Kdesi uprostřed Covingtonských lesů leží zapadlá vesnice, jejíž hluboce věřící obyvatelé, nedotčeni moderní civilizací, žijí prostým životem. Jejich život ale není jednoduchý, v okolních lesích totiž žijí stvůry, které zabijí každého, kdo vnikne na jejich území. Vesničané v čele s radou starších z nich mají velký strach, ale když nevstupují do jejich lesů a nosí jim dary, oni se jim na oplátku zase nevtírají do vesnice. Asi jedinými lidmi, kteří se těchto tvorů moc nebojí, jsou mladík Lucius Hunt, slepá Ivy a psychicky narušený Noah. Jednoho dne před radu starších předstoupí Lucius a žádá o povolení opustit vesnici. Lucia trápí nedávná smrt chlapce z vesnice, který zemřel na následky nemoci. Věří, že kdyby měli ve vesnici potřebné léky, chlapec by přežil. Doufá, že stvůry vycítí jeho čisté úmysly a nechají ho projít a donést zásobu léků. Starší jeho žádost zamítnou. Svéhlavý Lucius však vkročí do zakázaného lesa. Reakce "těch, o kterých se nemluví", na sebe nenechá dlouho čekat! (TV Nova)

Campbell

Dost pěknej film o tom jak v jedný komunitě se bojí jít do lesů. Bohužel jsem nejdříve viděl Scary movie 4 takže jsem věděl jak to všechno skončí. Což mě strašně mrzí:-) Atmosféra se každou minutu stupňovaly. A celej příběh mě dost bavil. Prostě paráda. Herci hrají celkem dobře až na pár vyjímek. A hudba je fakt parádní. Neměl bych moc výčitek, od 5* to dělí to že 6 smysl je prostě 6 smysl:-) Ale měl jsem nutkání dát i tu hvězdu navíc. ()

Slarque

V jednom ohledu je to typický Shyamalan: měli byste to vidět dřív, než vám někdo prozradí pointu a nejlépe o tom předem nevědět vůbec nic. Režisér se tentokrát vykašlal na hvězdy a obsadil herce a mám dojem, že kdyby hlavní roli hrál někdo jen nepatrně méně talentovaný než dosud neznámá Bryce Dallas Howard, tak se mu tenhle domeček z karet musel rozsypat pod rukama. ()

Tomco

Dobrá atmosféra v kine, veľké očakávania, priznám sa, že miestami aj rozpaky, následne doma vystriedané výborným doznievaním. Musím povedať, že s odstupom času som viac, ako spokojný. ()

Bachy

Velmi kontroverzní dílo a právě ta kontroverznost mě přitahovala. Je to trošku přitažené za vlasy a jelikož Shyamalana znám, tak jsem tu "šokující" poentu poznal již dřív. Přesto je to atmosférické až mrazí a originální, což jsou vlastnosti filmu, které velmi vyzdvihuji. Herecké výkony jsou takové prazvláštní. Brody a slečna Howardová hrají naprosto přesvědčivě, ale zbytek jakoby lehce (a možná s úmyslem) přehrávají a to mi moc nesedne. Přesto je tu tolik nápadů a drží si to svůj styl celých 108 minut. Tím pádem se neobjevil moment, kdy bych se nudil. Co z toho plyne? Parádní filmový zážitek s pár nedostatky. Mimochodem, mně se ti bubáci líbili. ()

klerik

Doteraz najslabší, ale aj tak výborný Shyamlanov film. Scenár je už trochu prvoplánovo preplnený pointami, aby aj tí prezieravejší neprišli o prekvapenie. Ako už býva zvykom, vynikajúci herci, hudba, kamera. V prvom rade citlivá dráma, ale tak či tak je to aj horor... ()

Chrustyn

Ze začátku skvělá atmosféra ne nepodobná skvělému "Znamení" a kdyby tak film pokračoval dostal by minimálně 4*. Ale konečná pointa to všechno tak obrátí a zkoní, že si více jak 3* nezaslouží. Ale atmosféra se filmu upřít nedá, herecké výkony jsou na vysoké úrovni a hudba nemá chybu. ()

