Drew Baylor (Orlando Bloom), někdejší vycházející hvězda významné společnosti na výrobu sportovní obuvi, právě přišel o práci. Jím navržená bota zklamala na celé čáře a výrobní společnost kvůli jeho životnímu fiasku prodělá 972 milionu dolarů. A když má pocit, že už ho nic horšího potkat nemůže, sestřin telefonát mu oznámí úmrtí otce – a tak musí sednout na letadlo a vydat se do městečka Elizabethtown v Kentucky, aby zařídil převoz jeho ostatků. V letadle Drew narazí na sympatickou letušku Claire (Kirsten Dunstová), která je doslova ztělesněný optimismus, a záhy mu dokáže, že štěstí lze nalézt i tehdy, kdy to vůbec nečekáte. (HBO Europe)

horacko

Ja si myslím, že to bol veľmi vydarená romantika. A aj keď sú niektorí proti, podľa mňa sa Bloom na tú rolu celkom hodil a zahral ju dobre. Kristen Dunst sa k nemu vynikajúco hodila. Veľmi pekný film. ()

zigíš

jeden z mojich najzamilovanejších filmov, ktoré si dávam zas (a znova) s neskutočným soundtrackom -vlastne skutočným, keď ho teraz počúvam- americkejším než amerika, úžasný (a extraordinérny) producent ho produkoval, jeden z najlepších scénáristov dneška napísal -a natočil- existuje vôbec lepšie doporučenie (?!) pochybujem :) ()

iantomasik

Brilantní v jednotlivostech. Přikládám to sice na vrub své neznalosti předchozí Croweovy tvorby (výjimkou je Vanilkové nebe), takže film nejspíš zasazuji do zcela mylných kontextů, ve kterých pro mě však skvěle funguje. Vím, že tímhle nakrknu plno lidí, ale nezřídka jsem si při sledování vzpomněl na Felliniho. Pokud na to člověk nekouká jen jako na romantickou komedii, je to dost dobré. A upřímně i kdybych to měl brát jako kýčovitou emoce ždímající limonádu, proč se to např. Lásce nebeské toleruje a tomuhle ne? Zvlášť když má Crowe takový cit pro sebeironii. A vůbec, jděte do prdele, tohle byla moje puberta :) ()

Liqid

Na tomhle filmu něco je a musel jsem ho vidět 4x, abych v něm to něco našel. V dnešní uspěchané době se hodně lidí stává přepracovanými. Někdo se s pozitivním vztahem k práci již narodí a někoho k práci přivede osud, ale jak má člověk reagovat, když se jeho několikaletý projekt promění ve fiasko? Spousta lidí by byla schopna si sáhnout na život podobně jako Drew, ale i on si nakonec najde jiný smysle života něž práci. Jen s podivem jsem sledoval, jak může něcí smrt dát dva lidi dohromady. ()

Looser

Velmi dlouhé, první hodina a půl by se dala drasticky zkrátit a tak ani větší spád v druhé půlce nezachrání pocit přesezého zadku. Orlando i Kirsten pusobí přeslazeně a okolní svět tak nějak plyne okoklo nich. Celkově nic moc. ()

Hortenzia

veľmi príjemné prekvapenie...kirsten dunst síce ešte stále nemám rada,ale orlando si u mňa týmto filmom po všetkých tých pirátoch a podobne dosť šplhol... ()

uzzi

Velice příjemná nepřeslazená romance. Film se chová nenuceně a necpe hlavní postavy hned do náručí a nemaluje jim divokou romantickou atmosféru - jinak bych to asi nepřežil. Nemůžu si odpustit poznámku že Kirsten Dunst je tady neskutečně sladká. ...Cmel cukrový vaty, lakýra :) ()

