Guvernér Rafael Montero se pokouší dopadnout svého úhlavního nepřítele, tajemného maskovaného mstitele Zorra. Chce popravit tři rolníky, aby ho vlákal do pasti. Zorrovi se však podaří muže zachránit a z léčky uniknout s pomocí dvou malých chlapců, Alejandra a Joaquina Murrietových, kterým daruje svůj přívěsek. Unavený a stárnoucí muž, ve skutečnosti spořádaný don Diego de la Vega, se vrací domů. Je přepaden Monterem, jeho milovaná žena zabita, on uvězněn a jeho malá dcera Elena odvlečena do Španělska. O dvacet let později se Montero vrátí jako vládce. Marně mezi vězni pátrá po Zorrovi, kterému se podařilo uniknout. Diego v jeho dceři poznává své milované dítě a podle přívěsku najde i dávného zachránce Alejandra. Nabídne mu výcvik a ve svém úkrytu ho naučí šermu a sebeovládání. Divoký, prchlivý bandita se mění v elegantního muže. V Zorrově masce ukradne z kasáren nezkrotného hřebce a setká se přitom s Elenou, která se do něj zamiluje. Diego s Alejandrem proniknou na oslavu Monterova návratu a mladíkovi se podaří vetřít do guvernérovy přízně. Je pozván na schůzi šlechty, na které vyslechne Monterův plán na vytvoření nezávislé kalifornské republiky. Dozví se i o jeho zdroji bohatství - dolu, v němž stovky otroků těží zlato. Guvernér si uvědomuje, že kdyby vyšel najevo podvod, kterým se chce zmocnit území k vytvoření republiky, byl by to jeho konec. (TV Nova)

nirvanafan

Jeden z mých oblíbených filmů, kterýmu jsem ochotná ledaccos odpustit. A všichni, komu se to nelíbí, si můžou hromadně trhnout nohou :-P ()

Tony.cs

akční, zábavný, skvělé souboje. Antonio je cool a Anthony je prostě skvělej. K tomu krásná Catherine a je dokonáno. ()

Bat55

Na svoju dobu celkom drahý film so skvelým hereckým obsadením. Sedím a píšem komentár na tento film a vpozadí je počuť skvelá hudba,práve z tohto filmu. Antonio Banderas je Zorro, presne taký, akého som si vždy predstavoval a vo svojom detstve mal veľmi rád. Taktiež stojí za to nádherná Catherine Zeta-Jones. Anthony Hopkins tradične dobrý a Tony Amendola, známy ako Jafa Bre'tak zo seriálu StarGate-SG-1 si tu strihol menšiu rolu záporáka. Herecké obsadenie ako je vidno funguje a je hviezdne obsadené. Akcia je svižná a poctivá, taktiež sa film na nič nehrá a je príjemné sledovať tento dobrodrúžny film. Pre mňa osobne výborná oddychovka a preto pekné 4* si odo mňa tento film bez váhania zaslúži. /80%/ ()

IllIlIlIIl

Nemám rád toho muže s maskou, který brání nevinné a bezbranné vesničany a vždy svým mečem přesně vyřízne písmeno Z. ()

salalala

I po letech solidní zábava. Martin Campbell si po Zlatém oku nejspíš myslel, že rozjíždí další franšízu a natočil hollywoodskou verzi španělské legendy o šermíři s maskou, který stojí za obyčejným lidem a namyšlené vládce trestá. Od počátku se nebere moc vážně a spoléhá na velkou míru nadsázky, která se do prostředí španělských kolonizátorů perfektně hodí. Jakási odlehčená atmosféra funguje celou dobu, a i když je humor leckdy křečovitý, tolik to nevadí, protože tvůrce naznačuje, že se nebere moc vážně a celou legendu bere trochu s rezervou, i když se občas uchyluje k lehce telenovelovému ladění. Hlavní devízou je pochopitelně akce, která je naprosto bezchybná, šermířské souboje jsou precizní, závěrečný souboj je skvěle vygradovaný a je z něj znát řemeslná poctivost, kdy efekty jsou jen doplňkem kaskadérských kousků a nic není přehnaně velkolepé. Navíc tu máme výbornou hudbu Jamese Hornera. Výsledku jednoznačně pomáhá obsazení, jemuž dominuje tradičně skvělý Anthony Hopkins, zábavný, avšak přehrávající Antonio Banderas a opravdu sexy Catherine Zeta-Jones, která tu ale nemá zase tolik prostoru. Jen škoda, že se neobjeví lepší záporák, protože i když je Stuart Wilson velmi dobrý, není moc výrazný a trochu mu chybí jakési záporácké charisma. Co si ale Campbell měl lépe pohlídat, je stopáž, která je přetažená a úvod se extrémně a trochu zbytečně táhne. To, že scénář není celistvý a rozpadá se v několik krátkých epizod, se dá odpustit, protože to k podobným legendám patří. The Mask of Zorro je velmi dobrá oddechovka, která moc nezestárla, je potřebně zábavná a na nic moc si nehraje. Opakované zhlédnutí ale není úplně nutné. 70 % ()

Skip

Nenáročný film, který dokáže pobavit, ale jen těžko nadchne. O nějaké filmové veledílo nejspíš nikomu ani nešlo, a tak se divák může v pohodě bavit, pokud má zrovna na tento žánr náladu. Mně osobně to stačilo jednou. ()

kajas

Sexy Antonio, moudrý Hopkins, Catherine to tu slušelo jako nikde jinde. Kvalitní příběh, hudba, dojemný konec. Takové trháky jako v devadesátkách už se prostě dneska netočí. ()

Aleee89

Tak jsem se konečně koukla. Musím říct - nelituju. Ten film se mi líbil, hlavně prostředí a souboje. Sem tam se usmějete, hudba film krásně dokreslí. Navíc oběma hlavním hercům to nesmírně sluší a Hopkins a spol. je nádherně doplňují. Sice jsem si zprvu říkala, že filmu dám méně, ale ten konec mě přesvědčil, že si film zaslouší rovné čtyři hvězdy... ()

dee-key

Banderas, Hopkins, lišácký hlavní hrdina, šermířské souboje, milostná zápletka. Znáte lepší způsob jak strávit nedělní odpoledne? Nenáročné dobrodružství za hodně dobrou trojku. ()

ilemas

Vynikající akční jízda se skvělým hereckým obsazením s překrásnou Catherine Zeta - Jones, popcornová oddechovka. ()

lekr

Jeden z mála filmů, který znám úplně nazpaměť a viděl jsem ho nesčetněkrát ovšem ne díky tomu že bych ho tolik žral....film je hodně povedený, zábavný a plný slušné akce leč Mexické prostředí se mi nelíbí a na Mexickou kinematografii jsem se vždycky díval trochu s nadhledem ( možná díky těm hroznejm telenovelám )....a i když se prakticky nejedná o nic jiného než o bojovej akčňák tak se film povedl....na to co jsem čekal hodně překvapující!! ()

SallyZen

Můj nejoblíbenější Zorro s výtečným hereckým obsazením a zajímavým příběhem. U snímku jsem se vůbec nenudil a Banderas je prostě Zorro, jak vyšitej a myslím, že lepší roli už nedostane. Bavilo mě to a kdykoli si to rád zopakuji. A doufám, že se film přehoupne do červené barvy. 75% ()

Martin741

Reziser Martin Campbell po bondovke Golden Eye s Pierce Brosnanom sa rozhodol natocit tento krasny film. Filmu vladnu vyborni herci, z ktorych hlavnu pozornost na seba strhava Hopkins, ale sekundovat mu stihaju aj krasna Catherine Zeta-Jones a Antonio Banderas /A to Banderasa mam osobne na haku ....../. Bombasticka vyprava, vyborne akcne sceny, dialogy a zrucna reziserska ruka M. Campbella zaistuju filmu 89 % ()

Elyssea

Snad jediná Banderasova role, ve které ho snesu. Komedie, která má opravdu hodně dobré chvilky (Zorrovo zacvičování) a některé slabší (nepřekousnu hlavu a ruku v láku). Oddechovka, která v přiměřeném dávkování rozhodně neuškodí. ()

cariada

Zorro je chycen a leta vězněn , manželku mu zabili malou dceru sebrali. Po útěku z vězení se Zorro stará o zlodíječka ,z kterého vychová svého nástupce. A pak už směle může jít po krku svému uhlavnímu nepříteli a pro svojí dceru. Pěkný dobrodružný snímek prošpikovaný dobrým humorem. Pěkná podívaná. ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra