Annie Porterová, má opět potíže s řidičákem a tentokrát i se svým novým přítelem Alexem Shawem. Ten jí totiž tvrdil, že má poklidné zaměstnání u pobřežní hlídky, což jí vyhovuje po zkušenosti s bombou v autobuse a známostí s Jackem, který se bombu pokoušel zneškodnit (viz. Nebezpečná rychlost). Ve skutečnosti je však členem zvláštní jednotky, která řeší ty nejnebezpečnější situace. Mladík ji sice usmíří lístky na pohádkovou dovolenou v Karibiku, kterou mají strávit na palubě luxusní vyhlídkové lodě. Zpočátku idylická plavba však velmi záhy dostane značně dramatický spád. Tvůrce lodních počítačových systémů John Geiger, který dostal výpověď protože je nemocný, pronikne na loď jako turista a jako autor bezpečnostních systémů snadno na loď stane potřebné vybavení k tomu, aby zaminoval celou loď a ovládl její řízení. Zbaví se kapitána, oznámí prvnímu důstojníkovi Julianovi, že převzal kontrolu nad lodí a pro výstrahu odpálí některé z neškodnějších náloží. Donutí Juliana, aby vyhlásil požární poplach. Zatímco pasažéři nasedají do záchranných člunů, vyloupí lodní trezor plný diamantů a pak chce s lodí odplout. Netuší, že Alex jeho lest s požárem prohlédl, odhalil díky své všímavosti jeho totožnost a navíc zůstal na palubě spolu s Annie a dalšími pasažéry, kterým se pro poruchu jeřábu záchranného člunu nepodařilo opustit loď. Geiger hodlá loď zničit a zamaskovat stopy po zločinu nárazem na tanker kotvící u blízkého přístaviště a je na Alexovi a pochopitelně také Annie, aby se ho pokusili zastavit a zabránit katastrofě. (oficiální text distributora)

helrohir

Podstatne slabšie než prvá Nebezpečná rýchlosť. V provm rade tu chýba Keanu Reeves, taktiež Sandra Bullock je akási drevená a nezachráni to ani záporák Willem Dafoe. Jediné, čo sa v tomto filme podarilo je záverečná búračka lode a prenasledovanie lietadla. ()

joelly01

Dva tydny jsem ted cumela jen na tenis (US Open), fakt imrvere, neb jsem marod a nechodim do prace tudiz casu dost. Ten posledni den uz mi to lezlo krkem, kor kdyz jsem do ctvrt na dve v noci musela cekat na finale. Tak jsem vcera byla i rada, ze je to za mnou a ja se konecne muzu divat na normalni filmy. Posledni tyden jsem si "setrila" Speed 2, ale moc nebylo co. Jednicka parada, toto uz jen takova nastavovana kase, slaby odvar. Bylo to nudne, docela jsem u toho usinala. Jako vzdy se mi libil pan Vilem, ten byl opet spravne demonicky a paradne poulil oci. A navic takova hnusotna lod, ani nemela balkon, hlavne ze se tam prezentuji drahokamy za miliony dolaru. Pche! ()

horor2

Vytratilo se kouzlo prvního dílu a už jen vaříme a předěláváme. Důkaz toho, že i když pokračování natáčí stejný režisér, nemusí to vždy znamenat úspěch. ()

Pitryx

Trošku slabší než první film, ale opravdu jen trošku. Spád to má, napínavé chvilku tomu nechybí, a tak jen love story ruší a zdržuje. Za to je čtyřicítka bodů pryč. Ovšem jinak jde o velmi dobrou zábavu. ()

