Matta Sullivana, přitažlivého kluka, kterému je něco přes dvacet, opustila Nicol už před půl rokem a on se snaží marně zapomenout, nejčastěji v náručí nějaké jiné. Ale hoďte za hlavu osudový vztah, když to prostě s jinou nejde! A tak Matt dál hledá náhradu, kde se dá, a radu u svého bratra, budoucího kněze. Jednoho dne se doví, že Nicol definitivně ztratil - zasnoubila se s jiným. Cítí, že to chce radikální řez, a protože právě začíná postní období, rozhodne se léčit svůj srdcebol odříkáním. Žádné dotyky, polibky, mazlení... žádné požitky. Naprostá sexuální zdrženlivost po dlouhých 40 dnů a 40 nocí. Matt, povoláním designér webových stránek, se už po týdnu cítí neskonale lépe a vůbec netuší, že svým rozhodnutím vyprovokoval hotovou sázkovou smršť u svých kolegů a přátel, neboť jeho spolubydlící Ryan, se s Mattovým tajemstvím "svěřil" internetu. Sázky se začnou násobit od chvíle, kdy se náš odhodlaný hrdina náhodně setká s Erikou, přitažlivou a inteligentní dívkou, která mu hned napoprvé dá najevo své sympatie. Co teď? Chtěl by s ní pořád být, držet ji za ruku, líbat... jenže o sázce už ví snad všichni a přece není srab. Nezbývá než doufat, že Erika pochopí v jak těžké je situaci. Jenže i ty nejbezvadnější holky prostě některé věci berou úplně jinak. (oficiální text distributora)

Marsik

Jo jo, dobrá nostalgie. Před 12 lety jsem to viděl v krátké době víckrát po sobě a u Hartnetta jsem se hodně chlámal. Dnes musím férově říct, že humor je opravdu spíše pro teenager-generaci. Avšak já měl dnes po skončení silné nutkání dát 4 hvězdičky, jednoduše mě to bavilo a příjemně to uteklo. Nakonec pouze za 3, ale do budoucna to rozhodně nezatracuji. 69% ()

ladko

Do hrdinu som sa vedel vcítiť(tiež mi niečo hovorí sexuálna abstinencia-aj keď nedobrovoľná...):).Inak to bola priemerná romantická komédia, ktorá však skĺzla sem tam k trápnostiam... ()

LINKIN

Vydržim tak 2-3 dny, ale spíš mě zaujalo, že může mít holka orgazmus z květin. Já do bejvalky bušil ostošest a když sme se rozcházeli, řikala, že se neudělala ani jednou. ()

sonnak

Žádná sláva to není, ale to téma je mi nesmírně blízké :D ne vážně, dvě hvězdičky jsou přesně tak akorát, jedna za neskutečně nádhernou Shannyn Sossamon, která hravě strčí do kapsy i Angelinu, a druhou si zasloužila perfektní bezdoteková erotická scéna s kytkou, která byla absolutně boží. ()

kaylin

Docela obyčejná romantická komedie, která má celkem fajn hrdiny, na které se dobře kouká. Jasně, Shannyn Sossamon, v tomhle ohledu rozhodně vede, protože v sobě má něco, čím je zajímavá. A ano, je to primárně její obličej, ale i jakási divokost, která se v ní zračí. Jinak ale snímek nic extra nepřinese. ()

slunicko2

Komedie pro teenagery - pro nikoho jiného. 1) Film jako sníh z bílků - svižná klipová forma obaluje hloupé a ještě hloupější dialogy, všude se to lepí, ale vypadá to efektně, vlastně stačí jen párkrát zatočit šlehačem a "dílo" je hotovo, všichni si líznou, ale nikdo se nenají._____ 2) Takže to bude jedna hvězdička za pěkné a přitažlivé kluky a další za hezké pohledy na ulice San Franciska a další americké reálie. Zcela určitě je to víc, než si dílo zaslouží, ale nejsem škrob a dávám vysoké zpropitné. ()

halogenka

Další teen film točící se okolo sexu, nebo v tomto případě teda spíš nesexování. Nuda nuda, šeď šeď. Všechny tyhle filmy jako by splívaly v jeden, režiséři je sekají jak Baťa cvičky podle stejného mustru. Jediné, co mě pobavilo, byl název porna In Diana Jones. Ale co už mi přišlo opravdu nehorázně tupé, byla erotická scéna s kytkou... ()

Skip

Člověk se sice nenudí, alespoň ne celý film, ale nic moc zábavného ani romantického to není. Takový slabý průměr. ()

Aleee89

Tenhle film jsem viděla kdysi dávno, ale s polským zvukem a angličtinou dohromady a bez titulek, takže jsem z toho moc neměla a navíc jsem si ani nic nepamatovala, jen ten ústřední námět. Nejsem z těch, které by při pohledu na Joshe Hartnetta taly slastí, nejsem ani z těch, kteří by vyhledávali romantické komedie, a po zkušenostech z filmy jako Holky to chtěj taky a hlavně Kluci to taky chtěj už vůbec nevyhledávám komedie, kde tématem je sex. Tenhle film byl navíc docela nudný, moc mě to nezajímalo, nebavilo a už od začátku bylo jasné, jak to skončí. Pro mě spíše ztráta času. ()

Eldrick

Rozjezd byl ještě docela vtipnej, ale pak už jen k uzoufání nudnej zbytek. Nejvtipnější je asi scéna, kdy Josh nadrženě zírá do zásuvky. Za sebe můžu říct, že já to vydržim tak week, ale 40 dní a nocí? To bych chodil s permanentní erekcí. :-) ()

wipeout

Oddychovka s pomerne slušnými dávkami humoru aj romantiky. Nebyť krásnej Sossamon asi to až taký úspech u mňa nedosiahne ale ono ej to proste jedna z tých komédii made by USA povinných k zhliadnutiu v určitom veku a tím som si aj ja prešiel. No a čo sa týka samotnej myšlienky abstinencie...skúšal som ale do padlo to omnohoooo menej úspešnejšie :)) ()

Lennnnna

Balila jsem kufr a hodila se mi nějaká zvuková kulisa, jen doufám, že až ho na dovolené otevřu, nenajdu tam žádné překvápko, které jsem si tam z leknutí mohla přibalit, protože většinu času, kterou jsem nevěnovala svému šatstvu ale obrazovce by se dal shrnout pod pojmem - naprostá vytřeštěnost (to se mi u podobných komedií stává dost často...) Ehm, věřte mi, že kdyby stačilo ke štěstí tak málo jako jedna kytka, pěstovala bych už doma celej skleník. ()

Jufonka

Ačkoli mám Joshe Hartnetta dost ráda, tak zde mi přišel dost hroznej. Tupá a hlavně nudná komedie, kde jsem se snad ani jednou nezasmála. Taky často dost nereálná... To ale u komedií často bejvá, že... ()