Terminátor je dnes již považován za naprostou legendu sci-fi žánru. Vypráví příběh o zabijáckém stroji podobném člověku, který je vyslán z roku 2029 do Los Angeles roku 1984. Jeho úkolem je zabít Sarah Connorovou dřív, než přivede na svět syna, který se má později stát vůdcem lidí ve válce proti strojům. Avšak lidé žijící v budoucnosti do současnosti také vyslali svého muže, který se bude snažit Sarah zachránit. (Pannonia Ent.)

MM11

Terminátor se vzepřel času a narozdíl od Komanda si udržel svojí jedinečnou působivost i po letech. Cameron skvěle využil příležitost, jež se mu vyjímečným tématem naskýtala a využil ji naplno. Už kultovní je i Arnold, mnohdy za tuto sérii parodovaný, ale ruku na srdce - jako první Vás ve spojení s ním určitě napadne Terminátor. A to je jen první chod. Ty hlavní temné vody vyčeřil Cameron až o sedm let později a natočil pokračování ještě lepší. ()

Ivoshek

Oldskůlový sci-fi thriller, s hutnou atmosférou, supr hlavním hrdinou (ať už je to pro vás mariňák Biehn, nebo "termouš"). Triky už dneska zrovna neoslní, a o to víc se ukazuje, jak dobrej film to je, když člověka nadchne i tak. Ťuk, ťuk. "Sára Connorová?" "Ano." Bang, bang. Bang. :-))) ()

jonyyy

Sice to není taková pecka jako dvojka a na efektech jde chvilkama poznat, že už mají skoro čtvrt století, ale je to dokonalá akční zábava a naprostý kult Sci-fi žánru. ()

Othello

Říká se, že "Za každým velkým mužem se skrývá žena, protáčející panenky.", ale ono to často spíše je, že za každým velkým mužem se skrývá žena, co mu upravuje scénáře. Cameron byl v době vzniku terminátora sociálně na úrovni desetiletého kluka, což odpovídá i mentálnímu věku Petera Jacksona při tvorbě jeho prvotin. Ten ale měl k ruce Fran Walsh, která mu v tom scénáři vytvářela z těch postav jakž takž nějaké lidi. Cameron tenhle luxus neměl a proto se tu všichni chovají tak, jak si osmileté dítě myslí, že se chovají dospělí. To v mnoha jiných filmech může být sice naopak velké plus, leč bohužel to zde nesedí do toho jinak brutálního špinavého městského hororu, ve kterém skrze umáčené ulice plné podivných existencí, anonymním velkoměstem pronásleduje nezastavitelné absolutní zlo svoji nebohou oběť, která se nemůže opřít o základní poučky toho, jak být v bezpečí. Bílý den? Nezájem. Klub plný lidí? Nezájem. Policejní stanice? Nezájem. It Follows before It Follows. Zespoda zabíraný bezemoční Schwarzenegger ve skinnách a křiváku, který poklidně vyvražďuje automatickými zbraněmi policejní vepřín je naprosto ikonická cyberpunková sekvence. ()

Xeelee

Hláškující stroj, terminující nebohé Los Angelské Sahah Connorové, je dnes už poněkud zastraralý typ, ale film má pořád svoje kouzlo, originální námět s temnou atmosférou a je to klasika, na kterou bych se mohl koukat pořád dokola. ()

eraserhead666

Co k tomu dodat? Prostě musel přijít Cameron s postavou robota, aby Arnold při své hromotlučnosti, kamenném ksichtu a neherectví dokázal, že umí být i dobrý, ba přímo skvělý. Nedokážu si představit, že by Terminátora hrál někdo jiný (i když teď když jsem koukal na Posledního akčního hrdinu a viděl fórek s plakátem na T2, tak jsem si říkal, jak by to asi Stallone dal?). Je to skvělé akční sci-fi s dobrými triky, hodně zajímavým příběhem a povedenými hereckými výkony, Michael Biehn je ve filmu parádní, je jen škoda, že pak docela zapadl, viděl jsem ho vlastně jen v dalších Cameronových filmech. ()

SOLOM.

No tak film patří opravdu k nejlepším sci-fi filmům, které jsem kdy viděl. Arnie se pro tuhle roli přímo narodil. Perfektí výkony ostatních herců, vynikající efekty- hudební doprovod je nezapomenutelným prvkem, který je zároveň i největší ozdobou celého filmu. ()

hansel97

Za srdce mě Terminátor nijak nechytl, ale musím mu uznat, že to byla fakt slušná jízda, u které jsem se bál hlavně příběhové stránky a naprosté převahy akce nad příběhem, ale i ten je tu na slušné úrovni. Jen teda vůbec nejsem nadšený z Arnolda, chápu, že hrál stroj, ale stejně to jeho herectví je až takové trapné. Uvidím s dvojkou, až se k ní někdy dostanu. ()

0x141627D3D

Keby som to (v teoretickej rovine) videl pred tymi 40 rokmi, tak padnem na hubu a dostane to 5*. Tym, ze ku filmu nemam ziadny nostalgicky ani osobny vstah, vidiet ho po prvy krat v dnesnej dobe - nic moc, bckovy akcnak. Dnes sa vsak spatne vsetko lahko kritizuje, hodnotenie brane ako celkovy dojem. ()