Crocuta

Dobrá atmosféra, zajímavé prostředí, líbila se mi práce tvůrců se simbolikou barev, a i když od té chvíle co se monstra poprvé objeví na plátně divák tuší, že všechno bude asi jinak než to vypadá, pointa je hodně nečekaná. Bohužel jde tak trochu o film hlavně na první shlédnutí - když znáte předem řešení všech záhad, divácký zážitek už je poloviční. ()

Ghoulman

Vzhledem k faktu, že jsem viděl Šestý smysl, Znamení i Vyvoleného až po Vesnici, není se čemu divit, že jsem nespozoroval žádné vykrádání Shyamalana Shyamalanem, ale byl jsem u vytržení. Toto vytržení nehodlám měnit, ačkoliv uznávám, že Shyamalan používá v podstatě dokola stejný princip, přesto jsem nebyl zatím z výše jmenovaných filmů ani jedním zklamán, ať už z jakéhokoliv hlediska... ()

Marze

Nepatřím k těm, kteří nadávají, že je každý film podceněný a tento svoji atmosféru má, ale je to takový špatný díl Twilight ságy. ()

heyda

Nejdřív vám musím objasnit s čím jsem do tohoto filmu šel. Bratránek o 3 roky dříve: ´´Dnes sem viděl Vesnici, no byla to nuda k nevydržení a horor ani náhodou.´´...Kamarád asi o 1 rok dříve: ´´Byla to chujovina, totální ztráta času.´´.....Potom to zdejší rozkolísané hodnocení. Proto jsem Vesnici stále odkládal a odkládal, moc se mi do toho nechtělo, až do dnešního dne. _____Po dokoukání se sám na sebe zlobím, že jsem se k tomuto filmu nedokopal dřív. Je pravda, že ze začátku je to opravdu nuda, jenže po určité době jakoby došlo Shyamalanovi, že už té nudy bylo dost a začne postupně kouzlit vynikající atmosféru okořeněnou skvělými hereckými výkony především Bryce Howardové. V jistých momentech ukazuje Shymalan, že je opravdu výjimečným režisérem. To jak umí pracovat s kamerou a hudbou a především, že ho neopouštějí dobré nápady. Vesnice na mě zapůsobila nadprůměrným dojmem a vzhledem k mému nulovému očekávání musím a velmi rád ohodnotím tento mysteriózní thriller 4 hvězdičkami. ()

jojinecko

Mám veľmi rozporuplné pocity a dojmy ako už dlho nie. Je jasné že Shyamalan je talent, má "čuch" na zaujímavé témy, svoje filmárske zručnosti už potvrdil viac krát.... Vo filme ako Village jeho práca osciluje niekde medzi trápnosťou až po záchvevy geniality. Miestami sa chytám za hlavu a zývam, miestami som v napätí a pozerám s otvorenými ústami na dokonalú symbiózu kamery, hudby a brilantnej réžie. Chcelo by to prepracovanejší scenár, zaplátanie logických lapsusov a dotiahnutie drobných detailov...Škoda, Osada mohol byť ďalší Šiesty Zmysel- výsledok ostal niekde na pol ceste... ()

Stanislaus

Tajemná atmosféra, napětí, skvělé herecké výkony (Howard, Phoenix, Brody) a pro mě originální téma - nuže film měl své světlé i temné chvíle, které byly tak asi v rovnováze, ale i tak musím říct, že něco takového jsem ještě neviděl. ()

