50x a stále poprvé

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Romantický

USA, 2004, 92 min

Sandler je veľmi vďačná tvárička do komédií, hlavne keď má romantický podtón a milú partnerku do páru, akou je Drew. Plus podarený a ozaj originálny námet a ako výsledok sa nám dostane príjemná oddychovka, na ktorú treba mať ovšem tú správnu náladu, inak ju ohodnotíte z úplne iného uhla pohľadu. 80%.(18.5.2006)

Romantická komedie s nadprůměrně zajímavým dějem naráží na velký omyl v obsazení. Drew je roztomilá, Sandler překvapivě romantický, ale Schneider si tu spolu s čímsi, co nejspíš měla být pomocnice hlavního hrdiny, provozuje ten svůj tzv. „humor“, který se s romantikou neskutečně tluče (o zvracejícím mrožovi to platí tuplem).(4.8.2004)

• Lima

Lehce zapomenutelná sračička s prvotním nápadem (něco na způsob časové smyčky), který o mnoho vtipněji a promyšleněji zpracoval Ramis v NA HROMNICE O DEN VÍCE. Na Sandlera překvapivě málo trapné, záhadně snesitelný je tu také král trapnosti Rob Schneider (až na pár uhozených fórku). Základním předpokladem užít si tuto komedii je ale ZA ŽÁDNOU CENU nerozmýšlet nad fatálními nelogičnostmi a naprostou uhozeností celé zápletky. Pro mně to byl skoro neřešitelný úkol.(9.2.2005)

"YOU THINK YOU CAN COME TO THIS ISLAND AND EAT OUR PINEAPPLES?" ----------- Jedna z komédií, ktorá ťa jednoducho prinúti s hrejivým pocitom na srdci spomínať na tie staré dobré komédie, bez vykurv*ného infantilného humoru s cieľovkou pre 15 a menej. Tak rýchlo, ako spoločnosť upadá, staršie diela dozrievajú a dávajú divákovi možnosť ceniť si ich oveľa viac. Originálny nápad, práve v tomto žánri, nebolo jediné, čo päťdesiatka ponúkla. Bol tu ešte jeden z tých lepších Schneiderov, Sandlerov, upokojujúce, harmonické ostrovné prostredie, k tomu prislúchajúci výber skladieb a úplne vynikajúci koniec, ktorý sa ale vážne predvídať nedal.(4.3.2018)

Pohodová záležitost (i když značně inspirovaná Groundhog Day), která moc humoru nepobrala (povětšinou infantilní vtipy, kterým jsem se prostě nesmál), ale jako "romanťák" funguje velmi dobře. K tomu se sympatickou hlavní dvojicí, výborným soundtrackem a (ne)čekaným koncem (pomineme-li fakt, jak se Lucy asi dokázala každý den vypořádávat s "novou rolí"). Podle začátku to vypadalo na podprůměrnou rutinní záležitost, ale celkově to vidím na lepší 3*.(25.7.2011)

• - V závěru filmu zní píseň „Somewhere Over The Rainbow“ od zpěváka jménem Israel Kamakawiwo'ole, zkráceně IZ. Píseň se stala v ČR populární až na konci roku 2010. Původní píseň je ale mnohem starší. Objevila se ve filmovém muzikálu Čaroděj ze země Oz z roku 1939, kde ji zpívá Judy Garland. (blackrain)

• - Lucy (Drew Barrymore) si čte v kavárně knihu Toma Robbinse s názvem „Zátiší s datlem“. (alesecek93)

• - Ve filmu je uvedeno, že Ula (Rob Schneider) má na levém boku jizvu od napadaní žralovek. Když však v jedné ze scén Ula pomáhá Henrymu (Adam Sandler) opravit loď, na jeho boku se rána nenachází, přestože o ni hned v další scéně vedou dialog. (Lembi4)