50x a stále poprvé

50 First Dates

50x a stále po prvý raz

Komedie / Romantický

USA, 2004, 92 min

80% - Příjemná odpočinková komedie, v níž téměř nenajdete trapné vtipy. Naopak těch povedených je v ní fakt hodně a já se s chutí smál. Zápletka sice zajímavá, ale trošku hloupoučká a naivní, ale to vůbec nevadilo, protože všechny ty Sandlerovy nápady a Astinovy hlášky (ostatní postavy měly tak jednu dvě povedený) byly rozhodně na palec nahoru...(15.2.2009)

stalo se to jednoho dne a adam sandler se cítil jak omámen. drew barrymore vypadala jako víla, které paměť zabloudila. byla jeho scarlet, co děravou má paměť. on rozflákal svoje auto, hrál si na dělníka, zmrzačil kamaráda a málem vlastní vinou přišel o tučňáka. měl tajný sen, jak moc by jí chtěl. tak přišla (další) první pusa............. . asi takhle, tohle jsem nevymyslel já, ale ve filmu toto (píseň) zpívá A.S. a dá se říci, že vystihuje děj i duševní ,,rozpoložení" snímku. A.S. mě nepřesvědčil o tom, abych na každý jeho nový počin čekal s jazykem na vestě (nemyslím z vyděšení) a D.B. je prostě starší než v E.T. film je normální americkou komedií, se zajímavým námětem ve kterém se také dozvíte, čím straší mroži ve volném čase v moři ostatní savce.(18.8.2005)

Pohodová záležitost (i když značně inspirovaná Groundhog Day), která moc humoru nepobrala (povětšinou infantilní vtipy, kterým jsem se prostě nesmál), ale jako "romanťák" funguje velmi dobře. K tomu se sympatickou hlavní dvojicí, výborným soundtrackem a (ne)čekaným koncem (pomineme-li fakt, jak se Lucy asi dokázala každý den vypořádávat s "novou rolí"). Podle začátku to vypadalo na podprůměrnou rutinní záležitost, ale celkově to vidím na lepší 3*.(25.7.2011)

Příjemné a romantické to určitě je. Dokonce se to dá vidět i víc než jednou. Sandler je konečně koukatelný a ostatní herci jsou taky moc "fajn", krom divné a původně vtipné postavy kolegyně ze Zoo, která jakoby se svými nechutnými vtípky vypadla z jiného filmu. Velkou devizou tohoto filmu je překvapivě samotný Rob Schneider, jehož postava je neotřelá a jeho vtípky doslova k popukání (vážně jsem smál! ... Ne, nebyl jsem zhulený!). Celá romantická zápletka je celkem průhledná, ale o to víc má jednodušší tah na bránu. Barrymore je přiměřeně sladká, tak přesně jak to má být. Ovšem na tenhle film nezapomenu kvůli jedné tragédii. Tento snímek totiž prozradí celkovou pointu Šestého Smyslu, těm kdo tento film ještě neviděli doporučuji se této komedii vyhnout, nebo si Shyamalana už tak moc neužijete! Ale jinak nemohu toho moc negativního říci k této komedii, jen škoda že tolik toho pozitivního taky ne.(14.8.2006)

Film má pár chyb a trapností, ale všechno ostatní to prostě přebíjí. Tento snímek jsem zbožňoval hned na první zhlédnutí a kdykoli ho dávají v TV, tak se zase moc rád kouknu. Jde o tak milou podívanou, že jí v hodnocení moc rád přilepším, protože všichni víme, že na čistých 5* to zas až tolik není. Každopádně, stejně si myslím, že svým originálním námětem nabízí mnohem víc, než X jiných romantických komedií...(24.8.2009)

• - Tom (Allen Covert), který ve filmu trpí ztrátou paměti každých 10 vteřin, vydrží bez ztráty paměti při prvním vyhledání vteřin 16, ale při závěrečné scéně to je vteřin 9. (TonoM)

• - Ve filmu je prozrazen konec filmu Šestý smysl (1999), což dost naštvalo několik diváků. (natt27)

• - Originální scénář se odehrával v Seattlu, který je domovem autora scénáře George Winga. (imro)