Ve stokách pod pařížskou operou žije od narození znetvořený zahořklý muž známý pouze jako „Fantom“. Zamiluje se do neznámé sboristky Christine, soukromě ji vyučuje a zároveň terorizuje zbytek operního domu a požaduje, aby Christine dostávala hlavní role. Vše se ještě zhorší, když se sopranistka znovu setká se svým známým z dětství Raoulem a oba se do sebe zamilují. Fantom se rozhodne ji unést a uvěznit u sebe, ve svých tajemných kobkách. Raoul je nyní jediný, kdo Fantoma může zastavit a zachránit svou lásku… (Česká televize)

Desdemone

Očekávala jsem příběh, který mě dojme, doplněný o dobrou výpravu a hudbu, a to jsem taky dostala. Ale pořád mi nejde do hlavy, že si ta Christina radši nevybrala fantoma, když tak milovala umění. Jasně, byl to tak trochu magor - ale třeba by nebyl takovej magor, kdyby mu dala. ()

ClayGirl

Od začátku Fantom oplývá kouzlem tajemného, trpícího, ale přesto šarmantního tmavovlasého génia, což je v podstatě definicí mužské přitažlivosti. Ale potom (spoiler), co ho Christina zradí, jakoby ho vyměnili - vlasy zesvětlají a vytratí se z nich gel, který mu dělal svůdnou image, přijde o masku a odmítá si ji znovu nasadit a navíc se chová jako nějaký hysterický kuřák, který si už dvě hodiny nezapálil. A tak přichází o všechny výše psané přednosti - zůstává jen fakt, že trpí, což je mu ale k ničemu, co se okouzlování žen týče, pokudže při tom brečí jako malá holka. Ale dost bylo cynismu, protože na tu část, které se týkal, se stejně už nikdy nepodívám. Vždycky to zastavím ve chvíli, kdy vystoupají na mostek, Erik vyzná Christině lásku snad tím nejkrásnějším způsobem, jaký si od něj umím představit, ona se něžně dotkne jeho tváře a on zazpívá: "Christine, thats all I ask of...." stop. Kéž by ho nechala dozpívat tu větu a pak mu řekla, že už ho nikdy neopustí. ()

Torgal

Úvodná polhodina je tento film absolútna fantázia, ktorá ma úplne opantala. Bohatá výprava a kostýmy, opulentné kamerové jazdy, fantastická Emmy Rossum a hlavne HUDBA. S pribúdajúcimi minútami sa ale čaro zlomilo. Po oslnivom entreé dej ustrnul a spolu s nástupom menej výrazných piesní akoby to aj režiséra prestalo baviť. Vôbec sa mu nepodarilo predať osudovosť celého príbehu a do filmu sa i napriek prehnanej teatrálnosti vkradla nuda. Muzikálovým výstupom skrátka chýbala šťava. Vyvrcholenie príbehu ma za týchto okolností nemalo šancu strhnúť a bolo skôr zmätené. Premrhaná šanca na niečo výnimočné. 6+/10 ()

Lukasfox

Nevim jak tomuhle muzikálu muže dát nekdo 1 nebo 2 hvezdičky...pač to je krása jen ten začátek s lustrem musi každemu vyrazit dech, fantom je uplne užesný, tajemný, proste krásný příbech z období romantismu což já miluj s dokonalou hudbou a obrazy...S moulin rouge nej muzikál co jsem z ameriky videl ()

Trixi

Nádherná podívaná díky velkolepé výpravě a díky hudbě, která místy bere dech. Ústřední duet Christin a Fantoma nás sice provází celým filmem, ale rozhodně se nepřejí. A ikdyž se mi tohle stvárnění Fantoma líbilo, přece jen mám vítku. Vyprávění téhle legendy, je občas bez šťávy a to je chyba, která se bohužel nedá přehlédnout. Když Andrew Lloyd Webber psal tenhle muzikál, určitě nechtěl, aby se u jeho sledování někdo, byť jen na chvilku, nudil. ()

turbou

Genialni hudba, vynikajici herci, velkolepa vyprava a nadherne kostymy. To je asi nejpresnejsi shrnuti tohoto muzikalu. Myslim, ze kazdemu, kdo tento snimek uvidi ,bude jeste dlouho potom znit v hlave ustredni melodie se slovy "The Phantom of the Opera is there, inside mine mind"...a to je asi pro muzikal to nejdulezitejsi!!! ()

haWranka

Tohle je film jako pro mě dělanej. Nádherný písničky, poutavej příběh a typicky romantickej hrdina, jo, to já můžu. Možná že kdyby hlavní představitel nezpíval chvílemi tak, že mi to trhalo uši (i když musím přiznat, že místy měl nádhernou barvu hlasu), tak to mohlo být 5 hvězdiček. No, vřele doporučuju milovníkům muzikálů a opery:) ()

sefino

Udělat ze tří (možná jen dvou) neustále se opakujících melodií, které akorát mění dynamiku a text, hit...to za ty čtyři hvězdičky stojí!!! ()

