Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Annie Porterová, má opět potíže s řidičákem a tentokrát i se svým novým přítelem Alexem Shawem. Ten jí totiž tvrdil, že má poklidné zaměstnání u pobřežní hlídky, což jí vyhovuje po zkušenosti s bombou v autobuse a známostí s Jackem, který se bombu pokoušel zneškodnit (viz. Nebezpečná rychlost). Ve skutečnosti je však členem zvláštní jednotky, která řeší ty nejnebezpečnější situace. Mladík ji sice usmíří lístky na pohádkovou dovolenou v Karibiku, kterou mají strávit na palubě luxusní vyhlídkové lodě. Zpočátku idylická plavba však velmi záhy dostane značně dramatický spád. Tvůrce lodních počítačových systémů John Geiger, který dostal výpověď protože je nemocný, pronikne na loď jako turista a jako autor bezpečnostních systémů snadno na loď stane potřebné vybavení k tomu, aby zaminoval celou loď a ovládl její řízení. Zbaví se kapitána, oznámí prvnímu důstojníkovi Julianovi, že převzal kontrolu nad lodí a pro výstrahu odpálí některé z neškodnějších náloží. Donutí Juliana, aby vyhlásil požární poplach. Zatímco pasažéři nasedají do záchranných člunů, vyloupí lodní trezor plný diamantů a pak chce s lodí odplout. Netuší, že Alex jeho lest s požárem prohlédl, odhalil díky své všímavosti jeho totožnost a navíc zůstal na palubě spolu s Annie a dalšími pasažéry, kterým se pro poruchu jeřábu záchranného člunu nepodařilo opustit loď. Geiger hodlá loď zničit a zamaskovat stopy po zločinu nárazem na tanker kotvící u blízkého přístaviště a je na Alexovi a pochopitelně také Annie, aby se ho pokusili zastavit a zabránit katastrofě. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (285)

Marigold 

všechny recenze uživatele

Zásah? Jedna paní povídala... Vedle jak ta jedle a nezachrání to ani moje oblíbená diblice Sandra Bullock. Sled nudných historek z výletní lodi, kterou ovládá šílený vývojář bezpečnostního softwaru, naředil absolutně nevýrazný Jan de Bont užvatlanou a naivní love story a korunoval docela pěkným výbuchem a efektní závěrečnou lodní bouračkou. Na akční film hodně mrzutě málo... ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Ze začátku to docela šlo, pak už to nešlo. První akce, sladká Sandra, ohava-terorista Willem, ale záchrana cestujících či další ta omáčka kolem byla fakt k uzívání, takže se toho dalo hodně dělat (jít na záchod či pro čaj, podívat se ven, zdali tam neprší, protáhnout se, začíst se do své oblíbené knihy, atd. atd.) PS ze svých oblíbených činností libovolně doplňte, na kterou jsem, podle vás, zapomněl ;-) ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Štandardná akčná bejkovina s motorkou, lietadlom, loďou, skúterom, motorovou pílou a cool hudbou od Marka Mancinu. O niečo horšie ako Vodný svet, no stále dostačujúco zábavné. Hoci občas inak, než tvorcovia zamýšľali. A záver je bombastický. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $160miliónovTržby USA $48,608,066Tržby Celosvetovo $164,508,066║ Po prvej perfektnej Nebezpečnej rýchlosti prišla teda riadna sprcha. Príbehová tlápačka beznádejne smerujúca do preplácaného cieľu, taká nešťastná sebaparódia. Neskutočne vyhodení rozpočet do premrštenej báchorky. /30%/ ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Mám velice rád první Nebezpečnou Rychlost, takže asi takhle: "Smrk, fňuk, ne, takhle vážně né!" Jo, pánové a dámy, tady vidíte, že i nastavovaná kaše se musí umět uvařit, jinak z toho vzejde (takováhle) hrůza. Imperativy druhého dílu jsou naplněny (místo autobusu máme vizuálně i lifestylově atraktivní megaloď), ale ono tu bohužel vůbec nic nefunguje - kromě ujetého záporáka Willema Dafoea - a na nějaké srovnání se stařičkým Ohrožením Britannicu doporučuji zapomenout, jinak se akorát vytočíte. Příklad filmu využitelného pouze v rámci párty s přáteli, ideálně lehce ovíněnými, a vůbec nejlépe je-li mezi nimi věčný rejpal do přehnaností a nelogičností filmového světa, protože jediný způsob jak z tohoto náhrobního kamene Jana De Bonta vytěžit nějakou zábavu, je poslouchat onoho posledně zmíněného člena party zejména při scéně zastavování lodního šroubu:)) 40% ()

Galerie (29)

Zajímavosti (15)

  • Annie (Sandra Bullock) dělá autoškolu v německém autě VW Kübelwagen, jehož výroba skončila v roce 1945. Přestože se objevily pokusy o pokračování výroby i po 2. světové válce, bylo smontováno jen několik desítek kusů z již vyrobených dílů. Nicméně dělat autoškolu v tomto vozidle je nesmysl. VW Kübelwagen neměl např. synchronizaci převodovky, ale co víc, díky absenci airbagů by nikdy nebyl povolen jako autoškola. (pjotri)
  • Natáčelo se od 7. října 1996 do 28. ledna 1997 na ostrově Svatý Martin, na Bahamách a v USA (státy Florida a Kalifornie). (BMW12)

Související novinky

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?

20.03.2006

Představitel Nea z matrixovské trilogie, Keanu Reeves, a manželskému svazku neustále vyhýbající se herečka Sandra Bullock jsou v jednání ohledně účinkování v dalším pokračování akčního kinohitu… (více)

Reklama

Reklama