Annie Porterová, má opět potíže s řidičákem a tentokrát i se svým novým přítelem Alexem Shawem. Ten jí totiž tvrdil, že má poklidné zaměstnání u pobřežní hlídky, což jí vyhovuje po zkušenosti s bombou v autobuse a známostí s Jackem, který se bombu pokoušel zneškodnit (viz. Nebezpečná rychlost). Ve skutečnosti je však členem zvláštní jednotky, která řeší ty nejnebezpečnější situace. Mladík ji sice usmíří lístky na pohádkovou dovolenou v Karibiku, kterou mají strávit na palubě luxusní vyhlídkové lodě. Zpočátku idylická plavba však velmi záhy dostane značně dramatický spád. Tvůrce lodních počítačových systémů John Geiger, který dostal výpověď protože je nemocný, pronikne na loď jako turista a jako autor bezpečnostních systémů snadno na loď stane potřebné vybavení k tomu, aby zaminoval celou loď a ovládl její řízení. Zbaví se kapitána, oznámí prvnímu důstojníkovi Julianovi, že převzal kontrolu nad lodí a pro výstrahu odpálí některé z neškodnějších náloží. Donutí Juliana, aby vyhlásil požární poplach. Zatímco pasažéři nasedají do záchranných člunů, vyloupí lodní trezor plný diamantů a pak chce s lodí odplout. Netuší, že Alex jeho lest s požárem prohlédl, odhalil díky své všímavosti jeho totožnost a navíc zůstal na palubě spolu s Annie a dalšími pasažéry, kterým se pro poruchu jeřábu záchranného člunu nepodařilo opustit loď. Geiger hodlá loď zničit a zamaskovat stopy po zločinu nárazem na tanker kotvící u blízkého přístaviště a je na Alexovi a pochopitelně také Annie, aby se ho pokusili zastavit a zabránit katastrofě. (oficiální text distributora)

Lyžař

Bez dlouhého okecávání musím hned na začátek mého komentáře zmínit, že Sandru Bullock prostě jako herečku miluju. A tím je možná můj názor ovlivněn. Jasně, jednička byla jednička. Ale dvojka má taky dost do sebe. Rád jsem se dvě hodinky zdržel ve společnosti basta*da, který se o něco snaží na lodi se Sandrou. Už předem mi bylo jasné, jak to Sandra (a spol.) dokáže. Ale ten příběh je tak nějak klidný, rodinný a romantický, že se mi vryl pod kůži a ne a ne se pustit. ()

figliar

Tento film robí hanbu prvému dielu. Stupídny dej, zlý herci, najmä Jason Patric, absolútne predvídateľné, veľmi dlhé, strašne nudné a zle natočené. Jednu hviezdičku za Sandru Bullock, pretože nič iné na tomto filme nestojí ani za zmienku. ()

MickeyStuma

Byť by se dalo očekávat, že hlavním hercem 'Nebezpečné rychlosti' bude Keanu Reeves, nestalo se tak. Stala se jím Sandra Bullock, ztvárňující postavu, která se vlastně k nějaké události přichomítne jen náhodou. Minule to byl autobus. Prostě do něho nic netušíc nastoupila. Co se událo již víme. Tentokrát pluje zaoceánskou lodí na dovolenou. To by tam však nesměl být také šílenec, který rozpoutá hotové peklo. Je pochopitelné, že tvůrci těžili z ohromného úspěchu předchozího snímku. Lze tedy očekávat jistou podobnost a zápletku. A právě to očekávání je pro každé pokračování problém. Ať se děj kopíruje, nebo si jde svou cestou, vždy to sráží na kolena. Nejinak je to i u tohoto pokračování, který považuji za povedený. Kdyby neměl v názvu cejch, určitě by obstál daleko lépe. Atmosféra je pro takový žánr vystižená, což je zárukou skvělé akční podívané, při které se tají dech. A to zvlášť ke konci. I zde platí, že fyzikální zákony dostali volno. Ono by to jinak ani nešlo, takže vše co se tu objeví je na popkornovou zábavu zcela dostačující. ()

helloween93

Po dnešním shlédnutí dávám hvězdu dolu, protože Speed 2 je opravdu nepovedený hollywoodský spektátl. Mělo to být 2 hodinové pokračování akčního hitu a tenhle snímek nabízí zoufale málo akce. Nepovedený scénář, neznámý Jason Patric má táhnout akční film za 160 milionů dollarů? To asi ne. Ani Willem Dafoe se tu moc nepředvedl. Opravdu hodně nepovedené pokračování, kterému nedám odpad jenom kvůli vydařeným efektům. ()

Besyn

Tohle nesahá skvělé jedničce ani po prsty na nohou.Slabý Patrick,hysterická Bullocková,slabý záporák,trapné vtipné vložky,nepřehledná režie.Po jedničce a Twisteru začátek úpadku nadějného Jana de Bonta. ()

valheru

průměrný film. ukázka toho, jak pokračování vypadat rozhodně nemělo. kdyby misto sandry bullock hodili do hlavni role keanua, meli by vetsi sanci. ()

Dimo

Šílená sráčovina plná všech těch klasických amerických klišé věciček a řečiček. Cokoliv "amerického" vás napadne, tu najdete. Alespoň že ta Sandra se občas snaží. ()

hribisko

Jako jeden z těch horších Wynorskiho akčňáků (=dementní sračka). Jenomže tohle není Jim (Beam) a o to je to horší. Janu de Bontovi by měli najet parníkem přímo mezi půlky. ()

Kingjiri

Neovladatelná výletní loď už sice nenabízí tolik napětí a akčních scén jako nezastavitelnej autobus, ale rozhodně jsem se pobavíl víc, než jsem očekával. Sandra Bullock hraje ještě větší blbku, což jí docela sedlo. Horší už to bylo s Jasonem Patricem, kterej svym hereckym netalentem nedokázal Keanu Reevese patřičně nahradit. Mile však překvapil Willem Dafoe, kterej by s většim prostorem hravě překonal záporáka Dennise Hoppera. Akční finále se zastavovánim lodě bylo pořádně přehnaný, ale docela efektní. Odkaz na první díl v závěru hodně potěšil. Pokud vemu v úvahu, že se rozpočet oproti jedničce zvýšil víc než pěti násobně, neni tohle pokračování žádná výhra, spíš naopak, tři slabší hvězdy. ()

Sign

Neskutečně trapný film, něco tak strašného jsem dlouho neviděl, divím se že Williem do toho šel, on je taky se Sandrou to jediné na co se dá ve filmu dívat... ()

hlína

Na konci sem se bál, že ta debilní loď se snad nikdy nezastaví, film nikdy neskončí a já na to budu muset zírat dokud nezhebnu. Ještě dnes mě to občas chodí strašit do snů.... ()

bull!nka

Tento film vypadá tak , že všichni potřebovali splatit nějaké dluhy a pro peníze tedy natočili tuto bejkárnu...nedá se tomu věřit ani datum ()

Shaleman

Další z mnoha snah přebít bombastickou akcí první díl, jenže přemrštěná bombastická akce (viz. Pomo) není tak bombastická a celé je to jaksi pitomé. Nebezpečná rychlost se mění v nebezpečnou nudu plnou otřepaných klišé bez alespoň vteřinky napětí a nezachrání to ani charismatický Dafoe, ani moje tajná láska z mládí nádherná Bullock. ()

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?