Byl jednou jeden... život

• Francie Il était une fois... la vie (více)

Epizody(26)

Zveme vás na dobrodružný výlet za poznáním lidského těla. V tomhle animovaném seriálu se dozvíte, jak fungují buňky, srdce, mozek a všechny další tělesné orgány. (Netflix)

duklak2

Většina z nás byla ještě dítě… ale i naši rodičové si jistě vzpomenou na konec osmdesátých let, kdy jsme netrpělivě očekávali další díly v té době nejoblíbenějšího seriálu Byl jednou jeden život. Nejúspěšnější animovaný seriál Alberta Barillé o stavbě a funkci jednotlivých orgánů lidského těla obletěl svět a všude se setkal s příznivým ohlasem. Ostatně když zabrousíte na internet, zjistíte, že dnešní třicátníci na něj dodnes vzpomínají v superlativech. Dokázal je totiž nejen zaujmout a pobavit, ale ještě jim netradiční formou přiblížil to, o čem se učili ve škole – ať už v prvouce nebo v biologii. "Tisíc podob život mívá, kdo ho chce znát, ať se dívá".. . Znělka, kterou musí znát každý. Skvělý, ale hlavně taky velmi poučný seriál z mého dětství. Doporučuji do všech škol místo učitelek:-). Oblibu dokazuje i v dnešní době v podobě vyprodaných DVD v trafikách. Chystám si koupit celou edici za 300 Kč. Pro mě jasných 5 hvězd. ()

N.Strauber

Je to nesnesitelné... Jednou jsme se na to dívali ve škole při biologii. Podruhé to bylo, když několik lidí přesvědčilo fyzikáře, ať nám to pustí. On nechtěl, protože je to prý pro malý děti, ale nakonec svolil. Já mu po deseti minutách oznámil, že jestli to nevypne, že odejdu. "Máte pravdu, to se fakt nedá vydržet," řekl a vypnul to. Já to dříve hodnotit nechtěl, ale když jsem se dnes tak rozjel v hodnocení dříve viděných věcí, tak si nenechám ujít příležitost, jak tomuhle aspoň symbolicky snížit to nehorázně vysoké hodnocení. ()

Lacike

Neviem, ci by som tomu dal aj dnes plny pocet hviezdiciek, ale hodnotim to na zaklade spomienok a za mojich detskych cias som tento serial miloval a niektore detaily si pamätam dodnes. 10/10. ()

fishki

Krásne spomienky na hodiny biológie, keď nás tento seriál zachránil pred skúšaním, či písomkami a jeho krásne, pričom veľmi poučne spracovanie mi nedovolí inak. ()

Terva

„Byl jednou jeden… život“ je legendárním francouzským seriálem, nejen pro děti z roku 1986. Tento animovaný seriál provádí diváka postupně v jednotlivých epizodách celým lidským organismem. Režisérem tohoto unikátního projektu, který navazuje na dějepisné dílo „Byl jednou jeden… člověk“, je Albert Barillé. O stavbě a funkci jednotlivých orgánů lidského těla děti poučují personifikované červené a bílé krvinky. Nervové vzruchy můžeme pozorovat v podobě běhajících pošťáků, nebo obrané látky ztvárněné jako futuristické letouny bojující se zákeřnými viry. Mozek se ukazuje jako řídící centrum složité továrny. Vše je zachyceno ve 26 epizodách, jako je drce, mozek, mízní soustava, kosti a kostra, svaly a tuky, válka a toxiny, očkování, koloběh života, obnovy a opravy, hormony, očkování a další. Pro veliký úspěch, získaný nejen pro diváckou popularitu, ale i kvůli opravdové lékařské odbornosti, díky které se tak vědomosti dostávají nenásilnou formou široké veřejnosti, se tento koncept populárně vzdělávacího pořadu dočkal i dalších pokračování v podobě „Byl jednou jeden… vynálezce (1994)“ a „Byl jednou jeden… objevitel (1998)“. ()

moviesfan

Kdo by tuto sérii neznal. Už jako malý jsem jednotlivé animované díly viděl ve škole, kde nám je pouštěli. Zajímavé, poučné i lehce vtipné. ()

Marek1991

Ďalšia klasika z výučbových animovaných programov. Mám to dokonca spojené aj so strednou školou, je to veľmi poučné a svojské. Veľká kvalita, pre deti a mládež, či aj dospelých vhodné. ()

NeutrinoX

Nechci zde shazovat školství, ale musím přiznat: Tento pořad mi dal do života vědomostí o člověku a lidském těle snad více, než všechny hodiny přírodopisu. ()

corpsy

Spomienky na podvečerné televízne vysielanie takmer spred 20tich rokov. Zaujímavé a pútavé nielen pre decká, aj keď väčšina z tých dnešných by sa na tom asi zarehotala. ()

depony

Záležitost mého mládí ... tímhle jsem byl odkojen a myslím, že jsem tehdy rozuměl tělu víc než při pozdějších hodinách biologie na střední. :) ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč