Reklama

Reklama

Pálava

(seriál)
  • Česko Pálava – život zalitý sluncem

VOD (1)

Epizody(12)

Obsahy(1)

Pět kamarádů díky náhodě a starému kamarádovi zůstane na Pálavě místo dvou dnů na neurčito, a tím začíná jejich životní dobrodružství. Burzovní makléř Jaromír Kerndl (Patrik Děrgel), fyzioterapeutka Ája (Denisa Nesvačilová), svérázný flegmatik Michal (Michal Isteník), knihkupec Filip Kořínek (Jiří Panzner) a podnikatelka Iveta (Pavla Dostálová) si uvědomí, že odpočinek je stejně důležitý jako tvrdá práce. A že tyhle dvě věci musí vždycky zůstat v rovnováze, přesně vyvážené jako chuť lahodného vína. Pálava tak ukáže, že možná nastal čas pro životní změnu... Na Pálavu přijíždí partička kamarádů, bývalých spolubydlících z vysokoškolské koleje, kteří se tu každých pět let pravidelně schází, aby zavzpomínali na staré časy. V průběhu večera se pětice odtrhne od zbytku party, protože se spoustou z nich už si po letech nemají co říct. Toulají se vsí, až narazí na otevřený sklípek, kde jim je poskytnut azyl. Tam všichni pochopí, proč Michal přivezl zvláštní květináč se sazenicí slivoně, který nosí všude s sebou. Michal totiž přijel na Pálavu splnit Štístkovo poslední přání. Zemina v květináči je smíšena s jeho popelem, a tak ho tu chce vysadit na nějakém pěkném místě, přesně jak si Štístko přál. Za pár let se z něj bude pálit slivovice, a on tak bude žít věčně. Před samotným vysazením slivoně se rozhodnou užít si s kamarádem poslední večírek. Avšak víno s nimi udělá své, a tak se tento záměr promění v nezapomenutelné dvoudenní dobrodružství. Ostatní svůj odjezd pouze o den odkládají, a ještě netuší, že tak nečiní naposledy a z celé pětice se postupně stanou „Novopálavští“. Ve dvanácti epizodách prožijí nevídané dobrodružství, podívají se na život z jiné perspektivy, okusí novou práci, když někteří z nich začnou brigádničit ve vinařství nedaleko Křetic, a tím se prolnou jejich osudy se starousedlíky ze seriálu Vinaři. (TV Prima)

(více)

Recenze (13)

mia.com 

všechny recenze uživatele

Achjo, takove krasne prostredi, fajn "stari" herci a pritom serial o nicem. Jakesi krecovite, neuveritelne, ti mladi moc hrat neumi a Nesvacilovou jsem nesnasela vzdycky, takze to byla shnila tresnicka na dosti nevyvedenem dortu. Skoda je to, skoda. Odmazat ty prazaky, aj by to stacilo k prijemnemu serialu z Jižní Moravy. ()

Trixinka 

všechny recenze uživatele

Pět rádoby kamarádů (o jejich přátelství jsem pochybovala celých 12 dílů) nemusí pracovat, mají asi neomezenou dovolenou, kterou se rozhodnou strávit na Pálavě v místních vesničkách. Ale jo, ono to mohlo fungovat, nebýt nulového scénáře, špatného obsazení a hlavně neustálého zdůrazňování, že na Moravě je všecko jinak. Ne není - lidé chodí normálně do práce, starají se o své vinohrady, kde musí tvrdě makat pokud chtějí mít úrodu, a opravdu nesedí celé dny na slunci a nevymýšlejí ptákoviny. Ze seriálu bylo dobrých pár minut, kdy se objevuje část postav ze seriálu Vinaři a Bolek se svým "bratrem". ()

Reklama

Tosim odpad!

všechny recenze uživatele

Skutečně jsem netušil, že se někdy dočkám doby, kdy se mi v něčem bude líbit jen jeden herecký výkon (Michal Isteník) a zadek Denisy Nesvačilové. Začíná jít skutečně do tuhého. Termín "sračka" už je pro výtvory primy pochvala a adekvátní pojmenování jejich produktů zatím neexistuje. Vinaře a Pálavu (och, jak nápaditý název!!) spojují někteří herci, jejich obdobné role, role fiktivní Moravy, která skutečný život neviděla ani z Maglevu. Trapno, pokus o humor, trapný humor, nelogičnosti, nedomyšlenosti, lenost tvůrců vymyslet něco, co by aspoň předstíralo novum, stud, pokud jim nějaký zbyl, jim zřejmě nedovolil pojmenovat tuhle věc Vinaři II. Do opačné skupiny ale zřejmě patří např. Libor Bouček, kterému skutečně není blbé ještě natočit klip, ve kterém prostituuje za delší, blbější a nepřeskočitelnou reklamu, zřejmě, aby byla hovna od primy ještě víc načinčaná, ale mohla také pořádně smrdět. Vážně - pokud divák primák nevezme zbytek rozumu do hrsti a nepošle svou televizi s takovými pičovinami do prdele, bude si ta z něj dělat dojnou krávu ještě ostudnějším způsobem. Pořád je čas, ale už se krátí. ()

walkingdead 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V Pálavě bylo pár dobrých herců (i pár špatných), ale pokud scénář stojí za hovno, tak s tím žádní herci nic udělat nemůžou. Aspoň si tedy autoři udrželi konzistenci, udělali 12 dílů a všechny byly o ničem. Tohle buranství fungovalo možná v Troškových filmech z 80. let, ale na Primě pořád nepochopili, že život na vesnici dnes vypadá jinak a Morava není zaostalá středoasijská republika. Ještě pár takových projektů a budu se muset zase rozvést, abych to nemusel (ani jako kulisu na pozadí) "sledovat"... ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele

Přižnávám, nedokoukal sem...Nešlo to, nebyla motivace, těžko říct proč, ale prostě sem to asi po polovině vzdal, že to vážně nemá cenu, nikam se to neposouvá, dialogy jsou tragické, nové postavy otravné. Od úplné papundeklové tragédie tipu Slunečná, ZOO atp. to tady uchraňují jen pěkné exteriérové záběry, některé charaktery z Vinařů, a sexice Denisa Nesvačilová, ale to je tak všechno, a pro opodstatnění této rychlokvašky (i sami tvůrci říkají, že na jaře dostlai za úkol připravit pro podzimní vysílání celý seriál, takže od námětu po realizaci uběhlo sotva pár měsíců, takže se není co divit, že scénář je tragédie a plný klišé o moravácích, které jsme všichni viděli a slyšeli tak 1000x). Obvykle tyhle potenciálně průserové seriály rovnou přehlížím, ale Vinaře jsem pár let zpátky sledoval, tak jsem tomu dal šanci. No, nedělejte stejnou chybu jako já. ()

Galerie (189)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení probíhalo tři měsíce na několika místech jižní Moravy. (SONY_)

Reklama

Reklama