50x a stále poprvé

50x a stále po prvý raz

Komedie / Romantický

USA, 2004, 92 min

• Le_Chuck

Komediálno - romantický koktejl, namiešaný packalom a kde robí najlepšiu zábavu Schneider (to hovori samo za seba). Nápad je fajn (Hromnice som nevidel) a ako čisto romantický film s inými hercami (hlavne Sandler mi liezol kvalitne na nervy) to mohlo byť výborné. Strata pamäti v dôsledku autonehody a láska k človeku, ktorý ma ráno nespoznáva sú samy o sebe tak silné a vážne témy, že by si z prehľadom vystačili bez nejakých komických vložiek. Žial humor ako prostriedok na "uvoľnenie atmosféry a sprístupnenia filmi širšiemu publiku (rozumej - viac money)" degraduje celý film na úroveň Prcičiek a pochováva slušnú romantickú linku. Pytké až beda...(6.7.2006)

Pohodová romantická komédia z exotických, slnečných Havajských ostrovou. Mladý veterinár Henry Roth zvedie takmer každú pohľadnú turistku, ktorá zavíta do tohto tropického raja. To sa však zmení vo chvíli, keď stretne očarujúcu Lucy. Tá pri dopravnej nehode utrpela vážny úraz hlavy, po ktorom prišla o krátkodobú pamäť. Toto nepríjemné postihnutie veľmi skomplikuje ich vzťah. Nakoniec všetko vďaka vrúcnej láske vyriešia. Happyend zaručený. ***(29.9.2009)

80% - Příjemná odpočinková komedie, v níž téměř nenajdete trapné vtipy. Naopak těch povedených je v ní fakt hodně a já se s chutí smál. Zápletka sice zajímavá, ale trošku hloupoučká a naivní, ale to vůbec nevadilo, protože všechny ty Sandlerovy nápady a Astinovy hlášky (ostatní postavy měly tak jednu dvě povedený) byly rozhodně na palec nahoru...(15.2.2009)

První hodina tohoto snímku je mírně nadprůměrná. Je tu množství vskutku milého humoru, který se opírá o docela originální příběh. Hrdinka (Drew Barrymore) po autonehodě přišla o krátkodobou paměť, takže s každým probuzením vstupuje do toho samého dne. S ránem přichází o vzpomínky na předešlých 24, a kolečko předstírání (ze strany jejího otce a bratra), že je vše v pořádku, může začít nanovo. Do toho se připlete havajský svůdník a zvěrolékař Henry Roth (Adam Snadler), který se do dívky zamiluje... Ona sice taky, jenže to jí vydrží vždy jen těch 24 hodin. Je třeba upozornit, že se nejedná o typickou sandlerovku plnou fekálního humoru...pár hrubozrnějších vtípků je tu sice taky, ale i ty vyznívají docela přívětivě, jelikož se snaží odlehčit jinak poměrně smutný osud postižené slečny. Někde kolem 55. minuty se to zvrhne, a sympatický film se změní v poněkud melodramatické, slzopudné cosi, kteréžto mě sice docela dojalo, ale vzhledem k počátečním kvalitám i docela zklamalo. Na vrub to připisuji hlavně Sandlerovi, který z počátku předvádí jistý talent (to slovo berte s velkou rezervou), ale v dojemnější druhé půli se jeho strnulému výrazu dá těžko něco uvěřit. I přes tuto kritiku bych chtěl film doporučit, a to nejen příznivcům Drew Barrymore :-) ,ale i lidem, kteří hledají ve stojatých vodách romantických komedií závan alespoň trochu správného větru do plachet!(8.4.2005)

Víte vy co? Občas mám pocit, že když holka podle vlastních slov dělá něco popadesáté, je to jakoby to dělala poprvé. Akorát že mi u toho nikdy není tak do smíchu, jako u téhle komedie, která popírá všechny filmové zákony (USA + komedie + Sandler = blivajz) a překvapivě baví. Kam to napsat? Třeba sem.(4.5.2015)

• - Původně se měl film odehrávat v Seattle, rodném městě scenáristy George Winga. (Cappuccino)

• - Součástí filmového CD Love Songs je i píseň Slave to Love Elana Atiase a Gwen Stefani. (NinadeL)

• - Když se Lucy a Henry poprvé setkají u něj v práci, vidí delfíny Mary-Kate a Ashley, které pojmenoval po hereckém tandemu sester Olsenových. (imro)