Moje sestra vlkodlak 2

• Kanada Ginger Snaps 2: Unleashed (více)

Brigitte se nakazila lykantropií od své sestry Ginger, o niž se dříve starala. Tato nemoc ji sžírá zevnitř nejen tělesně, ale především duševně. Jejímu zdraví také neprospěje, že ji zavřeli do léčebny drogově závislých kvůli detoxikaci, protože lék, jenž jí jediný pomáhá oddálit hrůznou přeměnu ve vraždící monstrum považují za drogu. A k tomu ji pronásleduje i jiná krvežíznivá bestie za ne zrovna neobvyklým účelem... (oficiální text distributora)

Slarque

První díl jsem neviděl a očekávaje jen další vlkodlačí béčko, byl jsem příjemně překvapen. Povedené jsou už lokace, ve kterých se film odehrává. Léčebna v napůl uzavřené budově i rodinný dům jsou krásně ponuré a zimní Kanada vypadá značně nehostinně. K tomu krvavé prostřihy, výlety mimo realitu a překvapivě propracované postavy. I díky tomu je to vážně hororové drama a Emily Perkins v hlavní roli zaslouží poklonu (70%). ()

SeBig odpad!

největší sra*ka všech sra*ek tohle jsem neměl vidět a to sem myslel že jednička je blbost ale oproti jedničce je tohle uplnej odpad! ()

Chrustyn

Stejně jako první díl to má pár výborných momentů, ale jako celek to nefunguje a postavy mě neskutečně iritujou. ()

Stanislaus

Tady by se dalo aplikovat to, co jsem už napsal k jedničce - pofidérní efekty vs. skvělý makeup/masky a ponurá hudba. Oproti mnoha hororovým pokračováním se toto neocitlo mezi filmovou špínou a to také díky tomu, že zde není hlavní náplní, aby tu byly prolity hektolitry krve, ale také se tu soustředí na psychologii charakterů (zejm. Ghost) a třešničkou na dortu je prostředí léčebny. ()

GigaPudding

Po událostech prvního dílu Brigitte lítá všude možně s taškou, která sice není plná hulení, ale plná jedu a knížek o pouštění žilou a jediným společníkem na útěku před dalším vlkodlakem a před vlastní proměnou jsou vidiny její sestry Ginger. Stejně jako první Ginger snaps je i další díl horor kombinovaný s nějakým dalším žánrem a tentokrát je to o feťácích a životě v léčebně pro drogově závislé, kam Brigitte zavřou, když ji najdou v šoku a s rozpíchanýma žílama a taškou plnou lahviček s tou její "drogou". Řeší se jak se dostat ze závislosti, Brigitte mezitím řeší jak se dostat z bezvýchodné situace a vlkodlak mezitím řeší jak se dostat k Brigitte a do toho se připlete nový "sidekick" v podobě další divné holky jménem Ghost, která čte hororové komiksy a stará se o popálenou babičku. Motivace Brigitte je v příběhu asi ta jediná jasná, protože o co jde vlkodlakovi a některým dalším postavám není zrovna dvakrát průhledné, přinejmenším ne ze začátku, což dělá film zajímavějším. Pěkně a poměrně svižně je tu ta zoufalost léčebné kliniky pro feťáky a zoufalost Brigitte, která se mění rychleji čím déle jí chybí jed co si píchá do žil. Oproti prvnímu dílu je to mnohem temnější a víc zaměřené na tu hororovou stránku věci a krom špatně osvětleného šedivého prostředí kliniky se tomu přizpůsobuje i hudba, která už není takovéty standardní hororové smyčce, ale takový nervózní industriální noise. Násilné a strašidelné scény jsou natočené docela slušně a hlavně už tolik neukazujou vlkodlaka přímo ve světle a v pohybu i když má výrazně lepší masku než v prvním dílu. Závěr filmu je takový smutně bizarní a rozhodně originální, což platí vůbec pro celou Ginger snaps sérii mezi vlkodlačími filmy. A Emily Perkins byla zase dobrá :) A Katharine Isabelle taky i když tam byla asi jen proto aby si prostě mohla zase zahrát Ginger. :) ()

