poster

Moll Flandersová

 • USA

  Moll Flanders

 • Slovensko

  Moll Flandersová

Drama

USA / Irsko, 1996, 123 min

 • Phobia
  ****

  Před dávnými časy jsem tento film viděla na HBO, nic jsem o něm nevěděla, nic jsem od něj nečekala. A ejhle! Vyklubalo se z toho výborné historické drama - místy drsné, místy romantické, nakonec snad až příliš sentimentální. "Moll Flanders" mi trochu připomněla "Čas smyslnosti", který mě kdysi překvapil a okouzlil podobným způsobem. Robin Wright Penn zahrála skvěle a Morgan Freeman se tady definitivně zařadil k mým nejoblíbenějším hercům. Když se podívám na stopáž, nechce se mi věřit, že byl film tak dlouhý - naprosto mě pohltil. Možná bych ubrala v hodnocení, mít tu možnost podívat se podruhé, zatím však ve vzpomínkách zůstávám vysoko - 95%. EDIT: Ups, tak jsem se podívala podruhé... a nebylo to tak úžasné, jak tvrdila paměť. Chvílemi nudné, příliš moralizující, romantiky víc než historie, závěr sladce nevkusný. Ač nerada, nezbývá mi než strhnout hvězdičku. 80%(19.3.2009)

 • sona123
  ***

  Ať už je film o Moll Flandersové o čemkoliv, drama to rozhodně není. Je to určitě poctivé dílo, nijak bombastické, o životě jedné slečny, které u kolíbky příliš štědrých sudiček nestálo, alespoň co se týče toho, do jaké "rodiny" se Moll narodila. Nemůžu říct, proč mě to nijak zvlášť nenadchlo, možná to bylo víc komorní, než by se slušelo, možná místy příliš rozvleklé a jindy zase úsečné? Každopádně jsem měla problém se na hrdinku naladit a to by se u díla, které se jmenuje právě podle hlavního hrdiny, stát nemělo. Jojo, emoce tomu chybějí.(15.12.2009)

 • majo25
  ***

  Skôr ženský životopisne sa tváriaci film, ktorý sa snaží o epický príbeh. Ten miestami pôsobí ako telenovela, aj keď mu nechýba nápaditosť. Čo prvé udrie do oka a ani za celý film som si zvyknúť nemohol, bola postava černocha ztvárnená Freemanom. Černosi v tej dobe sa vyskytovali výnimočne a ak, tak len v tých najpodradneších úlohách sluhov; určite neboli oblečení ako páni, neprevážali sa sami kočmi a nechovali sa seberovne. Film to nie je zlý, ale chýba mu väčšia dramatičnosť a surovejšie prvky, ktoré by aspoň dvihli emočnú hladinu.(20.10.2020)

 • PALINO
  ***

  Silný príbeh z pera Daniela Defoa predstavuje dobrý odrazový mostík na vznik dobrého filmu a tak je škoda, že ho tvorcovia nevyužili naplno. Ale snahu im uprieť nemožno. Úvod filmu sa síce až príliš vlečie a je trochu nudný, ale od príchodu Johna Lyncha sa film stáva každou minútou lepším. Pre literárneho fanúšika povinnosť, ale z pohľadu filmového fanúšika ide skôr o priemer.(15.7.2004)

 • castor
  ***

  V mnoha pasážích je až s podivem, co s prachobyčejným historickým dramatem sic od výtečného autora (Daniel Defoe) dokáže udělat kamera renomovaného Davida Tattersalla (Con Air, Zelená míle, Vertical Limit, několik dílů Star Wars).. asi hlavně díky ní jsem vydržel!! Jinak známý to příběh ženy, která prožila rušný život plný vzestupů a pádů, zdobí poměrně slušně hrající herci. Přesto je výsledek prchavý, jak bublinky v sodovce!!(22.12.2010)

 • - Poslední film ve kterém si zahrál Jeremy Brett. (Pumiiix)