Nebezpečná rychlost 2: Zásah

Speed 2: Cruise Control

Nebezpečná rýchlosť 2 - Zásah

Akční / Thriller / Romantický

USA, 1997, 121 min

Tento film oproti prvému dielu nie je nič moc. Určite po každej stránke za ním výrazne zaostáva. Púšťali nám ho na základnej škole cez volnejšie dni. Mal som už vtedy pár výhrad. No tak za prvé sa to vôbec nemalo nazývať Nebezpečná rýchlosť 2 a za druhé tam nemali hrať takí slabučkí herci. Voľné pokračovanie prvého dielu, ktorého kvalít tento kúsok rozhodne nedosahuje a chýba mi tu totiž viac adrenalínu v akčných scénach. Dej nemá taký spád a šťavu. No a ani hlavný záporný hrdina nie je zrovna veľmi presvedčivý, nehovoriac o Sandre Bullock. A ten záver je jeden z najväčších filmových omylov histórie.(19.1.2015)

• choze

Jedno z nejhorších pokračování všech dob. Na jedničce jsem byl v kině dvakrát v jednom týdnu a strašně se pak těšil na dvojku, která se podle logiky čtrnáctiletého kluka - pokud chtěla překonat jedničku - musela jistě odehrávat v dvoupatrovém autobuse :) Dvojka, natočená podle scénáře původně určeného pro třetí SMRTONOSNOU PAST, je předražené těžkopádné monstrum, které se tupě drží schématu jedničky, přičemž důsledný koncept vertikálního (výtah), horizontálního (bus) a horizontálně-verikálního pohybu (metro vyjíždějící z podzemí na ulici) nahrazuje pouhým střídáním terénu (země, voda vzduch). Stejně jako originál i ji v podstatě tvoří tři akční scény - úvodní originální a nervydrásající akci s výtahem nahradila naprosto fádní honička motorky s dodávkou, autobus vystřídala loď (kterou je narozdíl od busu naopak nutné za každou cenu zpomalit) a nastavovaný závěr s metrem zase nastavovaný závěr s nudnou honičkou motorového člunu se vznášedlem. Plus opět jeden zahořklý padouch, který chce napravit na sobě spáchanou křivdu, hrdina vydávající se v jednu chvíli pod inkriminovaný dopravní prostředek a camea velitele zásahovky a černocha, kterému Keanu zlikvidoval dveře u auta. Na místo tvrdého poldy Keanu Reevese nastupuje sladký vdavkůchtivý hoša Jason Patric, postava Sandry Bullock je tu zcela zbytečná a navíc je za úplnou hlupačku a Willem Defoe záporáka nemile odflákl. Dokonce i ti řadoví cestující, co na lodi uvíznou, jsou oproti těm z autobusu nesympatičtí a otravní a de facto až do chvíle, kdy nad neovladatelnou lodí vyjde slunce, je film o ničem. Ale nad masivním katastrofickým závěrem s vyhýbáním se tankeru (tomu říkám tělo na tělo), o jehož silně počítačovou explozi ale nakonec stejně nepřijdete (miluju Hollywood), a vjezdem do přístavu musí zaplesat srdce každého kluka.(23.12.2007)

Jeden z mála filmů, na kterej jsem kdysi dávno zavítal do kina. To je v mym případě hodně velká vzácnost, protože nesnášim sledování filmů v kině. Ani nevim, co mě na ten film tenkrát tak nalákalo, ale vzpomínám si, že tenkrát v tom roce 1997 mi to přišlo jako naprostá bomba. Po letech moje nadšení z filmu nějak vyprchalo, ale musim uznat, že finální zaparkování lodi ve stylu kapitána Schettina je docela efektní. Navíc soundtrack obsahuje pár písniček od UB40 a Sandře Bullshit to taky slušelo víc, než ve Speed 1. Abych pravdu řek, tak mně se snad tohle pokračování líbí o trochu víc, než jednička.(19.9.2013)

Tak slabší než první díl to rozhodně je, ale přesto mě film bavil a jedná se slušné pokračování, které není nějak ničím pokažené. Sice se začátek trochu vleče, ale pak se film rozjede. Hlavní hrdina vedle Sandry Bullock je Jason Patric, který se neuvěřitelně podoval Keanu Reevesovi z prvního dílů. Vybrán byl dobře, to samé platí i o hlavním záporákovi - Willem Dafoe. Příběh to má velmi dobrej, napětí zde funguje dost dobře. Hudba je téměř dokonalá opět. Jedničku to nepřekoná, ale i tak je dvojka solidní film, takže se divím relativně nízkému hodnocení na CSFD. Ale každýho věc názoru. Mé hodnocení je 82% = ****(27.10.2012)

• pakobylka

Zase jedno z těch pokračování, které by udělaly filmovému světu dobrou službu, kdyby vůbec nevznikly. S původním filmem má společný snad jen název - a Sandru Bullock. Prakticky nic v něm nefunguje tak, jak by mělo - navzdory akci, které snaživě asistuje rychlý a místy poněkud nepřehledný střih. Děj nemá tu správnou šťávu a nelze ho brát vážně. A mezi námi děvčaty - je tu ještě jedna vada na kráse, a to docela zásadní: Která z vás by na místě Annie vyměnila Jacka za Alexe ? ... ;-)(28.8.2010)