Annie Porterová, má opět potíže s řidičákem a tentokrát i se svým novým přítelem Alexem Shawem. Ten jí totiž tvrdil, že má poklidné zaměstnání u pobřežní hlídky, což jí vyhovuje po zkušenosti s bombou v autobuse a známostí s Jackem, který se bombu pokoušel zneškodnit (viz. Nebezpečná rychlost). Ve skutečnosti je však členem zvláštní jednotky, která řeší ty nejnebezpečnější situace. Mladík ji sice usmíří lístky na pohádkovou dovolenou v Karibiku, kterou mají strávit na palubě luxusní vyhlídkové lodě. Zpočátku idylická plavba však velmi záhy dostane značně dramatický spád. Tvůrce lodních počítačových systémů John Geiger, který dostal výpověď protože je nemocný, pronikne na loď jako turista a jako autor bezpečnostních systémů snadno na loď stane potřebné vybavení k tomu, aby zaminoval celou loď a ovládl její řízení. Zbaví se kapitána, oznámí prvnímu důstojníkovi Julianovi, že převzal kontrolu nad lodí a pro výstrahu odpálí některé z neškodnějších náloží. Donutí Juliana, aby vyhlásil požární poplach. Zatímco pasažéři nasedají do záchranných člunů, vyloupí lodní trezor plný diamantů a pak chce s lodí odplout. Netuší, že Alex jeho lest s požárem prohlédl, odhalil díky své všímavosti jeho totožnost a navíc zůstal na palubě spolu s Annie a dalšími pasažéry, kterým se pro poruchu jeřábu záchranného člunu nepodařilo opustit loď. Geiger hodlá loď zničit a zamaskovat stopy po zločinu nárazem na tanker kotvící u blízkého přístaviště a je na Alexovi a pochopitelně také Annie, aby se ho pokusili zastavit a zabránit katastrofě. (oficiální text distributora)

Cement73

Tento film ničím neprekvapuje. Akcja štandartná, niekoľko dobrých scén. Hlavne ko koncu slušne vystupňovaný dej (náraz do tankera, pristátie v prístave...) ()

mira007

Když Sandra Bullock šlapala na brzdu autobusu a on se řítil dál, možná to bylo béčkově nelogické, ale šlapalo to akčně, svižně, originálně i s Keanu Reevsem, ale když šlape na brzdu velké výletní lodi, tak je to jako špatný předimenzovaný vtip. Snad jen ti záporáci jsou stejně kvalitní, ale Keanu asi věděl proč do pokračování Speedu nešel. ()

Geller

Opět se ukázalo, že druhé díly na svoje starší bratříčky mnohdy nestačí. Tomuto filmu by slušel nějaký jiný název, protože z předchozím dílem nemá prakticky nic společného a pouze se na tento název snaží nalákat diváky. ()

Nolanofil

Chvála bohu že ten film v kinách prepadol a Sandra tým pádom nevyfasovala ďalšieho ,,fešáka´´ vedľa seba. Príbeh je neskutočne hnusná omáčka, bez štipky tvorivosti. Najprv som sa čudoval ako je možné že sa im sem podarilo nalákať p.Dafoeho, následné zistenie rozpočtu to všetko vysvetlilo. Pre peniaze učinkovalo v tomto filme až moc veľa hercov. ()

Benny99

Tento film má dvě chyby. Za prvé chybí tam Keanu a teď ta horší zpráva. Je to strašná s*ačka - záporák celkem nesympatickej (hlavně kvůli českýmu dabingu), napětí nulový a takhle bych mohl pokračovat hodně dlouho, ale pořád je tam jedna dobrá věc (SPOILER) a to, jak ta loď naboří do toho přístavu a za to 1*....nechápu co tam dělali s rozpočtem 160 melounů dolarů. ()

Kochanski

Promiňte, já asi ani nemám právo to hodnotit, protože jsem to nikdy nevydržela do konce. Jednička mi přišla alespoň zajímavá tohle je ale totální BULLSHIT!!! ()

jesus666

Niektoré filmy by nemali mať pokračovanie (ani voľné) a jedným z takýchto filmov je aj Nebezpečná rýchlosť. Willem Dafoe opäť dokázal, že sa na záporne postavy hodí. ()

HyneX odpad!

brutálně špatný film, který mě akorát rozčílil. Těšil jsem na jednoduchou akční podívanou, ale nakonec jsem viděl snůšku přihlouplých klišé, trapných scén.. prostě nuda. Chytal jsem se za hlavu a těšil jsem se na reklamní vsuvky... ()

mala_kea odpad!

Jednička byla v rámci možností jistě ucházejíci, zato tento patvar neměl spatřit světlo světa, ani díky tomu, že se Sandra nacpala do hlavní role. Je vážně trapná a ten jeí frajer taky nestojí za nic. Takhle jsem se dlouho nesmál u "akčního" filmu. ()

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?