Diplomatické vztahy

Série(2) / Epizody(16)

V době mezinárodní krize se diplomatka snaží zvládat novou práci na pozici ostře sledované velvyslankyně ve Velké Británii i divoké manželství se slavným politikem. (Netflix)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (10)

Diplomatické vztahy (2023)

1.seria: V celku svizny, obcas vtipny a inteligentny politicky thriller. Chemia medzi velvyslankynou, Kate Wyller, ktoru hra vynikajuca Keri Russell a jej manzelom z brandze, Rufusom Sewell-om bola v tych drobnych nuansach dokonala - pricuchnutie k pazuche..."Not great...". :) Pobavila ma tiez "byrokracia", "etiketa" a "krytie zadkov". Politicke tanceky a presilovky boli v zavere utate dost zvlastne. Spokojnost. Cely staff si ma ziskal, okrem ustrednej dvojky vsak i vyborny "asistent", Ato Essandoh z Bourna. Nadpriemer, hoci som dufal v uveritelnejsie uzavretie aspon niektorej z linii. Druhu seriu si vsak urcite nenecham ujst 70% Odporucam. ()

Série 1 (2023) (S01)

V celku svizny obcas vtipny i inteligentny politicky thriller. Chemia medzi velvyslankynou, Kate Wyller, ktoru hra vynikajuca Keri Russell a jej manzelom z brandze, Rufusom Sewell-om bola v tych drobnych nuansach dokonala - pricuchnutie k pazuche..."Not great...". :) Pobavila ma tiez "byrokracia", "etiketa" a "krytie zadkov". Politicke tanceky a presilovky boli v zavere utate dost zvlastne. Spokojnost. Cely staff si ma ziskal, okrem ustrednej dvojky vsak i vyborny "asistent", Ato Essandoh z Bourna. Nadpriemer, hoci som dufal v uveritelnejsie uzavretie aspon niektorej z linii. Druhu seriu si vsak urcite nenecham ujst 70% ()

Jako Popelka (2023) (S01E01)

Chemia medzi velvyslankynou, Kate Wyller, ktoru hra vynikajuca Keri Russell a jej manzelom z brandze, Rufusom Sewell-om bola v tych drobnych nuansach dokonala - pricuchnutie k pazuche..."Not great...". :) Pobavila ma tiez "byrokracia", "etiketa" a "krytie zadkov". Ste tu, ale zatial mate pravomoc "nic nerobit". Politicke tanecky a presilovky boli v zavere utate dost "nasilne", tak uvidime, ci to vsetko bolo smerovane (kvoli priprave muselo) len na byvaleho velvyslanca. Spokojnost. Cely staff si ma ziskal, okrem ustrednej dvojky vsak i vyborny "asistent", Ato Essandoh z Bourna. 70% ()

Neříkejte tomu únos (2023) (S01E02)

Keri Russell je v tomto dieli uzasna. Doslova. :) Ten hnev a frustracia voci vychytralemu intriganovi manzelovi boli uzasne. :) Politicka linka super. Zatial sa mimoriadne bavim nad angazovanostou, niektorych cleniek staff-u. Vo svojej zapalenosti je to obcas neskutocny bizar. Pre zaujimavost som si niektore podobne funkcie porovnal so znamejsimi menami z okolia byvaleho premiera, ci prezidentky u nas. Nie nepodobne. :) Nadneseny plny pocet. 85% ()

Zmatené ovce (2023) (S01E03)

Wow!...rozhovor vplyvnych zien na schodikoch pri parku bol neskutocny. A potom, ze vulgarizmy nemaju svoje zastupenie i v diplomatickych kruhoch. :) Keri Russell je v tejto roli dokonala. Az teda na ten "prepaleny" close-combat v parku, ktory mal trosku posobit komicky, co ochranka i splnila. 85% A ano, je mi jasna urcita naivita vo vztahu predkladania myslienok a intel-u zodpovednym. V praxi mnohe z tychto veci nenajdu ucho, ktore by pocuvalo. Napriek tomu mimoriadne zabavna, dynamicka a i inteligentna epizoda. ()

Koupil si klobouk (2023) (S01E04)

"I didn't have to pee and then she said THAT and now I HAVE TO pee." :) golden. Tak pekne a s graciou vedia odlahcit i napinavu chvilku. Samozrejme typkov dodatok po nej uz nesiel k jeho charakteru, ale stalo iim to za to. :) Zatial ma bavi aj pan "nad vecou", intrigan Hal - Rufus Sewell. Cierny humor v nemoznej situacii, v ktorej si dvaja vzajomne nakloneni diplomati zazili, bol z prvoti nepatricny, avsak o par sekund som ten dojem uz nemal. :) Call me weird. 80% Zabavne. ()

Mírotvůrce (2023) (S01E05)

Nebudem tvrdit, ze som sa nebavil. Naopak. Avsak serialove postavy mi uplne prekryli skveli herci s vyrecnymi, obratnymi, dvojzmyselnymi dialogmi, ktore si vymienali. Prvykrat som vyraznejsie pocitil odtrhnutie scenara od reality. A to je skoda. Ako "kabaret" to vsak bolo dokonale. Sklamanie. Dufal som v udzatelnost vaznejsej linie. Vie sa to este vratit do povodnych kolaji? ()

Nadržené tornádo (2023) (S01E06)

Opat zabavna cast, akurat mi pride neprirodzena takmer familiarna/priatelska atmosfera medzi politickymi "spojencami". A to napriek inteligentntnym prekarackam, ci na ich nocnych "chladnickovyzierajucich" stretnutiach. Vtipne a inovativne to vsak zatial rozhodne je. ()

Nepřátele si drž pěkně u těla (2023) (S01E07)

Epizoda vo vaznom duchu mi rozhodne sadla viacej ako ta predosla. Nejake tie frustracie a "zle dni" mi prisli rozhodne uveritelnejsie. Zvlast pre cloveka, ktory je bud silne angazovany, alebo je este v tych pociatocnych stadiach "idealizmu" o svojej praci a "nepreklopil" sa do cynizmu. Spy/Spook shit vo vinnej pivnicke, kym rusky zastupca viedol svoj monolog mi prisiel usmevny, ale to bolo asi jedine zakopnutie. ()

Ve stylu Jamese Bonda (2023) (S01E08)

Mimoriadne "zvlastne" zakoncenie serie. Ked som v prvej epizode videl, ze britskeho premiera hra charizmaticky Rory Kinnear z vynikajuceho  Penny Dreadful (seriál) (2014), kde hral Frankensteinovo monstrum potesil som sa velmi. Jeho postava v tomto seriali je vykreslovana ako mimoriadne inteligentny, zovialny, ale netrpezlivy politicky chameleon. Nuz, a napriek tomu sa mi zda zaverecny obrat a vysloveny umysel o jeho osobe prilis ustreleny. Ved ok, uvidime v dalsej serii, ale prekvapilo ma to. Burlivy vztah manzelov diplomatov mi pomaly tymi prekarackami zovsednieva. Nadpriemer, hoci som dufal v uveritelnejsie uzavretie aspon niektorej z linii. Druhu seriu si vsak urcite nenecham ujst. ()