Ištván87

Výbornej sci-fi thriller. Vím, že většina lidí upřednostňuje dvojku, ale já osobně mám jedničku radši. Nejlepší role Arnolda Schwarzeneggera, nejlepší role Lindy Hamilton a stejně tak Michaela Biehna. Dokonalá podívaná. ()

Necrotongue

Další z filmů,který v mě v dětství ovlivnil mohutným způsobem.Stejně jako mnoho dalších filmů jsem ho tehdy viděl na xté VHS kopii a okamžitě jsem si ho oblíbil tak,že se na něj i dnes rád podívám.Pravda,triky odpovídají době natáčení,takže i když jsou na vysoké úrovni,scéna,ve které si Arnie vyndává oko nad umyvadlem,už dneska působí slabším dojmem kvůli jasně gumovému obličeji.Tím ale nechci snímek nijak shazovat,naopak,podle mě jde jasně o jeden z nejlepších sci-fi thrillerů vůbec.Navíc právě díky Arniemu,pro kterého byl T-800 ideální rolí(minimum herectví a maximum tvrdého německého přízvuku),jsem se poprvé přiklonil k temné straně síly... ()

ARI50

Ano stojím si za hodnocením protože mě vůbec první terminátor nebere nenabídl nic co by měl nový robotický Arnold nabídnout. ()

veru_needy

Tímto snímkem to všechno začalo. Vznikl fenomén zvaný 'cyborg', který od této chvíle byl používán v mnoha dalších filmech. Terminátor byl překvapením a šokem zároveň a stal se milníkem pro sci-fi žánr. Děj filmu není nijak složitý a je zde z něho vymáčknuto vše, co se dalo. Strhující hudba dodává na atraktivnosti. Akční scény s Arnieho kamennou tváří zatajují dech. I tento snímek však bohužel neunikl zubu času, a tak z dnešního pohledu rapidně zestárly hlavně speciální efekty. Nejvíce je to znát na konci příběhu, kdy už je z Arnolda jen kovová kostra. Scény poskládané ze záběrů na loutku v životní velikosti s klasickou animací, jehož nedokonalost a nereálnost je do očí bijící, už spíše vzbuzují posměch. Přesto je to Cameronova trefa do černého, která má co říci i v dnešní době a snaha navázat na toto dílo dalšími díly je toho důkazem. ()

Bauer

Výbornej scénář.Možná je to taky trochu reálné protože stroje se můžou zbláznit.James Cameron vytvořil novou bránu do sci-fi světa takže SUPER. ()

duklak2

Díval jsem se jen kvůli tomu, že tento snímek patří k velmi dobře hodnoceným. Zklamal mě. V tomto snímku ani tak nejde o herecké výkony, ale musíme se zaměřit především na dějovou linku a ta zde hodně pokulhává. Z mého pohledu se pan režisér hodně zaměřil na "akčnost", když se ale zamyslíme, tak spoustě divákům bude chybět "klasičnost", především něco z jiného soudku, než jen střílení:) Více než tři hvězdy prostě nedám. ()

Earl_23

Jedničku jsem tak nějak viděl až po dvojce. Kdybych oba snímky zhlédl chronologicky, možná bych hodnotil první díl pěti hvězdičkami. Ale i tak je to velmi kvalitní sci-fi se skvělými (na ten rok) efekty. Je vidět, že tu Cameron nebyl ještě ve vrcholné formě, přesto nám nabídl výjimečnou podívanou. ()

JASON_X

Další z mnoha filmů, které jsem kvůli těm zatraceným komoušům viděl až jako dospělý a ne jako pubescent, takže jsem si k němu bohužel nemohl vypěstovat takový ten láskyplně-nostalgický vztah, jako třeba ke druhému Rambovi a podobným skvostům. Ale je to prostě klasika a i po třiceti(!) letech pecka. Arnoldovy herecké schopnosti (respektive neschopnosti) jsou pro roli kyborga naprosto dostačující ba vhodné, navíc je tu skvělý Biehn, mihne se i můj další oblíbenec Henriksen, k tomu vynikající temná syntezátorová hudba, několik roztomilých triků, výborný ryze béčkový sci-fi příběh... proč to dál okecávat, prostě jeden z pilířů žánru. Oblíbená scéna: pochopitelně důkladné vystřílení fízlárny. Mínusy: 1)trapné "ajlavjů" Kyleovy kecy, které valí Sáře do hlavy tak dlouho, až ta ho z lítosti odpaní; tahle pasáž mi do filmu fakt vůbec neštymuje 2)ošklivka Sarah 3)podle mého selského rozumu jeden hodně nelogický časový paradox. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (více)

Terminátor se dočká anime

Terminátor se dočká anime

02.03.2021

Netflix, Skydance a tvůrci anime Duch ve stroji: SAC_2045 uzavřeli novou spolupráci, za účelem převést příběh Terminátora do anime podoby. Scénář k seriálu pak chystá Mattson Tomlin, jenž pomáhal… (více)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019