Terminátor je dnes již považován za naprostou legendu sci-fi žánru. Vypráví příběh o zabijáckém stroji podobném člověku, který je vyslán z roku 2029 do Los Angeles roku 1984. Jeho úkolem je zabít Sarah Connorovou dřív, než přivede na svět syna, který se má později stát vůdcem lidí ve válce proti strojům. Avšak lidé žijící v budoucnosti do současnosti také vyslali svého muže, který se bude snažit Sarah zachránit. (Pannonia Ent.)

zipper111

Jako kluk jsem sjížděl jedničku Termixe na starý vojetý VHSce nadabovaný jedním apatickým hlasem do omrzení. To myslím hovoří za vše :) Dnes jsem byl navíc na projekci Terminátora v Lucerně, krásně v původním znění s titulky a musím říct, že na plátně je to ještě větší masakr. 5* ()

Wolodja

Hody pro vsechny milovniky temne akcni sci-fi. Jeden z filmu, kde Arnold odvedl perfektni herecky vykon (Vsak take neni nic sloziteho zahrat stroj, ze :-) ) ()

vorheese

Všechny superlativy stranou. Člověk musí odhlédnout od velkého Terminátorského pozlátka (které vytvořil až druhý díl) a pak uvidí, že je to obyčejná man-on-man (no dobře, men-on-bot) honička, jakých existují tucty. Ale jedno se Cameronovi upřít nedá. Obsadit Arnieho do role robota je castingové terno (protože jako robot vypadá snad v každém filmu). ()

J3dla

Mam trilogii Terminatora rad, ale zrovna prvni dil nemusim. Koncept deje je vybornej, ale jeho zpracovani se mi ani tak nezamlouva, celkem jsem byl zklamanej i z celkoveho vyzneni. Jeste ze na svet prisel Terminator 2, ktery vsechno vynahrazuje. ()

gogos

V dobách, kdy sci-fi bylo takřka sprostým slovem přišel člověk s vizí. Železný Jim dokázal za pár šupů vytvořit obrovský fenomén, který ve své době šokoval nejen brutalní násilností či syrovými hláškami, ale také výborným vizuálem. I dnes, po více jak 30 letech má první Terminátor jedinečnou mrazivou atmosféru, neotřelý příběh, skvěle propracované charaktery a hudební podkres, který ani po tolika kopírkách nezestárnul. První Terminátor otevřel Cameronovi dveře do velké filmařiny, ve které pak následně s každým dalším snímkem jednoznačně potvrzuje, že patří mezi elitu... ()

blackrain

Zvláštní, i po více jak dvaceti letech mě film dokáže uchvátit a dostat. Arnoldovi role málo mluvícího stroje sedí a ta jeho kamenná tvář. Temnost a depresivnost je zde cítit všude. Atmosféra dokonalá. Po právu je film označován za klasiku. ()

Tony.cs

A špičkový příběh se rozjíždí. Po všech stránkách dokonalé, i efekty vzhledem k roku vzniku. Temná atmosféra, mazáckej soundtrack a hodně nabitá akce. ()

Bat55

Až dodnes veľmi pôsobivý film, ktorý už predsa len trocha zostarol.Oproti "vizuálne nadupanej" dvojke predsa len prvý diel vyzerá staro, aj čo do stránky trikov, tak aj zo stránky masiek. Na svoju dobu ale ide o ďalší nadčasový film, so správne temnou až hororovou atmosférou, čo dvojke zasa chýbalo. Pre neznámeho rakušáka Arnolda Schwarzeneggra sa začala sľubná kariéra a rýchly výstrel k elite "hollywoodských akčných hrdinov". James Cameron začal práve týmto filmom svoj život režiséra akčných peciek. Záverečná scéna je výborná, tmavá a miestami až hororová atmosféra snímke nijako na svojich kvalitách neuberá. Linda Hamilton ako Sarah Connor skvelá. Zaujímavá snímka, plná brutality, ktorá odštartovala slávnu filmovú sériu Terminátor. /90%/ ()

suicide

Tak jsem se konečně s vervou vrhl na další klasiku akčního žánru let osmdesátých. Nevím proč, ale já si ten styl opravdu zamiloval. Možná mám asi už dost moderních politicky korektních filmů. Ve filmech se má nadávat, akční hrdinové mají být velcí drsňáci a ne malé etnické slečinky (nic proti etnikům), co se tváří mužně. Oproti dvojce ale přeci jenom tenhle Terminátor trpí na šílený styl doby v osmdesátých letech, "hlavním hrdinům" se fandit nedá, proto jsem se zaměřil na Arnieho a hned film získal jiný rozměr."Kdo z nás neuronil slzu, při pohledu na jeho rudé oko... na konci, když se mu nepodařilo zabít všechny ty lidi?" ()

