Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Annie Porterová, má opět potíže s řidičákem a tentokrát i se svým novým přítelem Alexem Shawem. Ten jí totiž tvrdil, že má poklidné zaměstnání u pobřežní hlídky, což jí vyhovuje po zkušenosti s bombou v autobuse a známostí s Jackem, který se bombu pokoušel zneškodnit (viz. Nebezpečná rychlost). Ve skutečnosti je však členem zvláštní jednotky, která řeší ty nejnebezpečnější situace. Mladík ji sice usmíří lístky na pohádkovou dovolenou v Karibiku, kterou mají strávit na palubě luxusní vyhlídkové lodě. Zpočátku idylická plavba však velmi záhy dostane značně dramatický spád. Tvůrce lodních počítačových systémů John Geiger, který dostal výpověď protože je nemocný, pronikne na loď jako turista a jako autor bezpečnostních systémů snadno na loď stane potřebné vybavení k tomu, aby zaminoval celou loď a ovládl její řízení. Zbaví se kapitána, oznámí prvnímu důstojníkovi Julianovi, že převzal kontrolu nad lodí a pro výstrahu odpálí některé z neškodnějších náloží. Donutí Juliana, aby vyhlásil požární poplach. Zatímco pasažéři nasedají do záchranných člunů, vyloupí lodní trezor plný diamantů a pak chce s lodí odplout. Netuší, že Alex jeho lest s požárem prohlédl, odhalil díky své všímavosti jeho totožnost a navíc zůstal na palubě spolu s Annie a dalšími pasažéry, kterým se pro poruchu jeřábu záchranného člunu nepodařilo opustit loď. Geiger hodlá loď zničit a zamaskovat stopy po zločinu nárazem na tanker kotvící u blízkého přístaviště a je na Alexovi a pochopitelně také Annie, aby se ho pokusili zastavit a zabránit katastrofě. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (289)

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Dala bych si Camelku !!" - "Copak nemáš nikotinovou náplast ??" - "Ta mi pomůže jedině, když ji sbalím a vykouřím.." ;) V prvním skvostném bijáku nesměl autobus zastavit, protože jinak by všichni umřeli, tentokrát však De Bont motiv převrátil, když loď naopak zastavit musí, protože jinak by všichni umřeli.. Divák sice jen těžko umře nudou, protože De Bont je znovu very Fast and Furious, nicméně původnímu nesmírně inspirativnímu snímku se nepřiblíží ani na dohled.. Varováním se mohl samozřejmě stát pečlivě si své role vybírající Keenu Reaves, který ze sequelu hned zkraje vycouval.. ()

Vojcl odpad!

všechny recenze uživatele

To, že nastavovaná kaše nebývá nejkvalitnější a více méně se jedná jen o marketingový tah producentů vyždímat z úspěšného díla ještě více peněz, je již obehranou písničkou. V tomto případě, ale všechno platí desetinásobně!! Velice, velice ubohé pokračování bez hlavy a paty.. Při scéně kdy několikatunová loď vklidu projíždí skrz město a zabije ještě víc lidí než přepravuje, jsem se sám sebe ptal, jestli to scénárista a režisér mysleli vážně.. Keanu Reeves asi věděl proč se druhého dílu nezúčastnit, a já jen kroutím hlavou nad tím jak tenhle naprosto nezvládnutý film mohl vůbec spatřit světlo světa! ()

Reklama

klerik 

všechny recenze uživatele

Prekvapivo vysoké hodnotenie tu nachádzam... Keby som to mal porovnat s jednotkou, tak asi skolabujem... Takže bez asociácii na jednotku: je to stupídnosť najvyššieho zrna, kde je "hlavný" hrdina pramálo hrdinský a charizmatický, akcie sú hrozné, logika dementná (do lodí sa nevyznám, ale nemyslím, že bežnú výbavu plavidla tvorí motorová píla...), ešte aj Dafoe je smiešny. Skrátja všetky staré Segalovky boli lepšie... Finále je ozaj bombastické - ale tá veľkoleposť je podáná príliš nudne a vyzerá príliš lacno. To, čo asi väčšinu ľudí prniúti dopozerať to do konca, je zrejme spomínaná stupidita (a samozrejme nemehlo Sandra), ktorá filmu dodáva odľahčený tón. Nemyslím však, že súcitný smiech je to, čo očakávam od akčného filmu... ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Původně jsem zde chtěl vypíchnout aspoň nekteré dobré momenty filmu, ale nějak si zrovna na žádný nemůžu vzpomenout. Takže aspoň ty špatné: Hysterická Sandra Bullock (jako obvykle), půlku filmu z nějakého důvodu blikající světlo (jako na diskotéce), "Nemůžeme skákat do vody, vrtule by nás stáhla dolů" -- o chvíli později hup .. do vody, atd atd. Hlavně si dávejte pozor, až nekdy pojedete nějakou lodí, aby vám do stožáru nenarazilo letadlo -- to totiž bývá příčinou výbuchu celé lodi, libovolně velké.... ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Ze začátku to docela šlo, pak už to nešlo. První akce, sladká Sandra, ohava-terorista Willem, ale záchrana cestujících či další ta omáčka kolem byla fakt k uzívání, takže se toho dalo hodně dělat (jít na záchod či pro čaj, podívat se ven, zdali tam neprší, protáhnout se, začíst se do své oblíbené knihy, atd. atd.) PS ze svých oblíbených činností libovolně doplňte, na kterou jsem, podle vás, zapomněl ;-) ()

Galerie (29)

Zajímavosti (18)

  • Snímek se umístil na 24. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři britského filmového časopisu Empire. (orkadimenza)
  • Ropný tanker má ve filmu název „Eindhoven“. Stejný název nese i holandské město, ve kterém se režisér Jan de Bont narodil. (slatkac)

Související novinky

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?

20.03.2006

Představitel Nea z matrixovské trilogie, Keanu Reeves, a manželskému svazku neustále vyhýbající se herečka Sandra Bullock jsou v jednání ohledně účinkování v dalším pokračování akčního kinohitu… (více)

Reklama

Reklama