Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

(fjw)

Čekal jsem více, ale přesto jsem spokojen. Opravdu hutná atmosféra s vynikající hudbou pod kterou se podepsal Ennio Morricone. A asi nejlepší role Kurta Russella. ()

krivkin

asi první horor co jsem viděl - a byl jsem pěkně posranej strachem, když jsem se vracel v noci v zimě od kámoše domů :-)(chodil jsem do druhý třídy a jako horor mi to přišlo skvělý tenkrát i dneska, má to svoji atmosféru umocněnou Morriconeho hudbou.... ()

Romadoor

No za tu noc, kterou jsem prožil asi v 10-ti letech po shlédnutí tohohle dílka, bych ho měl nenávidět......ale to nejde. Odporně nádherné. ()

Miroveith

Sci-fi neni zrovna muj žánr a ani horory nijak zvlášť nemiluju, ale tohle bylo perfektní!!! Jak už tady řekl asi každej, atmosférou je tenhle film doslova našlapanej po strop, mrzí mě jenom, že sem se k tomu dostal odpoledne a ne v noci, to bych přidal ještě jednu hvězdu, aha, to už vlastně nejde... Ale rozhodně si to dám někdy v noci znova, tenhle film doporučuju každýmu kdo se chce bát!!! ()

moviepill

Bál som sa minimálne. Za vyzdvihnutie stojí krásna scenéria (hoc trochu moc biela :-) ) a ten chudák psík, ktorého mi bolo ako jediného ľúto. Inak priemerný horor, od ktorého som podľa miestnych komentárov čakal OVEĽA viac. Ale aby som neznel príliš barbarsky, veľmi zaujímavá mi pripadala scéna testovania krvi žhavým drátom. Vtedy som mal pomerne slušné "bobky". ()

doctorPAIN

Určitě film který si zaslouží náležitě ocenit. Mrazivá atmosféra na polární stanici doplněná strachem, pěknou hudbou a ještě dokonalejším parchantem z vesmíru. Rozhodně jeden z nejdokonalejších snímků na této planetě ! ()

Klemi

Jedna z hororových klasik se zajímavou zápletkou, která šikovně navozuje napětí během celého filmu až do konce. ()

Toumyk

Po tomto filmu mám jasno...nikdy žádný výlet na pól. Naprosto fámózní psycho hororo thriller u kterého se stále něco děje... ()

Aywes

Dlouhou dobu jsemi do tohoto snímku nechtělo, avšak byl jsem po shlédnutí velmi příjemně překvapen. Jemně temná hudba dokresluje nádhernou atmosféru, kterou tento film získal již od počáteční scény. Pokud divák o tomto filmu neslyšel nic tak jeho vývin ho velmi překvapí doufám, že stejně jako mě. Jelikož se u mne měří horor dle atmosféry dávám bez výčitek svědomý plný počet. Je to nejspíše nejatmosféričtější film, který sem kdy viděl. ()

sirrgulo

Po přečtení komentářů jsem čekal, že snímek bude mnohem děsivější. I když je pravda, že jsem na něj nekoukal večer a před téměř třiceti lety by mi asi nedal spát. Měl jsem však malou výhodu, protože jsem před shlédnutím hrál chvíli i hru. Díky tomu, jsem věděl, jak hnusně Věc bude vypadat. Pro ty kdo to však neví, bude ale vypadat opravdu děsivě. Jinak atmosféra ve filmu je skvělá. Nejistota, kdo je nakažený a kdo ne je patrná a vysý ve vzduchu. Věc je ve všech ohledech vynikající snímek. Jen škoda, že jsem ho neviděl na začátku devadesátých let (i když to jsem byl ještě na houbách:). ()

djbarrel

Hustá atmosféra, přiměřená akce, neznámé nebezpečí, odlehlé místo v nehostinné pustině, všudypřítomná nedůvěra a strach ... To a mnohem víc dělají z filmu opravdu děsivý horor se vším všudy. 100 % ()

tremors

Jeden z nejlepších hororů, co byl kdy natočen. Skvělý scénář, výborní herci a výborná režie. A atmosféra, která by se dala krájet. ()

DooFooS

Absolutní napětí z neznáma, jaké jsem kdy zažil, navíc z prostředí, které na mě samo o sobě dýchá osamělostí a bez možnosti výběru mě vtáhlo do děje takovým způsobem, že jsem po skončení definitivně odstavil mrazák a překontroloval všechno maso pomocí žhavého drátu. ()

route60

Tomu říkám horor skutečně mi nahání hrůzu i po létech a nejlépe v noci když je člověk sám, skvělá režie Johna Carpentera a výborná hudba Ennio Morrriconneho dělá z Věci nejlepší horor 80 let. ()

Simo16

Po prečítaní vašich komentárov som sa rozhodol pozrieť si tento film v noci - kvoli atmosfére a aj keď je to fakt úžasný film, nebál som sa, nič ma nevystrašilo.Možno to bolo aj tým, že Vec je 28 rokov stará, neviem.Každopádne oplatí sa tento horor zhliadnuť.Hodnotím za štyri, kvoli hodnoteniam ostatných však dávam plných pať. ()

Kaffewelwet

Prví číst filmu ušla zbytek je už pouze o příšeře která vypadá spíše směšně než děsivě, herecké výkony nezachránil ani Kurt Russell. Od začátku Vám je vlastně jasné jak film dopadne a kdo přežije. Pro mě ztráta času. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)