Matta Sullivana, přitažlivého kluka, kterému je něco přes dvacet, opustila Nicol už před půl rokem a on se snaží marně zapomenout, nejčastěji v náručí nějaké jiné. Ale hoďte za hlavu osudový vztah, když to prostě s jinou nejde! A tak Matt dál hledá náhradu, kde se dá, a radu u svého bratra, budoucího kněze. Jednoho dne se doví, že Nicol definitivně ztratil - zasnoubila se s jiným. Cítí, že to chce radikální řez, a protože právě začíná postní období, rozhodne se léčit svůj srdcebol odříkáním. Žádné dotyky, polibky, mazlení... žádné požitky. Naprostá sexuální zdrženlivost po dlouhých 40 dnů a 40 nocí. Matt, povoláním designér webových stránek, se už po týdnu cítí neskonale lépe a vůbec netuší, že svým rozhodnutím vyprovokoval hotovou sázkovou smršť u svých kolegů a přátel, neboť jeho spolubydlící Ryan, se s Mattovým tajemstvím "svěřil" internetu. Sázky se začnou násobit od chvíle, kdy se náš odhodlaný hrdina náhodně setká s Erikou, přitažlivou a inteligentní dívkou, která mu hned napoprvé dá najevo své sympatie. Co teď? Chtěl by s ní pořád být, držet ji za ruku, líbat... jenže o sázce už ví snad všichni a přece není srab. Nezbývá než doufat, že Erika pochopí v jak těžké je situaci. Jenže i ty nejbezvadnější holky prostě některé věci berou úplně jinak. (oficiální text distributora)

VanTom

S despektem jsem čekal trapný "odpad", ale k tomu má 40 dní daleko. Důvod sexuálního půstu je dobře zdůvodněn, vystupňován (samozřejmě do extrému) a i celkem chytře uzavřen. Humor se navíc téměř zdržuje hrubozrnných odporností, vlastně se jeví docela mile. ()

cross

Nemůžu si pomoci, ale tohle jako měla být komedie??? Slušný nápad (i když mi připadne přece jen trochu nadnesený) se ztrácí v moři beznadějných a ohraných dialogů, místy až přehnané vážnosti a zcela "nevtipných" rádobyvtipů. Hartnett nedokáže rozesmát, scénář je načrtnut v rysech standardní romantické podívané... No, prostě, nedrží to vůbec pohromadě a i když se nedá říct, že to byl zrovna děs, není důvod s tímto filmem ztrácet čas. ()

IvyH

no ostatně proč ne, typická romantická komedie, nechybí sexy hrdina, nejlepší kamarád, dívka, která láme srdce, další dívka, tzv. ta pravá a nějaká ta zápletka se vždycky najde... Přece jen, kdo by nechtěl zažít tu scénu s lilií...;-)? ()

Guzo

Průměrná komedie pro teenagery s možná až moc velkou romantikou, která pobaví, ale je to tak koukání na sobotní odpoledne.. ()

masw

No rozhodně jsem čekal víc, film nebyl kromě jedné dvou scén vůbec vtipný, Costanzovi role Playboye taky moc nesedí, rozhodně lepší byl Dlouhý víkend, ikdyž né o moc. ()

Kurikmoon

Ja som sa pri tejto komédii bavil. Škoda, že si neodpustili niektoré tie stupidity. Ale na druhú stranu to až tak tupé nebolo. ()

mirec88

Kúsok od odpadu za ten celkom vtipný námet. Inak to nízke hodnotenie je spôsobené mojim odporom ku komédiam, kde ide len o sex. ()

spikey1

Shannyn Sossamon ajajajajaj.... když vidíte jak po jejím těle přejíždí růže, tak prostě chcete tomuhle filmu dát tři hvězdy, i za velmi dobrý komediální příběh, kromě jiného... ()

Wlck

Erotická scéna s květinou je jedna z mých nejoblíbenějších scén vůbec. Jinak to je ale vcelku průměrná romantická komedie, akorát s trochu horší přístupností díky mnoha a mnoha odhaleným ňadrům a především jednomu záběru na, snad se tomu dá říkat, pohoří. ()

Smileface

Skutečně naivní stupidní a jednoduchý film ve kterém je ulice napěchovaná krásnými ženami které touží jen po tom jednom.Všechny chtějí Joshe Hartnetta,člověka který tu vytváří úsměvnou parodii na herectví. ()

sedm.1

Těžko se mi hodnotí,neboť větou:"film mi docela pěkně utekl,až na to že jsem se docela nudil",bych si asi dost protiřečil,ale prostě to tak cítím.40 dnů a 40 nocí je takový nemastný,neslaný kousek,na který se pěkně kouká,ale při závěrečných titulkách jsem zjistil,že mi ten film vlastně nic nedal.Ani zábavu,ani ponaučení,ani nic.Herci se přesto snažili,Shannyn Sossamon má své kouzlo a Josh Hartnett,ikdyž mi ze začátku neseděl,si nakonec své dobré také odehrál.Celá myšlenka filmu je nicméně dost přitažená za vlasy,o konci nemluvě,zkrátka film na jedno zkouknutí a hotovo. ()

herr_carter

Džoš Hárnet bude možná i v sedmdesáti letech stále vypadat jako cucák, tudíž se s ním v klidu mohou tyto typické klišovité kýčovité komedie na nedělní odpoledne točit ještě x let - sedí mu to daleko víc, než-li role tvrdých hochů (například Black Hawk Dawn)..................moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

Tjaden

Je s podivem, že jsem měl vůli to dokoukat. No asi budu silná osobnost :-D. První půlka (asi komediální) se dala vydržet, i když nebyla vůbec zábavná a o té druhé (romantické) ani nemluvím. Ubíjející nuda... ()

rozbris

Slušná trochu eroticky [pouze pro některé puritány:-)] zaměřená komedie s fakt těžkých úkolem 40 dní bez sexu. Harnet se tam hodí jako třešnička na dortu. Chudák těžký úkol má.... ()

velkyvezir

Ten film je debilní už jen proto, že vůbec nebere v úvahu, že při pohlavní zdrženlivosti by ten chlapec měl za těch 40 dní minimálně dvě, tři poluce. Hvězdička za námahu s natáčením, zásadně nedávám odpad. ()