Million Dollar Hotel

• Německo The Million Dollar Hotel (více)

Příběh tohoto filmu se odehrává v jednom z hotelů postavených kdysi ve třicátých letech. V jednom z těch hotelů, kde smích poskakoval na bublinkách šampaňského. S příchodem třetího milénia v hotelu přežívají mentálně nemocní, blázni, narkomani, prostitutky a pátý člen skupiny Beatles. Tom Tom, hlavní hrdina filmu, zrovna zamilovaně sleduje éterickou prostitutku Eloise. Až chemicky kyselý milostný vztah dala do pohybu jediná věc - do hotelu přijíždí zvláštní agent Skinner, aby vyšetřil záhadnou smrt Tomova nejlepšího kamaráda - syna milionáře - Israela Goldkisse. Nehostinné kulisy a skvělý střih vytváří ztracenou atmosféru, kterou prohlubuje jedinečná hudba skupiny U2. (oficiální text distributora)

Ashal

Vše podstatné, dle méého, řekl Hal_Moore. Jen dodám, že mě překvapil úžasný výkon Mela Gibsona na vrcholu jeho kariéry. ()

Mark1983 odpad!

Hrozná ptákovina,která nemá smysl,nemá děj,nemá příběh,nemá nic. Vždyť tohle je jen škoda filmového materiálu. ()

surprise

Dívat se na partu nic nedělajících pošahanců a na stejně pošahaného detektiva, který má vyšetřit asi vraždu synáčka bohatého tatíka, který se sem schoval před zkaženým světem je zoufalé a jen hudba a záštita U2 mě nutila najít v tom nějaký smysl. Moc se mi to nepodařilo. I styl natáčení, je takový pošahaný, takže smysl je asi v tom, nechat se taky vyšinout. ()

milos1

Dlho som rozmýšľal čo napísať o tomto filme, ktorý sa nachádza v mojej osobnej TOP 5 a najvýstižnejšia charakteristika, ktorá mi vychádza je, že to je to film o ľuďoch. Možno sa na prvý pohľad bude zdať, že vo filme sa vyskytujú sami blázni, a vlastne to aj tak je, ale na druhej strane, kto je normálny? Ak budeme za normálneho považovať človeka, ktorý každý deň ráno odchádza do práce, po každom jedle žuje žuvačku bez cukru, pravidelne navštevuje holiča, platí mesačné splátky za auto, ktoré získal v akcii s klimatizáciou a zimnými pneumatikami zadarmo, poctivo triedi odpad, lebo sa správa „ekologicky“ a víkendy trávi na pikniku v zelenej tráve na vyžehlenej deke s rodinkou, tak v tom prípade je tento film o bláznoch. Ale možno práve takýto blázni sú viac ľudia v tom pravom zmysle slova. Film je natočený v lenivom tempe, skvelo podkreslený vynikajúcou muzikou Daniela Lanoisa, a U2 (mimochodom spoluscenárista a autor námetu je spevák U2 Bon Vox, ktorý sa v krátkom zábere mihne aj v samotnom filme). Nemôžem nespomenúť vynikajúci výkon Mela Gibsona v prekvapivej úlohe, ktorá sa vymyká z jeho hereckej filmografie. Tento film nie je naozaj pre každého a záleží od vkusu každého človeka, či podľahne jeho čaru rovnako ako ja, ale aký by bol svet šedivý, jednotvárny a nezaujímavý, keby mali všetci rovnaké nároky na krásu. Pre mňa je The Million Dollar Hotel krásny. ()

Maurice

Mezinárodní filmový festival Berlín: Stříbrný medvěd Jeremy Davies a Milla Jovovich představují lidi na okraji společnosti. On je idiot, ona je šlapka. On je do ní odjakživa blázen a ona na něj kašle. Tento film je velice obtížný a složitý a mnoho okamžiků je nepochopitelných, ale když jsem ho viděl potřetí a přečetl si literaturu, která uvedla prvky do souvislostí, mám už důvod pro těch pět hvězdiček. Příběh se točí podle obrazů a symbolů a to doslova. Je zde mnoho odkazů na představy a vnímání očima Paula Hewsona, který se skrývá jak za námětem a scénářem, tak i pod latinsky znějícím nickem Bono. Josou to napříklda motivy televize, nepodmíněné lásky, nebo postva Petera Stormarea, která má evokovat Johna Lennona. Postava Mela Gibsona je jen symbolem vize budoucnosti, kterou Bono prosazuje a stojí tak trochu mimo a tak trochu nad tím vším. Ze soundtracku doporučuji Ground Beneath Her Feet. Písnička, co vám rozpůlí srdce. Ne koukejte na ten film očima, prosím, pak ho totiž jistojistě nepochopíte. ()

