Hlavní podezřelý: Poslední svědek (TV film)

Prime Suspect 6

Hlavný podozrivý: Posledný svedok

Krimi / Drama

Velká Británie, 2003, 2x100 min

Super kriminálka s kritickými narážkami na systém (nielen) britskej spoločnosti.(17.10.2011)

Předposlední Hlavní podezřelý mě bavil o trochu méně než díl předtím. Pořád je to ale poctivá britská detektivka, Helen Mirren je báječná jako vždy, navíc tu máme přesahy a kritické narážky na systém. Možná mi chybělo větší propojení soukromého života Tennisonové s tím pracovním, které mě v některých dřívějších dílech tak zajímalo.(8.4.2014)

S naprosto buldočím odhodláním, přes odpor nadřízený, dere se tentokrát naše hrdinka proti proudu. Tady už Tennisonová opravdu riskuje propuštění od policie. Přesto má pořád kolem sebe několik lidí odhodlaných dotáhnout to do konce. 85%(12.2.2018)

Spolehlivá britská klasika, ve které nechybí stále přítomné napětí, tajemno, sem tam humorná hláška, stejně jako hlubší ponor v úvahách nad předsudky britské společnosti, nad neschopností běžných Evropanů opravdu se vcítit do postavení nelegálních emigrantů nebo pocitů lidí postižených válkou. Celý tento vrchovatě naložený vůz táhne Helen Mirren, která je ochotná ve prospěch role obětovat i kus prvoplánové ženské krásy.(13.10.2012)

Menší oprava nejde a Srbku - nýbrž muslimku - v pozadí vraždy se něco dozvíme o válce na Balkáně (za použití několika klišé). Tennisonová se vypořádává nejen s charismatickým podezřelým ale i vlastním stárnutím (a kolem samí mladí kolegové).(12.5.2007)