50x a stále poprvé

50 First Dates

50x a stále po prvý raz

Komedie / Romantický

USA, 2004, 92 min

Problém jsem měl hned během toho, když jsem zasouval disk do dvd - nemám/neměl jsem rád ani Sandlera, a ani Drew Barrymore mi k srdci nikdy nepřirostla. I když musím podotknout, že jí to nesmírně slušelo. Hravý snímek měl pro mě atypicky opačné vyznění. Zatímco mě vlažný úvod relativně nudil, druhá polovina filmu jen vylepšovala celkové dojmy. Úvod se zvracícím mrožem, jedna pohlavně neidentifikovatelná pečovatelka a.. říkám si, to ne, a film jsem již pomalu odepisoval. Další dění na plátně ale solidně zaměstná bránici a snesitelný sentiment zahřeje na srdci. 50x a stále poprvé je ve zcela příjemném odklonu od obhroublé komiky, která Sandlera provází. Originální story o dívce Lucy s výpadky krátkodobé paměti, která bez dalších slov skvěle zapadá do filosofie "užít si na jednu noc" místního ošetřovatele arktických zvířat. Jenže ejhle.. je to láska na první pohled. Komika je tedy přirozeně navěšena na rutinní proces každodenní snahy "zaujmout" Lucy a snímku se odtud daří těžit relativně svěže (přiznejme, že i místy křečovitě) až do úplného závěru. Herecky film potěší i z pohledu vedlejších rolí - např. znamenitý bráška Sean Astin, i pro mě vítaný komik Rob Schneider. Sandler je fenomén, který (zejména za oceánem) svými filmy bortí všelijaké finační rekordy - i když tentokráte je to víceméně právem!! Slušný náběh na čtyři hvězdičky.. příště to snad vyjde!!(9.11.2006)

80% - Příjemná odpočinková komedie, v níž téměř nenajdete trapné vtipy. Naopak těch povedených je v ní fakt hodně a já se s chutí smál. Zápletka sice zajímavá, ale trošku hloupoučká a naivní, ale to vůbec nevadilo, protože všechny ty Sandlerovy nápady a Astinovy hlášky (ostatní postavy měly tak jednu dvě povedený) byly rozhodně na palec nahoru...(15.2.2009)

Adam Sandler je sympaťák a skvelý herec, ale väčšina jeho filmov mi vôbec nereže. Našťastie tu sa odpútal od fekálnosti (až na excesy ako vracajúci mrož a obojpohlavná pracovníčka akvária) a sústredil sa na skvelý príbeh plný emócií a často veľmi vtipného jemného humoru. Veľmi ma potešil skvelý soundtrack plný reagge coververzií ako napr. Friday I'm in Love pôvodne od The Cure, alebo skvelá prerábka Drive (new wave klasika od The Cars) v podaní skvelého Ziggyho Marleyho. A ešte Beach Boys!!! No a koniec bol tiež vynikajúci. PS: Asi prvý krát v živote mi nevadil Rob Schneider!(1.6.2007)

Je to sice romantická komedie a je plná obehraných klišé, ale zároveň je také originální, dost vtipná, a díky prostředí, kde se odehrává, je to i příjemně letní záležitost, která mi prostě padla do noty a kterou jsem si maximálně užil. Adam Sandler mě už podruhé během krátké doby svým herectvím příjemně překvapil, po jeho výkonu ve filmu "Opilí láskou" bylo příjemné zjistit, že to nebyl jeho jediný záchvěv slušného herectví, ale že když chce, a když je pod vedením solidního režiséra, tak je to z toho příjemný a pohodový filmový zážitek. Ale samozřejmě by asi nebylo fér přiznávat veškeré zásluhy jen Adamu Sandlerovi, o příjemné vyznění filmu se rovným dílem postarala také jako vždy okouzlující Drew Barrymore, která v roli nebohé zapomnětlivé krásky byla absolutně perfektní, takže jsem se nedivil Sandlerovi, že své pokusy o získání jejího srdce jen tak nevzdával. A o tu nejvtipnější stránku tohoto filmu se potom okouzlujícím způsobem staral prvotřídní komediant Rob Schneider v roli místního havajského obyvatele. Takže herecký ansámbl je podle mého názoru hlavním strůjcem úspěchu této komedie, celkové pohodové vyznění filmu pak doplňuje prostředí, kde se film odehrává, které filmu dodává na zajímavosti a osobitosti. Já jsem s výsledkem spokojený, je to za čtyři hvězdy.(23.8.2010)

Moje asi jedna z nejoblíbenějších romantických komedií vůbec. Originální nápad zaštiťuje citlivě režisér a táhne ho hlavní dvojka - Sandler s Barrymore a nutno zdůraznit, že jim to tehdy neskutečně sedlo. Asi netřeba více dodávat, rád si film občas připomenu a znovu se při něm bavím...90%(16.6.2014)

• - Lucyina nemoc, antrogenní porucha paměti, opravdu existuje. Ve filmu jí trpěla už např. ryba Dory v Hledá se Nemo. (HappySmile)

• - Když se Lucy a Henry poprvé setkají u něj v práci, vidí delfíny Mary-Kate a Ashley, které pojmenoval po hereckém tandemu sester Olsenových. (imro)

• - Původně se měl film jmenovat "50 First Kisses". (Karlos80)