Byl jednou jeden... život

• Francie Il était une fois... la vie (více)

Epizody(26)

Zveme vás na dobrodružný výlet za poznáním lidského těla. V tomhle animovaném seriálu se dozvíte, jak fungují buňky, srdce, mozek a všechny další tělesné orgány. (Netflix)

MM_Ramone

Albert Barillé bol francúzsky režisér, filmár, scenárista a producent. Svoju tvorbu zasvätil predovšetkým náučným animovaným sériam pre deti a mládež "Bol raz jeden..." (II était une fois...). Začalo to v roku 1978 seriálom "Bol raz jeden... človek", v roku 1982 nasledoval "Bol raz jeden... vesmír", v roku 1987 natočil projekt "Bol raz jeden život", v roku 1994 sa pustil do série "Bol raz jeden... vynálezca", no a v roku 1997 prišiel na rad titul "Bol raz jeden... objaviteľ" a posledná séria, ktorú natočil, nesie názov "Bola raz jedna planéta". Zrejme najznámejší a divácky najpopulárnejší bol seriál "Bol raz jeden život". Prehľadnou, zrozumiteľnou a zábavnou formou ukazoval ako funguje ľudské telo. **** ()

Davies182

Jako každé normální dítě jsem se těchto povedených naučně-vtipných kreslounů nasytil v devadesátkách k prasknutí. ()

Ony

Klasika. Krvinky s bublinkami na bedrech bývaly mými oblíbenými televizními hrdiny. A myslím, že zdaleka nejsem jediný člověk a dokonce ani jediná generace, kterou tento seriál zasáhl. To musel vymyslet génius. ()

Real Tom Hardy odpad!

"C'EST LA VIE!" ----------- Videl som už rôzne odporné veci, ale tieto ohyzdné animácie si snáď berú korunku krásy. A nehovor mi, že sa o ľudskom tele nedá naučiť inak a zároveň vizuálne pôsobivejšie. ()

Divočák

Asi moje nejoblíbenější série "Byl jednou jeden...". Opravdu skvělé dílo, které by se mělo povině pouštět dětem už od mala. ()

lesumir

Už na základní škole nám pouštěli tyhle mini seriálky. Vlastně to byl jediný způsob, jak jsem perfektně pochopil látku. ()

Ampi

Legendární, poučné, zábavné, vtipné, příjemné. K tomuto francouzskému seriálu by se dálo přiřadit mnoho pozitivních přídavných slov a vlastně nejen přídavných. Jedna z nejlepších televizních učebnic o lidském těle pro mládež. ()

Fiftis

V detstve som nevynechal ani jednu časť. Fakt úžasné a poučné. Veľa som sa naučil. Top klasika môjho detstva, kde je geniálne spojená zábava s poznaním. Tu sa Francúzi naozaj vytiahli a povýšili populárno náučný seriál pre deti o ľudskom organizme na kultové dielo, ktoré baví ako deti tak dospelých a ktoré ani po rokoch nestarne. Nieje to úžasné keď deti baví učenie? Keď ich baví náučný seriál? Tento seriál si nemusí vymýšľať dobrý dej, pretože je podľa skutočných vedomostných poznatkov. Seriál, ktorý ale ani po rokoch nestratil svoje čaro a stále dokáže isté zákonitosti v ľudskom tele pekne osvetliť. ()

Big Bear

,, Tisíc podob život mívá, kdo ho chce znát ať se dívá.. '' - ---Naprosto dokonalý seriál, který vysvětluji jak to v lidském těle chodí. Hlavně všelijaké ty bakterie a infekce a protilátky jak s nimi bojhují. Na rozdíl od zmenšeného macha a Šebestové se psem Jonatánem, kteří bacili v kamarádově krku mlátili ručně po lebzách je tento seroš výrazně modernější a hlídky používají létající stroje :-) . A že je to dobře pochopitelné pro děti mi jednoho dne předvedl můj šestiletý syn po pádu z houpačky kdy se lehce odřel a dívaje se na dlaň utrousil : ,, naštěstí je to jen epidermis a né dermis... !!!! :-))))))) Na to nezapomenu do smrti smrťoucí! . ''' Sadu těchto DVD by měl mít ve sbírce každý rodič a učitel ! Za mne je to za 5 makrofágů ! ()

Boogeyman

Geniální nápad, jak udělat školu hrou. Seriál má vysokou naučnou hodnotu, přitom je ale velmi zábavný. Měl by se ve školách promítat, místo nudných a nezajímavých vyučovacích hodin. ()

hippyman

naprosto povinná pomůcka všech obdivovatelů biologie, imunologie, histologie, emryologie, anatomie, morfologie, fyziologie, patologie... uff aj. 100% ()

Mi Nü-Chai

Geniální "škola hrou". U plného hodnocení jsem ovšem chvíli váhala, neb doteď nemohu autorům zapomenout, že viry a bakterie, kterým jsem usilovně fandila, snad nikdy nevyhrály. ()

Vančura

Naprostá klasika - ukažte mi někoho, kdo to nezná. Seriál, který měl (spolu s tajnou četbou domácí encyklopedie medicíny :) vliv na to, že jsem dlouhá léta toužil stát se lékařem. Díkybohu mě to časem přešlo, ale na Byl jednou jeden... život se rád kouknu i po letech :) ()

kingik

Tak zase až tak tupý nejsem, abych nevěděl jak to v lidském těle chodí. Tvůrci jsou tak odporně polopatičtí, že mně prostě nebavilo se na to dívat. Prostě trapný seriál podávaný naivní formou, aby i se ani ten největší idiot necítil u televize blbě. Hrozný co tady na ČSFD sklízí úspěch. Fakt to nechápu. ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč