Nebezpečná rychlost 2: Zásah

Speed 2: Cruise Control

Nebezpečná rýchlosť 2 - Zásah

Akční / Thriller / Romantický

USA, 1997, 121 min

Rozpočet $160miliónovTržby USA $48,608,066Tržby Celosvetovo $164,508,066║ Po prvej perfektnej Nebezpečnej rýchlosti prišla teda riadna sprcha. Príbehová tlápačka beznádejne smerujúca do preplácaného cieľu, taká nešťastná sebaparódia. Neskutočne vyhodení rozpočet do premrštenej báchorky. /30%/(18.5.2005)

• Wacoslav1

Kouzlo se vytratilo. I když jednička pro mě není žádnej kult, tak po řemeslný stránce ten film fungoval. Tady už nefunguje nic vaří se doslova už jenom z vody ve snaze vytřískat z jednoho námětu ještě nějaký money. Až na to, že to nefunguje je to strašná nuda a je až zarážející jak hrozně vážně se ten film bere i když je to evidentní kravina s miliardou chyb. Sakra tohle De Bont posral to bych nečekal.20%(20.8.2014)

Moc sa mi to komentovať nechce, proste oddychovka na nedelné popoludnie. Podstatne horšie ako jednotka. So súcitu k pasažierom a za Defoa za tri. Nechápem, prečo je v hlavnej úlohe filmu s názvom Nebezpečná rýchlosť zrovna loď, keď jej pohyb pôsobí na pozorovateľa staticky. Dafoe sa dvakrát v kariére prerátal ako záporák, tu a v XXX2. Ešte že to na jeho kariéru nemalo žiaden vplyv.(25.8.2009)

Možná jsem padlej na hlavu, ale mě tahle typicky americká akční ptákovina vždycky pobaví. Má to spád, dostatek humoru a celkově takový nadhled, který dodává už tak zábavným akčním scénám ještě větší šmrnc. Co se týče herců, Sandra Bullock sice působí jako téměř vždy tak tochu přitroublým dojmem, ale právě její komedianství ve všech "napínavých" scénách bylo trefou do černého. Ovšem největším plusem filmu byl jistě hnusný záporák v podání charismatického Willema Dafoeho, který by v pohodě utáhl celý snímek i sám. No a závěrečná projížďka městem pak prostě nemá žádnou chybu! Netvrdím a spíše o tom dokonce pochybuji, že se vám bude Nebezpečná rychlost 2 líbit, ale vyloženě nudit by jste se při jejím sledování také neměli. 50%.(13.7.2011)

Tak slabší než první díl to rozhodně je, ale přesto mě film bavil a jedná se slušné pokračování, které není nějak ničím pokažené. Sice se začátek trochu vleče, ale pak se film rozjede. Hlavní hrdina vedle Sandry Bullock je Jason Patric, který se neuvěřitelně podoval Keanu Reevesovi z prvního dílů. Vybrán byl dobře, to samé platí i o hlavním záporákovi - Willem Dafoe. Příběh to má velmi dobrej, napětí zde funguje dost dobře. Hudba je téměř dokonalá opět. Jedničku to nepřekoná, ale i tak je dvojka solidní film, takže se divím relativně nízkému hodnocení na CSFD. Ale každýho věc názoru. Mé hodnocení je 82% = ****(27.10.2012)

• - Jason Patric použil celý honorář na financování svého snímku Tví přátelé a sousedé (1998). (slatkac)

• - Keanu Reeves zrušil svou účast na Nebezpečné rychlosti 2 kvůli koncertnímu turné své rockové skupiny Dogstar. (Bauer)

• - Scénář k filmu byl původně určen pro 4. pokračování série Smrtonosná past. Větší zájem o něj ale projevila Sandra Bullock, a tak z něj po několika úpravách vznikla právě Nebezpečná rychlost 2: Zásah. (WolfR)