Před vraždou

Epizody(4)

Vězeň odsouzený v cele na smrt má zálibu v řešení případu „zvenčí“ po schůzkách s klienty, kteří za ním do věznice dochází. Jednoho dne za ním přijde mladá reportérka snažící se vyřešit případ ženy zamčené ve sklepě a příběhy hned několika vzájemně cizích hlavních postav se začnou proplétat v tomto čtyřdílném seriálu, kterému rozhodně nechybí nejen detektivní vyšetřování a nečekaná překvapení, ale také notná dávka černého humoru. (TheEvilTwin)

grogodil

Moffat si očividne v podaktorých momentoch namýšľa, že divák je tak hlúpy, ako je on chytrý. Snaží sa to hrotiť za každú cenu, pritom je toľko krát zjavné, že tomu, kam to smeruje, by sa dalo na každom kroku úplne ľahko vyhnúť, keby sa len príbeh neposúval ďalej do absurdna tým, že scenárista nechává postavy neustále konať iracionálne na základe nelogických rozhodnutí, v ktorých navyše až príliš úraduje náhoda. Tá krehká vnútorná integrita scenára by sa proste rozpadla, keby postavy začali odrazu rozprávať to, čo by rozprával normálny človek v danej situácii a nie to, čo potrebuje scenárista aby (ne)hovorili. A v závere tá miera nasilu vyhrotených nedorozumení už ani nie je fargovsky vtipná, ale proste len rušivá a frustrujúca. Trošku horká pachuť na konci, lebo ten rozbeh bol veľmi nádejný. ()

Vyhy

1. série - 60 % Do posledního dílu jsem byl více méně spokojen. Zajímavé postavy, dvě linky, které se prolínají, ale zájem o ně máte z odlišných důvodů. Přesto mi "Sherlock" ve vězení zcela tak nesedl a uměl toho až nějak moc. Nu a pak přišel finální díl, kde jsme se (jak bývá zvykem) chystali na odpovědi na naše otázky a opět jsme je nedostali. Resp. hlavní linie se uzavřela asi uspokojivě, ale druhá, kde jsme chtěli znát důvod počínání jednoho protagonisty, to zcela nevysvětlili a vy jen koukáte na závěrečné titulky a přemýšlíte, jestli jste něco nepřeslechli. Taktéž nepomohlo pár berliček ve scénáři, které zabředly do klišé vod... Ale je to minisérie, která se snaží a pokud u toho nebudete přemýšlet, tak si to jako já užijete. ()

M.i.k.e

seriál který si na něco hraje a já bych moc rád věděl na co. Moffat opět přichází se sérií, která vypadá jak je strašně moc chytrá a zapeklitá, ale ve skutečnosti je spíš divná. Ještě beru tu Tucciho linku, protože on je sympaťák i jako trestanec a dietní Sherlock ale tu linku kde hraje prim David Tennant moc nepobírám.  Celá tahle linka, chování Tennantova pastora a jeho reakce na vzniklou situaci je totiž tak neuvěřitelná a bizarní, že i scénky od Monty Python dávají větší smysl. Ještě klika, že má tahle polouvěřitelná taškařice jen čtyři díly...60% ()

Streeper

Asi nejvíce jsem zklamaná z konce, protože jsme tam měli spoustu nevyřešených otázek, nicméně závěr s jistou osobou vlastně potvrdil to, co postava Tucciho říkala od začátku, že vrah je každý, jen záleží na situaci, která to probudí. Mrzí mě, že jsme se nedozvěděli, proč zabil svou ženu, ale jeho postava byla skvěle napsaná a zahraná. Tennant samozřejmě boží a nejvíc mě s prominutím fakt srala postava Dolly Wells, to byla taková pipka, že jsem si chvílemi říkala, že si všechno možná i zaslouží. Velmi nesympatická postava. ()

