Epizody(8)

Nelineárně vysílaný seriál, jehož pořadí epizod má každý uživatel Netflixu rozdílný.
Geniální zločinec a jeho parťáci se chystají ukrást sedm miliard dolarů. Tenhle velkolepý a do detailu propracovaný plán ale ohrozí zrada, hamižnost i ďábelské intriky. (Netflix)

bearmeedek

Vyzkoušené zlodějské téma, které mohlo být lépe podané. Překvapuje mě, že je to z USA. Tipoval jsem spíš na nějaké Španěly. Místy je to dobré, místy dost dobré a místy naivní, nedotažené nebo bez náboje. Nevěřím, že má každý nějaké jiné pořadí a názvy kapitol podle barev také nemá vůbec žádný význam. Snaha o větší zviditelnění měla být raději zvětšením koulí u seriálu. Lepší průměr. 70%. ()

Franc1s

Nelineární seriál? Ou to si dáme Zlato, to bude určitě dobrý nápad... Mno nevím. Postavy byli zábavné, někdy na facku, někdy s nimi člověk soucítil, jo ok to by šlo. Celkově loupež pěkně provedena, ale bohužel až moc dlouhé se mi to zdálo, kdy už jsem se kolikrát i nudil a čuměl do mobilu. 6/10 ()

Hashirama

Do velké míry klasická produkce Netflixu, která si svoje renomé buduje skrz odvážné tvrzení, že nabízí experimentální vyprávění a nechává diváka sledovat příběh v libovolném pořadí. Je třeba přiznat, že struktura vyprávění skutečně je specifická, důležitější však je podívat se na to, jakým způsobem je této specifičnosti dosaženo. Volitelné pořadí epizod totiž nestaví na sofistikovaně strukturovaných odkazech a vykutálené kontextualizaci, nýbrž na tom, že zápletka a všechny motivy jsou natolik archetypální a okoukané, že si divák vše automaticky domyslí (respektive ho napadnou tři možná řešení a jedno z nich to vždy je). Je to jako koukat na Kobru 11 a vidět nejdřív závěrečnou honičku s ikonickou melodií, potom vraždu/loupež a na konci hádku Semira s Andreou. Vše je nám jasné dopředu, a to, co se v náhodně zvoleném pořadí dovídáme, jsou spíše druhotné detaily a leitmotivy spjaté s postavami v podání ne vždy vhodně obsazených herců (čistě osobní výtka, kterou do hodnocení nepromítám). Za zmínku stojí také podivný výběr hudby, která se do mnoha scén vůbec nehodí a vytváří vtipně schizofrenní atmosféru. V neposlední řadě nesmím opomenout korejsky mluvící černou lesbu coby druhou nejvýstižnější definici “Netflix characteru” (na prvním místě teenagerka z Oscuro Deseo, která své spolužačce vysvětluje, že je v pohodě nebýt lesba). Největšími klady jsou z mého pohledu barevné ladění a s ním spjaté detaily v každé epizodě, ultrachytlavý přízvuk Jaie Courtneyho (v klasické roli nesnesitelného čuráka) a opět nějaká výraznější role pro Rufuse Sewella, kterému ti záporáci zkrátka sluší. 6/10 ()

Cermicek

Prej má bejt tenhle koncept nelineárnosti výjmečný. Já ti nevim..asi jsem proti tomu imunní. Rozhodně nejsem ten typ, co by si pouštěl nějaký seriál dvákrát v jiným pořadí..🤷‍♂️. Takže když odbouráme tuhle "revoluční" složku, tak mi zůstává průměrnej heist, kterej upadá svojim zpracováním (takhle lacině vypadající věc jsem viděl naposled snad u Kobry 11?🤔), námětem a příběhem (kterej je btw hodně předvídatelnej) až po výkony samotných herců, kteří jsou ve většině sympatičtí jak šutrák v botě (snad až na Giancarla, ikdyž tomu taky hodně docházi dech a porovnání s jeho výkony v BB by byl doslova hřích!). ()

angel.CZ

Miniserie, při které můžete sledovat jednotlivé díly klidně na přeskáčku a poté si slepit celek. Ačkoliv jsem zas tak úplně nic neočekával, dostalo se mi přesně to, co jsem potřeboval. Tohle 1000x omýváné téma (ukradeni "bambylionu" peněz, kupy zlata nebo akcií), prostě funguje, když je dobře podáno. A věřte nebo ne, JE ! Humor nechybí (nejvíce pobavil díl ve věznici), akce, drama, napětí i trochu emocí a do toho občasná fajn Funky hudba, zrovna v nejvhodnější chvíli 😁. Shlédnuto během 3 dnu. Zasloužených 65% ()

liquuid

Plné zvratů, promyšlené dialogy, scénář. Moc hezky zpracované trezory. Příběh dává smysl a vůbec bych nečekal, že to bude tak promakané. Zdejší hodnocení opět naprosto nechápu. 77% ()

Mamlas

Na tento miniseriál se dá použít univerzální hodnocení, které pasuje na skoro všechny seriály Netflixu: "Seriál obsahuje tak 20% děje, který je občas zajímavý, a tak 80% zbytečné vaty, prostojů a protivných vztahových vykecávaček, které to jen celé zdržují. Byl by to jeden dobrý průměrný celovečerák, kdyby to neroztáhli na 8 zdlouhavých a vleklých epizod." P.S. Zpřeházení epizod bylo kontraproduktivní a otravné. ↘️ 20% ()

mata77

Celkom zaujímavý príbeh a práve široké časové okno mu v mojich očiach jednoznačne pridalo plusové body. Niektoré epizódy sú lepšie a niektoré boli až nadmieru predvídateľné, ale v celku som sa pobavila. Súhlasím, že možnosť sledovať príbeh v rôznom poradí dielov je marketing, ale hovorím to až potom, ako som si to pozrela zaradom. Tiež ma napadlo, že keby som niktoré informácie videla v inú dobu, už by som vedela až príliš hneď od začiatku. Snáď sa nájde niekto odvážny, poradie si vylosuje z klobúka a dá mi vedieť... ()

Domas88

Pokus o nějaký ten originální nápad, asi jo, ale když se člověk u toho nudí a ani ho vlastně ty postavy nebaví, tak to určitě není nic co by stálo za řeč. ()

hwnd

Loupeže já rád, takže jsem tento seriál nemohl vynechat. Nápad s náhodným sledováním rozhodně zajímavý. Já to teda sledoval ve zde uvedeném pořadí. A zážitek zajímavý, ale na druhou stranu si říkám, že si to asi někdy pustím ještě jednou úplně chronologicky, protože jsem některé věci nepobral a pár věcí mi zapadlo v epizodách před loupeží, které občas trochu nudily. Najdou se i nějaké ty logické díry, ale jako celek to bylo příjemné sledovat - ideálně bez většího očekávání na začátku, pak může mít člověk i pocit takového malinkatého wow. ()

Dzoumen

Kaleidoskop je speciálním v tom, že každá epizoda má jiný příběh a každý příběh má něco do sebe, ale ne každá epizoda je perfektní. Je jedno v jakým pořadí to divák zhlédne kromě poslední epizody. ()

Matus25601

Jemne nadpriemerný heist seriál, ktorý vykráda miestami Mission impossible a Dannyho jedenástku. Do nadpriemeru ho ťahá Giancarlo ktorý je ako vždy výborný a fakt že prvých 7 častí sa dá pozrieť v ľubovoľnom poradí a Netflix ich údajne aj náhodne zaraďuje každému používateľovi ()

Ironhead

Kvalitně natočená minisérie s dobrými herci a i neokoukaným nápadem v tom, že minimálně prvních šest epizod může divák sledovat v libovolném pořadí a nevadí to. Bohužel scénář a celý ten heist plán má tolik moc děr a obsahuje tak moc logických nesmyslů, že to tím celé tvůrci trošku pohřbívají. Už jen to složení týmu jde oproti logice tím, abychom dostali co nejvíc co nejrozdílnějších postaviček. Ale snad každý hned na začátku musí poznat, kdo do toho týmu nepatří, není profesionál, bude dělat potíže a celé to pos.... pokazí :_). Navíc já měl růžovou epizodu jako předposlední a už v ní to bylo celé dějově uzavřené s tím, že následná bílá epizoda, v níž probíhá samotná loupež, byla tak nějak už zbytečná a vlastně nic nového nepřinesla ani neobjasnila. Kdo nakonec vyvezl dluhopisy z budovy bylo jasné asi každému tři epizody před koncem, takže to taky nebylo překvapivé odhalení. O těch dírách ve scénáři se nebudu rozepisovat, protože by to bez spoilerů nešlo, nicméně je jich tam opravdu spousta a je to velká škoda, protože jinak tam jsou i překvapivě skvělé momenty a scény a ne všechno a každý je úplně černobílé. Takže nakonec lepší ***, víc tady dát bohužel nejde. ()

bonovox

Treba oceniť nápad s možným rôznym prehrávaním epizód, ale celkovo pribehovo ide o tuctovu zlodejskú zápletku ktorá príliš neprekvapuje. ()

Kushina

Tenhle seriál pro mě byl trošku zklamáním. Čekal jsem něco na styl La Casa de Papel, ale dostal jsem vcelku přímočarý příběh běz většího napětí, kde jsou vcelku nesympatické postavy, díly jsou na přeskáčku a téměř všichni na konci zemřou.... Vlastně průměrný, v rámci seriálů spíš podprůměrný seroš. 55% ()

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů