Henry, Jonesy, Pete a Bobr jsou nerozluční kamarádi, nadaní zvláštními schopnostmi, které jim kdysi předal retardovaný Duddits, kterého zachránili před partou výrostků. Jako každou zimu se sejdou v odlehlém srubu, ten však stojí v oblasti, kterou armáda uzavře poté, co tu nouzově přistane mimozemská loď. Zatímco plukovník Curtis nechá loď zničit a chce zlikvidovat všechny, kteří přišli do styku s mimozemšťany. Jeden z nich se zmocní Jonesyho těla a pokusí se uniknout. Henry díky svým schopnostem pochopí hrozící nebezpečí i to, že zachránit kamaráda a zastavit mimozemšťana, který se chystá nakazit lidstvo smrtícím virem, jim může pomoci jen Duddits. (TV Nova)

swe

Tak tohle byla, s prominutím, chujovina. Může mi někdo sdělit, proč si film s tak hovadským scénářem vybral mistr Morgan Freeman? ()

zdenny

Film je natočen podle knihy Stephena Kinga. A podobně jako Kingovo "To" začíná i tento film. V úvodu nás seznámí s postavami, které sdílejí svůj společný dětský příběh s klukem, který si říká "Daduc" (omlouvám se, že jsem jeho jméno napsal foneticky). Tito čtyři kamarádi jedou společně strávit víkend na odlehlou chatu do lesů, kde krajina je celá přikrytá sněhem. První polovina filmu je vynikající, v té druhé přijdou na řadu mimozemšťané a jak to už u Kinga bývá, prostě nás druhá část zavede do prakticky naprosto jiného světa. Osobně někdy lituji, že jsem od Kinga kromě jedné povídky nic nečetl. Protože se najde hodně kritiků, kteří srovnávají filmové zpracování s knižní předlohou. Jenže jsem četl sedm knih od Cliva Barkera a můžu říct, že například takový román "Velké a tajné show" s jeho pokračováním "Everville" by šlo opravdu velice těžko natočit. Oba tito autoři do svých knih vnáší tolik mysteriózna, pocitů a děje "z druhé strany", že i ten nejzručnější režisér má před sebou nadlidský úkol, jak toto všechno přenést do filmu. Myslím si tedy a doporučuji, aby tito nespokojení kritikové vzali za vděk tím, co je jim ve filmové podobě předloženo, protože u tak výjimečných autorů, jakými tito dva bezesporu jsou, to ani jinak nejde. Film se mi velice líbil a především jeho první část pro vynikající atmosféru a prostředí. ()

H.Gordon

Velmi dobrý horor až na ten konec. Ten mě velice zklamal. Knihu jsem četla,docela se to drželo. Víceméně, ale ten konec nic moc. Mám ráda ty lepší horory podle knižní předlohy Stephena Kinga. Konkrétněji bych to tedy hodnotila na 3, 75* ()

Pump

Opravdu limonádový mix hororu, sci-fi a klasického drama. Bavil jsem se většinu času, ale místy jsem byl velmi nespokojen s charaktery postav. V knize to možná vyznělo jinak, nebo neměl mít Stephen King takové slovo u natáčení. Výsledek je velmi rozpačitý, ale pro pozitivní obsah nad tím přimhouřím oko. ()

lykan9

Pavučina snů rozhodně patří mezi ta povedená zpracování Kingovy knihy. Pár věcí sice ve filmovém zpracování přijde divákovi nesrozumitelných, ale kdo Pavučinu snů četl, tak bude s tímto dílem spokojen. ()

VanTom

Elementární dějový rámec do sebe možná jakž takž zapadl (partička kamarádů, jejich schopnosti, mimozemská "invaze"), jenže ve spoustě dílčích elementů vyloženě selhal, až k nechtěné směšnosti (vetřelčí líhnutí, osudové propojení, šílený plukovník, …). Z fotogenického prostředí sněhem zapadaných lesů filmaři nic moc nevytěžili a o mrazivosti (či žádané schizofrennosti) si nechali leda zdát. ()

davidek

Tak jsem opět strávil víc jak dvě hodiny času tím, že vím na co už se nepodívám. Stephen King na 100% neviděl celej film před natočením rozhovoru, který je jako bonus na DVD. Myslím, že maximálně tak 40 minut. Nápad je velmi originální, ale co je to platný, když se to nepovede dobře zrealizovat. Alternativní konec byl taky divnej až dětskej, ale budiš. Jsou filmy u kterých jsem nevydržel. ()

JKL

V mnoha scénách jsem se docela dobře bavil (hlášky všech hrdinů nebyly zas tak špatné), ale potom se to zvrhlo. Co ale musím rozhodně vypíchnout jsou ÚVODNÍ TITULKY (!!!) - v životě jsem totiž neviděl krásnější. Hudba Jamese Newtona Howarda je jen podtrhuje... ()

