Guvernér Rafael Montero se pokouší dopadnout svého úhlavního nepřítele, tajemného maskovaného mstitele Zorra. Chce popravit tři rolníky, aby ho vlákal do pasti. Zorrovi se však podaří muže zachránit a z léčky uniknout s pomocí dvou malých chlapců, Alejandra a Joaquina Murrietových, kterým daruje svůj přívěsek. Unavený a stárnoucí muž, ve skutečnosti spořádaný don Diego de la Vega, se vrací domů. Je přepaden Monterem, jeho milovaná žena zabita, on uvězněn a jeho malá dcera Elena odvlečena do Španělska. O dvacet let později se Montero vrátí jako vládce. Marně mezi vězni pátrá po Zorrovi, kterému se podařilo uniknout. Diego v jeho dceři poznává své milované dítě a podle přívěsku najde i dávného zachránce Alejandra. Nabídne mu výcvik a ve svém úkrytu ho naučí šermu a sebeovládání. Divoký, prchlivý bandita se mění v elegantního muže. V Zorrově masce ukradne z kasáren nezkrotného hřebce a setká se přitom s Elenou, která se do něj zamiluje. Diego s Alejandrem proniknou na oslavu Monterova návratu a mladíkovi se podaří vetřít do guvernérovy přízně. Je pozván na schůzi šlechty, na které vyslechne Monterův plán na vytvoření nezávislé kalifornské republiky. Dozví se i o jeho zdroji bohatství - dolu, v němž stovky otroků těží zlato. Guvernér si uvědomuje, že kdyby vyšel najevo podvod, kterým se chce zmocnit území k vytvoření republiky, byl by to jeho konec. (TV Nova)

Madsbender

Teda Campbellov prvý Zorro príjemne prekvapil. Na Hopkinsov šarm naletím kedykoľvek (i keď mi vždy pripomenie Hannibala Lectera) a výborný Banderas vo výbornom filme mi zasa raz vráti chuť do života. Príjemný film na odreagovanie pred maturitou, vrelo odporúčam ako povinný relax. Pevne verím, že by som dal plný počet, ale nemohol som sa po celú dobu sledovaniu venovať na 100%. Takže "len" 80. ()

petaspur

Zorro, maskovaný ochránce nevinných, právě překazil guvernérovi Monterovi potěšení z popravy několika náhodně vybraných lidí a rychle se převlékl do kůže Dona Diega de la Vegy. Zorrem dlouhá léta zesměšňovaný Montero však konečně pochopil, čí tvář se skrývá pod maskou a přišel si vyřídit účty. Následkem tohoto účtování je mrtvá manželka, násilně adoptovaná dcera a Diegova doživotní rekreace v podzemní kobce. Montero se umí za svou dobře odvedenou práci chlapsky poplácat po zádech, ale vzápětí musí opustit slunnou Kalifornii. Po mnoha letech se Montero vrací a s překvapením se seznamuje s novější verzí populárního hrdiny, který prudí mocné úplně stejně, jako dříve Don Diego. Vzhůru za pomstou! ()

salahadin

Sek sek sek a máte z toho velké Z. Z jako Zorro. Z jako "zase"?? Z jako "zatraceně safra pajzl". Zorro, takový zámořský Robin Hood, je přesně látka pro Amíky. Spousta patosu a příležitost vyzkoušet si zaběhnuté žánrové postupy a Campbell to splnil do puntíku - takže nevidím důvod, proč věnovat filmu minimální pozornost. Tak jo, jeden tu je - TA ženská, ale jinak nic :) Ale to je vlastně jen smrdutá vypočítavost tvůrců, takže další mínus. ()

Stegr

90% - Vtipný Banderas, elegantní Hopkins, krásná Zeta-Jones a hromada skvělých momentů dělají ze Zorra parádní oddychový film... ()