d-corso

Každý určitě zná ono přísloví o pletení biče z jistého objektu... Tento film (opět velmi povedený český distribuční název) by mohl být takřka ukázkovým příkladem pravdivosti této pranostiky-stačí dvě náležitě omšelé budovy, temná a mrazivá noc, nečekané rozuzlení, no a pochopitelně režijní um a překvapení v podobě velmi povedeného horroru s náležitě hustou atmosférou je na světě. Je tu však jedno ale. Tvůrci se do role vlkodlaka rozhodli angažovat jakéhosi plyšového huskyho, kterému značně horkou jehlou přilátli nějaký ten ostřejší zoubek navíc. Ke cti se jim musí jednoznačně přičíst, že si tuto věc zřejmě uvědomovali a s přímými záběry na "monstrum" výrazně šetřili. Nicméně v oněch okamžicích, kdy jsem byl vystaven, abych tak řekl, plnočelné vlkodlačí nahotě, jsem si nemohl nevzpomenout na Temný úplněk. A to není dobrá vizitka. Hodnocení je tím pádem poněkud složité-film o vlkodlacích, jehož nejslabší stránkou je vlkodlak. Takže spíš tři než čtyři. ()

eraserhead666

Kdysi dávno jsem viděl trojku, která se mi docela líbila a o níž jsem si až doteď myslel, že to je jednička. I proto mě zezačátku zarazila ta současnost v tomhle díle. Je to trošku temněji podaná parafráze Vlka s Nicholsonem, v podstatě to samé (tady ozvláštněné vynikající malou Ghost a hromadnou masturbační terapií), možná trochu méně nudnější. Čekal jsem trochu víc. Být to nejvýše půlhodinová povídka z nějakého vlkodlačího povídkového filmu, do níž by se nahustilo všechno to dobré z téhle hodiny a půl, bylo by to i na 4 hvězdičky. Takhle je to ale dost roztahané, místama se tu skoro nic neděje a tak pouze za 2. Po druhém shlédnutí jsem v opravdu silném pokušení hvězdičku přidat, ale pro velmi silnou a důraznou absenci Katharine Isabelle (těch pár okamžiků je málo), tak nakonec neučiním. ()

SOLOM.

Solidní pokračování s ještě lepší Emily Perkinsovou, která zde hraje prim největší. Ubylo zbytečných citových projevů o sesterské lásce a přibylo napětí. Líbila se mi vytvořená atmosféra uvnitř ústavu, kde se konají velmi zajímavé terapie. Škoda jen, že ten konec zase tvůrci tak trochu zmrvili. 7/10 ()

JASON_X

Báječně pokleslá zábava pro dlouhé večery, líbí se mi to stejně jako první díl. Ruku na srdce - je to hrozná ptákovina a vnitřně rozpolcená měnící se Brigitte je na konci už vyloženě k smíchu, ale na druhou stranu je ta ptákovina svým způsobem hrozně zábavná. Prostě si podobné filmy k smrti rád pouštím a baví mě. A navíc v porovnání s podobnými "teenagerskými" horrůrky má tahle série takovou příjemně vážnou atmosféru... Emily Perkins je skvělá a role jí sedne, její rašplování zubů i střihání ušisek je fajn, ale nejlepší postavou filmu je určitě ošklivá odbarvená trpaslice Ghost s rovnátky, se zálibou v comicsech a s notně narušenou psýchou. (A moc mě pobavila Polly Ester, respektive to její úžasně šílené jméno...) ()

Nick Tow

V tomto filme sa toho fakt príliš nedeje a ani báť sa asi nebudete (mimochodom, poznáte nejaký vlkolačí horor, ktorý vám naozaj nahnal strach?). Zato tu ale celkom funguje atmosféra, mrazivý pocit odcudzenia a cynický humor (poznámka Ghost nad odtrhnutou psou hlavou: „Rockymu schází starý dobrý časy“). Mimochodom, práve postava komiksovej fanynky Ghost, so svojou nevypočítateľnosťou, umocnenou detským výzorom, neurotickými tikmi, zvrhlými spádmi a košatou slovnou zásobou je priam geniálnym sekundantom večne zachmúrenej Ginger, ktorá až neuveriteľne pripomína rodnú sestru Marilyna Mansona. Skrátka, viac sa tu toho deje v druhom pláne než v obraze – a to pri hororoch občas poteší. Preto také vysoké hodnotenie, hoci inak by to bolo maximálne za tri * . ()

corpsy

Záverečný klimax mi niečo napovedal. A to, že Brett Sullivan nieje zlý režisér a keby sa bol držal svojho talentu nielen na konci, bol by natočil skvelý film. Minimálne tak dobrý, ako jednička. Ale ono je to vlastne len o ´´feťáčke´´, ktorá sa so svojím problémom chce vysporiadať po svojom, ale mudrlanti z liečebne jej v tom však pekne podkopávajú labky. Plusy za spomenutý akčný záver a posledné sekundy filmu, ktorý dá vedieť, že existujú väčšie monštrá, ako sú vlkolaci. ()