axolotl

Zajímavější jsou fotky z filmu než film samotný. Jeremy Davies mě po chvilce začal dost štvát. Zajímavá je Milla Jovovich i Mel Gibson, který zkrátka potřebuje nějakou tu anomálii, aby byl lidsky sympatický. Už nikdy bych Hotel nechtěla vidět, ale beru to tak, že byl záminkou pro vytvoření krásného soundtracku a moc pěkných obrázků. ()

m-Jan

Patřím k vyjímkám ale mě se ten film moc líbil. Komplexní příběh, krásné obrazové ztvárnění a docela věrné výkony. Mel Gibson mě tu překvapil. Takže 75% ()

corax8

No nebylo to špatný. Mám rád filmy s losery a to byl jeden z nich. hlavní postava byla skvělá. jinak mi to přišlo trochu rozvleklé a v prostřed filmu jsem se i nudil. ()

pekkanik

Začína to dobre. Partia totálne uletených typov a veľmi špeciálny agent Mel Gibson. Lenže potom sa to začne rozsýpať a akosi to vyšumí do stratena. Škoda, dobrý nápad, ktorý sa nepodarilo doviesť do zdárneho konca. Jedna hviezdička zaňho, druhá za hudbu U2, tretia za šibnutú imitáciu Johna Lennona (akurát som dopozeral Antológiu Beatles). ()

Whitehorse

Proc musite hledat ve vsem smysl, proste je to film o krasne prozite chvilce zivota...Co vlastne chcete vic vrazdeni , krve , nasili sexu nebo umeleho tajemna??? To ze vam neco unika je proste tim ze vam holt neni dano to je cele... Je uplne uzasne videt, jak se projevuje stadove mysleni... Proste pohoda pro lidi co jsou v pohode...pro ty ostatni je tu holt plno dalsich konzumnich zalezitosti, ktere neodsuzuji ani nechvalim...je to asi jako s mouchami taky je jich plno roznasi nemoce, otravujou, ale stejne se jich nikdy nezbavite a zaroven ozivuji prirodu, aby nebyla tak jednotvarna. Krome toho tu take musi byt, aby se mohl pouzit pomer pro kvalitu ci nekvalitu...A pak jer tu jeste lidsky faktor , ktery si prisvojuje to, ze dokaze posoudit dle sveho intelektu a znalosti ze to ci ono je ci neni dobre...Ale to je jedno hlavne ze je dost penez..... :-) ()

Khotzilla

Lahůdka, kterou divák nadšený z Pelíšků nebo hollywoodských trháků sotva ocení, stejně jako fanoušek Madonny sotva docení hudbu Briana Ena. Město andělů prostě není Nebe nad Berlínem. Ukázkový Wenders a všechny jeho atributy. Skvostně podivuhodná záležitost pro všechny, kteří chtějí od filmu trochu víc než jen pobavení a nepotřebují mít ve všem jasno po třech minutách. Vynikající pomalé tempo a při troše zapojení fantazie a chuti přemýšlet pozoruhodně zábavná porce. Film, ke kterému stojí za to se vracet. ()

fajntomas

Na Wenderse se dívám když se chci odnést někam pryč a nepřemýšlet moc o ději, zažít, vidět a slyšet něco uplně jinýho než jen film. Jako třeba Lynche, ale v klidu, roztahaně, road movie(na konec světa, alice ve městech,...). Ještě když vybere skvělou hudbu. Tohle byl ale špatnej a teknějak moc konkrétní film o ničem. Nevzalo mě to nikam, pár pěkných scén a hereckých výkonů nestačilo... ()

omega_SK

Neskutocna hovadina. Dost nechapem preco tam Gibson liezol, i ked hmmm rozpočet $8miliónov a v roku 2000 bol asi este v polohe, ze platia (melonik-dva...), tak neber to. ()

StarFsh

Posun Wendersa smerom ku komercii a holywoodkemu pozlátku sa moc nepodaril. Pre bežných konzumentov príliš ťažké, pre náročných divákov zase príliš jednoduché a zo slabšiou atmosférou. +1 hviezda za soundtrack. ()

macekjoe

Prej Thriller/Drama/Mysteriózní. Je to málo tak či tak – na thriller málo napínavé, na drama nic moc dramatického a mysterie je snad vycucaná z prstu. Švihlý, pseudointelektuální děj, ale málo švihlé postavy. Premisa „hl. hrdina je chytrý blbeček“ na mne opravu nezafungovala. ()