Matta Sullivana, přitažlivého kluka, kterému je něco přes dvacet, opustila Nicol už před půl rokem a on se snaží marně zapomenout, nejčastěji v náručí nějaké jiné. Ale hoďte za hlavu osudový vztah, když to prostě s jinou nejde! A tak Matt dál hledá náhradu, kde se dá, a radu u svého bratra, budoucího kněze. Jednoho dne se doví, že Nicol definitivně ztratil - zasnoubila se s jiným. Cítí, že to chce radikální řez, a protože právě začíná postní období, rozhodne se léčit svůj srdcebol odříkáním. Žádné dotyky, polibky, mazlení... žádné požitky. Naprostá sexuální zdrženlivost po dlouhých 40 dnů a 40 nocí. Matt, povoláním designér webových stránek, se už po týdnu cítí neskonale lépe a vůbec netuší, že svým rozhodnutím vyprovokoval hotovou sázkovou smršť u svých kolegů a přátel, neboť jeho spolubydlící Ryan, se s Mattovým tajemstvím "svěřil" internetu. Sázky se začnou násobit od chvíle, kdy se náš odhodlaný hrdina náhodně setká s Erikou, přitažlivou a inteligentní dívkou, která mu hned napoprvé dá najevo své sympatie. Co teď? Chtěl by s ní pořád být, držet ji za ruku, líbat... jenže o sázce už ví snad všichni a přece není srab. Nezbývá než doufat, že Erika pochopí v jak těžké je situaci. Jenže i ty nejbezvadnější holky prostě některé věci berou úplně jinak. (oficiální text distributora)

crjules

Jedna hvezda je az az, naprosto stupidni, trapny a pubertacky film, navic tak nudny,ze jsem se modlil at uz to skonci. Nejsem jakoliv puritansky zalozeny, presne naopak. Ale film o tom jak je "hrozne" nemit 40dni sex, sceny s masturbaci na WC , detail erekce v rozkroku mladika ktery ke konci sazky trpi snad priapismem..... to mi prijde hodne ubohe! ()

Chasida

Moc jsem nepochopil důvod vzniku tohoto filmu. Rádoby poselství - v podstatě nic, co by vám neřekl průměrný člověk od teenagera po důchodce. 40 atd. se řadí do kategorie filmů, které jsou zcela jistě sponzorovány výrobci popcornu. A jsem si jistý, že se ho u něj hodně snědlo. Je to také asi ta nejzajímavější činnost, co se dá u tohoto filmu dělat (včetně jeho sledování). (30%) ()

Václavička

Ne vždy jednoduché znamená špatné. Ne v tomto případě. Ať si říká, kdo chce, co chce...já mám prostě tenhle film ráda. A pustím si ho znovu, a pak zas. ()

TommyDiamond

Film 40 dní a 40 nocí jsem viděl asi dvakrát a nikdy mě moc neuchvátil. Nápad sice není úplně špatný, ale podle mě tu chybý humor… V roce 2002 bych vybral hned tři teenagerské filmy (Žába k zulíbání, Supersvůdníci 2 a Austin Powers), které strčí tento film bez problémů do kapsy.... Dám pouze dvě hvězdy ()

curfew77

Relativně neotřelý nápad, z něhož mohla klidně vzniknout inteligentní romantická komedie. To by ale 40 dnů a 40 nocí nesměli napsat a natočit lidé, kteří považují za vtipné strčit Joshi Harnettovi do trenýrek třiceticentimetrové pravítko a nechat ho lít si na něj ledovou vodu. Lidé, kteří opravdu věří tomu, že pro normálního jedince mužského pohlaví kolem dvaceti je nadlidským problémem 40 dní nesouložit a nemasturbovat. A tak jedna hvězdička za standardní teen-guitar-band soundtrack a druhá pro producenty, kteří k účinkování v téhle ubohosti přemluvili Harnetta - toho mám totiž rád a hrát umí, ačkoli to tak ve 40 dnech a 40 nocích nevypadá. 35 % ()

Quendi

Na můj vkus místy až dost oplzlé, druhá půlka to trochu zachraňuje a budiž tomuto filmu přičteno ke cti, že má několik i vyloženě vtipných scén. Co mi nesedí, je úvaha scénáristy, že kluk se musí na závěr omluvit své vyvolené, i kdyby všechno, co se stalo nebyla jeho vina, a tím se všechno vyřeší. To mi tedy trochu skřípalo mezi zuby. Ale on byl scénárista vůbec asi nějak frustrovaný(ehm...), když to psal. Doufám tedy, že nevycházel z vlastní zkušenosti. ()

rob_troy

Co děláte, když máte zůstat bez sexu tak dlouho, jako nás Josh Harnett, který chudáček blázní div nezkolabuje. Závislost je svinstvo, ale takovýhle chování kvůli sexu, to byla teda hodně velká kapka. ()

Tominni

Komedie pro (snad) teenagery o tom, co se může stát, když se Josh Harnett rozhodne, že jediný způsob, jak zapomenout na svojí bývalou lásku je 40 dní sexuálního půstu. Jeho kamarádí okamžitě rozpoutají bouři sázek a pokusů, jak těch 40 dnů půstu překazit. Hlavní problém ale nastane, jakmile do jeho života vstoupí krásná Shannyn Sossamon....... Takový celkem slabý průměr. ()

vilik

Dobrá zábava. ale nic víc. I když jsem se dlouho odhodlával to CD strčit do mechaniky, nakonec to bylo lepší než jsem čekal. ()