Ruut

Tak po 25 letech ignorování posledního starosvětskýho dobrodružnýho filmu jsem Zorrovi dal šanci. Chvílemi dětinský, častokrát jako by z oka vypadl těm starým Erolflynovynám a hlavně krásně hravý. ()

Allien.9

Roztomilá dobrodružná podívaná promísená občasnými hláškami nebo vtipnými momenty, která rozhodně neurazí.:-) ()

Satan

Příběh o legendě v černém není napsán nijak dramaticky. Už od začátku je jasné, kdy, kde, co a proti komu. Jak to ale režisér pojal, bylo to nejlepší. Všude je cítit odlehčení, humor a trio Banders-Hopkins-Zeta-Jones se skvěle doplňuje. Za tu hromadu klišé a natahovanou stopáž bych byl ochoten dát i za 3*, ovšem to bych se nesměl tak královsky bavit. ()

k212

Vždycky když to znovu vidím v televizi mám hrozné nutkání zvýšit hodnocení, což jsem také ze *** už jednou udělala. Je to prostě vtipné, svižné, dobře natočené a fajnově odehrané. Taková ta lehce nadprůměrná zábava. ()

kingik

Když tvůrci chtěli oživit legendu s maskou, mohli zvolit zodpovědnější a méně rozpačitý přístup. Každý představitel jednotlivých rolí se tvářil jako by vypadl z jiného filmu. Martin Cambell naopak svojí zkušenou režií dokázal udržet moji pozornost i ve vyloženě trapně nadsazených pasážích. Zorro však o sobě nedal vědět naposledy. Klady: řemeslně kvalitní režie, charismatický Hopkins, pohledná Zeta-Jones, nápadité akční scény, výprava, kostýmy, krajinářská kamera. Zápory: absence duchaplnějšího scénáře, ubral bych humorné výstupy, Banderas občas přehrával, nesourodé herecké obsazení, příběh příliš v ničem nepřekvapí, žádné napětí. 60% ()

Anderton

Tvorcovia Zorra si museli dopredu naštudovať históriu ameriky, dobovú architektúru a módu, premyslieť kulisy, kto si čo kedy oblečie a zakomponovať históriu do deja. Nehovorím, že sú presní, ale museli z niečoho vychádzať. No a to len preto, aby vznikol ďalší klasický mainstream, ktorý nemá inú ambíciu, ako pobaviť nenáročného diváka. Ale prečo nie, raz za čas taký film poteší, hlavne ak sa tvorcom podarí casting a hlavná ženská postava je výnimočne krásna. ()

Kothy

Antonio Banderas spolu s Hopkinsem v tomto rebooto neskutečně válí. Pro Catherine Zetu-Jones to byla taky přelomová role. Dostáváme se do roku 1841, kdy ještě Kalifornie není součástí USA. Zlý don Rafael si ji chce ukořistit pro sebe bez ohledu na místní obyvatele: Ti se mohou spolehnout pouze na Zorra, aby je zachránil. :) "Vystavím si tvoji mrtvolu!" :D ()

nash.

nuda, nuda, šeď, šeď... Kam se hrabe Banderas na Delona.. kam se tohle hrabe na francouzskou verzi z roku 1976.. ()

klerik

Dobrodružná zábava nevybočujúca so žánru, len to bombastcké finále mohlo byť komornejšie. Romantika starých filmov však žije ďalej... ()

Chrustyn

Povedený a zábavný snímek s dobrými herci a skvěle natočenými akčními scénami. Takových filmů by mělo vznikat více. ()

Stanislaus

Průměrně natočená filmová záležitost o legendárním hrdinovi v černém, která nabízí v jistých místech tuctový děj, ale na druhou stranu zase hvězdné a sympatické herecké obsazení. Ikdyž je už od začátku tak nějak jasné, jak to nejspíš dopadne, tak i přesto se mi právě závěrečných dvacet minut opravdu líbilo. Zkrátka v rámci možností a žánru jde o lehce nadprůměrný film, který nepostrádá akci, napětí, romantiku a také spoustu klišé. ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra