Terminátor je dnes již považován za naprostou legendu sci-fi žánru. Vypráví příběh o zabijáckém stroji podobném člověku, který je vyslán z roku 2029 do Los Angeles roku 1984. Jeho úkolem je zabít Sarah Connorovou dřív, než přivede na svět syna, který se má později stát vůdcem lidí ve válce proti strojům. Avšak lidé žijící v budoucnosti do současnosti také vyslali svého muže, který se bude snažit Sarah zachránit. (Pannonia Ent.)

luka4615

James Cameron + Arnold Schwarzenegger = jeden z nejlepších sci-fi filmů uplynulé dekády, ke kterému se vždy rád vrátím. „I'll be back!“ ()

oLí

Dokonalej sci-fi horor. Ma to cele takovou neprijemnou spinavou atmosferu podporenou vhodnou Fiedelovou hudbou. Tragicka romanticka linie a naprosto hustej zaver - terminator vylezajici z ohne. No tenhle Terminator je legenda sam o sobe, s Terminatorem 2 to nema prakticky nic spolecne, oba filmy jsou naprosto jiny, tenhle original za nijak horsi nepovazuju i kdyz T2 je ma srdcovka. 10/10 ()

Sawy

První Terminátor je už naprostá klasika,kterou by měl povinně zhlédnout úplně každý filmový fanoušek.Cameron a Arnie si svůj úplný vrchol sice vybrali až ve dvojce,ale už tady jim to vyšlo parádně.Za pomoci Lindy Hamilton v roli tehdy ještě dost naivní Sarah Connor a sympatického Michaela Biehna jako ostříleného mariňáka Kyla Reese stvořili kult,který i přes dnes už lehce směšné triky dokáže pořád zaujmout.Mimochodem,sérii Terminátor jsem zhlédl pozpátku.Začal jsem v kině trojkou,pokračoval dvojkou a zakončil to tímhle prvním dílem.Bylo to zvláštní... 90 % ()

Lucasion

"Já se vrátím!" Rokem 1984 se Arnold Schwarzenegger vryl do paměti všech filmových diváků po celém světě. Arnold je totiž Terminátor. Ať už to byl o dva roky mladší Conan nebo právě Terminátor, je to vlastně jedno, co z Arnolda udělalo Hollywoodskou hvězdu. Po Terminátorovi totiž začali chodit akční nabídky pro svalnatého Arnieho. A právě byl to Terminátor, který vytvořil pozoruhodnou sci-fi, která je i po neuvěřitelných 30ti letech výborný film. Zároveň to byl pro Camerona první skutečný film, po kterém následovali Vetřelci a Avatar. Byl to zkrátka Terminátor, který vytvořil jeden z největších kultů celé kinematografie. V roce 2029 po jaderné válce stále zuří nemilosrdný boj mezi lidmi a stroji. V poslední moment, se stroje uchylují k řešení vymazat vůdce lidí, ještě předtím než se narodil a tak posílají nejlepšího zabijáka (Arnold Schwarzenegger) do minulosti aby odstranil jeho matku. Terminátor je skvělý v tom, že skloubil dobrý námět, herce a hudbu do jedné akční jízdy, která zkrátka nekončí. Arnie je mlaďounkej, ale roli nelítostného stroje se dostal pod kůži a stála se záhy jeho první ikonickou rolí. Přitom z jednoduchého příběhu vykřesal právě Cameron nestárnoucí legendu o časovém paradoxu a děsivé budoucnosti. Terminátor je prostě klasika a kdo tvrdí, že ne, tak na něj kouká dodnes. A kdo na něj kouká dodnes, tak dobře dělá. / Konečně jsem se dočkal a vidět prvního Terminátora na velkém plátně bylo skvělé. Vystřílení policejní stanice, závěrečná honička či první setkání s Terminátorem na observatoři. Tohle je prostě láska, která nerezaví. [Kino] (88 %) ()

Shaqualyck

Pracovní nasazení tohohle neodbytného robůtka (pardon cyborga) bychom směle mohli označit za totální. Na zdvořilosti si Cameronův dvorní plecháč sice moc nepotrpí, zato má však výdrž jak králíček Duracell a nedá si pokoj ani když mu pěstěnou pěšinku rozčísne několik dávek z brokády. To se pak Michael Biehn musí pořádně ohánět, když má v rukou (a dalších orgánech) osud celého lidstva. Ten příběh je fascinující (a přitom taková blbost - jak by s odzbrojující upřímností řekla Simona Stašová). Kdo ještě neměl tu čest, necht´si doplní základní vzdělání a objeví precizní herectví (ta mimika!) jistého amerikanizovaného Rakušana. ()

Genero

Arnie jako hlavní záporák vyrobený ze šroubků a pružinek k mé radosti prohání rachitického floutka Biehna jako kapra v kádi. Příběh o romantické lásce a cestování v čase šmrncnutý povedeným časovým paradoxem na pozadí kybernetické revoluce. Předzvěst toho, že přijde legenda. ()

