50x a stále poprvé

50 First Dates

50x a stále po prvý raz

Komedie / Romantický

USA, 2004, 92 min

První hodina tohoto snímku je mírně nadprůměrná. Je tu množství vskutku milého humoru, který se opírá o docela originální příběh. Hrdinka (Drew Barrymore) po autonehodě přišla o krátkodobou paměť, takže s každým probuzením vstupuje do toho samého dne. S ránem přichází o vzpomínky na předešlých 24, a kolečko předstírání (ze strany jejího otce a bratra), že je vše v pořádku, může začít nanovo. Do toho se připlete havajský svůdník a zvěrolékař Henry Roth (Adam Snadler), který se do dívky zamiluje... Ona sice taky, jenže to jí vydrží vždy jen těch 24 hodin. Je třeba upozornit, že se nejedná o typickou sandlerovku plnou fekálního humoru...pár hrubozrnějších vtípků je tu sice taky, ale i ty vyznívají docela přívětivě, jelikož se snaží odlehčit jinak poměrně smutný osud postižené slečny. Někde kolem 55. minuty se to zvrhne, a sympatický film se změní v poněkud melodramatické, slzopudné cosi, kteréžto mě sice docela dojalo, ale vzhledem k počátečním kvalitám i docela zklamalo. Na vrub to připisuji hlavně Sandlerovi, který z počátku předvádí jistý talent (to slovo berte s velkou rezervou), ale v dojemnější druhé půli se jeho strnulému výrazu dá těžko něco uvěřit. I přes tuto kritiku bych chtěl film doporučit, a to nejen příznivcům Drew Barrymore :-) ,ale i lidem, kteří hledají ve stojatých vodách romantických komedií závan alespoň trochu správného větru do plachet!(8.4.2005)

80% - Příjemná odpočinková komedie, v níž téměř nenajdete trapné vtipy. Naopak těch povedených je v ní fakt hodně a já se s chutí smál. Zápletka sice zajímavá, ale trošku hloupoučká a naivní, ale to vůbec nevadilo, protože všechny ty Sandlerovy nápady a Astinovy hlášky (ostatní postavy měly tak jednu dvě povedený) byly rozhodně na palec nahoru...(15.2.2009)

Sandler je veľmi vďačná tvárička do komédií, hlavne keď má romantický podtón a milú partnerku do páru, akou je Drew. Plus podarený a ozaj originálny námet a ako výsledok sa nám dostane príjemná oddychovka, na ktorú treba mať ovšem tú správnu náladu, inak ju ohodnotíte z úplne iného uhla pohľadu. 80%.(18.5.2006)

Další komedie od Adama Sandlera, která má srdce a určitě hodně k nabídnutí divákovi. Tentokrát jsem se ale tolik nebavil jako jindy a i přes Drew Barrymore a její "nemoc", která dovolila filmu neuvěřitelné nápady a neustálé opakování, mi na snímku něco chybělo. Možná to byl zajímavější konec nebo nějaký pořádný extra překvapující nápad, který se nedostavil. Jinak rozhodně slušná oddechová záležitost, která nezapadne mezi ostatní oddechovky díky originálnímu nápadu, který už nikdo nezopakuje (jinak to je čistý plagiát:))takže čekám na remake).(5.7.2008)

• rikitiki

Nadšená bych z toho filmu nebyla, ani kdybych, jako hlavní hrdinka, ztratila krátkodobou paměť. Nechutné scény hlavně ze začátku - zvracející mrož, narážky na neatraktivní ošetřovatelku... atd. ve mě zcela udusily jakýkoli náznak romatického rozpoložení, které ostatně snímek ani příliš nevyvolává. /17. 8. 2010/(17.8.2010)

• - Ve filmu je uvedeno, že Ula (Rob Schneider) má na levém boku jizvu od napadaní žralovek. Když však v jedné ze scén Ula (Rob Schneider) pomáhá Henrymu (Adam Sandler) opravit loď, na jeho boku se rána nenachází, přestože o ni hned v další scéně vedou dialog. (Lembi4)

• - Podnik, ve kterém se ústřední filmová dvojice potkává, je skutečnou kavárnou, jež byla k filmování často využívána. Natáčeli se zde například i scény z filmů Jurský park (1993) nebo Slzy slunce (2003). (Karlos80)

• - Původně se měl film jmenovat "50 First Kisses". (Karlos80)