50x a stále poprvé

• Austrálie

Komedie / Romantický

USA, 2004, 92 min

• Le_Chuck

Komediálno - romantický koktejl, namiešaný packalom a kde robí najlepšiu zábavu Schneider (to hovori samo za seba). Nápad je fajn (Hromnice som nevidel) a ako čisto romantický film s inými hercami (hlavne Sandler mi liezol kvalitne na nervy) to mohlo byť výborné. Strata pamäti v dôsledku autonehody a láska k človeku, ktorý ma ráno nespoznáva sú samy o sebe tak silné a vážne témy, že by si z prehľadom vystačili bez nejakých komických vložiek. Žial humor ako prostriedok na "uvoľnenie atmosféry a sprístupnenia filmi širšiemu publiku (rozumej - viac money)" degraduje celý film na úroveň Prcičiek a pochováva slušnú romantickú linku. Pytké až beda...(6.7.2006)

Sandler je veľmi vďačná tvárička do komédií, hlavne keď má romantický podtón a milú partnerku do páru, akou je Drew. Plus podarený a ozaj originálny námet a ako výsledok sa nám dostane príjemná oddychovka, na ktorú treba mať ovšem tú správnu náladu, inak ju ohodnotíte z úplne iného uhla pohľadu. 80%.(18.5.2006)

Povedená dvojice kde se nedá nenudit, člověk se směje po celou dobu filmu a aby toho nebylo málo tak dostaneme snad ten nejlepší povedený konec. každá postava dává filmu svoje kouzlo zábavy. A pokud doopravdy někoho chcete hodně, zkusíte spousty způsobu a budete je zkoušet pořád dokola protože to zato stojí.(4.9.2018)

50x a stále poprvé- tak mi přijde každá repríza (a že jich už bylo) této výtečné komedie :-) Drew a Adam podruhé pospolu a ještě lépe než v Písni pro nevěstu. Sean Astin neskutečný hovado (tady zastínil i Roba Schneidera) a příjemnej part Dana Aykroyda. A to už vůbec nemluvím o skvělé atmosféře nebo o soundtracku (mj. No Doubt). Zkrátka pohodový film na horké letní večery jak dělaný.(8.7.2012)

Odpustit si tvůrci těch pár sandlerovsky fekálních vsuvek, které do celkového konceptu stejně moc nezapadají, tak se jedná o skvělou komedii. Správně ujetý nápad s potenciálem na spoustu opravdu vydařených scén nebyl úplně využit. Výsledek je někde na půl cesty. Není to ani nijak moc vtipné, ani romantické. Ovšem pěkně se na to kouká a člověk si odpočine. Čili svůj účel tento snímek bezezbytku plní. A i ten Sandler je tentokrát k přežití, místy.(31.1.2007)

• - Ve filmu je uvedeno, že Ula (Rob Schneider) má na levém boku jizvu od napadaní žralovek. Když však v jedné ze scén Ula pomáhá Henrymu (Adam Sandler) opravit loď, na jeho boku se rána nenachází, přestože o ni hned v další scéně vedou dialog. (Lembi4)

• - 75-milionová komedie vydělala v 3 591 kinech během prvního víkendu 13. - 25. února 45 mil. dolarů. Celkem si jen z amerických kin odnesla 120 milionů. Sandler a Berrymore spolu účinkovali už ve filmu Píseň pro nevěstu, který si v roce 1998 během stejného víkendu v kinech vyzpíval 21,9 milionů. (imro)

• - Když se Lucy a Henry poprvé setkají u něj v práci, vidí delfíny Mary-Kate a Ashley, které pojmenoval po hereckém tandemu sester Olsenových. (imro)