Reklama

Reklama

Gangster Porter společně se svou ženou a sadistickým parťákem Valem Resnickem přepadnou a okradou čínské mafiány převážející sto čtyřicet tisíc dolarů. Při rozdělování kořisti však Val parťáka podrazí, protože potřebuje i jeho podíl, aby se mohl stát členem zločineckého syndikátu. Namluví jeho žárlivé manželce, že jí je Porter nevěrný a zatímco žena manžela dvakrát střelí do zad, Val sebere peníze. Muž však přežije, a když se zotaví, jde si pro své peníze. Drobnými krádežemi si opatří dost financí, aby mohl v zastavárně koupit revolver, a pak se vydá do bytu své manželky, narkomanky Lynn. Chce zjistit, kde se nachází Resnick. Dozví se, že pracuje pro zločinecký syndikát. Nakonec se s ním dohodne na vrácení peněz. Resnick ho opět podrazí a pošle na něj čínskou mafii, když jí namluví, že to byl Porter, kdo je tenkrát přepadl a okradl. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (686)

Gemini 

všechny recenze uživatele

No more Mr. Nice Guy...that´s what´s going on... Gibson je v roli Portera, kterého všichni odkecali (ale nezabili dost pečlivě), úplně geniální. Protože jemu nejde o ty prachy (zase tolik jich nebylo), ale řekněme, že o princip. A jde si za svým cílem dostatečně tvrdě, efektně, chytře a vtipně, aby si zasloužil čtyři hvězdy. A dalo by se uvažovat i o páté - za hudbu, kameru, Marii Bello, Lucy Liu, psa Portera a Vala Resnicka, jednu z nejhnusnějších krys stříbrného plátna. Za požitek ze sledování ode mě 90%. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Frajerský, tvrdohlavý gangster Mel Gibson, pekná blondínka na ktorej mu záleží, dvojica blbých skorumpovaných policajtov, kopec násilia, nejaké to sado/maso a hlavne tucet gaunerov, ktorých "coolovosť" sa zvyšuje ich postupným spoznávaním od toho najväčšieho břídila až po najväčšieho, natvrdšieho a najnekompromisnejšieho bossa. A to všetko zabalené do nostalgických, šedomodrých kamerových filtrov a pekelne čierneho humoru. Labužnícka pochúťka! ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Porter je jeden z těch drsných týpků, které není radno namíchnout. Mohli byste snadno skončit na dlažbě... se zlámanými žebry a vystřeleným mozkem. Porter nemá rád podrazy. Obzvlášť ty, při kterých přijde o parťáka, manželku a balík peněz. Poté, co přežije vlastní smrt, rozhodne se jednat – chce zpátky svých 70 táců, stůj co stůj. Se zkorumpovanými poldy, čínskou, americkou i italskou mafií Porter rozehrává hru o přežití a o zabití. V konečném důsledku spíš o to zabití: -„Máš oheň?“ -„Ne.“ „Tak jsi mi k ničemu.“ PRÁSK!!!. Jinými slovy: někdy je lepší jednat, než vyjednávat. A tohoto pravidla se držel i Brian Helgeland při psaní scénáře ke své poctě starým filmům noir. Odplata je účelně přímočarou, brutálně nemorální, ale přesto lehce kodrcající jízdou napříč těmi lepšími filmy o pomstě a o mafii. Jako režisér má Brian ještě mnoho co dohánět. Stejně jako se Porter nepárá s likvidací obětí kladoucích zcela nežádoucí odpor, tak Helgeland projevuje podobně přímočarý přístup k režii. 75% P.S: Ten kdo se zasměje nad hláškou „Už to vypadá jako rostbíf“, může svůj smysl pro humor směle kategorizovat jako „absolutně mrtvolný“. Já se smál přímo od (prohnilého) srdce. Zajímavé komentáře: Marigold, Cornon ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Odplata je dost dobrý film. Mel Gibson je dostatečně a hlavně přesvědčivě tvrdý, dějově je to dobře zpracováno, jen mě celou dobu udivovalo, že i když jsem tenhle film nikdy předtím neviděl, měl jsem celou dobu dojem, jako bych to všechno už někde sledoval. Skoro v každém momentu jsem věděl předem, co se stane. Neví někdo, čím by to mohlo být? ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Jen málokterý film má osobitý styl, jen málokterý hrdina si dokáže získat diváka, i když nemá zrovna dvakrát kladný charakter (na obojí viz geniální Poslední skaut). Odplata nejenže má styl, ale hlavní hrdina, v podání skvělého Mela Gibsona, je nezapomenutelným charakterem (což lze ostatně napsat i o ostatních - výrazná je především Lucy Liu... nutno podotknout, že jí černá sluší.:) Skvělý film se správnou dávkou černého humoru, který si zaslouží stát se kultovním... to je Odplata... ()

Galerie (29)

Zajímavosti (18)

  • Když Porter (Mel Gibson) začne střílet ze šestiranného revolveru a Beretty do dodávky čínské triády, vypálí jen ze samotného revolveru kolem 13 ran bez přebíjení. (Furi)
  • Věta "Get ready to root for the bad guy" musela být pro australskou verzi upravena jako "Get ready to cheer for the bad guy". Je to kvůli tomu, že "to root" vyjadřuje v australském slangu pohlavní styk. Přišel s tím Mel Gibson (Porter), rodilý Australan. (don corleone)

Související novinky

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron…

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere…

Posily pro Hulka a Mumii

Posily pro Hulka a Mumii

17.05.2007

Letní natáčení největších trháků příštího roku se hopem blíží a castingoví agenti se činí, až se jim kouří od mobilů. Známe už hlavní představitele třetí Mumie (vrátí se Brendan Fraser, jeho syna si…

Reklama

Reklama