Tyna31

Nevím, možná jsem nebyla naladěna na tu správnou vlnu, ale tohle pro mě byla vcelku blbost. Operu ráda nemám, Gerarda sice ano, ale tady mi příliš neseděl. Chvílemi jsem se absolutně neorientovala, koho že hlavní hrdinka vlastně chce a myslím, že jestli si tohle ještě někdy pustím, bude to velká náhoda. ()

Petulka88

Tak mám trochu pocit, že jsem teď viděl představení ochotníků, kterým někdo svěřil větší pěněžní obnos. Je neuvěřitelné jak někdo dokáže z tak silného námětu udělat takový paskvil. Hudba je sice krásná, ale to není zásluha tvůrců tohoto filmu. Pak je tu ještě relativně slušný konec, ale to je asi tak všechno. Choreografie je nudná, někdy až k smíchu. Dialogy jsou otřesné, až jsem se někdy modlil, aby se už začalo zpívat. Až na pár světlých vyjímek se o hereckých výkonech absolutně nedá mluvit. To platí zvlášť o obou ředitelích Opery, ty bych za tu hrůzu poslal na nucené práce. Aspoň, že po pěvecké stránce film neztrácí. To je taky důvod, proč nedávám odpad. ()

Dariuska

V komentářích negativně hodnotících uživatelů jsem nejednou narazila na slovo "nuda","nudný" či jiné variace na toto slovo. Dovolila bych si odporovat těmto lidem-Fantom opery je muzikál,takže se smiřte s tím,že tam sem tam někdo zazpívá.Erik tam dokonce zpíval 10 minut v kuse..A co na tom?táži se vás. A dovolila bych si zajít ještě dál:Také nesouhlasím s názory některých uživatelů na zpívání Gerarda Butlera-Pro vaši informaci zpívá úžasně!Jen má trochu hlubší a silnější hlas.No a co??Komu to asi má vadit?Není snad důležitější,že ty písně zazpíval na víc,než na výbornou,než že zpíval nahlas? Dále někdo srovnává fantoma s Moulin Rouge,nebo se Sweeny Toddem-lidi prosím vás vzpamatujte se!Vždyť ty filmy mají úplně jiný příběh!Mají navzájem společné jen to,že jsou to muzikály. Já jsem se na Fantoma dívala jedním dechem od začátku až do konce,a nelituji toho ani v nejmenším(do hudby jsem se úplně zamilovala,stejně jako do Gerardova hlasu..)tak nevím,proč někdo ano. ()

josieaddms

Fantom Opery je na první pohled bombastický film. Jenže jakmile opadne první nadšení, objeví se všechno co film kazí. Všechny ty moderní hovadinky, pseudo zajímavé charaktery, které už jsme všude viděli tolikrát, hromada Amerického pozlátka, schovávání nedostatků za parádní kostýmy a zajímavou výpravu. Gerard Butler má co do sebe, naproti tomu Emmy Rossum je pro mě naprosto rozčilující a nesympatická osoba, jejíž charakter ve filmu se mi hnusil, nucením divákovi pseudo naivitu, nevinnost, skromnost, jedinečnost. Některé písničky jsou chytlavé, a film nenudí, a občas se i zasmějete. Ale myslím že si pod tímto pojmem očekáváme, i zasloužíme víc. ()

Acrobat

ALW. /Z temných kútov, temné duše, temné prízraky, temné podsvetie, temné osudy, temná tvár. Gothic, symphonic, romantic...Tá temnosť sa kdesi vytratila, alebo tu ani nebola. Kde ju hľadať? V prímorskom kráľovstve hmly? Kto odpovie? Azda A. Lee./ ALW ()

Blacki

Po hudební stránce je film jedinečný, ale herci se moc nesnaží. Kristin místy působí dosti přihlouple. Krásná je, i její hlas, ale to bohužel nestačí. Až příliš působila jako loutka. Myslím, že Fantom mohl být více démonický, čekala jsem více té temné stránky. ()

Brinkley

Nejsem příznivec muzikálů, ale musím uznat, že Fantom opery patří na poli tohoto žánru patrně mezi špičku. Joel Schumacher, jak už jsme u něj zvyklí, se v náruči velkofilmu bohužel opět nezřízeně utrhl ze řetězu (kéž by se víc držel svých vynikajících minimalistických snímků), ovšem jeho výhrou v tomto případě je slavíček Emmy Rossum. Kvůli ní ona třetí hvězda. Gerard Butler je sice fajn na pohled, ale zde si ukouskl příliš velké sousto... naštěstí mě v případě jeho zpěvu nepřepadávaly záchvaty smíchu jako u Pierce Brosnana v Mamma Mia! A teď dost, honem přestávám myslet na Mamma Mia! nebo Fantomovi přihodím ještě další hvězdu. ()

rejsek9

Jeden z nejlepších muzikálů, co jsem zatím viděl. Výbornou výpravu doprovází nepřekonatelná atmosféra, která sice po skončení filmu pocitově vyprchá, ale fantom utkví v paměti. Butler je ve své životní roli a Schumacher má nadále moji důvěru i přes některá svá zaváhání. A ta melodie je úžasná... ()

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!