Drew Baylor (Orlando Bloom), někdejší vycházející hvězda významné společnosti na výrobu sportovní obuvi, právě přišel o práci. Jím navržená bota zklamala na celé čáře a výrobní společnost kvůli jeho životnímu fiasku prodělá 972 milionu dolarů. A když má pocit, že už ho nic horšího potkat nemůže, sestřin telefonát mu oznámí úmrtí otce – a tak musí sednout na letadlo a vydat se do městečka Elizabethtown v Kentucky, aby zařídil převoz jeho ostatků. V letadle Drew narazí na sympatickou letušku Claire (Kirsten Dunstová), která je doslova ztělesněný optimismus, a záhy mu dokáže, že štěstí lze nalézt i tehdy, kdy to vůbec nečekáte. (HBO Europe)

sona123

Celé se to zdárně drží nad propastí sentimentu a trapnosti. Orlando je kouzelný a Kirsten moc milá, chtěla bych ji za kámošku. Je to na jednorázové použití, přesto slušná kvalita. ()

Trash

Pan režisér nám tady hezky vyblinkal svoji upřímnou představu o romantice a lásce k bližnímu svému. No pokud odhlédnu od odrazu americké vlajky v okně projíždějícího auta, stejně mi zbývají asi tak dvě tuny podobně trapných, patosem a kýčovitostí nabitých scén. Ale blití to bylo s maskou upřímnosti, to se musí nechat :c) No nic, zase pár semínek dobrých nápadů udusaných ve škváře. ()

Jaro_slav

Film, který mě přiměl letět do Louisville, půjčit si stejné auto, jaké měl Drew, a projet tím autem stejná místa. Ale abych to neodbyl jen jednou větou: Lidi se rádi babraj v logickejch a časoprostorovejch lapsech děje, hledaj neexistující přímý letecký spoje z Portlandu do Louisville a exit 60B, a podle toho všeho hodnotěj. A ne zrovna lichotivě. V logice děje kouzlo E-townu fakt není. Kouzlo je ve všech těch drobnejch bizarnostech scénáře, v komickém přehrávání herců i neherců a především v atmosféře vytvořený pečlivou prací s hudbou. Cameron Crowe netočí filmy, co by byly ukotvený v realitě a měly filozofickou hloubku a ultraexistenciální poselství, tudíž zůstává nepochopen všemi těmi wannabeintelektuály a mladými nadějnými filmovými kritiky z tohohle webíčku. Cameron Crowe dle všeho točí filmy především pro svý vlastní potěšení (exmanželka mu dělá hudbu, máti si tam vždy štěkne svou roličku) - a pak je pošle do distribuce, co to udělá. A ono to celkem funguje. E-town je asi nejvíce osobní z jeho filmů. Buď se naladíte "na stejnou vlnu" a film si užíváte opakovaně, nebo zkrátka pusťte E-town z hlavy, páč není pro vás, a koukněte se třeba na...hrozně moc odlišného nejlepšího Forresta Gumpa. ()

Marys

Mám rád sofistikované romantické komédie aj napriek tomu, že viem ako skončia. Nerád sa ale zamýšľam nad logickosťou a prirodzenosťou snímku, žiaľ pri Elizabethtown to bolo len o tomto zamýšľaní. Zasadenie, dej, zvraty, ideálne vŕbenie situácie - absolútne to na mňa nezapôsobilo. Škoda, malo to sľubný potenciál. V hereckom obsadení minimálne. ()

Matt Raider

Je hezké, když si dva rozumí. Já si tentokrát s Cameronem nerozuměl. Nevěřil jsem. Nechápal jsem. Těžko říct, co mě zklamalo nejvíc. (+30%) ()

aLPaC

Orlando Bloom je toporný jako vždy a tak film táhne fantastická Kirsten Dunst. Není to sice vyzáblá modelka, ale svou otevřeností, humorem, bezprostředností a jemnou vlezlostí a vynalézavostí dělá ze své postavy jednu z nejzajímavějších, nejpřirozenějších a nejpříjemnějších holek, které jsem v romantických filmech kdy viděl. ()

alenka

odporne. nechutne americke country, trapne postavy, ktere si zrejme chtely hrat na before sunrise, pomale, pomale, pomale, vubec ne vtipne, a ani jednou me nenapadlo byt dojata. 1* za tri bradavky. ()

Greg25

80% A to hlavně z toho důvodu, že jsem byla překvapena a to v tom dobrém slova smyslu hereckými výkony Orlanda Blooma a Kirsten Dunst. Dobrý námět, scénář a hlavně opravdu dobrá ústřední dvojice. Elizabethtown má samozřejmě i slabší momenty, ale to má téměř každá romantická komedie, i když komedie, je to i hodně solidní drama. ()

Gore

Jediné, co je na tom filmu úžasné je Kirsten Dunst a její ztřeštěná a bláznivá postava Claire Colburn, ta se tak v ryje pod kůži, že si ji člověk musí zamilovat (takovou holku bych chtěl v reálu potkat), a pak vystoupení kapely Ruckus s jejím létajícím a hořícím ptákem na pohřební hostině. Jinak šedej podprůměr. A Bloom se asi hrát už nenaučí. ()

chalp

Na drámu málo emócií, na komédiu málo humoru a na romantiku príliš nefungujúca chémia medzi Orlandom a Kirsten :/ ()

ddf76

Pekny romanticky film o zivote. Kirsten Dunst sladka :). Susan Sarandon si vystrihla peknou rolicku matky (hlavne jak opravovala auto :))) ). Nektery pisnicky ze soundtracku jsou skvely. ()

Lúca

Film s výtečným obsazením, ale naprosto žádným dějem. Nejsou to jen hluchá místa, je to hluchý celý film. ()

jasanka

Takové průměrné komediální drama, ve kterém mě celkem pozitivně překvapil Orlando Bloom, kterého jinak až tak nemusím. ()

bonifac

s tímhle filmem mám spojenou jednu mimořádnou vzpomínku...takže i když byl průměrný tak já si jej pamatovat budu ()

tuwanakha

Tak tady se mi rehabilitoval Orlando. Role rozmazleného spratka, který prozří mu velmi sedí. Kirten Dunstová ve svém životním výkonu (Spiderman promine) jako zajímavá osůbka plná smutku, který skrývá za žoviálnost a úsměv. Mnoho skvělých scének- vyházení elektroniky k popelnici, rafinovaný pokus o sebevraždu, mobilomaraton, požár při smuteční slavnosti, maminčino vyprávění o Bobovi, zabavení raubířů demolicí atd.atd. ()

alambert

Tohle mě vážně bavilo. Některé scénky mi sice přišly trošku zbytečné, ale stejně sem si film užil, třeba díky krásné hudbě a v podstatě docela pohodové atmosféře, ač to může znít poněkud morbidně. ()

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný