Kaleb bude mít zanedlouho 30 let a nikdy nebyl osamělejší. Bojuje se svou sestrou o dědictví a přerušil vztahy se svým nejlepším přítelem. Fascinovaný exotickými zvířaty najde na trhu jedovatého pavouka a přinese si jej do svého bytu. Trvá jen chvíli, než pavouk unikne a rozmnoží se, čímž se celé místo změní na strašivou pavučinovou past. Policie zároveň uzamkne budovu a tím uvězní obyvatele uvnitř. Jediná možnost pro Kaleba a jeho kamarády je najít cestu ven a přežít. (Continental film)

Trailer 1

ilemas odpad!

Špatná hudba, špatná kamera, špatní herci, ze začátku hodně nudné a ukecané , nějak jsem se do té pavočí hrůzy nemohl zažrat. Film nemá horororovou atmosféru, debilní rap mě rozčiloval hned od počátečních titulků, blbý konec, všechno blbé, dokoukal jsem jen kvůli vychvalovaným komentářům, ale tady na ČSFD se nedá ničemu věřit. ()

Martrix

Vaniček je moc šikovný režisér. Po technické stránce měl všechno vychytané, fungovaly i postavy, dynamika příběhu...šlapalo to jako hodinky. V porovnání s Útokem na věžák, se kterým sdílí pár společných rysů, vychází Havěť líp ve všech ohledech....vyjma jednoho. A bohužel pro mě podstatného. Tahle megainvaze pavouků je stejné sci-fi jako gorilopsi z vesmíru. I kdyby Vaniček žádné dokumenty od Atenborougha, nebo National Geographic nikdy neviděl, musel tušit, že se pohybuje v hrubé fikci. Přesto se jakémukoliv odlehčení vyhýbal a tvrdošíjně servíroval vážně míněné nesmysly...vypadá to, že si spletl Darwina s D'Artagnanem. Ano uznávám, že jen díky nim mohly vzniknout velmi dobré hororové momenty, kterými mohl všechny arachnofoby vytýrat až do bezvědomí. Ale co už, nechal bych na divákovi, jak moc hluboko v zadku má zaražený kolík, který vymezuje rozdíl mezi edukativním a zábavným filmem. Já jsem na 6,45 cm. Za zpracováni bych dal silné 4*, za postavy a herecké výkony silné 3*, závěr slabé 3...možná spíš silnější 2*. Připočítám ale fakt, že podobných filmů vzniká málo...v Evropě prakticky nevznikají vůbec. Takže 4 osminohé hvězdy. PS: Přemnožení invazivní pavouci se kterými se nedá žít na jednom místě? Aha...tohle ve Francii, Švédsku a Německu důvěrně znají. I podle Vanička je to metafora...podle mě se mu ale povedl pravý opak, než zamýšlel. Ono je to totiž neokecatelné a jeho způsob, jak se s tím vypořádat o lecčem vypovídá. ()

POMO

Kvalitní pavoučí horory za celých více jak sto let kinematografie spočítáme na prstech jedné, s přimhouřením oka na dvou rukách. A jsem rád, že mezi ně nově patří tato francouzská arachno-jízda. Zážitek z ní je ale silně závislý na míře vaší arachnofobie, protože není o líbivých postavách ani hezké přírodě. Odehrává se naopak v paneláku na sociálním francouzském sídlišti a její hrdinové jsou rebelští kšeftaři a výrostci, na kterých přežití vám začne záležet nejdříve v poslední čtvrtině filmu. Onen panelák je ovšem okrouhlá designová pecka se vzorem pavučiny, pavouků je čím dál víc a vypadají jako živí (ve francouzské žánrovce mladých nadšenců!), a nejedna scéna vám intenzitou děsu zadělá na zadržený dech a husí kůži. Čtvrtá hvězda platí pro kino zážitek s dobrým ozvučením. [Sitges FF] ()

-bad-mad-wolf-

Docela zdařilé cupitání po husí kůži arachnofobikově. Pohyby osminohých teroristů jsou vzácně přesné a film vedle očekávatelných situací nabízí několik skrytě vtipných momentek (hysterický lov koupelnového vetřelce). Obstojně funguje i sociální drama méně přizpůsobivých obyvatel zavšivené bytovky, jimž člověk snadno odpustí zdržující emocionální výlevy. Hůře odpustitelné je ovšem kokotské chování pánské sekce přítomných, jejichž zásluhou nezřídka fandíte spíše nakrknutým členovcům. Kupodivu mi nikterak nevadila absence vysvětlení pavoučí přemnoženosti a monstróznosti - ono je to takhle nakonec lepší, než se dívat na miliontou verzi bajky s názvem "Kterak se pavouček toxických sraček nabumbal a jal se vyhlazovat nejbližší vidlákov". ()

majo0007

Hodne overhyped (čo majú na svedomí naše 4buzny zo Sitges na čele s POMOm), ale ako prvotinu, smekám klobouk. Po prééédlhej... ééédlhej 30minutovke (kde som zaspával nad tými rádoby cool GhettoNegro pičovinami) a nič sa nedialo, aspoň to potom prešlo druhú koľaj. Film sa u mňa každopádne nechytá na královskú Arachnophobia! ()

• Pro natáčení filmu bylo použito téměř 200 obřích pavouků lovců čeledi maloočkovitých. (NiWi)
  • Scenárista a režisér Sébastien Vanicek hľadal nápady týkajúce sa diskriminácie, ktorej čelia černosi a arabsky vyzerajúci ľudia vo Francúzsku, a to ho priviedlo k pavúkom, ktorí sú v domácnostiach len zriedka vítaní - každý sa ich po spozorovaní snaží zabiť. Keďže so všetkými v príbehu (ľuďmi aj pavúkmi) spoločnosť zaobchádza ako s háveďou, názov mu prišiel ako prirodzený. (Arsenal83)

Související novinky

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (více)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru

06.02.2024

Krvelační démoni divákům nehodlají dát pokoj. Po komerčním úspěchu loňského snímku Smrtelné zlo: Probuzení to vypadá, že hororová série Evil Dead po letech chytila nový dech. Film Leeho Cronina s… (více)

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

14.10.2023

V posledních deseti dnech probíhal ve slunném katalánském Sitgesu 56. ročník Mezinárodního festivalu fantastických filmů. Kulturní svátek zahrnující zástupce zejména žánru hororu, thrilleru, fantasy… (více)