Nebezpečná rychlost 2: Zásah

Nebezpečná rýchlosť 2 - Zásah

Akční / Thriller / Romantický

USA, 1997, 121 min

• Gemini

Mám velice rád první Nebezpečnou Rychlost, takže asi takhle: "Smrk, fňuk, ne, takhle vážně né!" Jo, pánové a dámy, tady vidíte, že i nastavovaná kaše se musí umět uvařit, jinak z toho vzejde (takováhle) hrůza. Imperativy druhého dílu jsou naplněny (místo autobusu máme vizuálně i lifestylově atraktivní megaloď), ale ono tu bohužel vůbec nic nefunguje - kromě ujetého záporáka Willema Dafoea - a na nějaké srovnání se stařičkým Ohrožením Britannicu doporučuji zapomenout, jinak se akorát vytočíte. Příklad filmu využitelného pouze v rámci párty s přáteli, ideálně lehce ovíněnými, a vůbec nejlépe je-li mezi nimi věčný rejpal do přehnaností a nelogičností filmového světa, protože jediný způsob jak z tohoto náhrobního kamene Jana De Bonta vytěžit nějakou zábavu, je poslouchat onoho posledně zmíněného člena party zejména při scéně zastavování lodního šroubu:)) 40%(9.2.2003)

• Lacike

U tohto filmu nechapem jak sa po tak skvelej jednotke mohlo vsetko pokazit a film sa uplne rozpadol Bontovi pod rukami. Uz to, ze sa na to vykaslal Reeves je prvy problem. Ale ani nie preto, ze by mi tak strasne chybal ale skôr preto, ze sa tvorcovia rozhodli vdaka jeho absencii sustredit na postavu Sandry Bullock. A ona teda akcna hviezda nie je a tak sa film väcsinu stopaze zaobera jej romantickym tokanim s novym napadnikom. Bohuzial chemia medzi nou a nevyraznym Patricom je nulova. Takze ako romantika to nefunguje. Ako akcny film tiez nie. Je tu velkolepe finale s narazom tej megalode za ktore davam aspon jednu hviezdicku ale inak ma uz nenapada ziadna akcna alebo aspon napinava scena. Zamrzi ma to hlavne kvôli obsadeniu zaporaka. Willem Dafoe je fantasticky herec, ale z jeho vykonu si na druhy den pamätam len to, ze na seba lepil pijavice. Nakoniec este spomeniem soundtrack. Jednotka mala uchvatny hlavny motiv. V dvojke sa ho snazili vylepsit spojenim s temou, ktora mi pripominala Skalu a vysledok znie dost neprijemne. Vysledok je totalny prepadak, ktory ma ani nestve, ale iba neskutocne nudi. Dokonca som pri nom na chvilu zaspal, co sa mi stava malokedy. Takze pre mna ani neexistuje. 1/10.(23.5.2016)

• xaver

Další ptákovina o teroristech o vyřazení techniky z činnosti, tentokrát ovládání lodě. Jak je to vždy prosté a jednoduché. Divák musí nabýt pořesvědčení, že konstruktéri lodi už při její stavbě vycházejí teroristům vstříc a konstruují ovládaní lodě tak, aby toto ovládání lodě terorosti mohli kdykoli nezrušitelně vyřadit z činnosti a dělat si z lodí co se jim zamane. Kriste pane, to je blábol. Radši už přestanu dál domýšlet souvislosti, protože pak bych hodnocení ještě snížil.(6.6.2012)

• Shit

Druhý díl už je o hodně horší než jeho předchůdce, tohle už jenom čerpá ze slávy prvního dílu. Tady docela výrazně chybí Keanu Reeves, který prvnímu dílu udával tempo, sice zůstala Sandra Bullock, ale ta se tady bohužel moc nepředvedla a ten novej rádoby hrdina Jason Patrick je hodně ubohej, jedinej kdo to aspoň trochu zachraňuje je William Dafoe, který aspoň dobře hraje, ale špatný a neoriginální scénář mu toho moc nedovoluje(6.3.2005)

Jednička která mě v dětství dostala, tak tu mám rád do dneška. Dvojku jsem nikdy neviděl celou a ani jsem o nic nepřišel. Po dokoukání mi utkvěla jen scén loď vs. přístav, to bylo fajn. Ale jinak je to film bez akce, napětí či nějaké lepší jízdy. Navíc plno postav mi přišlo až moc pitomích a plno scén až moc přitažených za vlasy. A i když se jedná o jeden z nejslabších filmů pana Bonta, tak to šlo. Ale nic převratného to nebylo.(8.8.2011)

• - Jason Patric použil celý honorář na financování svého snímku Tví přátelé a sousedé (1998). (slatkac)

• - Film, ktorý v kajute sledujú Annie (Sandra Bullock) a Alex (Jason Patric), je Lolita (1962) od Stanleyho Kubricka. (MFJD)

• - Scénář k filmu byl původně určen pro 4. pokračování série Smrtonosná past. Větší zájem o něj ale projevila Sandra Bullock, a tak z něj po několika úpravách vznikla právě Nebezpečná rychlost 2: Zásah. (WolfR)