ConanVJ

Film navazuje na předešlý a vše je tak nějak podobné, jen se ze střední školy přesunul do protidrogové léčebny. 50% :) ()

Astaroth12

Tento krát Ginger je tu v podobe len nejakého preludu ci halucinácie, ale táto forma ma vždy bavila a baviť bude. Tento diel z trilógie mám najradšej, lebo nielenže sa časť filmu odohráva v ponurých miestnostiach psychiatrie, ale Brigitte tu musí bojovať nielen zo svojimi temnými démonmi, ale aj s krvilačnou beštiou, či pretvárkou a tá ako sa zdá je jej nočnou morou. Je to temne, niekedy aj mrazivé a hlavný psík je celkom obstojne spracovaný a hlavne kvoli unikátnemu výkonu  Emily Perkins prihodím 4*, tá to tam váľala. ()

ledzepfan

Moc jsem se bál že jednička byla jen taková haluz a že dvojka splní úlohu většiny dvojek-prostě čekal jsem výrazné snížení kvality-Brzy jsem mněl být přesvědčen o opaku-druhý díl série je ještě více temný-v prvním díle je především na začátku pár momentů ze kterých jsem mněl dobrý pocit(jde především o pouto mezi sestrami)-v druhém díle nic takového není-situace je v prdeli už od samého začátku-Brigitte nejvíc trpí tím že už tu nemá sestru která by jí pomohla(naopak,i když se ji Ginger zjevuje,nabádá ji aby všechno vzdala)-divná holčička se zálibou v comicsech a ohni(mimochodem fakt psycho postava)prostě nemůže nahradit sestru,i když se snaží.-vše se opět bolestivě blíží ke konci,který je velmi chytrým vyvrcholením.--Opět musím vyzdvihnout masky-promněna je opět krásně pomalá a plynulá,Brigitte každým okamžikem vzpadá více jako zvíře-vše je opět velmi kvalitně zahrané,což u strašidelných filmů nebývá obvyklé--No abych to zkrátil-zatraceně kvalitní dvojka,která je možná o čuc lepší než jednička. ()

nigga

Výborné béčko s temnou atmosférou a ještě temnějším koncem, pro mě dost příjemné překvapení. 80% ()

fcreading

Pokračovanie, ktoré je priemernou záležitosťou, máme tu možnosť pozorovať Brigette ktorá sa nakazila od svojej sestry Ginger, ktorá ju občas navštevuje ale ako duch a vraví jej čo má robiť. Brigette sa tomu všemožne podáva, potrebuje nato jed, ktorý si vpichne do ruky a tým zastaví, aby sa nepremenila na vlkodlaka besniacom po krvi 60 percent. ()

Jillen

Trošku lepší než jednička, výtlemu ubylo, ale ti děsní plyšově gumoví k smíchu "vlkodlaci" tu stále jsou...Dávám 20% ()

kaylin

Kanadský horor „Moje sestra vlkodlak 2“ byl natočen čtyři roky po prvním filmu, ale myslím si, že na něj docela dobře navázal. Ani mi nevadilo, že se zde Katharine Isabelle skoro neobjevuje, Emily Perkins svou roli zvládla velmi dobře a díky ní jsem si film docela užil. Její hrdinka je skvěle narušená a drogové prostředí se k vyznění tohoto filmu skvěle hodilo a vlastně ho umocnilo. ()

Hadža

Druhy dil me zaujal jeste vice nez prvni.Zde plne prevzala oteze skvele hrajici Emily Perkins a prostredi lecebny mi prislo daleko lepe vypracovane ,nez byt u prerodu v lykantropa ve stredni skole a sledovat problemy tenegeru!Rozhodne zdejsi meditace jsou lepe vygradovany,zvlaste ta hromadna terapie o lecebnem ucinku orgasmu!:) Brigit prcha pred vlkodlakem,ktery se s ni rozhodl sparit,tak pokud mate zajem zjistit ,zda k tomu dojde,smele do toho! ()