Rok 2079, planeta Země. Již deset let zuří válka lidí proti mimozemšťanům, útočícím na města, chráněná silnými elektromagnetickými póly. Pohyb každého člověka je přísně střežen, aby se zabránilo proniknutí vetřelců. Vědce Spencera Olhama, jehož výzkum může vést k jejich porážce, zatkne tajná policie, protože se prý stal tajnou zbraní cizinců a má v těle ukrytou bombu. Spencerovi se ale podaří uniknout do podzemí a musí všechny přesvědčit, že je pořád člověk, a zachránit lidstvo před zkázou. Dokáže ale přesvědčit sám sebe? (SPI Film)

Richie666

V povídce je to přece jenom jinak. Film se zbytečně zvrhnul v naháněcí akci na úkor psychologického pozadí, které u Dickovy předlohy hraje dost podstatnou roli. Takže místo tísnivého pocitu někde v záhlaví se střílí, "zradu" vyřešíme nechtěnou vraždou, než abychom dál hledali pravdu a pointa přijde vyhonit do extrému, protože už nic jiného nezbývá... Přesto mě to zas tak nezklamalo, každý takový pokus mě spíš potěší :) ()

BoPo

Sci-fi s dobrým nápadom. Vo výsledku je to priemer v rámci svojho žánru. Pre fanúšikov sci-fi je to príjemná záležitosť, ktorá vyložene nesklame ale ani nenadchne. ()

JohnCZ

Zpracováním mi to připomínalo televizní sci-fi z devadesátých let, avšak myšlenkově to zajímavé rozhodně je. Škoda, že příběh nebyl ani zdaleka využit a spíš se jedná o zvláštně sestříhaný akčňák, nežli o chytré scifi. A přitom příběhové pozadí mělo tolik potenciálu. ()

svik

Jo docela obyčejný sci-fi filmeček docela i očekávaný konec . Ani drahý ani levný film , Chtělo to možná lepší scénář a více naléhavosti. ()

Kryton

Tak zlý to nebylo , akorát to do kosmu poslal příšerný scénař a některé triky taky vypadaly jak z PC hry 5 let nazpět. Gary Sinise je opravdu dobrý herec , škoda , že kývl na priblblou verzi Dickovku (myšlena filmová verze nikoliv knižní). ()

GodComplex

Co se pribehu tyce, je Impostor klasicka Philip K. Dick kvalitka, ale zpracovani je bohuzel na silne bckove az televizni urovni. 4/10 ()

PKD

Má to 1 přednost...je to opravdu typicky Dickovské. A konečně! je tu závěr z povídky. Palce nahoru. Obsazení je v poho. Jen škoda, že to nedělal též pan Duguay. P.s. director´s cut nedoporučuji. Je na prd. Nepíši/neříkám to často, ale v tomto př. jest kratší verze....lepší. Hudba tentokráte, nicmoc. Na to, že ji dělal Isham. Asi ho to moc nebavilo. ()

slunicko2

Nízkorozpočtová akční sci fi honička. Svěží akční scifi na výborný námět. Rychlý vstup do děje. Nenápadité přestřelky a honičky nepotěší, ale ani nenudí, pravda, poněkud zdržují, ale u tohoto žánru je holt musíme tolerovat. Kromě toho ve filmu téměř nic jiného není. Výborný překvapivý konec dodává filmu až áčkovský rozměr, ale nepleťme se, je to slušné poctivé spolehlivé béčko. Jenom ten Gary Sinise se mi prostě fyzicky nelíbí. ()

Martin741

Tak toto komplet zhorelo v kinach, film ma plane kulisy, este horsie dialogy a cudujem sa kvalitnym ludom ako je Gary Sinise, ze sa pletie do takehoto hnoja : 5 % ()

honajz2

Úvod hodně slibný, ale pak z toho bohužel vypadne jen dost obyčejná sci-fi historka, která nakonec ani nemá pořádně čím zaujmout nebo překvapit. A to dokonce ani v závěru, kde všechny ty zvraty přijdou dost nahodile... Napínavé to sice je a i ti herci nejsou vůbec špatní (jen škoda, že Shalhoub si moc nezahrál), kvůli čemuž to aspoň částečně funguje a není to úplně zapomenutelné, ale z toho světa šlo vymáčknout daleko, daleko víc, než z něj tvůrci dostali a to tenhle film okamžitě stahuje ke třem hvězdám. 3* ()

dezorz

najdickovejsi film z filmov spravenych podla dicka. presne vystihuje formalnu dickovu neobratnost, paranoiu a strach pred realitou, to vasetko skryte za sci fi kulisy blizkej buducnosti. blade runner je mozno najgenialnejsi sci fi film vobec, ale impostor je najdickovejsi dick. ()

bourec

Povídku sem nečetl, ale podle mě mohla mít tak dvě stránky.Fleder pak těch deset minut obalil příšernou vatou, která chvílema vypaala jak z dílny Alberta Pyuna.Chtěl sem si jen připomenout, a ty dvě hvězdy jsou ještě moc.30%. ()

