pomocou svojich kontaktov sa o akcii dozvie všetko a dá vyvraždiť policajta aj s celou rodinou. Ale policajt to ako jediný s ťažkými zraneniami prežije a urobí všetko preto, aby sa pomstil a zničil celú organizáciu. So spracovaním som dosť spokojný, tématika pomsty mi v tomto žánri určite vyhovuje a to v akomkoľvek podaní. Tentoraz to síce nie je až tak priamočiare, ako to na prvý pohľad vyzerá, čo je ale čiastočne záporom, obzvlášť by som sa rozhodne obišiel bez toho zbytočne prekombinovaného správania hlavného hrdinu k mafiánovým najbližším, ktoré navyše aj občas spomaľuje tempo a tak by som skôr ocenil priamy nekompromisný štýl. Ale aj tak je to stále dostatočne zaujímavé, okrem hlavnej línie pomsty ma bavil aj vzťah so susedmi, nezaprie sa ani tá komiksová predloha, čo vidno hlavne na dvojici najatých zabijakov a celkom dobre to osvieži a tak väčšinu času ma to veľmi bavilo a aj tie slabšie časti sa dajú bez problémv pozrieť. Akcie je tu priemerné množstvo a je výborná. Tvoria ju dve veľkolepejšie akcie a viacero menších, je výborne natočená, odohráva sa v zaujímavých prostrediach, nájde sa tu viacero vydarených momentov a poteší aj slušný počet zabitých a niekoľko drsnejších likvidácií. Najviac sa mi páči celé finále, ale určite musím pochváliť aj útok na rodinu a treba spomenúť aj súboj s Rusom, ktorý síce vôbec nezapadá do atmosféry filmu, ale zase je dosť nápaditý a celkom vtipný. Herecké obsadenie je veľmi dobré, výborný Thomas Jane v hlavnej úlohe, slušní záporáci, aj keď John Travolta je tentoraz trochu sklamaním a dostatok zaujímavých vedľajších postáv, hlavne susedia. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, výborný vizuál, zaujímavá atmosféra a kvalitné triky, pre potreby filmu úplne ideálne. Síce najnovší Punisher s Rayom Stevensonom ma bavil viac, ten už je presne tak priamočiary a nekompromisný, ako sa pre tento typ postavy najviac hodí, ale aj toto je stále nadmieru vydarená akčná zábava, ktorá ma baví aj po viacerých pozretiach. 80%(9.7.2007)

• ChewieDC

Snad první film, kterému bych dal 0%. Tady nefunguje vůbec nic - a to jsem hledal sakra pořádně. Nefunguje ani ta vedlejší tlustá postava, která by měla být vtipná, nefunguje ani ten chlápek s piercingem v ksichtě, který by měl... no, ani nevím co. Travolta podává nejhorší herecký výkon své kariéry, Thomas Jane je drsoň asi jako ten princ ze Shreka. Při vyvražďování jeho rodiny necítíte NAPROSTO nic. Jonathan Hensleigh by se měl po tomhle filmu zahrabat někam hodně hluboko a naučit se parkovat auta. Ještě, že neznám comics. Být fanda Punishera, asi bych spáchal sebevraždu.(13.5.2005)

[imdb: 6.4/10] | me: Akcia je v poriadku, Punisher je tiež v poriadku a vtip, ktorý sprevádza celý film je viacmenej ok. Miestami padne fajnová hláška a vzápätí padne voľakto z Punisherovho listu. Škoda, že Punisher tak málo trestá a tak veľa "vtipkuje". Inak je to pohodová akcia. Your mother is gone, she took a train.(19.11.2007)

Divím se, že jsem byl k filmu zpočátku skeptický a odkládal jsem jej, Kat je totiž přesně filmem, které zbožňuji. Dokonalý Revenge ultra nasraného Poldy přicházející o celou svou rodinu, kde Thomas Jane ztvárňuje skvělého hrdinu, kterému člověk fandí i drží pěsti, ten chlap má neuvěřitelné charisma. Proti němu stojící psychopatický John Travolta, nemilosrdný mafian s nemilosrdnějšími kumpány( Ten dvoumetrový a 150 kilový Rusák byl strašné hovado). Úžasná zábava, perfektní akce, solidní brutalita, hlášky, koukal jsem až do 3 rána a oči mi bleskly štěstím. Chybí mi tyhle filmy.. !!! 80%(6.12.2015)

• - Spoiler: Frank Castle (Thomas Jane) zabije vo filme celkom 22 ľudí. (Jello Biafra)

• - Päť identických Pontiacov GTO bolo vytvorených pre film (dva boli úplne zničené). Toto auto bolo vybraté, aby sa film odlíšil od jeho pôvodnej verzie, kde Kat (Dolph Lundgren) jazdil na motorke. (Spilvo)

• - Mickey Duka (Eddie Jemison) je postava z komiksu, kde sa volá Mickey Fondozzi, a je Katovým (Thomas Jane) informátorom. (Spilvo)