Lacike

Terminátor bol prvý film s Arniem, ktorý som videl a to dokonca v kine ako osemročný chlapec. Dodnes si pamätám to predstavenie z ktorého som bol tak nadšený, že som chcel ostať aj na ďalšie premietanie. A aj keď tam Arnie hral záporáka, ktorého som sa fakt bál, tak si ma hneď získal a dodnes je mojím najobľúbenejším akčným hrdinom. Dnes som si po dlhšej dobe znova pustil tento film a je to neskutočná pecka. Roky som mal radšej dvojku, pretože je veľkolepejšia a s postavou malého Johna Connora som sa vedel dokonale zžiť. Ale teraz ma oveľa viac bavila jednotka. Je temnejšia, špinavejšia, celá tá zápletka aspoň v teoretickej rovine dáva zmysel bez nejakých logických časových dier, ktoré sa v ďalších dieloch vŕšia neúrekom. V prvej tretine to má regulérne hororovú atmosféru a potom sa rozpútajú fantastické akčné scény. Cameron dostal z minimálneho rozpočtu svojím umom na plátno maximum. A to všetko bez digitálnych trikov, ktoré mi už občas lezú na nervy. Takže som si vychutnal aj roztomilý vybuchujúci model kamióna alebo stop motion kostru terminátora z ktorého som bol ako malý úplne posratý od strachu. Ale najviac som si vychutnával strih akčných scén. Nielen ich prehľadnosť, ktorá sa už dnes nevidí, ale hlavne to aký rytmus dodal Cameron akčným scénam vďaka strihu. Zo súcasných filmov mám často pocit, že mi akčné scény pretáčajú, aby si ich odbili čo najskôr. Cameron vie presne kedy má zrýchliť, aby im dodal drajv, alebo spomaliť, aby sme si vychutnali fantastický kaskadérsky kúsok. A tých kúskov tam je dostatok a väčšinu z nich predvádzajú herci bez pomoci kaskadérov. Spomínať jednotlivé scény snáď ani netreba. Všetky sú famózne, ale keď nedáte, tak za všetky vyzdvihnem legendárne vystrieľanie policajnej stanice, ktorej predchádza kultová hláška I'll be back. Ďalej musím vyzdvihnúť hudbu. Samostatne je absolútne nepočúvateľná, ale vo filme funguje perfektne a dodáva mu nepríjemnú temnú atmosféru. Takže technická stránka je bezchybná, zápletka originálna, ale najdôležitejšie je, že Cameron nezabúda ani na postavy, ktoré nie sú len ploché figúrky. Sú to postavy, ktoré si vás získajú a dokážu vo vás vzbudiť emócie. Vďaka tomu film funguje dokonale od prvej do poslednej sekundy, bez ohľadu na to, či sa odohráva akčná scéna alebo dialóg. Dávam 10/10 a po skončení som mal chuť si hneď film pustiť znova. To sa mi u nových filmoch často nestáva. ()

PROROK14

Terminátor je dobrý film. Ale až taký dobrý zas nieje. Možno to na mňa až tak silno nezapôsobilo ako na ostatných ale aj tak je to dobrý, akčný film s idolom všetkých bodybuilderov. 85% ()

BoPo

Pre túto rolu sa Arnold narodil. Dnes už klasika a povinná jazda pre všetkých fanúšikov sci-fi  a akčných filmov. Po zhliadnutí Terminátor 2: Den zúčtování získava jednotka ešte viac na kvalite. Vzájomná prepojenosť týchto dvoch filmov je výborne premyslená a ťažko by ste v tomto smere hľadali konkurenciu. Akcia, časové paradoxy a predovšetkým ten hmatateľný strach z niečoho neporaziteľného. Jasných 5* a vstupenka do TOP 10 najlepších akčných filmov aké som kedy videl. ()

GeusX

V roce vzniku parádní originální podívaná s napětím, že by se dalo krájet. Dnes již kultovní akční sci-fi, které by měl vidět každý robo fanoušek. 95% ()

Tommassi3

"Já se vrátím !!" A jak slíbil, tak i učinil !! ;) Terminátor celkem třikrát, a Arnie ještě mnohokrát.. Díkybohu !! ()

Silence

Naprosto stylová klasika. Dojem bohužel trochu kazí protahované závěrečné 'dodělávání' robotického Terminátora, které místy působí až komicky. Chápu, že v tehdejší době to nešlo zpracovat lépe, ale stop motion animace je místy opravdu do očí bijící. Přesto se jedná o velmi kvalití akční thriller a startér výborné trilogie. ()

Agatha

I když tento druh filmů není zrovna mým oblíbeným, tak musím uznat, že Terminátor mě docela zaujal. Jednak svým originálním námětem, ne příliš příjemnou vizí do budoucnosti, hrůzyplnou hudbou a také hereckým obsazením. Lepšího zabijáckého robota než Arnolda Schwarzeneggera by filmaři asi nesehnali. ()

adamo_znk

You still don't get it, do you? He'll find her! That's what he does! It's ALL he does! You can't stop him! He'll wade through you! He'll reach down her throat and tear her fuckin' heart out! ()