Oktavianus

Konečně jsem si dohnal jeden z restů, za který mi bylo dlouho stydno. Jedna z věcí, kterou jsem si ze sledování (pohříchu v televizi, takže s dabingem a reklamami) odnesl, je zjištění, že Linda Rybová by nikdy neměla nikoho dabovat. Co se filmu týče, bohužel jsem na rozdíl od diváků před čtrnácti lety samozřejmě pointu znal, takže jsem byl ochuzen o závěrečný "šok". S ním bych možná hodnotil výš. Ačkoli... dobře si vybavuju módu z počátku tohoto století, kdy se filmy se závěrečným zvratem sekaly jako na běžícím pásu. A už tehdy mě štvaly, protože bez několika posledních scén celé dvě hodiny předtím postrádaly smysl a pro mě to byl podraz na diváka, nikoli hra. A v případě Vesnice bych mnohem raději přivítal původní příběh o odlehlé a trochu sektářské vesnici, kterou terorizují podivná monstra z lesa, než to, co se z filmu nakonec vyklubalo. Už proto, že tady naopak právě pointa spoustu dosavadních informací znehodnověrnila. Atmosféra s tušeným tajemným zlem v lese je vynikající, když se ti, o kterých se nemluví, poprvé mihnou v záběru, pouští opravdovou hrůzu, jenže pak... Díky bohu za Joaquina Phoenixe, jenž je coby mlčenlivý mládenec přesvědčivý. Daleko hůř se hodnotí Adrien Brody i Bryce Dallas Howardová, kteří... no, zůstali hluboko za očekáváním, oba dovedou předvést mnohem víc. Hlavně jindy fantastický Brody. Mám s Shyamalanem zkrátka trochu problém a kromě Šestého smyslu jsme spolu nějak nenalezli společnou řeč. A to to pořád zkouším. ()

sharky

Předesílám, že Šestý smysl jsem hodnotil ** a Vyvolený je imho čistokrevný odpad!. Pointa tohoto filmu je neuvěřitelně ubohá a stupidní, film předstírá morální hloubku, kterou evidentně nemá. Ale vizuální stylizace je naprosto úžasná a příběh mě opravdu vtáhl do nitra vesnice, stejně výborné jsou herecké výkony Hurta, Howardové a Brodyho. Weaverová hraje štěk a Phoenix je nevýrazný. První dvě třetiny filmu za 5* - poslední třetina 1* - průměr 3*. ()

Flego

Je to dobré, ale nie je to tak dobré... Mám rád mysteriózny žáner, ale po bravúrnom Šiestom zmysly, zaujímavým Vyvoleným, je toto menšie sklamanie. Hoci to nie je vyslovene zlý film. Len nie tak dobrý. ()

Pejpr

Nejvíc se bojíme toho, co nemůžeme vidět, co nemůžeme slyšet, co nemůžeme cítit - toho, co neexistuje a o tom (těch) se nemá mluvit. ()

Darneth

Jo, jo...rudá je "dobrá". Mysteriózní thriller plný zvratů a ve své podstatě interesující díky prvotní myšlence. Absenci nadpřirozených bytostí vykompenzovaly osudy místních obyvatel, kteří se ze strachu před světem nebáli použít klam. Klam na mladší generace a hlavně sama na sebe. ()

anais

Vesnice je krásně natočený film. Jak už bylo na všech možných místech napsáno, nejedná se o dílo, při kterém by se divák neustále bál. Asi není správné psát cokoliv o ději, protože jeho vtip je založen na pomalém odkrývání pravdy. Na rozdíl třeba od Šestého smyslu se jedná o film, který prozrazením pointy během dalších sledování nezevšední. Spíš než o horor se jedná o příběh lásky ve žlutých podzimních barvách (ach). Čímž jsem nakousl asi nejlepší aspekt tohoto filmu, a tím je rozhodně jeho výtvarné zpracování a kamera, které vytvářejí nádherný podklad pro všechny scény filmu. Takže, vesnice se mi líbila moc. Názor mnoha lidí je ovlivněn tím, že čekají pointu, čekají horor. Nic takového tam není, ač si na to trailer hraje a o něco takového Shyamalanovi asi šlo. Je pravda, že kdyby natočil film, který by se nesnažil o překvapivý konec, asi by tím překvapil úplně nejvíc...ale snaha pokaždé diváka překvapit, což vede až ke zvýšení podezřívavosti, a tedy nutnému zklamání, když člověk nedostane pointu, kterou čekal, je asi jedinou režisérovou vadou. Skutečně nechápu recenzenty, kteří mu udělí 0% s odůvodněním, že ve filmu nic nefunguje! Podle mě je to hezký film, který je jaksi mimo to, co jsme čekali. Rozhodně ale funguje dobře. ()

Shymalan se vrací k hororům

08.10.2008

Vivat manga

Vivat manga

04.10.2006

Otevřete láhev saké, Hayao Miyazaki chystá další projekt! A když jeho filmy tvoří spolu s automobily a špičkovou elektronikou nejvýznamnější japonský vývozní artikl, nemůžeme se divit, že očekávání… (více)