Kansas City 1935 město gangsterů: Soukromý detektiv Mike Murphy přijde při vyšetřování o společníka Swifta, který je brutálně zavražděn. Do případu se zapojuje vrchní policista Speer, bývalý Murphyho kolega. Oba se znovu setkávají, ačkoliv se v minulosti nemohli vystát: zatímco Speer je známý suchar, Murphy naopak neodbytný žvanil. Vzájemná rozpálená nevraživost je však nahrazena společným cílem dostat se k vrahům Dehla Swifta. (oficiální text distributora)

Rodin

Tohle miluju. Ne zrovna tak, abych dal plný počet, ale některé hlášky a obrovská spousta vtípků povyšují tuhle v podstatě parodii na drsnou školu aspoň u mě osobně něco přes 80%. Dám si ještě trochu čaje. Čaj došel, už je jenom leštěnka na nábytek. ()

Peck

Viděl jsem tenhle film kdysi dávno a mé vzpomínky na něj byly mírně zkreslené. Čas totiž ohladí hrany a člověk si pamatuje jen ty pozitivní momenty. Pravda je, že Clint měl dostat více prostoru, naopak méně téhož by slušelo Burtu Reynoldsovi. Když to teď hodnotím s dvacetiletým časovým odstupem, své kouzlo si zachovala asi jen ta hudba a příjemná retro atmosféra. Ale "Nesnese se se sestrou" mě pobavilo stejně jako předtím. ()

kyLuke

Výborná gangsterská komedie , u které mě pouze mrzí , že je chápana jako průměrné dílo . Skvělí herci , ale nejlepší Eastwood s Reynoldsem , pěkná hudba a pro mě velmi příjemný scénář . Na plný počet to samozřejmě není , ale na tři hvězdičky rozhodně také ne ! Rozhodně nadprůměrná komedie , která prostě pobaví ! ()

huzgi

Vidět Burta Reynoldse a Clinta Eastwooda spolu na jedné straně zákona stojí zkrátka za to, i když je to jinak ryzí oddechovka. ()

DeDanu

Dokonale stylová výprava ( ta autíčkaaa!), drsněvtipné hlášky (,,co ta prohibice nedonutí člověka pít"), dvěma hlavním protagonistům to spolu jde na jedničku ( ,,Stejně pro mne budeš pořád prcek...").Člověk ví, co přijde, a stejně se baví. ()

furrec

Náhodou to bolo super, Clint je proste trieda, a tá scénka s tágom, to som si musel pustiť viackrát čo som sa furt rehotal :) ()

krijka

Filmy odehrávající se ve třicátých letech mám rád a gangsterky t tohoto období? Ty úplně miluju. Takže jsem se na film V žáru velkoměsta těšil. Jenže… To, co jsem dostal, bylo takové nijaké, takové vlažné a slabé, jako kafe z automatu. Zpočátku se film tváří vážně, samozřejmě s lehkým, ironickým pomrkáváním, v druhé části se mění v čistou komedii, ale k popukání to zrovna není. Děj tak nějak plyne, je křišťálově jasné, o co tam jde a jak to dopadne a divákovi je to tak nějak jedno. Není to úplně zlé, vizuálně je to dost zdařilé, ale… Prostě to nevtáhne. Navíc nefunguje chemie mezi oběma hlavními protagonisty. Eastwood je ve své variaci na Drsného Harryho ještě celkem ucházející, i když si nedokážu představit, že by takový policajt už dávno nebručel v base, nebo se spíš nesmažil na elektrickém křesle, ale Burt Reynolds se pro roli lehce rozjuchaného Murphyho zoufale nehodí. Nevěří mu ani ň. A ty hádky mezi ním a Eastwoodem jsou směšné, ale jinak, než to scénárista zamýšlel. Tedy podtrženo sečteno, film na deštivé odpoledne, co neurazí ani nenadchne. ()

pogoman77

Veselý film, který potěší, ale nenadchne. Pokud by tam nebyl Clint Eastwood se svým tvrďáckým ksichtem a westernovým herectvím byla by to nuda. ()

Awesomer

Příjemná oddychová gangsterka s kopou hlášek, vynikající hudbou a skvělým obsazením.. Eastwood s Reynoldsem jsou prostě sympaťáci. Rozhodně se nestotožňuju s názorem, že by Reynolds byl tak špatnej herec, ale Clint je samozřejmě o třídu výše.. Možná je tenhle film poznamenán takovou tou "Reynoldsovskou" atmosférou, která je někdy až moc odlehčená, ale jinak nemám výčitek. Faktem je ovšem i to, že vzájemná chemie obou borců není, nikterak závratná a faktem je i to, že si tenhle film zasloužil mnohem lepší scénář, neboť tohle mohla být kultovní záležitost s daleko vyšším hodnocením. Bohužel onen scénář byl kamenem úrazu... ()

PORTER44

Průměrná krimi komedie,B.Reynolds se snaží dělat občas vtipy a pronášet hlášky ale je to tak na hraně vtipnosti ,já osobně jsem se jeho hláškám moc nesmál ,C.Eastwood se o to zas tolik nesnažil a přišel mi vtipnější,rvačky a přestřelky s gangstery nic moc. ()

Ajbell

Chaotická blbosť. Film k Vám pristupuje ako k divákovi, ktorý už mnohé postavy pozná a možno aj ovláda ich minulosť, teda veľa vecí, ktoré sa vo filme dejú tváriac sa vážne alebo reálne v skutočnosti pôsobia trápne ako nejaká hlúpa hra. ()