Matta Sullivana, přitažlivého kluka, kterému je něco přes dvacet, opustila Nicol už před půl rokem a on se snaží marně zapomenout, nejčastěji v náručí nějaké jiné. Ale hoďte za hlavu osudový vztah, když to prostě s jinou nejde! A tak Matt dál hledá náhradu, kde se dá, a radu u svého bratra, budoucího kněze. Jednoho dne se doví, že Nicol definitivně ztratil - zasnoubila se s jiným. Cítí, že to chce radikální řez, a protože právě začíná postní období, rozhodne se léčit svůj srdcebol odříkáním. Žádné dotyky, polibky, mazlení... žádné požitky. Naprostá sexuální zdrženlivost po dlouhých 40 dnů a 40 nocí. Matt, povoláním designér webových stránek, se už po týdnu cítí neskonale lépe a vůbec netuší, že svým rozhodnutím vyprovokoval hotovou sázkovou smršť u svých kolegů a přátel, neboť jeho spolubydlící Ryan, se s Mattovým tajemstvím "svěřil" internetu. Sázky se začnou násobit od chvíle, kdy se náš odhodlaný hrdina náhodně setká s Erikou, přitažlivou a inteligentní dívkou, která mu hned napoprvé dá najevo své sympatie. Co teď? Chtěl by s ní pořád být, držet ji za ruku, líbat... jenže o sázce už ví snad všichni a přece není srab. Nezbývá než doufat, že Erika pochopí v jak těžké je situaci. Jenže i ty nejbezvadnější holky prostě některé věci berou úplně jinak. (oficiální text distributora)

nikoletkaa

Kdybych hodnotila sama za sebe, dala bych hvězdy 3. Protože je to ale jeden z opravdu mála filmů, na který se moje sestra vydržela dívat, hodnotím tak, jak hodnotím :) ()

Greg25

Pubertální humor, který ale v tomto případě je humorem, což je trumf, kterým se řada romantických komedií tvářících se dospěle pyšnit nemůže. Zábavné a koukatelné, i když romantické tedy ne. S nadhledem zasloužených 60%. ()

Berry

Skvělý, i když trochu nedopracovaný nápad ve výborném podání Joshe Hartnetta, coby kluka, který se chce na 40 dnů vzdát sexu a všeho, co je s ním spojené. Jestli mě nějaká scéna ale opravdu dostala, tak ta s předstíráným orgamem nebo s "nadrženou" zásuvkou. Možná je 40 dnů a 40 nocí ,,jen" teenagerovská komedie, ale ve srovnání s třeba Holky to chtěj taky... ()

Jeremiah

HMMM ... 40 dnů a 40 nocí bez sexu - a to má být jako tragédie? Tak tuhle "tragedii" já prožívám 9x do roka. Na této komedii jsou vidět hlavní priority nové americké mládeže - sex a prachy a vše co se kolem tohoto točí. Dvě hvězdičky dávám za hezké lidi a myšlenku, že toho správného můžeš poznat až po prvním polibku. Jinak slabounké. ()

Johnny

Holt je to romantická komédia. A tak človek od nej čaká v podstate bezmyšlienkovú zábavu. Keď sa k tomu pridá celkom zdarilý výkon hlavného protagonistu (napr. scéna s predstieraným orgazmom) a miestami vtipné momenty ako napr. už spomenuté In-Diana Jones, tak z toho vznikne v podstate príjemná zábava. Pobavilo. ()

mls

Podľa mňa sa z tohto námetu dala spraviť aspoň taká **** hviezdičková podívaná, takže určite sklamanie. Nevyužitý potenciál. ()

jamesjimbo

vopruuuz!!! nuda střídá nudu, nápad je to však geniální, ale není využita všechna potence, takže smůla no... a to jsem se na to celkem těšil... ()

merigieren

Občas to vtipné je, jen je zvláštní, že té nové holce nevadí 3x projížǩa busem a při večeři se o ničem jiném nedokáží bavit? Principy kibernetické chůvy mi lehce unikly. No, ale ty zábavné a romantické scénky převažují. Orgazmus pomocí kytky :-) ()

J. T. Kirk

Příběh stojí za nic, nechápu jak může někdo jako námět filmu požít takovou blbost jako nemít 40 dnů sex. Musím přiznat že jsem se párkrát zasmál ale sám sem nevěděl čemu, ale určitě to nebylo zamýšlené tvůrci filmu. Shannyn je kočka! ()

Hapretor

Josh Hartnett sucks!!! U mě herec na stejné úrovni jako další trapáček Ashton Kutcher. Snaží se, ale talent nemá, a ani to charisma zde není. Slečny jsou sice pohledné, ale děj tupý a nevtipný. Amíci v komediích prohrávají na celé čáře a jejich strop jsou provařené Prci, prci, mrdy! ()

hazaba

Zpočátku docela zábavný film se pomalu rozplizává do ničeho. Chemie mezi hlavními představiteli absolutně žádná. Zajímavější snad jen scéna s květinami. ()

Heroine odpad!

Nechápu se, proč to vůbec sleduju! Ale hnusilo se mi to, naštvalo mně to, a urazilo. Co to je za ideu?? Proč by to jako mělo být 40 dní tak nemožné?? Protože vaši "kamarádi" jsou takoví s**či, že vám dělají ve všem naschvály, a nikdo, včetně bratra, nebo "té pravé" nedokáže ani trochu podpořit něčí -i když krátkodobý- styl života? Hnusí se mi, jak tenhle film staví sex na nejvyšší místo v lidských životech. O nic víc přeci nejde, že?! ()

Evander

V době svého natočení se mi 40 dní a 40 nocí velmi líbilo. Dnes, když už je i třicítka pryč, musím jen konstatovat, že je tento film určený zejména populaci, které je "náct". 60% ()

MickeyStuma

Jednoduchý děj s určitou myšlenkou naprosto nevyužitý. Námětově to vypadá na další ´prcičovský´ snímek, ale není tomu tak. Lehká komedie s romantickou šablonou se snaží pobavit, ale moc to nějak nejde. Humor je suchý a děj jako takový postrádá živost. Josh Hartnett se sice snaží, ale své postavě nedodal určité charisma a přesvědčivost. A tak se jedná o nenáročný film, který moc nenadchne, ale pro ty, co moc nechtějí u děje přemýšlet by postačit mohl. ()

Rathalos

Taketo romanticke komedie s dobrym nametom a sympatickymi hercami milujem,fakt vtipna a pohodova vec,ktora vam urcite sprijemni cas straveny pri telke,oplati sa pozriet si to...:-) ()