Drew Baylor (Orlando Bloom), někdejší vycházející hvězda významné společnosti na výrobu sportovní obuvi, právě přišel o práci. Jím navržená bota zklamala na celé čáře a výrobní společnost kvůli jeho životnímu fiasku prodělá 972 milionu dolarů. A když má pocit, že už ho nic horšího potkat nemůže, sestřin telefonát mu oznámí úmrtí otce – a tak musí sednout na letadlo a vydat se do městečka Elizabethtown v Kentucky, aby zařídil převoz jeho ostatků. V letadle Drew narazí na sympatickou letušku Claire (Kirsten Dunstová), která je doslova ztělesněný optimismus, a záhy mu dokáže, že štěstí lze nalézt i tehdy, kdy to vůbec nečekáte. (HBO Europe)

dawe04

Chladná cesta vede do Elizabethtown. Melancholie prostupující celým filmem je fajn, celé to režisérovo snažení však nakonec dojde jen tak do půli cesty, neboť čím je příběh hřejivější, tím je méně realistický a od diváka se začne vzdalovat. Stejně dopadl i Orlando a většina herců - čím více sympatičtěji působí, tím méně jsou přesvědčiví. Závěrečných patnáct minut už je hodně mimo, přesto se vyplatí dát Crowovu zajímavému rukopisu šanci. ()

runner85

Chcel by som vedieť, že čo mi podstatné uniklo na tomto diele, ja si myslím, že hlavným problém, že je to film ktorý sa tváril, že je zo života, no ja som mu neuveril ani zrnko maku na podlahe ... ()

Aleee89

Zvláští to film. Každopádně není na škodu vidět Orlanda v trochu odlišné roli, v roli normálního kluka, člověka ze současnosti. Myslím, že po tom, co si ho zafixujete jako Legolase případně Willa, to bude šok, ale příjemný. Kirsten i Orlando jsou velmi sympatičtí herci, kterým to sice sluší, ale nevím, zda je to účel nebo ne, vůbec to mezi nimi nejiskří, což mi dost chybělo, protože tenhle film se bere spíš jako romantický, ne? Na romantický film mi to připadalo trošec dlouhé, ne nudné, ale dlouhé dost. Muzika filmu se mi líbila, ostatně oba hlavní představitelé své role zahráli dobře. Byl to hezký film, ale rozhodně ne dokonalý a spíše jsem od něj čekala i trochu víc. Třeba že budu brečet nebo tak. ()

Anglie

Od Elizabethtown(e)u jsem po špatných kritikách moc nečekal - a nakonec jsem byl příjemně překvapen. Bloom docela snesitelný, Dunst moc fajn. Zaujalo mne, že tentokrát při výběru hudby bylo použito i hodně country - je to ale logické, když vezmu v úvahu místo, kde se skoro celý film odehrává (lehoulince mi to nesedlo, ale to je dáno mým vkusem). Telefonický rozhovor, která je opravdu dlouhý, zaujme - a navíc do filmu rozhodně patří. Scéna projevu Hollie Baylor na pohřbu nemá chybu! Filmu bych ale ještě vyčetl Drewovy příbuzné. Jsou tam nutní, to uznávám, ale na můj vkus dostávají příliš mnohu prostoru (a to jinak Crowe napsat dobře vedlejší postavy rozhodně umí!). Záverečná cesta potěšila. Taky bych se za takovouhle mapu nezlobil.. Malinko slabší scénář (v porovnání s předchozími režisérovými díly) trochu sráží kvality filmu, ale v žádném případě nejde o průměrný či podprůměrný kousek. ()

Eldrick

Při tomhle skvostu se mi pomalu, ale jistě, otevírala kudla v kapse. Hrozně naroubovaný, nepřirozený, fádní, nudný, otravně pozitivní, trapně neutralní, rádoby příjemný, vykalkulovaný romantický nic, který mě po celou dobu koukání děsně sralo. ()

wipeout

Elizabethtown je veľmi svižnou romantickou komédiou vymykajúcou sa klasickému zaškatulkovávaniu do kategórie pop romantiky made in USA. Hlavnú zásluhu má na tom okrem úplne úžasnej hereckej dvojice Kirsten Dunst a Orlando Bloom s nevídanou chémiou, najmä forma podania inak pomerne jednoduchého príbehu. Nepostráda inteligentný humor ale čo je najdôležitejšie vynikajúcu hudobnú stránku. Soundtrack patrí jednoznačne k najväčším kladom, aj keď nejde o pôvodnú hudbu, jej výber je na účely vášho hyperpozitívneho jemného úsmevu úplne kľúčový. Takže nenechať sa zastrašiť negatívnymi kritikami, a jednoducho si na 2 hodinky úplne oddýchnuť a odpútať sa od každodenných starostí už nebude nereálne. No zdalo by sa z môjho komentu, že ide o dokonalý film :), čo samozrejme nezodpovedá realite. Ale tými detailmi vás nebudem zbytočne zaťažovať. Príjemnú zábavu prajem... ()

Kate...

