Chudá dívka Moll je vychovávána v klášterním sirotčinci. Když dospěje, stává se služkou, ale aby zlepšila svoji finanční situaci, rozhodne se stát nevěstkou. Jednoho dne se Moll zalíbí jednomu z hostů, který se do ní zamiluje. Moll čeká dítě, než však porodí, muž onemocní a zemře. Moll je na mizině. Aby se mohla postarat o svoji dceru, krade a je chycena. Od žaláře ji zachrání její bavalá zaměstnavatelka a Moll je nucena uprchnout do Ameriky. Touha po dítěti, které zůstalo v Anglii je tak velká, že začne organizovat jeho převoz přes oceán... (Q FILM PLUS)

castor

V mnoha pasážích je až s podivem, co s prachobyčejným historickým dramatem sic od výtečného autora (Daniel Defoe) dokáže udělat kamera renomovaného Davida Tattersalla (Con Air, Zelená míle, Vertical Limit, několik dílů Star Wars).. asi hlavně díky ní jsem vydržel!! Jinak známý to příběh ženy, která prožila rušný život plný vzestupů a pádů, zdobí poměrně slušně hrající herci. Přesto je výsledek prchavý, jak bublinky v sodovce!! ()

misterz

Mierne sklamanie. Kamera s výpravou boli celkom slušné, ale ten príbeh ma teda vôbec neoslnil. Prišlo mi to také obyčajné a ničím zaujímavé. Podobné retrospektívne príbehy sa vo filmoch z historického prostredia vyskytujú pomerne často, avšak väčšina z nich je aj podstatne zaujímavejšie spracovaná a podaná divákovi pútavejším spôsobom. Možno tu trocha uškodila aj dĺžka, keby to bolo o pár minút kratšie čo ja viem.... asi by to zanechalo lepší dojem. Priemer. 60/100 ()

lepo

Pekná vecička. Opäť po Forrestovi Gumpovi v roli "Jenny", excelantná a nadživotná kreácia Robin Wright-ovej s fantasticky sekundujúcim "Morganom" v príbehu , ktorý sa síce od knižného diela líši, ale vo filmovj podobe určite nadchne. Ja tomu dávam najvyššie možné známky / kamera, hudba, interiéry, scenár/. ()

majo25

Skôr ženský životopisne sa tváriaci film, ktorý sa snaží o epický príbeh. Ten miestami pôsobí ako telenovela, aj keď mu nechýba nápaditosť. Čo prvé udrie do oka a ani za celý film som si zvyknúť nemohol, bola postava černocha ztvárnená Freemanom. Černosi v tej dobe sa vyskytovali výnimočne a ak, tak len v tých najpodradneších úlohách sluhov; určite neboli oblečení ako páni, neprevážali sa sami kočmi a nechovali sa seberovne. Film to nie je zlý, ale chýba mu väčšia dramatičnosť a surovejšie prvky, ktoré by aspoň dvihli emočnú hladinu. ()

jatamansi

Mám moc ráda knížku, jasně jsem ji četla roky před filmem, ale docela se její převedení na plátno povedlo. Znám horší adaptace. Freeman je nejen tmavý, ale i temný, takže to podle mne stojí za to. A doporučuji skoro jako u všeho – přečíst. Kdo nezná autora předlohy, tak je to ten, co napsal Robinsona. ()

• Poslední film ve kterém si zahrál Jeremy Brett. (Pumiiix)