Reklama

Reklama

Gangster Porter společně se svou ženou a sadistickým parťákem Valem Resnickem přepadnou a okradou čínské mafiány převážející sto čtyřicet tisíc dolarů. Při rozdělování kořisti však Val parťáka podrazí, protože potřebuje i jeho podíl, aby se mohl stát členem zločineckého syndikátu. Namluví jeho žárlivé manželce, že jí je Porter nevěrný a zatímco žena manžela dvakrát střelí do zad, Val sebere peníze. Muž však přežije, a když se zotaví, jde si pro své peníze. Drobnými krádežemi si opatří dost financí, aby mohl v zastavárně koupit revolver, a pak se vydá do bytu své manželky, narkomanky Lynn. Chce zjistit, kde se nachází Resnick. Dozví se, že pracuje pro zločinecký syndikát. Nakonec se s ním dohodne na vrácení peněz. Resnick ho opět podrazí a pošle na něj čínskou mafii, když jí namluví, že to byl Porter, kdo je tenkrát přepadl a okradl. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (680)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Jen málokterý film má osobitý styl, jen málokterý hrdina si dokáže získat diváka, i když nemá zrovna dvakrát kladný charakter (na obojí viz geniální Poslední skaut). Odplata nejenže má styl, ale hlavní hrdina, v podání skvělého Mela Gibsona, je nezapomenutelným charakterem (což lze ostatně napsat i o ostatních - výrazná je především Lucy Liu... nutno podotknout, že jí černá sluší.:) Skvělý film se správnou dávkou černého humoru, který si zaslouží stát se kultovním... to je Odplata... ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Porter je jeden z těch drsných týpků, které není radno namíchnout. Mohli byste snadno skončit na dlažbě... se zlámanými žebry a vystřeleným mozkem. Porter nemá rád podrazy. Obzvlášť ty, při kterých přijde o parťáka, manželku a balík peněz. Poté, co přežije vlastní smrt, rozhodne se jednat – chce zpátky svých 70 táců, stůj co stůj. Se zkorumpovanými poldy, čínskou, americkou i italskou mafií Porter rozehrává hru o přežití a o zabití. V konečném důsledku spíš o to zabití: -„Máš oheň?“ -„Ne.“ „Tak jsi mi k ničemu.“ PRÁSK!!!. Jinými slovy: někdy je lepší jednat, než vyjednávat. A tohoto pravidla se držel i Brian Helgeland při psaní scénáře ke své poctě starým filmům noir. Odplata je účelně přímočarou, brutálně nemorální, ale přesto lehce kodrcající jízdou napříč těmi lepšími filmy o pomstě a o mafii. Jako režisér má Brian ještě mnoho co dohánět. Stejně jako se Porter nepárá s likvidací obětí kladoucích zcela nežádoucí odpor, tak Helgeland projevuje podobně přímočarý přístup k režii. 75% P.S: Ten kdo se zasměje nad hláškou „Už to vypadá jako rostbíf“, může svůj smysl pro humor směle kategorizovat jako „absolutně mrtvolný“. Já se smál přímo od (prohnilého) srdce. Zajímavé komentáře: Marigold, Cornon ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Super frajerský a tvrdohlavý gangster Gibson, pekná blondínka na ktorej mu záleží, dvojica blbých skorumpovaných policajtov, kopa násilia, nejaké to sado/maso a hlavne tucet gaunerov, ktorých "coolovosť" sa zvyšuje ich postupným spoznávaním od toho najväčšieho čuráka až po toho najväčšieho, natvrdšieho a najnekompromisnejšieho big-bossa. A to všetko zabalené do nostalgických, šedomodrých kamerových filtrov a pekelne čierneho humoru. Labužnícka pochúťka prvej triedy! ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Odplata je dost dobrý film. Mel Gibson je dostatečně a hlavně přesvědčivě tvrdý, dějově je to dobře zpracováno, jen mě celou dobu udivovalo, že i když jsem tenhle film nikdy předtím neviděl, měl jsem celou dobu dojem, jako bych to všechno už někde sledoval. Skoro v každém momentu jsem věděl předem, co se stane. Neví někdo, čím by to mohlo být? ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

No more Mr. Nice Guy...that´s what´s going on... Gibson je v roli Portera, kterého všichni odkecali (ale nezabili dost pečlivě), úplně geniální. Protože jemu nejde o ty prachy (zase tolik jich nebylo), ale řekněme, že o princip. A jde si za svým cílem dostatečně tvrdě, efektně, chytře a vtipně, aby si zasloužil čtyři hvězdy. A dalo by se uvažovat i o páté - za hudbu, kameru, Marii Bello, Lucy Liu, psa Portera a Vala Resnicka, jednu z nejhnusnějších krys stříbrného plátna. Za požitek ze sledování ode mě 90%. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (18)

  • V režisérském sestřihu chybí scény návštěvy "doktora", všechny scény s panem Bronsonem (Kris Kristofferson) a jeho synem, likvidace gangsterů v autě a Pearl (Lucy Liu) se nedostane do křížku s tlusťochem (Doc Duhame). (giallo)

Související novinky

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron…

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

25.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere…

Posily pro Hulka a Mumii

Posily pro Hulka a Mumii

16.05.2007

Letní natáčení největších trháků příštího roku se hopem blíží a castingoví agenti se činí, až se jim kouří od mobilů. Známe už hlavní představitele třetí Mumie (vrátí se Brendan Fraser, jeho syna si…

Reklama

Reklama