Matta Sullivana, přitažlivého kluka, kterému je něco přes dvacet, opustila Nicol už před půl rokem a on se snaží marně zapomenout, nejčastěji v náručí nějaké jiné. Ale hoďte za hlavu osudový vztah, když to prostě s jinou nejde! A tak Matt dál hledá náhradu, kde se dá, a radu u svého bratra, budoucího kněze. Jednoho dne se doví, že Nicol definitivně ztratil - zasnoubila se s jiným. Cítí, že to chce radikální řez, a protože právě začíná postní období, rozhodne se léčit svůj srdcebol odříkáním. Žádné dotyky, polibky, mazlení... žádné požitky. Naprostá sexuální zdrženlivost po dlouhých 40 dnů a 40 nocí. Matt, povoláním designér webových stránek, se už po týdnu cítí neskonale lépe a vůbec netuší, že svým rozhodnutím vyprovokoval hotovou sázkovou smršť u svých kolegů a přátel, neboť jeho spolubydlící Ryan, se s Mattovým tajemstvím "svěřil" internetu. Sázky se začnou násobit od chvíle, kdy se náš odhodlaný hrdina náhodně setká s Erikou, přitažlivou a inteligentní dívkou, která mu hned napoprvé dá najevo své sympatie. Co teď? Chtěl by s ní pořád být, držet ji za ruku, líbat... jenže o sázce už ví snad všichni a přece není srab. Nezbývá než doufat, že Erika pochopí v jak těžké je situaci. Jenže i ty nejbezvadnější holky prostě některé věci berou úplně jinak. (oficiální text distributora)

Barak

Zas tak špatné to nebylo. Občas jsem se zasmál a Joshovi - mimochodem, je to sympaťák -, jsem fakt fandil, protože to potřeboval - kamáradi občas jaksi "nehráli podle pravidel" a snažili se mu jeho počínání překazit, protože si chtěli namastit kapsu (jen někteří samozřejmě, měl i své věrné příznivce). Ve filmu nejdeme den po dni, ale spíš tak týden po týdnu, přičemž ten poslední už byl detailnější (když tak přemýšlím, tak je to určitě zábavnější, než jít den co den..) - a "Day 40" byl naprosto ztřeštěný. Jo a Erica byla víc pěknější než Nicol.... ()

Jeand´Boa

Rozhodně nelze říci, že by tato komedie jakkoliv urazila a zklamala...ba naopak bych se nebál tvrdit, že mezi jednolitými romantickými komediemi vynikne - hlavně tím, že nepostrádá určitý nápad a příjemně ztvárněné role ... řekl bych, že si tento film na nic moc nehraje... ()

bif

Další tuctová Romantická komedie, která má však průměrně silný děj, což mě překvapilo.Příjemě. ()

Torgal

Uff, tomuto filmu som sa dlho vyhýbal, asi som tušil čo by ma pri jeho sledovaní čakalo. Neboli to žiadne pekné veci. Je to typická sexom posadnutá kvázi komédia, na ktorej nie je vtipné skoro nič a trápne skoro všetko. Harnett sa do hlavnej úlohy priam agresívne nehodí a jeho priateľka stvárnená Shannyn Sossamon sa nehodí vôbec nikam. Konanie postáv je v úplnom rozpore so zdravým rozumom, a hoci úvodná premisa je sľubná, jej prevedie je tristné. Vlastne ani neviem povedať za čo dávam jednu hviezdu. 2+/10 ()

VerenaLord

Nemůžu si pomoct, ale vážně nedokážu najít ani nejmenší zálibu v podobně laděných snímcích. Nepřijdou mi ani zábavné, roztomilé, sexy či vtipné. Z toho důvodu je nejsem schopná zařadit do hodnotných filmů a rozhodně nemám na to se na ně podívat vícekrát. ()

