Je to sice romantická komedie a je plná obehraných klišé, ale zároveň je také originální, dost vtipná, a díky prostředí, kde se odehrává, je to i příjemně letní záležitost, která mi prostě padla do noty a kterou jsem si maximálně užil. Adam Sandler mě už podruhé během krátké doby svým herectvím příjemně překvapil, po jeho výkonu ve filmu "Opilí láskou" bylo příjemné zjistit, že to nebyl jeho jediný záchvěv slušného herectví, ale že když chce, a když je pod vedením solidního režiséra, tak je to z toho příjemný a pohodový filmový zážitek. Ale samozřejmě by asi nebylo fér přiznávat veškeré zásluhy jen Adamu Sandlerovi, o příjemné vyznění filmu se rovným dílem postarala také jako vždy okouzlující Drew Barrymore, která v roli nebohé zapomnětlivé krásky byla absolutně perfektní, takže jsem se nedivil Sandlerovi, že své pokusy o získání jejího srdce jen tak nevzdával. A o tu nejvtipnější stránku tohoto filmu se potom okouzlujícím způsobem staral prvotřídní komediant Rob Schneider v roli místního havajského obyvatele. Takže herecký ansámbl je podle mého názoru hlavním strůjcem úspěchu této komedie, celkové pohodové vyznění filmu pak doplňuje prostředí, kde se film odehrává, které filmu dodává na zajímavosti a osobitosti. Já jsem s výsledkem spokojený, je to za čtyři hvězdy.(23.8.2010)

V žánru komedie je Adam Sandler čím dál lépe použitelný. Už to nejsou jenom grimasy, takže vážné role po "Opilí láskou" budou určitě následovat. S Drew Barrymore jim to tady navíc docela sedlo... Takže - výborný nápad, ze kterého asi šlo vytěžit něco navíc, ale já se fakt pobavil. Hlavně při každé "steroidové hlášce" Seana Astina :) .... Je to asi trošku moc hvězdiček, ale nebýt těch několika "vtípků", které balancování na hraně vkusu nezvládly a spadly do trapnosti, bylo by to vážně za čtyři. Takhle je to 70%.(17.8.2004)

• rikitiki

Nadšená bych z toho filmu nebyla, ani kdybych, jako hlavní hrdinka, ztratila krátkodobou paměť. Nechutné scény hlavně ze začátku - zvracející mrož, narážky na neatraktivní ošetřovatelku... atd. ve mě zcela udusily jakýkoli náznak romatického rozpoložení, které ostatně snímek ani příliš nevyvolává. /17. 8. 2010/(17.8.2010)

• Le_Chuck

Komediálno - romantický koktejl, namiešaný packalom a kde robí najlepšiu zábavu Schneider (to hovori samo za seba). Nápad je fajn (Hromnice som nevidel) a ako čisto romantický film s inými hercami (hlavne Sandler mi liezol kvalitne na nervy) to mohlo byť výborné. Strata pamäti v dôsledku autonehody a láska k človeku, ktorý ma ráno nespoznáva sú samy o sebe tak silné a vážne témy, že by si z prehľadom vystačili bez nejakých komických vložiek. Žial humor ako prostriedok na "uvoľnenie atmosféry a sprístupnenia filmi širšiemu publiku (rozumej - viac money)" degraduje celý film na úroveň Prcičiek a pochováva slušnú romantickú linku. Pytké až beda...(6.7.2006)

Cca jednou za 360let (myšleno pro jedno konkrétní pozorovatelné místo) dochází k úplnému zatmění slunce. Je toho poměrně dost, co se “musí sejít”. Včerejšího dne musel nutně měsíc (v novu) vstoupit mezi Zemi a Slunce a umožnil tak, aby proběhlo “tak trochu” jiné zatmění I v mém případě. Těžko si jinak vysvětlit skutečnost, že jsem shlédnul romantickou komedii made in USA a (světe div se) já se bavil a navíc (jako bonus) je z toho cítit I upřímnost. Už samotné téma je výborný nápad a co víc, tentokrát nezůstalo pouze u nápadu, následně trestuhodně nevyužitého (jak tomu v drtivém počtu podobných případů bývá, byť (nutno (si) přiznat), ne vše se povedlo ke 100% (oboustranné) spokojenosti). Přesto, klobouček dolů A. Sandlere, nepřestáváš mě udivovat. p.s. do D. Barrymore by se nejeden dokázal (každý nový den) zamilo(vá)vat…..p.p.s dnes se mi navíc ani nechce být za cynika popř. rejpala. Snad pouze s dovětkem, D. Aykroyd(e). Špatné počty! Number three-mrož, number two-(možná) TY, number ONE-pouze a jenom moje maličkost resp. velikost. To pouze “pro pořádek”, aby bylo dostatečně jasno, že mě tyhle “laciné vtipy” nijak nepřekáží (čti neuráží). Život už je (sám o sobě) dost vážnej (stejně jako “samotná čsfd”), nezdá se vám…? Všechna čest všem vyjímkám!(31.10.2011)

• - Když se Lucy a Henry poprvé setkají u něj v práci, vidí delfíny Mary-Kate a Ashley, které pojmenoval po hereckém tandemu sester Olsenových. (imro)

• - Roli Jocka si zahrál mrož Sivuqaq, kterého můžete vidět v kalifornském zábavním parku Six Flags Marine World. (HappySmile)

• - Tom (Allen Covert), který ve filmu trpí ztrátou paměti každých 10 vteřin, vydrží bez ztráty paměti při prvním vyhledání vteřin 16, ale při závěrečné scéně to je vteřin 9. (TonoM)