Maq

Neodsuzuji paušálně všechny filmy různých pokleslých žánrů. Výjimky se najdou. Ale je pravda, že od Camerona se mi nelíbí vlastně nic (snad kromě Aliens, kde ovšem navazoval na mnohem lepší dílo Ridleye Scotta). Pro mě film Terminator dává konkrétnější obsah rčení „hledět do blba“. ()

topi

Totální, absolutní a nepřekonatelná klasika ve svém žánru!!! Nezapomenutelné a pekelně houstnoucí!! HD a DTS je absolutní masakr!!!!!!! ()

slunicko2

Dobrý blockbuster pro diváka hledajícího honičky, střílení a krev. 1) Po necelých třiceti letech od vzniku filmu jsem si tento kousek znovu připomněl v televizním vysílání. Nebylo to už ono. Chyběl mi nekvalitní obraz ohrané videokazety s jednohlasným amatérským dabingem a ministádečko mladých diváků nadržených na momentální americký filmový hit. I´ll be back, hláškoval Arnie a my se radovali, jak jsme zase jednou vyzráli na režim a okusili kapku té sladké západní svobody. 2) Při opakovaném zhlédnutí mě nezaujal slušný (kupodivu) děj a vůbec ne honičky a střílení, které tvořily většinu promítací doby. Všiml jsem si nápisu na policejních autech: To care and to protect. ()

movieband

Rozjezd celé série, který by si neměl nechat ujít žádný z filmových, jak sci-fi, tak akčních fanoušků a především nikdo z fanoušků samotného Schwarzeneggera. První Terminátor jen rozehraje pole krve, akce, kyborgů a budoucnosti a nastartuje tak diváka, na samotný Den zúčtování, který přichází o 7 let později v podobě druhého dílu, který je nejkvalitnějším dílem z celé série a zároveň filmem, který by se dal právem definovat jako kultovní snímek. Po víc, jak osmi letech jsem se na prvního Terminátora znovu podíval. Tak těžkou nostalgii, kterou jsem dnes zažil, jsem už dlouho u filmu neprožil. První Terminátor je jen menší předvoj toho, co Cameron divákovi nachystá v Dnu zúčtování. Ale i tak. Není to tak monstrózní jako druhý díl, ale i tak perfektní, komornější a menší kult, který je rozhodně kvalitním snímkem. Za zmínku rozhodně patří závěrečných 20 minut, které moje hodnocení jenom navýšily. Nemá to tak depresivní atmosféru, jako druhý díl. Nemá to tak kurevsky nadupané efekty, ale i přesto, tu jsou efekty víc kouzelnější. Řemeslná práce s miniaturami je tady výborně a precizně zpracovaná, takže to i po tolika letech nepůsobí směšně. Terminátor je kult. Den zúčtování je kurevsky nadupaný kult. 90% ()

MATADOR

Je to skvělé jako pěkný akční snímek.Samozřejmě s nezapomenutelnou hláškou "Já se vrátím".A vrátil se vší poctou v druhém, ještě více akčnějším díle. ()

Thomassi

No, co k tomuto filmu napsat. Snad jen to, že Arnold Schwarzenegger jako zabijácký a hláškující terminátor z budoucnosti v režii Jamese Camerona je jedním z nejlepších akčních filmů všech dob. A tento status si udrží i následujících sto let. Nejméně. Jo, holt osmdesátky těmto filmům svědčily. ()

FilmFan24

Woooow!!! po prvním shlédnutí kdysi na kdovíkolikáté kopii na VHS s voiceover dabingem! Woooow!!! po druhém shlédnutí...Woooow!!! po každém dalším shlédnutí! ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (více)

Terminátor se dočká anime

Terminátor se dočká anime

02.03.2021

Netflix, Skydance a tvůrci anime Duch ve stroji: SAC_2045 uzavřeli novou spolupráci, za účelem převést příběh Terminátora do anime podoby. Scénář k seriálu pak chystá Mattson Tomlin, jenž pomáhal… (více)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019