ostravak30

Přiznám se, že oba díly Nebezpečné rychlosti jsou u mě tak zhruba na stejné úrovni. Zatímco první díl vytáhl eso z rukávu jakým byl Keanu Reeves, druhý díl nemá tak charismatického hlavního herce. Na druhé straně, mezi dopravními prostředky ovládnutými zločinci se přikláním k lodi, která je pro mě atraktivnější. Taky si myslím, že i děj pro mě byl malinko zajímavější. Ostatně scénárista druhého dílu Jeff Nathanson dělal i takové klenoty jako Terminál, Chyť mě, když to dokážeš nebo Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta. Dvojka mě baví o něco víc. Přeci jen ale mohli být dialogy propracovanější, některé vtipy dotaženější o něco dřív než divák pointu odhalí. A především...opět tu máme zločince, který dříve pracoval ve stejném oboru a chce se pomstít, takže trochu opáčko...chtělo to něco nového. ()

sinom

Vcera som si povedal, ze si to konecne pozriem ked uz to na tej Nove davaju. Vydrzal som prvu polku a potom som radsej prepol na Krausa s Holubovou. Tam som sa aspon trochu zasmial, ked som sa mal smiat... ()

Lewaso

Dobře vymyšlená lumpárna s tím, že konec jakousi zabije celé snažení. Vyznívá z něj, že větší psychopati jsou ti, kteří aby zachránili blbou loď směřující na skaliska, ji pošlou přímo na přístav. A ještě z toho mají radost. ()

route60

Stoprocentně zbytečné pokračováni skvělého prvního dílu, Annie si našla Alexe a hurá na dovolenou a co čert nechce on je tam magor, Jan de Bont tentokrát vůbec nezvládá tempo filmu a logika o té nemůže být řeč ono i první díl co se týče logiky pokulhává ale měl strhující děj a tempo ale Zásah je jen nemastná kaše a závěrečná scéna s neovladatelnou lodí je k smíchu nebo výbuch tankeru je doslova vele trapas. ()

keyzar

Nebezpečná rychlost 2 nedosahuje ani omylem kvalit jedničky, už prostě neni tak zajímavá...co má za smysl vzít vlastě naprosto stejné téma a jenom ho strčit do jiného prostředí? Zvlášť když už tu neni Keanu Reeves a hlavní hrdina je naprosto nesympatický... no s tímhle šlápli tvůrci krapet vedle, ale za jednoznačný průser se to také označit nedá. ()

harycek

Nevím zda výraz "KRAVINA" plně vystihuje kvalitu tohoto "díla"? Po několika letech musím konstatovat , že to zas taková "kravina" není!?!? ()

vodkasesemte

You take care of me, I will take care of the ship. Lets not split hairs. Pořád toho nesympatickýho dementa zabíraj jen do pulky ksichtu. This will do. Relationships based on extreme circumstances, they rarely work out. Computers generate electromagnetic fields, which over time can cause severe sopper poisoning. I m a smart guy and even I didnt know that (5G). Ted kde si pořídit pijavice... ()

Simako odpad!

Tohle snad ani není pokračování. To je vykopávka!! Vykopávka z obrovskýho smradlavýho septiku!!! Odpad!!! ()

Salus

Sandra si tentokrát nevybrala toho pravého partnera. Jednička byla geniální, dvojka je o poznání dýchavičnější. Jistý švih to má, ale není to ono. ()

lopja

Jedna sa o pokracvanie filmu nebezpecna rychlost 1 s podobnym nametom, len teraz namiesto autobudu nesmie spomalit lod. Herecke obsadenie bolo trosku zmenene kedze K. Reeves odmietol ucinkovat v tomto filme a nahradil ho menej znamy J. Patric no jeho partnerka S. Bullock s reziserom Jan de Bontom ostali nezmeneny.Mozno aj to ale hlavne trosku slabsia uroven oproti jednicke nepriniesla ocakavany uspech tohto filmu. V tomto filme neuputala ani tak vyrazne huba ako v 1 casti ale co sa tyka efektov tak to bolo porovnatelne. Jednoznacne jednotka bola lepsia a dvojku by som len charakterizoval ako slabsi odvar prvej casti. ()

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?