Henry Roth pracuje jako ošetřovatel v ZOO. Jeho snem je vyrazit na Aljašku, a proto veškeré peníze investuje do rekonstrukce plachetnice. Když se vydá na zkušební plavbu, loď se porouchá a Henry musí ke břehu. Zastaví se v malém bistru, kde ho zaujme sympatická Lucy. Dá se s ní do řeči a domluví si schůzku na další den. Druhý den Lucy sice sedí na svém místě, ale Henryho si vůbec nepamatuje. Majitelka podniku mu vysvětlí, že dívka měla autonehodu, po níž má poškozenou krátkodobou paměť, takže pokaždé, když se probudí, je pro ni neděle 13. října. Její otec a bratr se jí to snaží ulehčit, a proto každý den vše připraví a prožívají, jako by opravdu byla říjnová neděle. Otec dívky zakáže Henrymu se s ní stýkat. Když už nemůže jít do kavárny, začne připravovat náhodná setkání. Protože si Lucy po každém setkání s Henrym zpívá, tak otec rezignuje a pozve ho domů. Jednoho dne dívka zjistí, že není 13. října. Otec jí vše vysvětlí a zaveze ji k lékaři. Henryho uklidňuje, že další den bude zase vše při starém. Jenže mladík se rozhodne, že to změní. (TV Nova)

Trailer

Le_Chuck

Komediálno - romantický koktejl, namiešaný packalom a kde robí najlepšiu zábavu Schneider (to hovori samo za seba). Nápad je fajn (Hromnice som nevidel) a ako čisto romantický film s inými hercami (hlavne Sandler mi liezol kvalitne na nervy) to mohlo byť výborné. Strata pamäti v dôsledku autonehody a láska k človeku, ktorý ma ráno nespoznáva sú samy o sebe tak silné a vážne témy, že by si z prehľadom vystačili bez nejakých komických vložiek. Žial humor ako prostriedok na "uvoľnenie atmosféry a sprístupnenia filmi širšiemu publiku (rozumej - viac money)" degraduje celý film na úroveň Prcičiek a pochováva slušnú romantickú linku. Pytké až beda... ()

Pepinec

Víte vy co? Občas mám pocit, že když holka podle vlastních slov dělá něco popadesáté, je to jakoby to dělala poprvé. Akorát že mi u toho nikdy není tak do smíchu, jako u téhle komedie, která popírá všechny filmové zákony (USA + komedie + Sandler = blivajz) a překvapivě baví. Kam to napsat? Třeba sem. ()

Radyo

O dost lepší, než cokoliv z toho, co dosud Adam Sandler nebo Rob Schneider "vypotili", přesto stále jen na 3 hvězdičky (no, možná s přivřením obou očí na tři a půl). Musím každopádně přiznat, že některé scénky z tohoto spektáklu mě navýsost pobavily, na druhou stranu se i zde vyskytovaly hluché body. Za zmínku z těch povedenějších scén stojí (překvapivě) asi tak polovina z těch, v nichž vystupuje Rob Schneider, pak i některé "balicí" se Sandlerem (třeba tučňák na silnici, nebo smluvené přepadení), nebo některé scénky s mrožem. Ale tu úvodní "mroží", tedy její zakončení si pro změnu tvůrci odpustit mohli. Jinak se přiznávám dobrovolně a bez mučení, že Seana Astina, alias Samvěda Křepelku jsem poznal až podle závěrečných titulků. ()

MM_Ramone

Pohodová romantická komédia z exotických, slnečných Havajských ostrovou. Mladý veterinár Henry Roth zvedie takmer každú pohľadnú turistku, ktorá zavíta do tohto tropického raja. To sa však zmení vo chvíli, keď stretne očarujúcu Lucy. Tá pri dopravnej nehode utrpela vážny úraz hlavy, po ktorom prišla o krátkodobú pamäť. Toto nepríjemné postihnutie veľmi skomplikuje ich vzťah. Nakoniec všetko vďaka vrúcnej láske vyriešia. Happyend zaručený. *** ()

tron

„Dočerta, zasa Šiesty zmysel!“ 80% je veľa, ale treba povedať, že snímka k tomuto číslu nemá počas svojej prvej polovici až tak ďaleko (prípadne prekvapivo "vážne" záverečné sekundy na Aljaške). Postupne ale začne stagnovať a dokonca troška nudiť a to nemá ani 93 minút. Rozhodne sa ale nejedná o žiadnu „typickú sandlerovku“ a dovolím si tvrdiť, že tentokrát je vtipný aj jeho kamarát Rob Schneider (a grcajúci mrož a bisexuálne transvestická opatrovateľka zvierat). Príjemná romantická komédia postavená na originálnom nápade, plná lahôdkových podporných postavičiek (Aykroyd, Astin). Príjemná oddychová záležitosť, ktorú si vždy rád zopakujem. ()

• V Sea Life Park na Havaji nie sú v skutočnosti žiadne mrože. (Arsenal83)
  • Celosvětová premiéra proběhla 3. února 2004 ve Westwoodu v Kalifornii. (Varan)
  • Zhruba ve 47. minutě ukazuje Marlin Whitmore (Blake Clark) Lucy (Drew Barrymore) fotky z nehody. Na fotce je vidět, že při poranění hlavy měla vyholený kus hlavy. Je zvláštní, že by to nebylo vidět a Lucy by nebylo vůbec divné, že má na čtvrtině hlavy vlasy dlouhé cca 10 cm, když rostou průměrně 1 cm za měsíc a film je zasazen do doby 1 rok po nehodě. (veronikajel)

Související novinky

Co se kde šustne

Co se kde šustne

21.02.2007

Ghost Rider láme v USA rekordy. Byl uveden v 3619 kinech a za pouhé 4 dny již stihl vydělat 51,5 miliónů dolarů. Tím hravě překonal dosavadní rekord v nejvyšším výdělku za sváteční víkend, který… (více)