Nebezpečná rychlost 2: Zásah

Speed 2: Cruise Control

Nebezpečná rýchlosť 2 - Zásah

Akční / Thriller / Romantický

USA, 1997, 121 min

Tak slabší než první díl to rozhodně je, ale přesto mě film bavil a jedná se slušné pokračování, které není nějak ničím pokažené. Sice se začátek trochu vleče, ale pak se film rozjede. Hlavní hrdina vedle Sandry Bullock je Jason Patric, který se neuvěřitelně podoval Keanu Reevesovi z prvního dílů. Vybrán byl dobře, to samé platí i o hlavním záporákovi - Willem Dafoe. Příběh to má velmi dobrej, napětí zde funguje dost dobře. Hudba je téměř dokonalá opět. Jedničku to nepřekoná, ale i tak je dvojka solidní film, takže se divím relativně nízkému hodnocení na CSFD. Ale každýho věc názoru. Mé hodnocení je 82% = ****(27.10.2012)

Režisér zůstal, Sandra Bullock zůstala, ale Keanu Reeves už zde chybí. A to je i jeden z důvodů, proč je toto pokračování o hvězdičku slabší než první díl. Je zde i pár chyb, např. když Willem Dafoe volá zástupci kapitána, ať evakuuje loď. Telefon má u ucha zástupce kapitána a říká, ať se podívá na hlásič požáru. A otočí se všichni členové posádky. Ale oni to přeci nemohli slyšet. No ale pojďme si říct nějaká pozitiva. Já si myslím, že i tak se jedná o velmi dobrý akční film. Scénář, až na pár chyb, není špatný. Mě to bavilo, bylo tam dost akce, vůbec jsem se nenudil. Willem Dafoe jako záporák byl také dobrý. Myslím, že by si tento film zasloužil vyšší hodnocení než 41%.(28.7.2018)

Po genialni jednicce jsem se moc tesil.A vysledek?Napad s lodi je dobry,hlavni padouch v podani Dafoa taky dobry,ale prvni chyba je,ze Reevsse nahradil Jason Patric a uz to mezi nim a Sandrou proste neni ono.Studio melo pockat,az bude Reevs volny.Dalsi chyba je v nekolikrat predelavanem scenari,kteremu chybi celistvost a tah na branku.Rezie remeslne zrucna a zaverecna scena patricne bombasticka,ale na vic nez 55% bohuzel nedosahne.(29.6.2010)

• Shit

Druhý díl už je o hodně horší než jeho předchůdce, tohle už jenom čerpá ze slávy prvního dílu. Tady docela výrazně chybí Keanu Reeves, který prvnímu dílu udával tempo, sice zůstala Sandra Bullock, ale ta se tady bohužel moc nepředvedla a ten novej rádoby hrdina Jason Patrick je hodně ubohej, jedinej kdo to aspoň trochu zachraňuje je William Dafoe, který aspoň dobře hraje, ale špatný a neoriginální scénář mu toho moc nedovoluje(6.3.2005)

Rozpočet $160miliónovTržby USA $48,608,066Tržby Celosvetovo $164,508,066║ Po prvej perfektnej Nebezpečnej rýchlosti prišla teda riadna sprcha. Príbehová tlápačka beznádejne smerujúca do preplácaného cieľu, taká nešťastná sebaparódia. Neskutočne vyhodení rozpočet do premrštenej báchorky. /30%/(18.5.2005)

• - Film, ktorý v kajute sledujú Annie (Sandra Bullock) a Alex (Jason Patric), je Lolita (1962) od Stanleyho Kubricka. (MFJD)

• - Natáčelo se od 7. října 1996 do 28. ledna 1997 na ostrově Svatý Martin, na Bahamách a v USA (státy Florida a Kalifornie). (BMW12)

• - Při finální scéně se Annie Porterová (Sandra Bullock) téměř srazí s autobusem linky 33, který směřuje do Downtownu. V autobusu stejné linky se odehrával děj filmu Nebezpečná rychlost (1994). (bejkovec)