Kaleb bude mít zanedlouho 30 let a nikdy nebyl osamělejší. Bojuje se svou sestrou o dědictví a přerušil vztahy se svým nejlepším přítelem. Fascinovaný exotickými zvířaty najde na trhu jedovatého pavouka a přinese si jej do svého bytu. Trvá jen chvíli, než pavouk unikne a rozmnoží se, čímž se celé místo změní na strašivou pavučinovou past. Policie zároveň uzamkne budovu a tím uvězní obyvatele uvnitř. Jediná možnost pro Kaleba a jeho kamarády je najít cestu ven a přežít. (Continental film)

Trailer 1

POMO

Kvalitní pavoučí horory za celých více jak sto let kinematografie spočítáme na prstech jedné, s přimhouřením oka na dvou rukách. A jsem rád, že mezi ně nově patří tato francouzská arachno-jízda. Zážitek z ní je ale silně závislý na míře vaší arachnofobie, protože není o líbivých postavách ani hezké přírodě. Odehrává se naopak v paneláku na sociálním francouzském sídlišti a její hrdinové jsou rebelští kšeftaři a výrostci, na kterých přežití vám začne záležet nejdříve v poslední čtvrtině filmu. Onen panelák je ovšem okrouhlá designová pecka se vzorem pavučiny, pavouků je čím dál víc a vypadají jako živí (ve francouzské žánrovce mladých nadšenců!), a nejedna scéna vám intenzitou děsu zadělá na zadržený dech a husí kůži. Čtvrtá hvězda platí pro kino zážitek s dobrým ozvučením. [Sitges FF] ()

rollman1

Ultimátní zlo! Když zmizí jeden pavouk, který dokáže jet na vlastní pěst a rozmnožit se a následně se o dost zvětšit, začne se krom pavučin objevovat i víc mrtvých nájemníků. Pavouci lezou ze všech možných otvorů a Vaniček dokázal ukutat jeden z nejlepších pavoučích hororů za posledních 20 let. Nepříjemný, intenzivní a zlý film, který donutí arachnofobiky po zhlédnutí spát v mikině s plamenometem. Po hororové stránce se však jedná o klenot, jenž tady dlouho nebyl a který dokáže pracovat jak s atmosférou, tak se zajímavou kamerou. Největší výtkou tak jsou jen nevýrazné postavy a jejich občas hloupé chování. Možná trošku zamrzí až moc akční finále, které po výborné, tísnivé první půlce film trošku shodí. Převládá ale naprostá spokojenost a dostal jsem po dlouhé době film, u kterého mi opravdu nebylo moc dobře a to si myslím je přesně to, co má horor za úkol. Francie se opět dostává do hororového Topu a po nedávném monster hororu, je tady další kvalitní zářez. Proto jsem velice natěšený na to, jak si režisér poradí s novým Evil Dead. Po Havěti totiž nemám nejmenší pochyb o tom, že to bude zase totální nářez. ()

Fr

„JE TO JENOM PAVOUK…“  No, nezačíná to jako bůhví co. Serou mě ti Arabáči, páč ty dialogy… ty vole, furt po sobě štěkaj, píčujou… Naštěstí má ten pavouk rozum a zdrhne! A to mě baví, páč je to hnus a párkrát jsem sebou slušně škubnul! V podstatě psycho horor, páč ty kreténi způsoběj větší nápor na psychiku než ta havěť (pukuď ji teda nemáte doma). Pobíhaj po zamořeným paneláku, melou hadry… Zamrzí, že to končí tak zjednodušeně. … (A to byl jen jeden jedinej pavouk…! Doufám, že se toho nechytnou žádný teroristi…)      /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Film má vykreslovat paralely mezi pavouky a obyvateli paříšskýho předměstí. Obě skupiny prý jsou posuzováni podle vzhledu… 2.) Ve filmu se kombinují skuteční pavouci s těmi digitálními. 3.) Thx za titule „lordek“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  ** ()

fuxoft

Režisér se zdá být talentovaným řemeslníkem a dokáže za málo peněz předvést slušně atmosférickou podívanou, která graduje více, než jsem očekával. Bohužel, hrdinové se chovají většinu filmu naprosto dementně a protože neumím francouzsky, neodvážím se tvrdit, zda za to mohl slabý scénář nebo oficiální české titulky, které jsou velmi divné (což je jasně patrné i když francouzsky neumíte). ()

agentmiky

Neznámý tvůrce Sebastien Vaniček přišel se zajímavým prvním kouskem. Ono natočit "animal" horor není vůbec jednoduché, notabene když jste neostřílený začátečník. Ale mohu říct, že mu to docela vyšlo. Film těží zejména ze svého zasazení. Ten špinavý panelák na předměstí Paříže snímku přidává notný punc autentičnosti. Dále musím pochválit herecké obsazení. To totiž zejména v těch nejadrenalinovějších sekvencích podávalo bezesporu uvěřitelný výkon. Akce taky stylově natočená. Zezačátku jsem se spíše pousmíval, ale jak to gradovalo, tak to začalo být čím dál tím více nepříjemné. Což kvituji. Proč tedy jen 3 hvězdičky? Závěr za mě neskutečně odfláknutý. Fakticky moc uspěchaný. Škoda. Malinko to kazí celkový dojem. Za mě 6,5/10 P.S. Ale i tak výborný zážitek v kině!!! ()

• Scenárista a režisér Sébastien Vanicek hľadal nápady týkajúce sa diskriminácie, ktorej čelia černosi a arabsky vyzerajúci ľudia vo Francúzsku, a to ho priviedlo k pavúkom, ktorí sú v domácnostiach len zriedka vítaní - každý sa ich po spozorovaní snaží zabiť. Keďže so všetkými v príbehu (ľuďmi aj pavúkmi) spoločnosť zaobchádza ako s háveďou, názov mu prišiel ako prirodzený. (Arsenal83)
  • Pro natáčení filmu bylo použito téměř 200 obřích pavouků lovců čeledi maloočkovitých. (NiWi)
  • Sébastien Vanicek chcel ukázať komunitu s nízkymi príjmami vo Francúzsku inak, tak, ako reálne žije. Podľa neho sa vo filmoch často znázorňuje len v súvislosti s obchodovaním s drogami alebo ide o gýčovité komédie. On však vníma, že v skutočnom živote komunita funguje väčšinou celkom dobre a len občasne sa vyskytnú nejaké problémy. (Arsenal83)

Související novinky

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (více)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru

06.02.2024

Krvelační démoni divákům nehodlají dát pokoj. Po komerčním úspěchu loňského snímku Smrtelné zlo: Probuzení to vypadá, že hororová série Evil Dead po letech chytila nový dech. Film Leeho Cronina s… (více)

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

14.10.2023

V posledních deseti dnech probíhal ve slunném katalánském Sitgesu 56. ročník Mezinárodního festivalu fantastických filmů. Kulturní svátek zahrnující zástupce zejména žánru hororu, thrilleru, fantasy… (více)