Ichabod

Úplně chápu a vidím na tom filmu co mnohé muselo při sledování iritovat (rozhodně kniha snese víc jak film), ale mne to nechalo v klidu a celkem jsem si užíval poměrně speficickou atmosféru a víceméně nepředpokládaný vývoj a v neposlední řadě sympatické herce. ()

Gerret

Nikdy by mě ani nenapadlo, že to je zfilmované podle románu od S. Kinga, kdybych to nevěděl. První hodina filmu byla výborná a byla celkem věrně zpracována podle knihy, ale pak to najednou rychle uteklo a já ani nevěřil, že už přišel závěr filmu, který byl strašně uspěchaný a nejen, že se od knihy v hodně věcech lišil, ale ani nedával smysl :(. Asi se snažili to vylepšit, ale celé to zkazili, knižní závěr byl mnohem lepší. Hodnocení 55%. ()

Kosmik 1

Knížku jsem nečetl, a to bude asi pro mě a hlavně pro film velké plus, protože jej nesjedu jako ostatní tady. Celé se mi to všechno líbilo, až na závěr bohužel. Čekal jsem ještě nějaké vysvětlení, nebo trochu objasnění toho všeho, nebo alespoň lepší dotažení konce. Ale nevadí, film jsem si pěkně užil a bavil jsem se. Přítomnost Morgana Freemana potěšila. Mohlo to dopadnout o něco líp, ale zase na druhou stranu to mohlo být i o dost horší, což by byla velká škoda. 75% ()

Myrreczech

Film jsem si pustil hned po přečtení knihy, která byla mimochodem skvělá, a tak jsem byl zvědavý, jak se vyvede filmové zpracování. No a jak koukám, tak stejně jako mě se líbila všem jen první cca půl hodina. Protože potom už je to celé naprostý nesmysl. Spousta věcí je upravena a zjednodušena k tomu, aby se dalo vysvětlit všechno podstatné, jenže i těch pár podstatných věcí, které scénáristé nevynechali nedává ani trochu smysl. Žádná scéna není dotažena do konce, všechno je až příliš jednoduché, nebo spíš stupidní a ten konec? No to potěž prdel. Jediné, co se mi zamlouvalo bylo obsazení Toma Sizemorea, který vypadá přesně tak, jak jsem si postavu Owena Underhilla představoval. No ale jestli se tohle Kingovi líbilo tak už věřím všemu. ()

ghatos

Marťánci se smyslem pro humor 🙂. Bohužel se to zpitvořilo a rezignovalo to na hlubší (neanalní) zážitek. Béčko nikoliv ovšem urážlivé. 52% ()

Gunslinger

Stevie King musel zase riadne nadávať.. Ďalšia filmová adaptácia a ďalší brak.. No horší bol už len "muž na úteku", aspoň keby sa knižky držali, keď už nič iné.. Jedna hviezdička za vizuálne spracovanie bombardovania ufákov.. ()

Specs

Hlášky: Pete Moore: - "Ve filmech. Když se lidi ráno probudí vedle sebe. Hned se začnou líbat a tak. Ale co nikdy neudělají je to, že se jdou vychcat a vyčistit zuby. Což je docela nezbytné, když ráno vstaneš." & Dr. Henry Devlin: - "Co to ksakru... Kdo je pan Gray? Copak se mi snažíš říct, Jonesy?" (Přestane mluvit.) Dr. Henry Devlin: - "Ty nejsi Jonesy." & Colonel Curtis: - "Pojď se mnou, Owene. Ukážu ti věci, které bys nechtěl vidět." ()

manonfire

Od Kasdana by člověk čekal něco více, než jen zábavnou popcornovou sci-fi, byť třeba s kvalitními herci. Tématem předurčenosti hlavního hrdiny či hrdinů, jež jednou najde uplatnění v záchraně sebe a druhých před mimozemskou civilizací, je vlastně velmi podobné Shyamalanově Znamení. Ovšem atmosférou a celkovou působivostí se mu tento film rovnat nemůže. Navíc je zde prostě příliš zmagořilostí. 40% ()

iantomasik

Geniální první půlhodina s naprosto úsporným a přitom velmi zdařilým představením uvěřitelných hlavních charakterů a atmosférou hustou až se dech tají, je smetena otřesným zbytkem, taková škoda! Vím, že jsem asi neměl čekat něco dalšího jako Carpenterovu Věc, ale sakra! ()

U.Tarare

Začátek vypadal nadějně, netrpělivě jsem čekal, až se dozvím co je to ten Dadic zač. Jenomže film místo toho, aby se zaobíral zajímavým Dadicem, se raději zabývá vysráváním ufounů nebo co to bylo. Pak už jenom přijde obyčejný nezajímavý konec. U mě za 20% ()