V roce 1820 táhne skupina lovců, vedených fanatickým kapitánem Henrym (John Huston), syrovou Severoamerickou přírodou loď k zátoce. Cestou napadne nejsilnějšího lovce skupiny Zacharyho Basse (Richard Harris) medvěd a vážne ho zraní. Muži zanechají umírajícího lovce v divočině a vydají se dále na cestu. Díky své síle, schopnosti přežít v divočině a myšlence na rodinu dokáže Zachary nemožné - přežít. S ručně vyrobeným oštěpem, oděný v kůži se vydává po stopách lovců. Lovci doufají a věří, že se uzdraví. Zack jim dává naději a sílu. S tím však naprosto nesouhlasí kapitán Henry... Drsné dobrodružné drama s netradičním koncem natočil v roce 1971 režisér Richard C. Sarafian. (sud)

Trailer

Martin741

Reziser Richard C. Sarafian /Vanishing Point/ natocil len priemerny survival film o cloveku, ktoreho zranil medved, pricom ho ostatni nechali napospas osudu. Ten clovek, ktoreho stvarnil Richard Harris /Strazce lvu, Il Deserto Rosso/ sa vsak dokazal zachranit. Film nema velke zvraty a dejova linia plynie pomaly, treba sa naladit na film. Ja som sa nenaladil a dost som sa nudil, nadherna priroda to uz potom nezachranila. 60 % ()

sud

Ač bez velkých zvratů a pomalu plynoucí, přesto silné dobrodružné drama o zraněném muži, který se snaží přežít v divočině. Film zaujme též panenskou přírodou Severní Ameriky, která je ve filmu čistá a nezničená. Někomu se může zdát příběh pomalý, rozvláčný a netradiční konec málo efektní. Ale jiným (jako třeba mě), když příběh vezmou jako drama o těžkém údělu člověka, z toho vyjde kvalitní film s kvalitními hereckými výkony Richarda Harrise a Johna Hustona. ()

curunir

,,POZNÁM CHLAPA ČO ZOŽRAL SVOJU STARÚ. HEJ, MÄSO, AKO MÄSO." ,,ZJEDOL STARÚ?" ,,LEN NECHTY VYPĽUL. S TÝMI SA ŠPÁRAL V ZUBOCH." __ O tomto filme som sa dozvedel vďaka pripravovanému remaku. ,,Muž v divočine" je ideálnym sústom pre všetkých romantikov a milovníkov neprebádanej divočiny ,,predwinnetouskej" Ameriky, navyše obohatený o naturalistický výkon Richarda Harrisa, ktorý sa do úlohy zálesáka naozaj hodí. Zmieniť treba predovšetkým až surrealistické zábery bandy otrhaných trampov ťahajúcich drsnou krajinou loď, čo za prispenia skvelej hudby len umocňuje nebývalé predstavenie. V niektorých smeroch je film jasne idealizovaný, tieto skutočnosti sa však dnes v súvislosti s rokom vzniku dajú prepáčiť. Treba tiež povedať, že tých niekoľko retrospektív dej výraznejšie neretarduje, takže nuda sa nedostavuje. Dojemná je scéna s bielym zajačikom. (53. hodnotenie, 13. komentár k filmu) ()

Rocky62

Kuriózní mix westernu s prvky "survival" dobrodružství. Netradičnost filmu lze rozpoznat již po několika minutách a ve chvíli, kdy je hlavní hrdina ponechán svému osudu v nelítostné divočině, se naskýtá šance, že v následujících minutách bude divák svědkem pozoruhodných událostí. Několik záběrů připomene legendárního Robinsona Crusoe či podobné drama The Edge. Bohužel filmu dosti škodí rozvleklé flashbacky , s nimiž režisér osvětluje Zacharyho minulost. Jako zpestření dějové linky mohly posloužit dobře, nebýt jejich biblického podtextu, který měl spíše snahu uspávat, než budit pozornost. Sarafian dává vyniknout hlavně přírodním scenériím a na obsah se soustředí jen okrajově. Pár záběrů vyobrazeno sugestivně, zejména závěr, který je skutečně diskutabilní. ()

Javert

Cožpak o to, oba hlavní představitelé jsou nanejvýš dobří, ale styl vyprávění mi blízký není. Na mysli mám hlavně flashbacky do dětství a dob rodinného života, které nemohu vystát prakticky v žádném filmu. I tady, ač jich tam příliš není, jsou tak dle mého jedním z největších negativ. Naopak na hlavní dějovou linku se kouká pěkně, příroda jistě potěší leckteré romantické oko, Bassova snaha o přežití zase zaujme milovníky dobrodružství. Právě v tom je film vcelku podobný geniálnímu Jeremiahu Johnsonovi. Silné 3*. ()

• Film je založený na skutočnom horalovi Hughovi Glassovi. (westerns)
  • Scéna útoku medveďa na Zacharyho Bassa (Richard Harris) bola natočená pomocou kombinácie skutočného cvičeného medveďa a kaskadéra v medveďom obleku. (westerns)
  • Film sa natáčal v Španielsku, pričom krajina vyzerala tak, ako keby sa natáčalo v Amerike alebo v Kanade. (westerns)

Související novinky

Zálesák DiCaprio se pomstí lupiči Pennovi

Zálesák DiCaprio se pomstí lupiči Pennovi

07.11.2011

Pravda, pokud je Alejandro Gonzáles Iñárritu ukecá, aby ztvárnili hlavní role v jeho drsném dobovém thrilleru z časů osídlování Divokého západu. Scénář snímku The Revenant sice vychází ze… (více)