Nebezpečná rychlost 2: Zásah

Speed 2: Cruise Control

Nebezpečná rýchlosť 2 - Zásah

Akční / Thriller / Romantický

USA, 1997, 121 min

Rozhodne nie také zlé pokračovanie ako mnohí tvrdia. Je pravda, že Sandra v tomto filme nemá čo hrať pretože jej postava je absolútne prebytočná, čo je vzhľadom k tomu, že hrá hlavnú úlohu totálne neprípustné.(predstavte si, že by bola prebytočná Sigurney Weaver v pokračovaní Votrelca).Ani Sandrin nový priateľ nie je šťastná voľba. Reeves bol ďaleko charizmatickejší. No Dafoe a akcia zachraňujú čo sa dá. Ale mizerný scenár sa zakryť nepodarilo(6.7.2007)

• Dudek

Speed 2: Cruise Control je snímek, který je diametrálně odlišný od prvního dílu. Zatímco jednička měla koule a nedávala divákovi možnost vydechnout, dvojka sází spíše na neustále se střídající akce, zběsilé pobíhání hrdinů a šílený výraz Willema Dafoe. Díky absenci "drajvu" se to celé táhne až do zdárného konce. Naprosto zbytečné pokračování, které nemělo nikdy vzniknout. [TOP 19/14 31%](10.12.2006)

• Torision

Hmmm, ne. Ne ne ne ne ne a ne. Už samozná zápletka je až extrémně vycucaná z prstu, Defoův záporák je jedním z nejtrapnějších, jaký jsem kdy viděl, Jason Patric má asi stejně charizma jako Halina Pawlowská po lobotomii, ale co je úplně nejhorší, že režisér absolutně nezvládá udržet atmosféru a propracovat akční scény tak, aby si je člověk užil. A to se film první hodinu ještě dost táhne. Přitom jednička se de Bontovi fakt povedla.(4.11.2012)

Možná jsem padlej na hlavu, ale mě tahle typicky americká akční ptákovina vždycky pobaví. Má to spád, dostatek humoru a celkově takový nadhled, který dodává už tak zábavným akčním scénám ještě větší šmrnc. Co se týče herců, Sandra Bullock sice působí jako téměř vždy tak tochu přitroublým dojmem, ale právě její komedianství ve všech "napínavých" scénách bylo trefou do černého. Ovšem největším plusem filmu byl jistě hnusný záporák v podání charismatického Willema Dafoeho, který by v pohodě utáhl celý snímek i sám. No a závěrečná projížďka městem pak prostě nemá žádnou chybu! Netvrdím a spíše o tom dokonce pochybuji, že se vám bude Nebezpečná rychlost 2 líbit, ale vyloženě nudit by jste se při jejím sledování také neměli. 50%.(13.7.2011)

• Nancy

Značně nepovedené pokračování, které s prvním filmem spojuje jen Sandra Bullock. Dějově nezvládnutý snímek s dost často nudnými a zdlouhavými scénami. První díl jsem viděla někdy před rokem až před dvouma a hodně si z něj pamatuju - tu dokonale vymyšlenou situaci apod., ale tohle jsem viděla před půl rokem a pamatuju si jen závěrečnou scénu, kterou rozhodně nepovažuju za nijak úchvatnou. Obyčejný akční film, z kterého si asi žádné doživotní vzpomínky neodnesete.(28.2.2005)