Film, s dobrým nápadam, který sice trochu nebyl dotažen do konce a místy to vázlo nebo se nepovedl dialog, přesto se mi spoustu věcí v tomhle filmu líbilo, především výkon kirsten, pozitivní povaha hrdinky a hlavně ten předlouhý telefonní rozhovor. Jako celkový dojem takový příjemný lehce oddychový film o tom, jak se jedna bezvýznamná osoba zvedla ze dna. ()

kombajn

Moc nudnějších filmů bez špetky sympatií k hrdinům jsem neviděl. Nevím proč, každý záběr na mně působil tak vykalkulovaně, jako přepona pravoúhlého trojúhelníku označená písmenkem X v matematickém příkladě pro čtvrtou třídu. Cvok v podání Dunstové (její postava byla na pokraji svéprávnosti) je postavou, ke které jsem moc sympatií nechoval. Co je ještě horší, ani Orlandův neduživý herecký part, si moc sympatií nezasloužil. Jak se mám divat na romantický film, když je mi úplně jedno, jak oba dva skončí? Kamera často připomíná jen nudný dokument a celé si to hraje na romantický superfilm, kterým to nikdy být nemůže. Jednak je to dlouhé, nudné, podbarvené nějakými písničkami, které jsou silně americké retro a které jsou bez chuti a zápachu a jednak točit pomalé a pohodové filmy se musí umět. ()

Gee.Rocks

Příjemná hudba, sympatická Kirsten Dunst, děsný Orlando Bloom a zajímavý příběh. Dohromady to dá... fajn film, který ale mezi střední proud nezapadá. ()

Martin741

Nic viac, nez umely gyc, ktory natocil reziser Cameron Crowe. No a O. Bloom absolutne nevie hrat ....... 40 % s prizmurenim jedneho oka. ()

M.i.k.e

trochu to sice smrdí prvoplánovým kýčem, ale potom co jsem těsně předtím viděl Kapitána Ameriku z roku 1979 by mi cokoliv přišlo jako super film. Proti Bloomovi nic nemám, nicméně na jeho místě bych si dokázal představit kohokoliv jiného a věřím že by to fungovalo lépe. Naopak ženská část v čele s Kristen Dunst a Susan Sarandon funguje velmi dobře a hlavně vystoupení Susan na vzpomínkové akci na manžela je jednou z nejzábavnějších scén z celého filmu. Bavil mě i slušně vybraný soundtrack a jakkoliv se na mě žádné velké hřejivé poselství nepřeneslo, nijak extra sem u Elizabethtownu netrpěl...60% ()

dezorz

prijemnym romantickym komediam clovek rad odpusti nedostatky, o tom vlastne, mimo ine, romantika je, ze? o prehliadani ocividneho a vychvalovanom drobnosti. takze dalsi netypicky autorsky romanticky US film. par ich takych za rok vznikne, a niekedy su aj velmi dobre. tento je len dobry. ()

shyster

Hrůza, hrůza a ještě jednou hrůza. Takové nudné a utahané dialogy, záběry, které se snaží o umělecké popsání života a lásky, jsem dlouho neviděl. Blbost, která snad ani nestojí za shlédnutí. No prostě strašný. ()

Elyssea

Starší filmy Crowea neznám a je mi to srdečně jedno. Elizabethtown je neskutečná pohoda. Krásná záležitost z výbornou hudbou. Orlando odložil historický (či jakýkoli jiný) kostým a byl nucen zahrát nějaké emoce, než chladného elfa, a já míním, že se mu to povedlo na výbornou. Ten kluk talent má a bijte si mě, řežte si mě, mě se tu líbil. Kirsten Dunst, kterou příliš v oblibě nemám svou Claire zahrála ohromně přirozeně. Velmi milá komedie. ()

Wormboy

Velmi tazke hodnotenie. Film je velmi pekne natoceny, Crowe ma perfektny cit pre hudobne podfarbenie, co u nho mozno spozorovat aj v jeho skorsich snimkoch. Z Elizabethtown srsi obrovska laska k filmu ako takemu,co potvrdzuje aj niekolko velmi prijemnych odkazov. Tak Orlando Bloom (na prekvapnie) ako aj Kirsten Dunst (ktora ma neuveritelne smutny pohlad) su velmi prijemni a hodia sa k sebe. Problemom ostava urcita dejova schizofrenia,ktora je az prilis badatelna,akoby sam Crowe nevedel,ci chcel tocit romanticko-komicky alebo dramaticko-filozoficky film. No a preumelkovany zaver ostava pre mna uplne nezmyselny,mozno Croweovi po "udajne nezrozumitelnom" Vanilla Sky producenti sliapli na krk,aby uzavrel film zrozumitelnejsie (ale to je asi blbost,kedze producenti boli osvedcene duo Cruise/Wagner doplnene samotnym Croweom) a pre divaka stravitelnejsie-u mna to vsak nefungovalo. Kazdopadne, Elizabethtown je prijemny snimok,ktory nicim neurazi, na chvilku umozni zamysliet sa a tie dve hodiny ubehnu ako voda. 3,5/5* ()

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný