Životní příběh ženy, která se dokázala postavit nepřízni osudu. Každý nemá od narození ustláno na růžích a někdy člověk musí bojovat s osudem a nepříznivými okolnostmi, aby vůbec přežil. Už ve svém útlém dětství to na počátku 18. století poznala Moll Flandersová, která se narodila ve vězení matce odsouzené k smrti. Strastiplná pouť Moll pokračuje v klášteře, kam je poslána na výchovu a kde se musí vypořádat s pedantskou výchovou a předsudky. Její rebelantská povaha a smysl pro spravedlnost nakonec vyústí ve střet s autoritami, po němž děvče raději opustí zázemí církevní půdy a vydá se na vlastní pěst do světa. Navzdory své dobré vůli se krásná Moll ocitne na okraji společnosti a není pro ni vůbec snadné se odrazit ze dna. S opravdovou láskou však v sobě objeví naději a touhu po lepším životě. Netuší, že ji čekají další těžké rány. Silné historické drama natočil scenárista a debutující režisér Pen Denshan na motivy stejnojmenného románu Daniela Defoa z roku 1722. Film převzal z klasické předlohy jen některé postavy a princip vyprávění fiktivní hrdinčiny autobiografie. Velká část děje se odvíjí v retrospektivách, líčících životní příběh Moll Flandersové od jejího narození až po dospělost. V úvodu filmu černoch Hibble odváží ze sirotčince dívku Floru, které cestou do Ameriky čte zápisky její údajně zesnulé matky Moll. Snímek je natočen v moderním pojetí historického realismu a přesvědčivě vypovídá o anglické společnosti 18. století a nově vznikajících koloniích v USA. Tvůrci kladli důraz na zobrazení tvrdých podmínek, v nichž tehdy lidé žili, a vložili do vyprávění drsné i romantické scény. V titulní roli sympatické hrdinky předvedla nadstandardní výkon talentovaná Robin Wright Pennová. Jejím partnerem je zde vynikající Morgan Freeman, který opět potvrdil své kvality charakterního herce. Kromě skvělých hereckých výkonů a perfektní výpravy vtáhne do děje i hudební doprovod. (oficiální text distributora)

castor

V mnoha pasážích je až s podivem, co s prachobyčejným historickým dramatem sic od výtečného autora (Daniel Defoe) dokáže udělat kamera renomovaného Davida Tattersalla (Con Air, Zelená míle, Vertical Limit, několik dílů Star Wars).. asi hlavně díky ní jsem vydržel!! Jinak známý to příběh ženy, která prožila rušný život plný vzestupů a pádů, zdobí poměrně slušně hrající herci. Přesto je výsledek prchavý, jak bublinky v sodovce!! ()

Phobia

Před dávnými časy jsem tento film viděla na HBO, nic jsem o něm nevěděla, nic jsem od něj nečekala. A ejhle! Vyklubalo se z toho výborné historické drama - místy drsné, místy romantické, nakonec snad až příliš sentimentální. "Moll Flanders" mi trochu připomněla "Čas smyslnosti", který mě kdysi překvapil a okouzlil podobným způsobem. Robin Wright Penn zahrála skvěle a Morgan Freeman se tady definitivně zařadil k mým nejoblíbenějším hercům. Když se podívám na stopáž, nechce se mi věřit, že byl film tak dlouhý - naprosto mě pohltil. Možná bych ubrala v hodnocení, mít tu možnost podívat se podruhé, zatím však ve vzpomínkách zůstávám vysoko - 95%. EDIT: Ups, tak jsem se podívala podruhé... a nebylo to tak úžasné, jak tvrdila paměť. Chvílemi nudné, příliš moralizující, romantiky víc než historie, závěr sladce nevkusný. Ač nerada, nezbývá mi než strhnout hvězdičku. 80% ()

Malarkey

Přiznám se, že jsem očekával solidní historické drama a přitom jsem dostal solidně afektované historické drama. Nesedli mi herci a nesedl mi ani příběh. Robin Wright byla tak moc obtěžkaná životními průsery, až bych se nedivil, kdyby za námětem stál nějaký fanoušek ženských práv. Moll Flandersová bezesporu měla těžký život, ale natočené to bylo tak, jak kdyby lepší bejt ani nemohl. ()

misterz

Mierne sklamanie. Kamera s výpravou boli celkom slušné, ale ten príbeh ma teda vôbec neoslnil. Prišlo mi to také obyčajné a ničím zaujímavé. Podobné retrospektívne príbehy sa vo filmoch z historického prostredia vyskytujú pomerne často, avšak väčšina z nich je aj podstatne zaujímavejšie spracovaná a podaná divákovi pútavejším spôsobom. Možno tu trocha uškodila aj dĺžka, keby to bolo o pár minút kratšie čo ja viem.... asi by to zanechalo lepší dojem. Priemer. 60/100 ()

pakobylka

Možná víc než o strastiplném hledání a nalézání životních hodnot - a místa na slunci - je příběh Moll Flandersové a její dcerky poněkud ponurým, ale i romantickým vyprávěním plným zvratů o neobyčejné moci osudu. Protože bez jeho opakovaných rozmarných zásahů by Moll přes veškerou svou vnitřní sílu nedokázala takovým zásadním způsobem změnit svůj úděl. Byl to osud, nikdo jiný - nebo náhoda, chcete-li - kdo jí vždy znovu přihrál nějakou (neříkám, že pokaždé znamenitou) příležitost … díky němu dostala další šanci. Takové už filmové příběhy bývají - to abychom si bláhově nenamlouvali, že máme za všech okolností svůj život ve svých rukou. P.S.: Předlohu neznám - ale myslím, že není podstatné, nakolik se od ní autoři snímku odchýlili. ()

• Poslední film ve kterém si zahrál Jeremy Brett. (Pumiiix)