Nebezpečná rychlost 2: Zásah

Nebezpečná rýchlosť 2 - Zásah

Akční / Thriller / Romantický

USA, 1997, 121 min

• higuain

Speed je sice prvotřídní klasika, nicméně je to film založený především na adrenalinu vzniklém z náhodné situace bez komplikovanějšího děje. Na takové filmy se těžko navazuje plnohodnotným pokračováním a de Bontovi se to nepovedlo vyvrátit. A není to jenom o absenci Reevese, který taky chybí. Ten drive jedničky to zkrátka ani zdaleka nemá.(19.11.2010)

• Gemini

Mám velice rád první Nebezpečnou Rychlost, takže asi takhle: "Smrk, fňuk, ne, takhle vážně né!" Jo, pánové a dámy, tady vidíte, že i nastavovaná kaše se musí umět uvařit, jinak z toho vzejde (takováhle) hrůza. Imperativy druhého dílu jsou naplněny (místo autobusu máme vizuálně i lifestylově atraktivní megaloď), ale ono tu bohužel vůbec nic nefunguje - kromě ujetého záporáka Willema Dafoea - a na nějaké srovnání se stařičkým Ohrožením Britannicu doporučuji zapomenout, jinak se akorát vytočíte. Příklad filmu využitelného pouze v rámci párty s přáteli, ideálně lehce ovíněnými, a vůbec nejlépe je-li mezi nimi věčný rejpal do přehnaností a nelogičností filmového světa, protože jediný způsob jak z tohoto náhrobního kamene Jana De Bonta vytěžit nějakou zábavu, je poslouchat onoho posledně zmíněného člena party zejména při scéně zastavování lodního šroubu:)) 40%(9.2.2003)

• Torision

Hmmm, ne. Ne ne ne ne ne a ne. Už samozná zápletka je až extrémně vycucaná z prstu, Defoův záporák je jedním z nejtrapnějších, jaký jsem kdy viděl, Jason Patric má asi stejně charizma jako Halina Pawlowská po lobotomii, ale co je úplně nejhorší, že režisér absolutně nezvládá udržet atmosféru a propracovat akční scény tak, aby si je člověk užil. A to se film první hodinu ještě dost táhne. Přitom jednička se de Bontovi fakt povedla.(4.11.2012)

• Kaka

De Bont se v podstatě vyčerpal už na prvním dílu a tak je sequel už jen pouze vyčpělá akční jízda, která nemá drajv, strhující tempo ani hlavní hrdiny kterým fandíte. Patrick se sice snaží seč mu síly stačí, ale děravý scénář mu moc možností vyrovnat se Reevesovi z jedničky nedává. Sandra se z drsné řidičky změnila v praštěnou buchtu, která člověku začne lézt na nervy asi tak po patnácti minutách. Finále je velkolepé a docela fajn, jinak je to zbytečně natahovaná a silně nedotažená akční jízda. Hloupé a zbytečné pokračování.(7.5.2005)

Tak slabší než první díl to rozhodně je, ale přesto mě film bavil a jedná se slušné pokračování, které není nějak ničím pokažené. Sice se začátek trochu vleče, ale pak se film rozjede. Hlavní hrdina vedle Sandry Bullock je Jason Patric, který se neuvěřitelně podoval Keanu Reevesovi z prvního dílů. Vybrán byl dobře, to samé platí i o hlavním záporákovi - Willem Dafoe. Příběh to má velmi dobrej, napětí zde funguje dost dobře. Hudba je téměř dokonalá opět. Jedničku to nepřekoná, ale i tak je dvojka solidní film, takže se divím relativně nízkému hodnocení na CSFD. Ale každýho věc názoru. Mé hodnocení je 82% = ****(27.10.2012)

• - Gary Oldman odmítl hrát roli padoucha, kterou ztvárnil Willem Dafoe. (slatkac)

• - Ropný tanker má ve filmu název „Eindhoven“. Stejný název nese i holandské město, ve kterém se režisér Jan de Bont narodil. (slatkac)

• - Při finální scéně se Annie Porterová (Sandra Bullock) téměř srazí s autobusem linky 33, který směřuje do Downtownu. V autobusu stejné linky se odehrával děj filmu Nebezpečná rychlost (1994). (bejkovec)