Rok 2079, planeta Země. Již deset let zuří válka lidí proti mimozemšťanům, útočícím na města, chráněná silnými elektromagnetickými póly. Pohyb každého člověka je přísně střežen, aby se zabránilo proniknutí vetřelců. Vědce Spencera Olhama, jehož výzkum může vést k jejich porážce, zatkne tajná policie, protože se prý stal tajnou zbraní cizinců a má v těle ukrytou bombu. Spencerovi se ale podaří uniknout do podzemí a musí všechny přesvědčit, že je pořád člověk, a zachránit lidstvo před zkázou. Dokáže ale přesvědčit sám sebe? (SPI Film)

Phobia

Fúúúj, tady něco smrdí... moment... no jo, je to nevyužitý potenciál. P.K. Dick by si zasloužil lepší zpracování, tenhle film zkrátka působí lacině a nedotaženě ve všech možných ohledech. Ovšem kvalitní sci-fi je nedostatek, takže za úplný propadák to nepovažuji, spíše mírný nadprůměr v žánru. 66% ()

paascha

Celkem slušné sci-fi by bylo mnohem lepším zážitkem, kdybych ho býval viděl s titulky a ne s tím strašným dabingem ()

Shakers

Moc sa mi do toho nechcelo, ale dostal som chuť na nejakú dobru sci-fi a Philip K. Dick patrí v tomto žánri medzi špičkových autorov (Total Recall, Minority Report, Screamers). A kedyže viem že to stoji za figu, tak sa tomu vyhýbam kludne aj ďalej. Námet bol fajn, ale to lacne spracovanie ako s TV filmu ma moc neoslovilo. Zvuky s predatora, či Robocopa alebo kostymy požičané s vesmírnej pechoty mi ani tak nevadili, ako to, že to bola celkom nuda, na ktorú sa moc dobre ani nepozerá. Všetko tu vyzerá strašne lacno a rovnako chudobná mi príde aj réžia. Žiadne napätie, alebo záhadná atmosféra, proste nič okrem par momentov. Nabudúce si dám radšej tu vesmírnu pechotu, ta ma rovnaké kostýmy a poskytne mi podstatne lepší zážitok. 45% - 2* ()

Sysel_CZ

Nuže.. Mně se ten film líbil, 3. Pak se to zvrtlo.. a dospělo to k poměrně překvapivému zvratu, 4. No a pak to k podobnému zvratu dospěje znovu, 2. Neboť filmaři/autor? Nevěděli, kde skončit... Pochybuji, že to byl autor. Věřím, že bych to napsal tak, aby to sedělo - čili, filmaři... ()

Allien.9

Co tu všichni pořád nadhazujete ten malý rozpočet? Efekty jsou dobré (konečné "bum" mohlo být lepší, ale to je tak všechno) a film je beztak založený spíše na hlavní postavě a na (ne)překvapivém konci. ()

misterz

Nemôžem uprieť dobrý námet a vykonštruovaný pocit tajomna s niekoľkými otázkami okolo postavy Johna Olhama. To ostatné v scenári však bolo iba priemerné a dokázalo udržať pozornosť len do takej miery aby som sa nezačal nudiť. Prostredie futuristického sveta a atmosféra neboli najhoršie, pričom záver nič nepokazil ale ani neohromil, celkovo mám teda pocit len čistej priemernosti. 60/100 Videné v rámci Season Challenge Tour. ()

Anderton

Žiadna avizovaná hrôza sa nekonala, zrejme očakávania ďalšej Dickovskej adaptácie boli privysoké. Proste priemerná, pozeratelná sci-fi s divným Gary Sinisom v hlavnej úlohe. Keď už nie poriadna výprava, aspoň atmosféra bola dostatočne temná. Záver je dosť divný, vlaste inak to ani skončiť nemohlo. Buď to bol on, alebo nie, nič iné, takže prekvapenie sa nekoná. Medzičasom som čítal aj predlohu a tak nejak mi pripadala jej adaptácia celkom k veci. VIDENÉ ZNOVA 7/23 po opätovnom prečítaní poviedky. Všetko platí, len ak nie sú peniaze na triky, tak úvod mal skôr patriť samotnému výletu v lese a tento výrazný problém by sa vyriešil. Poviedka je implicitne o tom, že v každom sa skrýva temná stránka bez toho, aby sme si to priznali, tento myšlienkový rozmer plochá adaptácia opomína, ale zase je tu paralela s atómovou bombou ako akási menšia pridaná hodnota. ()

Slarque

P. K. Dick je bohužel u filmařů v kurzu, takže se do jeho adaptací pouštějí i lidé bez invence. Výsledkem je nelogický a blábolivý scénář a režie, která v lepších chvílích vykrádá jiné filmy a v těch ostatních jen nudí. I herci tam jsou zbyteční, triky za moc nestojí... Tohle prostě Gary Fleder a Gary Sinise naprosto nezvládli. ()

klerik

Gary Fleder je skrátka režisér, ktorý asi nikdy nevynikne. Spôsob akým ukočíroval Impostor, by však nezniesla ani jedna z jeho známejších detektívok. Človek sa len nahnevá, keď vidí, aký vynikajúci materiál zničil. Nieže by mu herci prácu nejako uľahčovali, ale myslým, že niekto, kto má s r d c e pre sci-fi, by z toho vytĺkol ďalšieho BLADE RUNNERa (minimálne). Fantastický námet od legendy Phillipa K. Dicka dostal riadneho facana, ale aj tak sa hneď nezložil, a je najväčším plusom filmu. A tak sa tí, ktorí vedia, že čistá punkfikcia vo svete filmu chýba ako rozum Georgovi Bushovi, musia uspokojiť s tým, že Spielberg si pred natáčaním MINORITY REPORT určite pozrel Impostor a vrátil nám nádej, že raz to príde. Napriek tomu, že Minority "zobrala" tomuto filmu pár originálnych scén (ktoré v predlohe určite nemala) si však myslím, že v Impostore ostalo ešte veľa vecí, ktoré by iný režisér mohol využiť... ()

Natascha

Zajímavé téma, nudné zpracování. Od začátku do konce až moc přímočaré, bez náboje či atmosféry. Vykreslení budoucnosti není přesvědčivé, ničím výjimečné i vizuálně na nízké úrovni. Konec lehce předvídatelný. Herci taky žádná sláva. Proč já tomu vlastně dávám 3 hvězdičky??? (asi že se to dá dokoukat do konce bez větší újmy na zdraví...) ()

honajz

Atmosféra není špatná, i na herce se dobře kouká, ale přece jen nápad je dobrý na jednu povídku Krajních mezí a trošku v tom hapruje i logika. ()

Ivoshek

Nápad je dobrý, tak to u Dicka bývá. Zpracování a scénář horší, tak to u Dicka bohužel taky bývá. Jen málokdo dokáže přenést tu jeho paranoiu naplno na plátno. Nejlíp asi Ridley Scott v Runnerovi. Spielberg a Verhoeven si z nej spis udělali něco svého. Zajímavá je tady estetika, uniformy jako by někdo využil z jiného filmu (Starship Troopers? Total Recall?). Gary Sinise hraje dobre a ma to pointu… Ale je to teda nevyužitý potenciál. ()

GigaPudding

Napínavě natočené scifi řešící tu typickou Dickovskou otázku vlastní identity a spiknutí. Levné a málo detailní kulisy a scény tomu trochu škodí a pár nedořešených momentů tomu taky zrovna neprospívá, ale naproti tomu je to velmi napínavě natočené, se sympatickým hrdinou a hlavně člověk čeká ten Dickovský zvrat, ale těch možností je tu několik a dokonce ani před úplným závěrem se nedá přesně odhadnout jak to s tou identitou nakonec je, takže to je velké plus, přinejmenším pro lidi, co se dívají na příběh spíš než na kulisy. :) ()

d-corso

Dickovy povídky a romány jsou mezi filmovými tvůrci tradičně velmi populární. Čekání, kdy se podaří prolomit "prokletí" Blade Runner (popř. Total Recall) a vznikne vskutku kvalitní film (a Minority Report to opravdu nebylo), sice dokonale nevyřešil ani Impostor, ale přesto jde o jednu z výrazně kvalitnějších záležitostí na motivy mistra paranoických vizí. Film se Dickovy stejnojmenné povídky z roku 1953 drží relativně přesně a filmařský, resp. scénaristický autorský vklad není zdaleka tak velký, jako už u zmiňovaných Total Recall (popř. Blade Runner), ale na škodu to rozhodně není. A na závěr si dovolím jednu delší Dickovu citaci (P.K.Dick, Planeta, která neexistovala, Argo 2006, poznámky-str.268, orig. 1976):"Jedna z mých úplně prvních povídek na téma: Jsem člověk? Nebo jsem jen naprogramován, abych věřil, že jsem člověk? Když uvážíte, že jsem tuto povídku napsal v roce 1953, bylo to, mohu-li to tak říci, zatraceně dobré nové téma v literatuře sci-fi. Od té doby jsem tento nápad samozřejmě prozkoumal ze všech stran. Ale stále mne fascinuje. Je to významné téma, protože nás nutí ptát se: Kdo je člověk? A kdo není?" ()

eraserhead666

Některé povídky by asi možná neměli převádět do celovečerních filmů. I od známých a uznávaných jmen. Druhé Total Recall se prostě nepovede vždy. Pointa dost slabá na to, aby ustála celovečerák. Docela beru, když se příběh a jeho postavy chovají nelogicky (rozuměj jinak, než bych se v dané chvíli za/choval já nebo většina lidí co znám), ale když postavy svým chováním a činy popírají vlastní univerzum a nastavené parametry a pravidla příběhu, ba dokonce popřou něco, co je ve filmu výslovně řečeno (zde SPOILER: pravidla fungování a spuštění oné mimozemské bomby KONEC SPOILERU), tak to už je hodně dost špatné. Ten konec je jedna velká komedie, samospasitelná a samožerná, celý film posílá do prdele. ()

Ilicka

Tak tenhle Dick se nepovedl... Zajímavý námět jest zabit televizním zpracováním s přehrávajícími herci, na kinofilm bych to nikdy netipovala. ()

MáŠa

Z mého pohledu spíš nezajímavý, po technické stránce člověk viděl taky zajímavější věci, a ten konec taky nebyl zrovna happy end ()

Morholt

Impostor sází především na nejistotu. Prakticky po celou dobu jsem netušil, zda je pronásledovaný dotor Olham skutečně nepřátelský kyborg anebo ne. Posléze jsem začal podezírat i ostatní postavy vč. vrchního pronásledovatele, že jsou jen nastrčení bio-roboti a proto jsem si myslel, že jsem na všechny možné konce připravený, ale přece jen se nakonec povedlo režisérovi překvapit mě. 75% ()