Lenarek

Velmi milý a inteligentní film na odpoledne se sympatickými herci. Nemám, co bych vytkla, jen mohl být tak o 20 minut kratší. Orlando Bloom a Kirsten Dunst mně opravdu sedli. Příjemná hudba a cesta autem :-) ()

chmíří

Trochu slabší 4* za trochu moc dlouhý film s trochu se nehodícím se Bloomem, ale na 3* to taky není. Hlavně díky skvělému stylu vyprávění a režie v podání Crowe a díky skvělé Dunst a hlavně poslední půl hodince, které nezvykle překonává celé to předtím. Líbí se mi pohodový styl jakým Crowe vede příběh, rozhodně to není žádné Fiasko...75% ()

cab

Moje rozcarovani a znechuceni z Elizabethtown pod taktovkou meho oblibeneho rezisera nebudu prilis roztahovat. Spatne a nudne zpracovana romantika s preslazenym (od teto chvile opravdu nesnasim Orlando Bloom) dosahne sveho maximem v zavercne road-trip casti. Vazeni budouci divaci: nedejte na znama jmena a proberte se zavcasu, protoze jinak jako ja promarnite neuveritelne tahle dve hodiny pred obrazovkou!!! 25% ()

peetriss

Potenciálně poměrně zajímavý příběh, který však nebyl tvůrci dotažen to tak kvalitního výsledku, jaký by si zasloužil - což je vzhledem ke Cameronu Croweovi na židli režiséra a Tomu Cruisemu, coby podílníkovi na produkci trochu překvapením. Elizabethtown má své určité zvláštní kouzlo, nutí člověka k zamyšlení o životě, rodinných poutech, o lásce či hodnotách, ale vše je takové nějaké dřevěné, nucené a nedotažené do úspěšné formy jakéhosi filozofického sdělení, což si myslím byl úmysl tvůrců. Kirsten Dunst mám velice rád, její role tajemné a charismatické dívky - skoroanděla je prakticky tahounem celého filmu a Kirsten svou roli zvládla na jedničku, naopak její protějšek v podání Orlando Blooma mně připadá jako jakási brzda celého příběhu. Obsazení této role bylo jistě krokem k nalákání divaček, což možná funguje pro kasy kin, ale pro příběh Elizabethtownu je Orlando Bloom kontraproduktivní, chybí mu to správné charisma, dokázal bych si v této roli představit jiné herce. Hodnotím 50%. ()

angloumene

Sázka na osvědčené filmové postupy se ne vždy vyplatí. Dokonce ani v případě, kdy klasickou romantickou komedii zkombinujete s posmrtným road movie a hledáním sebe sama. Co se dá dělat, Elizabethtown je ne zrovna dobře fungující film a celkově vzato čistý průměr. ()

Camus

Velice příjemná oddechovka. Dobrá romantická komedie se dnes už špatně hledá a nebýt závěrečné jízdy, bylo by to za 5*. I když tohle není ani úplně romantické, ani úplně komedie. Takhle vstřícnou letušku, s takovým vzhledem bych také někdy rád potkal... ()

AIMÉE

Asi bych ten film poslala rovnou do TV. S nálepkou "televizní" by se mu mohlo ledacos prominout... A nemám tím na mysli jen ten 'poklesek', že v obsazení figuruje O. Bloom v hlavní roli. Ten chlapec je sympatický dost a s milou tvářičkou, proto je paradoxem to, že film stahuje dolů, do hlubin všednosti a obyčejnosti. Ještě že se objevuje na scéně K. Dunst. Je to Bloomův protipól (její hraní totiž nepůsobí křečovitě, naopak ležérně) a jakmile je jí dán prostor (dává si vcelku na čas) aspoň Elizabethtown dostává nějaký spád - i když její role není nikterak obzvláštní nebo unikátní, přesto to pak není taková nuda. Ta holka tomu dá alespoň nějaký náboj, který je svým způsobem nenucený a uvolněný. Ostatní postavy jsou nedůležité a při vší uctě zapomenutelné (S. Sarandon - škoda a její obsazení zbytečné a talent promrhán). Námět dost mdlý a unylý, trochu mě překvapuje, že došlo k realizaci. No, závěrem tedy, až na pár pěkných momentů vidím film jako jednorázovku: shlédnout-a s titulkami vypnout (TV samozřejmě - pro plátno škoda peněz). Plus nefilozofovat. ()

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný