50x a stále poprvé

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Romantický

USA, 2004, 92 min

Je to sice romantická komedie a je plná obehraných klišé, ale zároveň je také originální, dost vtipná, a díky prostředí, kde se odehrává, je to i příjemně letní záležitost, která mi prostě padla do noty a kterou jsem si maximálně užil. Adam Sandler mě už podruhé během krátké doby svým herectvím příjemně překvapil, po jeho výkonu ve filmu "Opilí láskou" bylo příjemné zjistit, že to nebyl jeho jediný záchvěv slušného herectví, ale že když chce, a když je pod vedením solidního režiséra, tak je to z toho příjemný a pohodový filmový zážitek. Ale samozřejmě by asi nebylo fér přiznávat veškeré zásluhy jen Adamu Sandlerovi, o příjemné vyznění filmu se rovným dílem postarala také jako vždy okouzlující Drew Barrymore, která v roli nebohé zapomnětlivé krásky byla absolutně perfektní, takže jsem se nedivil Sandlerovi, že své pokusy o získání jejího srdce jen tak nevzdával. A o tu nejvtipnější stránku tohoto filmu se potom okouzlujícím způsobem staral prvotřídní komediant Rob Schneider v roli místního havajského obyvatele. Takže herecký ansámbl je podle mého názoru hlavním strůjcem úspěchu této komedie, celkové pohodové vyznění filmu pak doplňuje prostředí, kde se film odehrává, které filmu dodává na zajímavosti a osobitosti. Já jsem s výsledkem spokojený, je to za čtyři hvězdy.(23.8.2010)

"YOU THINK YOU CAN COME TO THIS ISLAND AND EAT OUR PINEAPPLES?" ----------- Jedna z komédií, ktorá ťa jednoducho prinúti s hrejivým pocitom na srdci spomínať na tie staré dobré komédie, bez vykurv*ného infantilného humoru s cieľovkou pre 15 a menej. Tak rýchlo, ako spoločnosť upadá, staršie diela dozrievajú a dávajú divákovi možnosť ceniť si ich oveľa viac. Originálny nápad, práve v tomto žánri, nebolo jediné, čo päťdesiatka ponúkla. Bol tu ešte jeden z tých lepších Schneiderov, Sandlerov, upokojujúce, harmonické ostrovné prostredie, k tomu prislúchajúci výber skladieb a úplne vynikajúci koniec, ktorý sa ale vážne predvídať nedal.(4.3.2018)

Problém jsem měl hned během toho, když jsem zasouval disk do dvd - nemám/neměl jsem rád ani Sandlera, a ani Drew Barrymore mi k srdci nikdy nepřirostla. I když musím podotknout, že jí to nesmírně slušelo. Hravý snímek měl pro mě atypicky opačné vyznění. Zatímco mě vlažný úvod relativně nudil, druhá polovina filmu jen vylepšovala celkové dojmy. Úvod se zvracícím mrožem, jedna pohlavně neidentifikovatelná pečovatelka a.. říkám si, to ne, a film jsem již pomalu odepisoval. Další dění na plátně ale solidně zaměstná bránici a snesitelný sentiment zahřeje na srdci. 50x a stále poprvé je ve zcela příjemném odklonu od obhroublé komiky, která Sandlera provází. Originální story o dívce Lucy s výpadky krátkodobé paměti, která bez dalších slov skvěle zapadá do filosofie "užít si na jednu noc" místního ošetřovatele arktických zvířat. Jenže ejhle.. je to láska na první pohled. Komika je tedy přirozeně navěšena na rutinní proces každodenní snahy "zaujmout" Lucy a snímku se odtud daří těžit relativně svěže (přiznejme, že i místy křečovitě) až do úplného závěru. Herecky film potěší i z pohledu vedlejších rolí - např. znamenitý bráška Sean Astin, i pro mě vítaný komik Rob Schneider. Sandler je fenomén, který (zejména za oceánem) svými filmy bortí všelijaké finační rekordy - i když tentokráte je to víceméně právem!! Slušný náběh na čtyři hvězdičky.. příště to snad vyjde!!(9.11.2006)

Účelové spojení romantické a teenagerské komedie v jeden samorostlý celek, který drží pohromadě hlavně ten docela originální nápad (i když podobnost s filmem Na Hromnice o den více je víc než okatá) se ztrátou paměti. Tam, kde převládá teenagerská složka (především ty pokleslé vtípky založené na souložení, zvracení a homosexualitě), je film na odpad, tam kde převládá vrstva romantická, film funguje dokonale. Adam Sandler je (jak šokující) sympatický a popravdě musím přiznat, že po skončení filmu mám pocit, že to bylo milé setkání právě a hlavně s ním... Příjemné a nečekané překvapení...(22.7.2008)

Tak aj Sandlerovi to občas vyjde. Keď chce, dokáže byť vtipný a pesvedčiť nás, že aj Drew by ho teoreticky mohla chcieť. Niekoľko vtipov vyšlo, ale ako celok skôr do telky, na takýto typ filmu by som do kina nešiel. Ak "vtipného" Sandlera, tak iba v stave psychickej vyčerpanosti, keď mozog nie je schopný fungovať. Moje percentuálne hodnotenie je šikovne zašifrované v názve:)(25.8.2009)

• - 75-milionová komedie vydělala v 3 591 kinech během prvního víkendu 13. - 25. února 45 mil. dolarů. Celkem si jen z amerických kin odnesla 120 milionů. Sandler a Berrymore spolu účinkovali už ve filmu Píseň pro nevěstu, který si v roce 1998 během stejného víkendu v kinech vyzpíval 21,9 milionů. (imro)

• - Ve filmu je uvedeno, že Ula (Rob Schneider) má na levém boku jizvu od napadaní žralovek. Když však v jedné ze scén Ula pomáhá Henrymu (Adam Sandler) opravit loď, na jeho boku se rána nenachází, přestože o ni hned v další scéně vedou dialog. (Lembi4)

• - Tom (Allen Covert), který ve filmu trpí ztrátou paměti každých 10 vteřin, vydrží bez ztráty paměti při prvním vyhledání vteřin 16, ale při závěrečné scéně to je vteřin 9. (TonoM)