Matta Sullivana, přitažlivého kluka, kterému je něco přes dvacet, opustila Nicol už před půl rokem a on se snaží marně zapomenout, nejčastěji v náručí nějaké jiné. Ale hoďte za hlavu osudový vztah, když to prostě s jinou nejde! A tak Matt dál hledá náhradu, kde se dá, a radu u svého bratra, budoucího kněze. Jednoho dne se doví, že Nicol definitivně ztratil - zasnoubila se s jiným. Cítí, že to chce radikální řez, a protože právě začíná postní období, rozhodne se léčit svůj srdcebol odříkáním. Žádné dotyky, polibky, mazlení... žádné požitky. Naprostá sexuální zdrženlivost po dlouhých 40 dnů a 40 nocí. Matt, povoláním designér webových stránek, se už po týdnu cítí neskonale lépe a vůbec netuší, že svým rozhodnutím vyprovokoval hotovou sázkovou smršť u svých kolegů a přátel, neboť jeho spolubydlící Ryan, se s Mattovým tajemstvím "svěřil" internetu. Sázky se začnou násobit od chvíle, kdy se náš odhodlaný hrdina náhodně setká s Erikou, přitažlivou a inteligentní dívkou, která mu hned napoprvé dá najevo své sympatie. Co teď? Chtěl by s ní pořád být, držet ji za ruku, líbat... jenže o sázce už ví snad všichni a přece není srab. Nezbývá než doufat, že Erika pochopí v jak těžké je situaci. Jenže i ty nejbezvadnější holky prostě některé věci berou úplně jinak. (oficiální text distributora)

Zagros

Další z řady průměrných amerických komedií pro puberťáky, kteří řeší trauma ze střední a (nebo) sex. Z prostého nápadu abstinence se dalo vytěžit mnohem víc, bohužel film sklouzne po šabloně nevýrazné romantické komedie. K mínusům patří i vcelku nevýrazní představitelé (Josh Hartnett má na kontě už lepší filmy), které si po pár letech vůbec nepamatuji. Stejně jako vtipné momenty, byly vůbec nějaké, co stály za to? Nakonec mírný podprůměr a dvě hvězdy musí stačit. ()

Loki_Six

"Women have been doing this since, well, forever, so we know all about the power. See, us having the power, that's part of the system, and by you taking the power, you're fucking with the system. And I think you see why we can't let that happen." ()

black_adder

Ten prvotní nápad je docala zajímavý, ale to zpracování...Herecké výkony průměrné. Celá ta hodina a půl je vlastně o tom samém a aspoň trochu náročný divák se začne brzy nudit. ()

cab

Jak 40 dni prezit bez sexu a honeni aneb dalsi trapny film pro partu nactiletych ubozaku. Jen nechapu jak se mohl (Josh Hartnett) upsat necemu takovemu. 25% ()

Hopper

Veľmi slabý odvar, pri ktorom sú také Prci, prci... úplne iná liga (a to aj napriek tomu, že sú presne o opačnom probléme). Nevtipné, pripečené, nudné a zdĺhavé. Josh by ešte ako tak ušiel, Shannyn ma veľmi neoslovila a ani v ničom inom 40 dní a 40 nocí nevybáča z klišé a podpriemeru. ()

dopita

Amíci už fakt nevěděj o čem by natočili film. Takhle debilní námět se moc často nevidí a scénář z něho vzniklej taky ne. Je tam několik uplně zbytečnej a hlavně trapnejch scén jako např. večeře u rodičů. Dost dobře nevim pro jaký poblikum to natočili. Pro mládež asi těžko (i když jim by se to možná líbilo) a všichni ostatní maj už dost rozumu, aby je to spíš urazilo než pobavilo. Jediný co se mi docela líbilo byla romantická část kdy se Matt seznamoval s Erikou, jejich scény v prádelně a v autobuse. Jak se ale Erika dozvěděla o Mattově půstu, šlo to i s touhle romantickou částí do řiti. ()

wosho

Úplně ta nevíce možná průměrná komedie jakou si představit. Film je přesně ušit do vkusu skupiny diváků a pro ten zbytek je nekoukatelná. Prostě komerční blábol bez něčeho navíc. ()

F.W.Colqhoun

Měl bych uvést svůj komentář nějakou výmluvou, proč jsem na to koukal, ale žádná věrohodná mě nenapadá - snad jen, že téma celibátu je pro teenagerskou komedii docela netradiční téma. Tím samozřejmě originalita ve filmu začíná i končí. S chudákem Harnettem se rozešla kočka a on to léčí nestříkáním. Jistou logiku to má... Ale v tomhle filmu ji nehledejte. Co lze u tohoto typu filmů hodnotit? Vtipy (málo), herecké výkony (Harnett má jisté charisma, ale o herectví mluvit dost dobře nejde ...alespoň zatím), jak, kolik a jak moc oblečený jsou v tom holky (množství a vzhled celého zástupu koz - za pět). Nejpřínosnější pro mě celých 90 minut byla vkrádající se představa filmu, který by se jmenoval "40 dní a 40 nocí dlouhá noc" a příležitost pozorovat, jak moc, moc, moc tyhle filmy (často s nimi neobcuji) stárnou - kdybych si na základě četných repríz nepamatoval, že vypadal Harnett ve Fakultě podstatně mladší, byl bych film umístil na základě jiných indicií (hadry, vtipy, žertovné odkazy na vzmáhající se kulturu sociálních sítí („na internetu je dnes všechno" ha ha ha) hluboko do 90-tých let. Sice vyloženě neurážející, ale ultimátní výmaz. ()

kolemjdouc

kdyby scénárista nenapsal ty topořené trencle jako zábavu.Hartnetta je mi tam i léto ten kluk vlastně dneska muž nemá štěstí na role.A přitom je tak uvěřitelný.Dobře se na něj dívá.Má charisma.Naprostý protiklad modela Efrona. ()

Radim

Kdyby se film tvářil jako teen komedie, snad by to šlo. Ale v tomto podání to byla příšerná kravina. Dodíval jsem se jen díky sympatickému Harnettovi. ()

.MJ.

Sladká, přesladká Shannyn Sossamon v mé oblíbené roli. Ovšem ona je to jediné co mě u filmu udrží. 55% ()

Lefty86

Vcelku slušná ,mírně nadprůměrná komedie, o mladíkovi který je už nespokojený s holkami na jednu noc které ho už ani nebaví. tak s erozhodne být 40 dní bez veškerého osobního kontaktu s opačným pohlavím ()

cityman

Jedna nebo dvě hvězdy, ono je to v případě tohohle filmu asi opravdu jedno. To co bylo v Prci, Prci, Pricičky 1 a 2 dotaženo až do úplného a hlavně mnohdy humorného konce, je v tomhle filmu povětšinou jen chabě naznačeno a tak to působí asi tak humorně jako královna Alžběta na poštovní známce. Né, že by se člověk u tohohle filmu zas nezasmál, ale přeci jen je to méně než by jste od komedie očekávali a navíc jako jednotlivé gegy to sice občas ještě působí i směšně, ale zařazené do kontextu celého filmu to tak k popukání rozhodně není. Otevřeně se přiznám, že Josh Hartnett, rozhodně není můj oblíbený herec a kromně něj tu nevystupuje nikdo a nijak vymečný co se jména či výkonu týče, takže po herecké stránce to pro mě bylo utrpení. Nemít lístky na tohle promítaní díky nejmenované značce cigaret zdarma, asi bych si ještě teď mlátil hlavou o zeď za co, že jsem za to utratil své peníze. Takže pokud se hodláte vypravit na tenhle film do kina za své, klidně si tu jednu hvězdičku z hodnocení ještě odeberte, třeba vás to přesvědčí, že jsou to vyhozené peníze!!! ()

Cement73

Neviem prečo sa tento filmík snaží pretlačiť názor, že bez sexu človek absolútne nemôže fungovať a čo horšie... no keď už spolu akože chodíme (rozumej: videli sme sa 3x), tak sa hneď musíme spolu vyspať, lebo inak sme divný. Takže: komédia? nie nebolo to smiešne; romatický? vôbec to nebolo romantické. Takže pre mňa prepadák za tie hlúpusti ktoré to chce prezentovať... ()

Ricky_CZ

Nebylo to dvakrát úžasné, ale alespoň se tam objevilo dost párů poprsí a pár vtipných momentů...Jinak nic, co bych doporučil...A scéna s květinovým orgasmem, to je něco mimo mé chápání :)) ()

Yardie

50% a naprosto promrhaný potenciál. Z tohoto tématu se dala vymačkat skvělá komedie. Nicméně toto je dosti nepovedené. Spíše než komedie to připomíná romantický film. Je tam sice pár dobrých hlášek a situací, ale na komedii zatraceně málo. Navíc mi celý ten film připadal takový podivný, jako by všechno tlačeno moc na sílu. Škoda, mohla to být fakt slušná komedie. Takhle mírný podprůměr. Howgh! ()

Emzet

Ano, Hartnett si na 40 dní odřekne sex (ó jak hrdinské) a nijaký režisér Lehmann se okolo toho snaží vytvořit romantickou komedii, která není ani vtipná ani zajímavá. Je to tím, že Hartnett je mi odporný? Nebo tím že to je špatný film? Ta druhá hvězdička je skoro celá jenom za nápad s kytkou (nechápu co scénáristy osvítilo)... ()