Wormboy

Serialovy Inside Man je absurdny a az vulgarne nelogicky bordel, ktory ma velku cast sledovania vytacal do vyvrtky a to najma konanim postav, ktore si po zavere nezasluzia navrat na obrazovku ani v desatsekundovom reklamnom skeci. Este aj David Tennant a inokedy vyborny Stanley Tucci mi priserne liezli na nervy. ()

jedna_vrana

Harry Watling: „Snažím se udělat správnou věc, nic víc.“ Nápad to bol dobrý, lenže pocity, čo vo mne zanechal! Minisériu som si vybrala kvôli Davidovi Tennantovi a Stanleymu Tuccimu – to predsa nemôže byť zlé. Ak by som pristúpila na hru – že mi tvorcovia chceli predložiť absolútne absurdný príbeh, to by som sa s tým zmierila. Lenže je to v konečnom dôsledku príliš málo absurdné. V príbehu sa udejú také kriminálne lapsusy, že som len krútila hlavou. Tomuto príbehu sa nedá uveriť nič. Tie dve hviezdičky sú za hlavných predstaviteľov (robili čo mohli, ale scenár bol deravý ako rešeto) a  oslovila ma práca scénografa a kameramana. ()

Tosi

První díl položil skvělý základ, ovšem kvalita jde v dalších dílech dolů a seriál působí docela zmateně a velmi nepravděpodobně. Dá se říct, že jsem to vydržel jen kvůli hereckým výkonům, obzvlášt' David Tennant dokazuje, proč je v Británii tak žádaným hercem. ()

filmmovier

Minisérie se skvělým tahem na branku. Funguje přesně tak, jak má. Pomalejší rozjezd graduje ke skvělému konci. Herecký koncert oblíbených tváří pod taktovkou neméně oblíbených tvůrců. Sázka na jistotu. Více zde. ()

mikestiff

Dementní iracionální chování hlavních postav mě iritovalo od prvního momentu a jediné co jsem si přál bylo, ať už to konečně skončí. ()

hanagi

Na začátku bylo pouhé malé nedorozumění, které se následkem komunikačního šumu v hlavách hlavních hrdinů změnilo do podoby neustále gradujícího, kolosálního průseru. Ovšem díky přítomnosti inteligentního, černého humoru a tradičně skvělých britských herců je to velice zábavná podívaná. ()

Pavlínka9

Wau! 4díly, u kterých jsem trnula co bude dál! Tucci je perfektní, dané situace jsou skvělé a je to pro mě ukázka toho, jak z jednoduchých každodenních činností může vzniknout obrovský trabl. Seriál mě ohromně vtáhl a přemýšlela jsem jako hlavní postavy - co bych udělala v té a té situaci...Jak bych se zachovala apod.  A ta úvodní znělka - po dlouhé době taková, kterou jsem nepřeskakovala ;) ()

coscarelli

Rozjazd umný a inteligentný, po chvíľkach nepriehľadný , krkolomný hlavotoč, zamurovaný finišom , vraviac: Čo si mam o tom * * myslieť? Dokonalé .. sklamanie. Ale pričervením, aby to nebolo také šedé(!) predsalen som hádal. ()

Tejkina

Super příběh, zhlédnuto za jeden den. Ale pokud si to chcete opravdu užít, nehledejte v tom logiku, nebo alespoň já jí tam postrádala. ()

kenkaku

Celý seriál je jedna schizofrenní slátanina, která přepína mezi linkou v USA a linkou v Anglii. Ta USA je několikanásobně lepší, ale idiocie té britské táhne seriál dolů. Vrchol demence co si až pár minut na závěr hraje na chytrou a promyšlenou podívanou. Podrobněji u jednotlivých epizod. ()

vitekpe

Cele mi to prislo takove vycucane z prstu. Zaroven jsem za celou dobu neprisel na to, jestli to ma byt jakoze cerna komedie nebo vazne mysleny thriller. Coz pusobilo divne. Skvely byl David Tennant. Naopak nesymaticka byla ta investigativni novinarka Lydia West. Ty jsem neveril ani slovo. ()