Rok 2079, planeta Země. Již deset let zuří válka lidí proti mimozemšťanům, útočícím na města, chráněná silnými elektromagnetickými póly. Pohyb každého člověka je přísně střežen, aby se zabránilo proniknutí vetřelců. Vědce Spencera Olhama, jehož výzkum může vést k jejich porážce, zatkne tajná policie, protože se prý stal tajnou zbraní cizinců a má v těle ukrytou bombu. Spencerovi se ale podaří uniknout do podzemí a musí všechny přesvědčit, že je pořád člověk, a zachránit lidstvo před zkázou. Dokáže ale přesvědčit sám sebe? (SPI Film)

avalon999

Fajn sci-fi thriller typu "sám prosti všetkým" s nečakaným záverom. Celý film si hovoríte, je to jasné a na konci bum! Mňa to dostalo a preto pridávam jednu * navyše. Pekný sci-fi svet, ale to je asi tak všetko. Keby sa to toršku prepracovalo... no ale keby, keby, keby.............. ()

Stamba

Kdybych film viděl před 14ti lety, když vyšel asi by mě zaujal víc. Námět asi trochu inspirovaný studenou válkou. Sice trochu předvídatelný závěr i když se v průběhu děje snaží filmaři dát naději na happyend. Film rozhodně neurazí ale asi ani nenadchne. Takový průměr, ale jsem rád, že jsem ho viděl :-) ()

Michalsafr

Upřímně chápu, proč se film nestal slavným. Při srovnání s o rok pozdějším Equilibriem je ta kvalita fakt někde jinde. Kamera devadesátková, herecké výkony nevyrovnané. Dickův námět s replikantem už byl jinde ztvárněn lépe. ()

RoyBatty444

Predloha dobrá. Herci dobrý. Spád filmu tiež obstojný. A tým to končí a začínajú problémy ako recyklované prilby zo Starship Troopers (1997) a pokračujúc recyklovaním exteriérov a interiérov. Čo uberá filmu na svojbytnosti a aj umeleckej hodnote. ()

Vinczent

Ano je to roztěkané a nevyrovnané ale Sinise s D'Onofiem mám rád a hlavně mám rád autora předlohy Dicka. Jen díky tomu odpouštím klišé a nepřehlednou akci a zároveň oceňuju snahu tvůrců, že předlohu tolik nezprznily jako obvykle. ()

burg

Chtěl bych si přečíst původní námět. Ale rozhodně mi to nepřišlo tak strašný, jak tady všichni píšou. Pravda, šlo by to natočit i líp, ale mohlo to dopadnout i daleko hůř... ()

stuj

Jakoby spíš jeden z dílů nějakého televizního sci-fi seriálu. Třeba Krajních mezí. Tak zpracování působí. Televizně, takže žádná velká atmosféra. ()

Sandai

Co říct, no. Na film jsem se hodně těšil, ale nakonec velké zklamání Vlastně se celkem nic nepovedlo a nakonec je z toho béčkové SCI-FI jak vyšité. ()

StarFsh

Bohužiaľ, akcia na úkor toho podstatného, čo Dickové knihy ponúkajú - psychologického vykreslenia postáv. A pozadie vojny s Centauranmi úplne odflákli. Priemer = 2.5* ()