Kingjiri

Přesvědčení hlavního hrdiny, že se zbaví 40 dennim sexuálnim půstem myšlenek na svou bejvalku, působilo při nejmenšim jako výplod člověka v inteligenčnim útlumu. Naštěstí ale bylo na takhle chatrnej a nelogickej příběh našroubovanejch pár zábavnejch scének a navíc se podařilo sympaticky obsadit hlavní role. Takže nakonec vznikla jen lehce podprůměrná komedie, u který se nesmí vůbec přemejšlet. Za přehlídku koziček, co se objevila v mysli hlavního hrdiny během závěrečný fáze půstu, přidávám jako správnej zastydlej puberťák třetí slabší hvězdu. A znova tohle vidět nemusim ani za 4 000 dnů a 4 000 nocí. ()

hlína

Já sem se u tohohle dílka vážně bavil, teď jsem to po pár letech viděl nadabovaný v televizi a krom toho že to srazí dabing sám o sobě, tak sem docela zíral ušima na neskutečně debilní překlad, kdy někdy věty a hlášky ztratily svůj původní význam a nebo vlastně nedávaly smysl... ()

arkie

Scénárista s režisérem se nějak nedokázali dohodnout, jestli to budou myslet vážně nebo ze srandy. Nakonec když už to skoro vypadá jako sranda a člověk si oddechne, začne to být vážně (ale smrtelně vážně) hloupé. Naštěstí: Shannyn Sossamon je nádherná, skoro nepovšimnutá se tu mihne má milá Maggie Gyllenhaal, taky je tam InDianaJones, INXS a přinejmenším zajímavá erotická scénka s pugétem. Vyšší mocnosti, ztrestejte mě, ale já mám velkou slabost pro Paola Constanza (bohužel mi zamrzl v roli "nejlepší kamarád" a jeho sólo v Problem with Fear nedokázalo udržet nad vodou celý těžce blbý film). Takže trošku nerozumně za 3*, přestože skutečně zasloužené by byly 2*. ()

ecis

Sprostucke, rydzo urcene pre mladeznikov. Hlavna, kvazi sexi myslienka filmu je rozpracovana do nudneho scenara. Najma z citliveho pohladu Josha Hartnetta mi bolo trochu zle. Naproti tomu, zenske obsadenie je velmi prijemne. ()

Armin82

U mě je trošku problém,že mě Hartnett jako herec, ještě v žádném snímku nijak zvlášť o svých kvalitách nepřesvědčil. Působí na mě dost toporně.Pearl Harbor docela zvládnul,ale tady to zase byl spíš průměrný výkon. Mladej kluk,co se rozhodne k nesmyslnýmu kroku,kterej jeho problémy nikterak nevyřeší ani bolest u srdíčka neutiší. Příběh je zajímavý,ale prostě mě to moc nebavilo...takové klasické, americké, zfilmované problémy dospívajících...Průměrná komedie,která nikoho neoslní,ale ani neurazí--->50% ()

loveless

Romantická komedie s Joshem Hartnettem a Shannyn Sossamon v hlavní roli - to přece musí být super. Přestože se mi oba moc líbí, film jsem viděla už před lety a pamatuju si, že to žádná bomba nebyla, spíš takovej průměr, možná trošku lepší průměr. ()

ZnalecH

Byla to báječná kravina. Ale někdo na to, aby natočil dobrou kravinu má a někdo prostě ne. A tady na to rozhodně měli. Dokonce člověk začne zvažovat, jestli to nakonec není pravda. Každý už na začátku pozná, že to není žádný top film, ale pokud toto budete přehlížet, tak zjistíte, že se jedná o velice povedenou komedii. Já jsem se rozhodně ani chvíli nenudil a proto nebudu na hodnocení šetřit. ()

dustur

Je to fajnova romantická komédia ,kde si zahral Josh Hartnett , ktorý je tu veľký sympaťák to je isté...., a krásna Shannyn Sossamon ktorej to sekne v každom zábere sekne...,ale je to príjemná oddychovka ktorá absolútne neurazí,ale skôr pobaví zo situáciami ktoré sa dejú ,a tiež aj pár dobrých hlášok sa tu nájdu..., a tiež až veľmi zvodná Monet Mazur ktorá sa mi tu oveľa viac páčila než vo filme ,,Torque"...,a aj keď tu bola dokopy pár minút ale na ňu sa tiež pekne pozeralo keď sa objavila... Film hodnotím medzi troma a štyrmi hviezdičkami.... Moje hodnotenie filmu, je teraz zatiaľ.: 3,5 / 5 ()

Boo

Jo, jo jde to. Ale to si člověk uvědomí až druhý den. Hned po shlédnutí jsem chtěla hodinu a půl života zpátky. ()