Martrix

Tak trochu variace na jeden příběh z Krajních mezí. Ne úplně blbé, ale ani extra zajímavé. Na jednom nápadu se sice dobré sci-fi postavit dá, ale ne za 30 milionů dolarů. Ale i tak se z toho dal udělat slušný thriler. Takto je to jen slabounké sci-fi. ()

Juto

Film je nenáročný akčný sci-fi thriller. Dej je taký priamočiary, že sa dá zhrnúť do jedinej vety: úrady si myslia, že Gary Sinise je mimozemský android, ktorý prišiel zničiť Zem. Celý film vás núti hádať o skutočnej identite Sinise až do vyvrcholenia, ktoré nesklame. Zvyšok filmu sleduje nízkorozpočtovú akčnú šablónu s množstvom naháňačiek, horšími špeciálnimi efektmi a celkovo dobrým pocitom dynamiky. 6/10 ()

tomeek

4* za ten konec, protože ho celou dobu tak nějak vzadu v hlavě tušíte, ale jakmile se to stane, stejně vás to překvapí. Výborná hra s divákem. Strašidelný Gary Sinise. ()

adams89

Minority Report v béčkovém provedení, tak by se asi dal přesně charakterizovat tento snímek. Nízký rozpočet se ani moc kupodivu nepodepsal na vizuální efekty - postapokalyptická budoucnost naší planety je zde celkem zdařile vystižena. Příběh kdovíjak složitý nebyl, ale až na trochu šokující konec se mi líbil. Také herci předvedli solidní výkony a myslím, že by nebylo na škodu, kdyby byli bývali obsazeni i známější osoby než byli tito. Jak už jsem uvedl na začátku, film spadá do béčkové kategorie, ale já jsem se u jeho sledování nenudil. Kdyby nebyl tak krátký, moje hodnocení by bylo i vyšší.60% ()

rodo

Je škoda, že se u tak kvalitní předlohy nepodařilo film lépe natočit. Vše se odehrává v noci a ještě k tomu v kulisách. Za námět, Garyho Sinise a efektní konec dávám tři hvězdičky. ()

lennyd

Nikdo už ani nepamatuje, že by kdy byl mír. Lidé se před neustálou hrozbou útoku Centauřanů schovávají pod planetárními štíty, a snaží se dohonit technologický náskok útočníků. Jedním z vědců je i Spencer Oldman (Gary Sinise), který je ale jednoho dne - bez důkazů - obviněn, že jej Centařani nahradili dvojníkem, který má být časovanou lidskou bombou. Spencerovi se ale podaří uniknout, a za pomoci své manželky, lékařky, se musí pokusit dokázat svoji nevinu ... Jelikož sci-fi patří k mým nejoblíbenějším žánrům, tak jsem se na Impostora dost těšil. Ale film se pro mne ukázal jako zakletý - vždy, když už jsem se k němu nějak dostal, nebyl čas - a pak už jsem ho musel zase vrátit, tak až nyní po letech jsem jej konečně shlédl. Zklamaný jsem nebyl, ale zase až tak velký odvaz to taky nebyl - téma nabízelo mnohem víc. Škoda že se Gary Fleder soustředil až moc soustředil na akční jízdu, že se mu nedostalo prostoru věnovat se samotnému prostředí neveselé budoucnosti (kdo/co jsou Centauřani, a proč jsou jim lidé tak trnem v oku). Potěšilo mne těch několik zvratů ke konci filmu, i když jsem popravdě nějakou takovou kulišárnu čekal :). ()

noriaki

Předloha P. K. Dicka má netradičně jen jednu vrstvu, takže se žádné nové Total Recall nekoná. Impostor by se mu koneckonců nevyrovnal ani kdyby měl rafinovanější námět. Gary Fleder totiž není Paul Verhoeven a Gary Sinise je možná lepší herec než Arnold Schwarzenegger, ale ani zdaleka nemá takové charisma. Film vypadá jako laciná televizní šmíra - což nebyl a jako ukázkový propadák - což byl. Vyhořel u kritiků a vydělal sotva čtvrtinu rozpočtu. Sinisova kariéra dostala po rozpačité Misi na Mars další tvrdý úder, z něhož se dodnes nevzpamatovala. ()