Terva

Příběh začíná v Los Angeles roku 2029. CITÁT - Z popela jaderného požáru povstaly stroje rozhodnuti vyhubit lidstvo........... Děj se pak přesune zpět do minulosti, do roku 1984. Zde se odehrává podstatná část příběhu. Bitva o lidský osud. První věta Arnolda Swarzeneggera ve filmu zní - CITUJI - Pěknej den na špacír, že?...........Vaše šaty......... Když se na to člověk dívá z odstupem času, respektive několika let, všímá si i věcí, které dříve neviděl nebo neslyšel. Dnes mi třeba docela vadil hudební doprovod některých scén. Chvilkama je hudba až nepříjemná. Ale pojďme dál. Ve filmu zazní klišé všech klíšé u příběhů o cestování časem. Co je dnes za den? A který rok?........... Je zajímavé, že Terminátorovo oblečení nevyvolalo takou módní vlnu jako jeho kožená bunda ve druhém díle. Křivák, který nosí v T2 se stal vyhledávaným módním artiklem. Jinak díl první má velice dobrý námět a povedenou dramatizaci. Při tom všem se dá přehlédnout ta maketa Terminátora v druhé třetině filmu. Prostě to tenkrát ještě neuměli tak dokonale. I přes to je "operace oka" jednou z nejlepších scén ve filmu. Legendární větu "Il be Back" - "Já se vrátím" - řekne Arnold okolo 60 minuty. Pak následuje ta neméně legendární přestřelka na policejní stanici - věřím že už v této době to dávno není spoiler. Živá legenda Sarah Connor neunikne svému osudu, ten je jen takový jaký si ho udělá. Závěrečná scéna v továrně je strhující a velmi dramatická. No a jak to tak bývá u úspěšných filmů Terminátor se vrátil a to v příběhu Terminátor 2 Den zúčtování. CITÁT - Tady jsi skončil, šmejde!!!.......... ()

Ouwen

Místama, bohužel - Terminátor nezestárl příliš dobře. Je fajn, že se celkové dění výhradně drží realistických mantinelů. Lze to vidět na tunu kaskadérských kousků, využití skutečných lokací a je to i dáno hlavním hrdinou, kterej je traumatizovanej voják, co nosí bandáže, cítí bolest, strach a figuruje zde nějaká fyzičnost z akčních scén. Michael Biehn naprosto vymetl podlahu s Arnoldem. Jeho voják vypadá jako kdyby si fakt prošel největšíma sračkama a ta únava z jeho očí, byla hmatatelná. Scéna, kdy brokádou střílí do Arnolda na diskotéce a kouše si rty, je naprosto fascinující. Arnoldovi jsem toho cyborga příliš nevěřil, se přiznám - během střelby hodně mrká, a při nejvíce vyhrocených momentech, jeho mimika vypovídá spíš o tom, že je vzteklej (automobilová honička viz). Furt z něj jde respekt, ale myslim si, že i Robert Patrick zahrál Terminátora líp. Film má však perfektní, až retro-futuristickou atmosféru. Všechny scény z budoucnosti, jsou strašidelné a i moment kdy dvojice dětí sleduje tu televizi, ve mě vzbudil nával emocí. Film jsem prožíval. S tím však i přišla daň, že samotná režie stojí fakt za hovno. Otřesný střihy, místama fakt nevhodný a hlavně totální chaos co se týče režie jako takové - naháněčka, kdy hlavní dvojice utíká před kamionem, je vyloženě směšná a hrozně jsem se smál, jak v jedné scéně je kamion blízko Lindy a v další scéně je o kilometr ona daleko. A musím pochválit špičkovej soundtrack, hlavně když Arnold vstane po hlášce "Pojď se mnou, jestli chceš žít." To mi nahnalo husinu. Terminátor má dost možná právo na kultovní status, ale místama už působí dost bezzubě a uměle. Nepočítám vizuál a celkovou stylizaci, ale i zvuk je místama dost nevyvážený. Ale říkám, užil jsem si to, Biehn byl fantastickej a těším se na dvojku. ()

moviesfan

Neuvěřitelně skvělé akční sci-fi, s pořádnou dávkou akce. Námět je opravdu zajímavý a Cameron natočil Terminátora výborně. Hodnocení: 95% ()

JohnCZ

The future's not set. There's no fate but what we make for ourselves. S prvním Terminátorem mám jeden jediný problém a to, že kvalit geniální dvojky ani zdaleka nedosahuje. Ale to neznamená, že se jedná o špatný film. Právě naopak! Terminator je kultovní záležitost naprosto právem. Máme tu zajímavý příběh, děsivého kyborga, krásnou hudbu a v neposlední řadě skvělé herecké obsazení. To, že efekty vypadaj tak, jak vypadaj, už je jen malý detail. Na rok 1984 je to stále hodně dobře vypadající snímek (a o nadčasové dvojce ani nemluvím). ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (více)

Terminátor se dočká anime

Terminátor se dočká anime

02.03.2021

Netflix, Skydance a tvůrci anime Duch ve stroji: SAC_2045 uzavřeli novou spolupráci, za účelem převést příběh Terminátora do anime podoby. Scénář k seriálu pak chystá Mattson Tomlin, jenž pomáhal… (více)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019